Nagyot küzdött edzőjéért a Barcika, három pont lett a jutalma Dorogon

2022.12.11. 12:50
Nem sokáig tartott a dorogi öröm a korai vezető találatot követően, vereségük miatt sereghajtóként zárták az évet a piros-feketék (Fotó: Hagymási Bence/24óra)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a sereghajtó Dorog a forduló előtt 17. helyen tanyázó Kazincbarcikát fogadta. A Dorog kezdte jobban a mérkőzést, azonban a 19. percben már a Barcikánál volt az előny. A második félidőben hatalmas nyomás alatt játszottak a vendégek, azonban a Dorog nem tudott egyenlíteni, így Varga Attila állása egy 2–1-es sikerrel került megerősítésre a borsodiaknál.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

DOROGI FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–2 (1–2)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Szabó Dániel)
DOROG:Borsos V. – Barna G. (Magyari Sz., a szünetben), Kárász, Kovács O., Gyurácz, Papp M. – Lénárt, Sztojka, Szedlár (Paudits, 73.) – Szerencsi (Albert Á., 73.), Szalai J. (Vígh Á., 62.).Vezetőedző: Marián Sluka
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere B. (Székely K., 82.), Ur, Horváth M., Süttő – Nagy J., Hleba (Heil, 80.) – Csatári, Ádám F. (Pálinkás, 79.), Kurdics (Kállai Z., 90+4.) – Székely D. (Lippai T., 90+4.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Gyurácz (2.), ill. Süttő (7.), Kurdics (19.)
Kiállítva: Kárász (86.)
Marián Sluka:
– Kaotikus meccset játszottunk, sajnos a pálya talaja közel sem volt tökéletes. Nagyon szomorú vagyok, mert megint nem léptük át a saját árnyékunkat, pedig jól is kezdtünk, de az ellenfél hamar megfordította a mérkőzést. A második félidőben változtattunk, sokkal bátrabban léptünk előre, helyzeteink is akadtak, de ezeket nem értékesítettük.
Varga Attila: – Kiélezett mérkőzés volt. Tudtuk, a Dorog harcos csapat, de azzal is tisztában voltunk, hogy ha megismételjük az elmúlt hetek teljesítményét, nyerhetünk Dorogon. Az első játékrészben mindenben felülmúltuk a hazaiakat, a második félidő viszont már inkább a küzdelemről szólt. Az összképet nézve teljesen megérdemelten nyertünk.

Utolsó három 2022-es bajnokiján négy pontot kellett gyűjteni ahhoz a Kazincbarcikának, hogy a folytatásban is Varga Attila legyen a csapat vezetőedzője. Mivel az MTK és a Szentlőrinc ellen csak két pontot sikerült szerezni, így Dorogon mindképpen nyerniük kellett a kék-sárgáknak annak érdekében, hogy megmentsék edzőjük állását.

Ennek megfelelően már a középkezdést követően rögtön két helyzetet is kialakítottak a vendégek, mégis a 2. percben a Dorog szerzett vezetést Gyurácz fejesével. Nem sokat kellett várni a barcikai egyenlítésre, öt perc elteltével egy szögletet követően Süttő fejésével egalizáltak a kék-sárgák. A Dorog ezután főleg távoli szabadrúgásokból veszélyeztetett, míg a Barcika kidolgozott helyzetekkel operált. A 19. percben egy bedobást követően Ádám ívelt a kapu elé, ahol Kurdics a kilépő Borsos felett a kapuba fejelt. A játékrész folytatásában továbbra is a Barcika játszott veszélyesebben, de nem sikerült megszereznie a harmadik találatot, ami talán lezárhatta volna a mérkőzést.

A második játékrészben felállást váltott a Dorog, Marián Sluka együttese három támadóval rohamozta a barcikai kaput. Jöttek is sorban a lövések, beadások, de Megyeri II és a barcikai védelem jól állt a lábán, érezhető volt a vendégeken, hogy mindenáron szeretnék megnyerni a találkozót. A hajrában az indulatok is elszabadultak, miután Kovács játékvezető nehezen tudta kordában tartani a játékosokat. A 86. percben a dorogi Kárász piros lapot kapott, majd a dorogi szurkolók viselkedése miatt állt percekig a játék. A nyolcperces hosszabbítás során még egy hazai helyzetet jegyezhettünk, de az egyenlítés nem jött össze.

