Megérdemelt Haladás-siker Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.12.11. 12:50
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Haladás ott folytatta, ahol egy hete, Diósgyőrben abbahagyta. Különösen az első félidőben futballoztak jól a zöld-fehérek, és bár a második felvonásban feljavult a csákváriak játéka, a szombathelyiek megérdemelten vitték haza a három pontot Csákvárról (0–2).

A mérkőzésen érvényesült a szombathelyiek erőszakosabb, akaratosabb játékstílusa

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Csonka Bence (Tóth II Vencel, Vad Anita)
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Alaxai, Karacs, Baranyai (László N., 83.) – Kocsis D. (Ominger, 58.), Mészáros D. (Magyar Zs., 58.), Körmendi – Tamás N. (Kártik, 58.), Baracskai, Torvund (Janickij, 58.).Vezetőedző: Tóth Balázs
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Csilus T. – Csernik (Nyíri, 90+2.), Derekas, Rácz B. (Lencse, 87.), Doktorics (Horváth R., 87.) – Molnár R. (Borvető, a szünetben). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Csernik (0–1) 42., Rácz B. (11-esből, 0–2) a 48. percben
Tóth Balázs: –Jól álltunk bele a meccsbe, de a Haladás egy idő után ránk erőltette az akaratát. Megéreztük hiányzóinkat, és sajnos csak időnként játszottunk jól. Ez pedig egy ilyen jó csapat ellen kevés. Számunkra most jókor jön a téli szünet. Gratulálok a Haladásnak.
Michal Hipp:– Megérdemelten nyertünk, úgy érzem, végig jobbak voltunk. Különösen az első félidőben járattuk jól a labdát, és ekkor veszélyesebbek voltunk a kapura. Kár, hogy véget ért a szezon…

Csarnik Kornél gólja törte meg a hazaiak ellenállását (Fotó: Kricskovics Antal)

20. Dorogi FC20441221–35–1416

Az első helyzet ugyan Baracskai Roland előtt adódott már a második percben, ám azt követően a Haladás átvette a játék irányítását és csak Auerbach Martinon múlott, hogy a játékrész feléig nem került (magabiztos) előnybe. Mikor aztán enyhült a szombathelyi fölény, s kiegyenlítettebb lett a játék, közvetlenül a szünet előtt Csernik Kornél gyönyörű góljával mégis megszerezte a vezetést a zöld-fehér alakulat.

A szünet után aztán gyorsan megduplázta előnyét a Haladás, miután a megítélt büntetőből Rácz Barnabás bevette a hazaiak kapuját. A Csákvár nem találta a saját játékát, nem véletlen, hogy Tóth Balázs egyszerre négyet is cserélt. Feljavult a hazaiak játéka, aszombathelyi együttes,viszont nagyon magabiztosan állt a lábán, és szemmel láthatóan kontrákra rendezkedett be. A jó iramú, küzdelmes meccsen a Haladás a hajrában sem ingott meg és végül megérdemelt győzelmet aratott.

Doktorics Áron szemmel is követte a labdát (Fotó: Kricskovics Antal)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Cserniket Nyíri váltja.

Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Kettős Hali-csere: Rácz helyett Lencse, Doktorics helyett Horváth Rajmund.

Dulló Martin mindvégig nagy csatát vívott a szombathelyi támadókkal (Fotó: Kricskovics Antal)

84. perc: Bosnjak és Dulló kapott sárga lapot.

83. perc: Magyar 22 méteres szabadrúgását bravúrral ütötte szögletre.

83. perc: Baranyai helyére László érkezett a hajrára.

82. perc: Rácz kapott sárga lapot.

76. perc: Janickij kapott sárga lapot.

A cseréket követően feljavult a hazaiak játéka, a Haladás viszont nagyon magabiztosan állt a lábán, s szemmel láthatóan kontrákra rendezkedett be.

60. perc: Csató könyökölte le Körmendit, sárga.

58. perc: Négyet cserél a hazai együttes: Kocsis helyett Ominger, Mészáros helyett Magyar, Tamás helyett Kártik, Torvund helyett Janickij.

55. perc: Mészáros Dávid kapott sárga lapot.

52. perc: Kocsis jobb oldali beadásáról épphogy lemaradt Baracskai a rövid saroknál.

48. perc: GÓL!!! Mészáros húzta el Csernik lábát a tizenhatoson belül. A büntetőnél Rácz Barnabás jobb sarokra tartó lövésébe ugyan beleért Auerbach, de védeni nem tudta, 0–2.

46. perc: A Haladásnál Borvető jött ki a folytatásra Molnár Rajmund helyett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés

Vége az első félidőnek.

45. perc: Karacs kapott sárga lapot, miután akasztotta Ráczot.

42. perc: GÓL!!! Amikor már előrébb merészkedett a Csákvár, megszerezte a vezetést a Haladás, méghozzá egy szépségdíjas góllal. Rácz tálalt Csernik elé a balösszekötő helyén, aki a kaputól 15 méterre csinált egy cselt visszafelé, majd jobbal mesteri mozdulattal tekert a bal felső sarokba, 01.

Molnár a tűzzel játszik, sárga lapja után már háromszor is abszolút feleslegesen szabálytalankodott.

36. perc: Molnár rúgott oda Alaxainak a csákvári térfél közepén, jogos a sárga.

Sok párharcot hozott a találkozó (Fotó: Kricskovics Antal)

35. perc: Torvund lódult meg a felezővonaltól a jobb oldalon, befelé cselezett, majd ahelyett, hogy a bal oldalon érkező Tamás elé tálalt volna, 30 méterről előtte a labdát, mely Némethről vágódott a mezőnybe.

Kiegyenlítettebb lett a játék, de a hazaiak továbbra sem jutottak el újabb helyzetig.

18. perc: Molnárt buktatták a hazai kaputól 17 méterre, Csernik szabadrúgását Auerbach a jobb sarok elől tenyerelte ki.

16. perc: Kocsis és Torvund egymást szerelte, a szabad labdával Csilus futott le a bal oldali alapvonalig, pontosan lőtt középre, Rácz 10 méterrő, nagy helyzetből lőtt, Auerbach bravúrral szögletre védett.

10. perc: Csernik húzott el a jobb oldalon, begurított Molnár elé, akinek 10 méteres lövése Karacsról szögletre pattant.

6. perc: Bosnjak bal oldali beadását Auerbach a sárban csúszva, kivetődve fogta.

2. perc: Az első helyzet: Körmendi indította a jobbösszekötő helyén egyedül kilépő Baracskait, aki 10 méterről lőtt, a vetődő Verpeczről szögletre pattant a labda.

A kezdés előtt még mindkét csapatkapitány reménykedett a győzelemben (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek tiszta zöldben léptek pályára.

Orkán erejű szél, az elolvadt hótól tocsogós pálya várta a csapatokat az idei esztendő utolsó játéknapján. Hogy ki alkalmazkodik jobban az időjárási körülményekhez, hamarosan kiderül.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az egy hete az ETO ellen ikszelő Csákvár az előző két meccsét megnyerő Haladással szemben.