Bombagóllal győzött a Pécs Békéscsabán

2022.12.11. 12:50
Kitl Miklósék ezúttal is pont nélkül maradtak (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Kevés helyzet és mezőnyjáték jellemezte a Békéscsaba 1912 Előre és a Pécsi MFC mérkőzését, melyet Kocsis Bence második játékrész elején lőtt szabadrúgásgóljával a baranyai csapat nyert meg.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–PÉCSI MFC 0–1 (0–0)

Békéscsaba, 340 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Bora (Zádori, 87.), Farkas M., Fazekas L., Puskás G. (Hodonicki, 65.) – Zvara, Kitl M. (Ilyés, 76.), Horváth P. (Lukács R., 65.), Mikló – Hamed (Váradi, 76.), Czékus. Vezetőedző: Brlázs Gábor
PÉCSI MFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Katona L., Hadaró – Szeles T. – Kocsis B. (Hegedűs M., 76.), Kesztyűs, Terbe (Tóth-Gábor, 76.), Harsányi I. (Marques, 94.) – Gera Z. (Mayer, 76.)Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Kocsis B. (47.)
Brlázs Gábor:
– Teljesen ki-ki meccset játszottunk a második helyezett Pécs ellen, ami azt mutatja, hogy annyira azért nem vagyunk rossz csapat. Az sem véletlen, hogy ezeket a meccseket rendre elveszítjük, mert – elsősorban mentális oldalról – problémáink vannak, és a fontos helyzetekben mindig rossz döntéseket hozunk. A zártan védekező ellenfélnek sem volt több helyzete, mint nekünk, egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést és ezzel a győzelmet is.
Weitner Ádám:
– Az első félidőben már stílusosan játszottunk, próbáltuk sokat járatni a labdát és az ellenfél fölé kerekedni. A második félidőben változtattunk a játékunkon, gyönyörű szabadrúgásgólt rúgtunk és szervezetten védekeztünk, így megnyertük a mérkőzést egy nagyon jó csapat otthonában, ami óriási fegyvertény.

Mindkét csapat játékán látható volt az idény végi forma, ugyanis csak birkóztak egymással és a kapukig alig jutottak el. Az első félidőben csupán egy-egy veszélyesebb helyzetet jegyezhettünk fel.

A szünet után hideg zuhanyként érte a csabai legénységet a korábbi paksi Kocsis Bence 25 méteres szabadrúgásból lőtt, hatalmas gólja. Ekkor a csabaiak sokkal kezdeményezőbbek voltak, mint az első félidőben, gyakrabban alakítottak ki helyzetet is, de vagy Helesfay kapus, vagy a védők mindig mentettek. Így elmaradt a pontszerzés, az augusztusi hazai siker után a pécsiek Békéscsabán is megérdemelt győzelmet arattak.

20. Dorogi FC20441221–35–1416

90+4. perc: A játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: A pécsieknél Harsányi helyén Marques-Airosa Patrik a pályán.

A piros-fekete mezes pécsieknek meg kellett szenvedniük a három pontért (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

90+2. perc: A Tóth-Gábort buktató Czékusnak mutatta fel a sárga kártyát a játékvezető.

90+1. perc: Czékus lőhetett ígéretes helyzetben, ám labdája csúnyán fölé ment.

90. perc: Négy percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Csere a Csabánál: Bora helyén Zádori Krisztián játszik.

Kitl Miklós (fehérben) próbálja szerelni ellenfelét (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

86. perc: Ilyés lőtt kapura mintegy 12 méterről, de lövését hárította a pécsi kapus.

78. perc: A frissen beállt Mayer kapott, mert megrúgta az ellenfelét.

Mikló Roland helyzeti előnyben (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

76. perc: A hazaiak kettőt (Hamed–Váradi Ádám, Kitl–Ilyés Tamás), a pécsiek hármat(Gera–Mayer János, Terbe–Tóth-Gábor Kristóf, Kocsis–Hegedűs Márk) cseréltek.

65. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Horváthot Lukács Raymond, Puskást Hodoniczki Márk váltotta.

61. perc: Horváth jobb oldali szöglete után Czékus csukafejesét Helesfay védte.

58. perc: Hadaró rúgta középre a labdát, Bora fejelte ki éppenHarsányi elé, aki kapásból mellé durrantotta a labdát.

47. perc: GÓÓÓÓL! Kesztyűst buktatta Kitl a csabai kaputól mintegy 25 méterre. A szabadrúgást Kocsis végezte el, az erősen meglőtt labda védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 0–1.

Kevés helyzet, de annál nagyobb küzdelem jellemezte a Békéscsaba–PMFC mérkőzést (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

42. perc: Hamed 15 méterről kísérletezett, de Helesfay a helyén volt.

Bora György sokat dolgozott a csabai védelemben (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

37. perc: Horváth passzolt Kitl Miklóshoz, aki 16 méterről, ballal kapásból lőtt, a labda Kesztyűsön irányt változtatva centikkel kerülte el a pécsi kaput.

25. perc: Terbe kapott sárgát rúgásért.

A békéscsabai Mikló Roland (19) veszi fel a harcot a pécsiek játékosával (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

20. perc:Hadaró bal oldali beadásába Gera csúsztatott bele, Bukrán üggyel-bajjal fogta a labdát.

Helyzet nélkül telt el az első negyedóra, mezőnyjáték folyik a pályán. A pécsiek többet tartózkodnak a csabai térfélen.

1. perc:A Békéscsaba tiszta fehérben, a PMFC piros-feketében vonult ki a zöld gyepre. Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A békéscsabaiak jó hangulatban készültek a mérkőzésre (Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két bajnokiját elbukó és kiesésre álló Békéscsaba a veretlenségét a legutóbbi fordulóban elvesztő, de így is feljutást jelentő pozícióban lévő Pécsi MFC ellen.

A mérkőzést egyperces gyászszünet előzte meg, a Békéscsabai Előre napokban 78 éves korában elhunyt legendás futballistája, Dobó János emlékének adózva. Dobó tagja volt az 1974-ben élvonalba jutott csabai csapatnak, de korábban futballozott az akkor NB I-ben szereplő Szegedi EAC együttesében is.