Mind a három pontot elhozta Mosonmagyaróvárról a Tiszakécske

2022.12.11. 12:50
Heinrich Márk többször jó avatkozott közbe (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a 10. helyen álló Mosonmagyaróvár a 12. Tiszakécskét látta vendégül. Az első félidőben a hazaiak, míg a másodikban a vendégek voltak aktívabbak, utóbbiak Zamostny tizenegyesből szerzett góljával megszerezték a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR-TISZAKÉCSKEI LC 01 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 300 néző. Vezette: Molnár Attila (Kóbor Péter, Máyer Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita (Monori, 85.), Debreczeni A., Deák, Horváth K. – Gáncs (Buglyó 35.), Végh – Jasarevic, Sajbán Miklós (Illés 65.), Szalka – Nagy Z. (Tóth L. 65.). Vezetőedző: Horváth Csaba
TISZAKÉCSKE:Antal B.– Végső, Csáki, Kiss N., Balázs B. – Pongrácz (Szekér Á., 81.), Farkas N., Vachtler, Erdei (Máté Zsolt, 87.) – Zamostny, Geiger (Gyurján Bence, 66.). Vezetőedző:Klausz László
Gólszerző: Zamostny (65. – 11-esből)
Horváth Csaba:
– A szerencsésebb csapat nyert, a döntetlen igazságosabb lett volna.
Klausz László: – Le a kalappal csapatom előtt, taktikailag és erőben is felülmúltuk ellenfelünket, kihúztuk a méregfogukat és egy tizenegyessel joggal nyertünk.

Jasarevic (balra, fehérben) volt a legveszélyesebb a hazaiaknál (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

A mérkőzés első húsz percében mind a két csapat aktív volt és próbált helyzeteket kialakítani. Az első valamire való helyzet Szalka nevéhez fűződik, aki a bal szélen húzott el, középre adása szinte a gólvonalon gurult végig, de senki sem tudott odaérni. Nem sokkal később Geiger érkezett egy jó beadásra és a fejese centikkel ment el a kapufa mellett. A félidő második felében a hazaiak aktívabbak voltak többször is eltudtak jutni befejezésig, de ezek nem bizonyultak elég pontosnak. A 35. percben Gáncs megsérült, így muszáj volt lecserélni és Buglyó érkezett a helyére. A félidő utolsó tíz percében mezőnyben folyt leginkább a játék.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, végig az ellenfél térfelén tartották a labdát. A hazaiak csak felívelésekből tudtak előrébb jutni, de ezek általában pontatlanok voltak. A 65. percben egy átlövésbe vetődött bele önfeláldozóan Deák, de a bíró úgy látta, hogy a kezével blokkolta a lövést, ezért tizenegyest adott. Zamostny Balázs állt oda elvégezni a büntetőt és magabiztosan a jobb alsóba gurított, 0–1! Ezek után mezőnyben folyt a játék leginkább, de az utolsó utáni pillanatokban Jasarevic tört be az alapvonal mentén és elgurította a labdát a kapus mellett, de egy vendég védő a gólvonalról tisztázni tudott. A Tiszakécske így három ponttal utazhat haza.

Végső néha kemény eszközökhöz folyamodott (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

20. Dorogi FC20441221–35–1416

94. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmüket.

Jasarevic lendületes volt, de kihagyta az utolsó lehetőséget (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

92. perc: Óriási helyzet maradt ki, Jasarevic lövésénél a gólvonalról tisztáztak.

88. perc: Tóth László kapott sárga lapot egy lerántás miatt.

87. perc: A vendégek is cseréltek még egyet Máté Zsolt érkezett Erdei helyére.

85. perc: Monori érkezett Simita helyére.

Heinrich ezt a labdát fogta (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

81. perc: Pongrácz helyére Szekér Ádám lépett pályára.

66. perc: Gyurján Bence lépett pályára Geiger helyett.

65. perc: Illés és Tóth László érkezett Sajbán és Nagy Zoárd helyére.

65. perc: GÓÓL! Zamostny váltotta gólra a büntetőt!

64. perc: Büntetőhöz jutott a vendég csapat, miután Deák kézzel ért a labdába.

49. perc: Zamostny kapáslövésénél Heinrich védett hatalmasat.

47. perc: Balázs Benjámin 16 méteres lövése kerülte el a hazaiak kapuját.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.
Simita-Erdei párharc (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

41. perc: Végső kapott sárga lapot.

35. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál, Gáncs egy sérülés után nem tudja folytatni, így Buglyó érkezett a helyére.

32. perc: Sajbán vezette be az alapvonal mentén a labdát, de visszagurítását Jasarevic 7 méterről fölé lőtte.

29. perc: Egy gyönyörűen végig vezetett akció végén Gáncs adott középre, de két hazai támadó is csak centikkel maradt le a beadásról.

Egyszer nem tudott tisztázni az óvári védelem (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

16. perc: Erdei késett el nagyon csúnyán, ezért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

9. perc: Geiger érkezett jól egy beadásra, de a fejese nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett.

5. perc: Szalka húzott el a bal szélen, de az élesen középre adott labdájára nem érkezett senki, így kirúgás következik.

1. perc: A vendégek indították útjára a labdát.

A hazaiak tiszta fehérben lépnek pályára, a vendég Tiszakécske pedig sötét kékben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt forduló óta veretlen Mosonmagyaróvár az előző két meccsén ugyancsak nem vesztő a Tiszakécske ellen.