Vereségével a Dorog sereghajtóként zárja az évet, a Barcika pedig fellélegezhet, tavasszal is Varga Attila vezetésével folytathatja küzdelmét a másodosztályban. 1–2

Nagy küzdelem folyt a pályán minden labdáért, a játékvezetőnek sem mindig sikerült megfékezni a feleket (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

20. Dorogi FC20441221–35–1416

90+8. perc: VÉGE!! A Barcika nagyon jól védekezett és megőrizte kapuját a második félidőben, ezzel eldőlt, hogy tavasszal is Varga Attila irányíthatja majd a borsodi gárdát! Köszönjük figyelmüket!

90+7. perc: Jobbról beívelt labdát a hosszún érkező Magyari lőtt kapura, Megyeri II bravúrral védett.

90+4. perc: Kettőt cserélt a Barcika, Székely D. helyére Lippai T., Kurdics helyére Kállai érkezett.

90. perc: Katarban érezhetjük magunkat, nyolc perc a hosszabbítás.

86. perc: Egy kemény dorogi belépőt követően elszabadultak az indulatok a pályán. A dorogi Kárász piros lapot kapott, a barcikai Pálinkás sárga lapot.

82. perc: Újabb barcikai csere, Szemere Balázs helyére Székely Krisztián érkezett.

80. perc: ...majd Hleba helyére Heil érkezett.

79. perc: Cserélt a Barcika, Ádám helyére Pálinkás…

76. perc: Süttő röviden kifejelt labdáját Sztojka 17 méterről egyből kapura lőtte, de Megyeri II védte a középre tartó lövést.

73. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Szedlár helyére Paudits, Szerencsi helyére Albert érkezett.

71. perc: Egy félpályánál elkövetett szabálytalanság miatt Csatári kapott sárga lapot.

71. perc: Egy barcikai szögletet követően kontrázott a Dorog, Szerencsi passza után Sztojka került ziccerbe, de Megyeri II jó ütemben lépett ki a kapuból és elakadt benne a lövés.

65. perc: Magyari iramodott meg a jobb szélen, majd keményen középre lőtte a labdát, az érkező Vígh azonban a kapu mellé lőtt.

Szalai (labdával) nem sok lehetőséghez jutott a barcikai kapu előtt (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

62. perc: Cserélt a Dorog, Szalai helyére Vígh érkezett.

61. perc: Egy balról kapu elé ívelt labdáról a hosszún érkező Ádám csak centikkel maradt le, Borsos jól lépett ki és megszerezte a labdát.

Szemere (elől) korán sárga lapot kapott, mégis remekül oldotta meg feladatát a barcikai védelem jobb oldalán (Fotó: Hagymási Bence/24óra)

56. perc: Szemere bizonytalankodott hátul, majd felszabadításként Sztojkábarúgta a labdát, Megyeri II azonban észnél volt és hárította a kapu felé pattanó labdát.

55. perc: Sztojka élesen a kapu elé lőtt egy szabadrúgást, Megyeri II ismét a helyén volt és kiöklözte a labdát.

52. perc: Ádám ugratta ki jó ütemben Süttőt, de a barcikai hátvéd 14 méterről a kapu mellé lőtte a labdát.

50. perc: Jobb oldali szögletet követően Kovács Olivér tudott fejelni középen, de a labda magasan a kapu fölé szállt.

A szünetben cserélt a Dorog, Magyari érkezett Barna helyére.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Gyors gólváltást követően a végig veszélyesebben játszó Barcika szerzett vezetést és megérdemelten vezet 45 perc játékot követően.

45+2. perc: Nagy bal oldali szögletét követően Borsos rosszul mozdult ki, de Székely nem tudta kapuba juttatni a labdát.

45+1. perc: Sztojka kapu elé ívelt szabadrúgása után a röviden érkező Szerencsi csúsztatta kapu mellé a labdát.

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

45. perc: Süttő borította fel Szalait, sárga lap.

