Öt veretlen meccs után kapott ki a Budafok: tovább menetel az Ajka

2022.12.11. 12:50
Zsolnai Richárdék (9) hamar vezetést szereztek, és nyertek is (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a játéknap előtt 15. helyezett Budafoki MTE a hetedik pozíciót elfoglaló Ajkát látta vendégül. A fővárosban a zöld-fehérek kétgólos előnyre tettek szert, s a hazaiaknak már csak szépíteni sikerült, így 2–1-es vereséget szenvedtek.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–FC AJKA 1–2 (0–1)
Budapest,
Budafok, Promontor utca, 200 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Becséri Gergely, Belicza Bence Péter)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fótyik, Vaszicsku (Horváth O., a szünetben), Jagodics M. – Csonka A., Adorján, Oláh B. (Kovács D., a szünetben), Soltész I., Kalmár O. (Tischler, a szünetben) – Sós M. (Szűcs Zs., 72.), Beke P. (Györgyi A., 68.).Vezetőedző: Mátyus János
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Kenderes, Görgényi, Csemer – Tajthy T. (Tar, 81.), Csizmadia Z. – Berzsenyi (Doncsecz, 62.), Tóth G. (Vogyicska Bálint, 62.), Sejben (Gaál B., 62.) – Zsolnai R. (Dragóner F., 78.).Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Kovács D. (75.), ill.Tóth G. (2.), Gaál B. (70.)
Mátyus János: – Két ellentétes félidőt játszottunk. A másodikban rengeteg energiát mozgósítottunk, mindent egy lapra feltéve támadtunk, de a meccs kilencven percből áll, így a vendégek megérdemelten szereztek három pontot.
Jeney Gyula: – Számítottunk ilyen időjárásra és az ellenfél stílusára, szóval belenyúltam a múltkori csapatba. Szerencsére elég mély a keret ahhoz, hogy az ellenfélhez megfelelő taktikával álljunk elő. Ezen a pályán egy alacsony, mozgékony csapatot raktam össze, az ellenfél gyors támadóit pedig sikeresen védekeztük le.

Mintha egy előző évszázadbeli angol, ködös, esős, ívelgetős, sártengerben lejátszott bajnokit látott volna az a 200 néző, aki kilátogatott a Promontor utcába. Az egész éjszaka a fővárosra zúduló eső miatt a pálya állapota jelentősen leromlott, emiatt a játék képe sem volt a megszokott.

Igaz, rögtön góllal kezdődött a találkozó, egy rossz felszabadítás után Tóth Gergelyhez pattant a labda, aki a kapu jobb oldalába kotorta, ezzel korán vezetést szerzett az FC Ajka (0–1). A vendégek ezután sem hagyták el a budafoki kapu előterét, az első félidő labdabirtoklása egyértelműen az ajkaiaknál volt magasabb. A zöld-fehér együttes védelme remekül zárta ki a játékból a két villámgyors budafoki csatárt, így nem csoda, hogy Mátyus János a második játékrészre alakzat- és felfogásbeli változásokat húzott meg.

A szünet után a BMTE irányította a mérkőzést, komoly helyzeteket is ki tudott dolgozni, Horváth Dániel eszén azonban nem lehetett túljárni. Húsz perccel a vége előtt aztán a csereként beállt Gaál Bálint találatával már kettővel ment az Ajka (0–2), a hazai szurkolók egy része erre szedelőzködni kezdett, voltak, akik elindultak haza. Őket Kovács Dávid remek szabadrúgásgólja fordította vissza (1–2), a semmiből visszatérő Budafok ezzel újra versenyben volt a pontokért.

Az utolsó 20 perc izgalmaiból csak a gól hiányzott, így a nagyot küzdő Ajkának sikerült elvennie a Budafok – ha csak a pályán elért eredményeket nézzük – március óta tartó hazai veretlenségét, míg a fővárosiaknak nem sikerült pontokkal zárniuk az évet, a 17. helyről várhatják a tavaszi szezont. A bakonyiak zsinórban a negyedik találkozójukat nyerték meg, így a 7. helyen állva mehetnek téli szünetre.

A budafokiak ezúttal nem tudtak pontot szerezni (Fotó: Földi Imre)

20. Dorogi FC20441221–35–1416

90+3. perc: A játékvezető lefújja a meccset, az Ajka hazaviheti a három pontot! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.

Hősiesen küzd az Ajka, a Budafok – ha a pályán elért eredményeket nézzük – március óta tartó hazai veretlenségét vehetik el perceken belül.

85. perc: Csonka kapásból tüzelt a tizenhatos vonaláról, az elképesztő erejű lövést viszont Horváth bravúrral védte.