40. perc: Barna kapu elé ívelt labdáját Szedláraz alapvonal közeléből, éles szögből fejelte a kapu mellé.

33. perc: Sztojka 24 méteres, jobb alsóba tartó szabadrúgását követően Megyeri II öklözte ki a labdát.

30. perc: KAPUFA! Ádám 23 méterről nagyszerűen lőtt kapura, a tehetetlen Borsos mellett a jobb kapufán csattant a labda.

28. perc: Süttő harcolt meg a szélen egy labdáért, majd az alapvonal közeléből középre passzolt, az érkező Kurdics 11 méterről a kapu fölé lőtt.

21. perc: Sztojka kapu elé ívelt labdájára Szalai érkezett a rövid saroknál, de a támadó térdéről a kapu mellé szállt a labda.

19. perc: GÓÓÓÓÓL! Egy bedobást követően Ádám vezette középre a labdát, majd a tizenhatoson belülre ívelt, ahol Kurdics a kilépő Borsos felett a kapuba fejelt 8 méterről. 1–2

13. perc: Sztojka 22 méterről szabadrúgásból egyből kapura lőtte a labdát, de a lapos, középre tartó lövés nem okozott gondot Megyeri II-nek.

7. perc: GÓÓÓÓÓL! Nagy bal oldali szögletét követően középen Süttő emelkedett a legmagasabbra és hét méterről a léc alá fejelte a labdát. 1–1

3. perc: Szemere buktatta Szedlárt, sárga lap.

2. perc: GÓÓÓÓL! Egy hatalmas bedobás egészen az ötös sarkáig szállt, ahol az érkező Gyurácz a bal alsóba fejelte a labdát. 1–0

2. perc: Újabb barcikai lehetőséget láthattunk, de Hleba hiába futott el a bal szélen, középre passzolt labdáját Borsos megszerezte.

1. perc: A középkezdés után egyből Kurdics került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, de Borsos védeni tudta a jobb alsóba tartó labdát.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Barcika indította a játékot.

Csapatkapitány kézfogó a kezdést megelőzően (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

Érkeznek a csapatok, a Dorog piros-feketében, a Barcika tiszta sárgában játszik majd.

A mai találkozót ingyen tekinthetik meg a kilátogatók. Igaz kora reggel a Dorog bejelentése alapján még a mérkőzés megrendezése sem volt biztos az elmúlt napokban lehulló csapadékmennyiség miatt. De végül elhárultak az akadályok, megrendezésre kerül a mérkőzés.

A két csapat eddig 12 alkalommal mérkőzött egymással amagyarfutball.hu oldal adatbázisaalapján. Hat barcikai és három dorogi győzelem mellett három alkalommal döntetlen született. A bajnokság első fordulójában Kazincbarcikán 2–0-s hazai győzelem született. A Dorog hazai pályán utoljára 1977-ben tudta legyőzni a borsodiakat.

A Dorog az eddig eltelt fordulók közel kétharmadát az utolsó helyen töltötte a tabellán, azonban Marián Sluka vezetőedző érkezésével érezhetően feljavult a csapat játéka és elérhető közelségbe kerültek a bennmaradó helyek is. Az utolsó fordulóban éppen a dorogi csapat vette el az eddig veretlen pécsi gárda veretlenségét is.

Korábban mi is írtunk arról,hogy a Kazincbarcika vezetőedzője, Varga Attila a csapat rossz szereplésével kapcsolatban egyeztetést folytatott a klub vezetőségével, melyről a következőt nyilatkozta a szakember az együttes honlapján:„Az egyeztetésen azt a felajánlást tettem, hogy az elkövetkező három mérkőzésen (az MTK, a Szentlőrinc és a Dorog ellen) minimum négy pontot gyűjt irányításommal a csapat. Ha ezt nem tudjuk teljesíteni, akkor távozom. A klubvezetés ezt elfogadta.” Mivel az MTK és a Szentlőrinc ellen mindössze két pontot gyűjtöttek a kék-sárgák, így Vargának már csak egy győzelemmel van esélye megtartani kispadját.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bajnokság félidejében sereghajtó Dorog a mezőny leghosszabb ideje, 12 forduló óta győzni képtelen, osztályozós helyen álló Kazincbarcika ellen.