81. perc: Nem is tudja folytatni Tajthy Tamás, helyére Tar Zsolt érkezik.

80. perc: Tajthyt kell ápolni, a térdét fájlalja.

Hősiesen védekezett a végjátékban az Ajka (Fotó: Földi Imre)

78. perc: Vendégcsere, Zsolnai Richárd helyett Dragóner Filip állt be.

75. perc: GÓL! SZÉPÍT A BUDAFOK! Kovács Dávid állt a közeli, 17 méteres szabadrúgás mögé, és védhetetlenül a kapu jobb oldalába tüzelt. Az utolsó 20 perc így izgalmas lehet! 1–2

72. perc: Az utolsó hazai csere: Sós Mátét váltja Szűcs Zsolt.

70. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL MEGY AZ AJKA! Gaál Bálint kapott remek labdát a középpályáról, egy az egyben indulhatott a kapu felé. A tizenhatos vonalában aztán jobbal ellőtte a labdát, a kiérkező Gundel-Takács lábai között pedig a kapu közepébe gurult a labda. 0–2

69. perc: Horváth Dániel kapusnak ki kellett jönnie a tizenhatoson kívülre, a budafoki játékosok szerint azonban kézzel is hozzáért a labdához. Mivel egyik játékvezető sem látott szabálytalanságot, csak bedobással folytatódik a játék.

68. perc: A negyedik budafoki csere: Beke Péter helyére Györgyi Arthur érkezett

66. perc: Igazi céllövölde most a Budafok kapuja: Tajthy, Zsolnai, majd a frissen beállt Vogyicska tüzelt fél percen belül, végül azonban mindegyik lövést sikeresen blokkolta a budafoki védelem.

64. perc: Hatalmas vendégziccer maradt ki! Zsolnai került gólhelyzetbe, csak a kapus állt már előtte, a csatár mégis a kapu fölé lőtte a labdát alig 5 méterről!

Sok becsúszás volt a sáros talajon (Fotó: Földi Imre)

64. perc: Tischler szánta el magát lövésre 18 méterre a kaputól, lövését viszont ketten is blokkolják.

62. perc: Hármas csere a vendégeknél: Sejben Viktor, Tóth Gergely és Berzsenyi Kevin helyére Gaál Bálint, Vogyicska Bálint, valamint Doncsecz Levente érkezett.

Mintha felcserélték volna a szerepeket: a Budafok nyugodtan támad, magasan letámad, az Ajka mélyen védekezve kontrákra támaszkodik.

57. perc: Az eset után összeszólalkozott a két edző, Mátyus János és Jeney Gyula, így mindketten sárga lapot kaptak a játékvezetőtől.

56. perc: Berzsenyi kapta a meccs első sárgáját mezhúzásért.

49. perc: Tischlert ugratták ki, a csatár még a kapust is kicselezte, a partjelző viszont már rég felemelte zászlaját, mivel les volt.

46. perc: Hármat cserélt a szünetben a Budafok: Vaszicsku Gergő helyett már Kovács Dávid a pályán, valamintKalmár Olivér és Oláh Bálint sem folytatja, Tischler Patrik és Horváth Olivér érkezett a helyükre.

46. perc: Az Ajka kezdi a második félidőt!

Hátránnyal mehettek szünetre a fővárosiak (Fotó: Földi Imre)

Nem volt valami közönségcsalogató az első játékrész, ez nagyrészt a pálya minősége miatt lehetett. Mindkét oldalon sok hibát láthattunk, a tócsák és a sár miatt a játék egyre inkább a magas labdákról szólt, ami sok játékosnak szemmel láthatóan nem erőssége. Játékvezetői szempontból nem egy egyszerű mérkőzés, nem könnyű megkülönböztetni a sáron való elcsúszásokat és a szabálytalanságokat.

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt!

42. perc: Berzsenyi kerülhetett volna komoly gólhelyzetbe, az asszisztens azonban egyből jelezte, hogy lesen állva kapta a labdát.

39. perc: Beke tört be a tizenhatoson belülre, majd szélről egy lapos beadással adta tovább a labdát. Sós Máté érkezett belül, a labda viszont felpattant előtte, így nem tudta eltalálni.

37. perc: Csemer maradt a földön, de szerencsére tudja folytatni.

31. perc: Egy rossz bedobás után az ajkaiakhoz pattan a labda, majd Tajthy egy remek pördítéssel Tóth Gergelyt játszotta meg, aki ezzel ziccerbe került. Vaszicsku azonban a semmiből megjelent, és egy remek becsúszással hatástalanította a támadót.

Veszélyesebb volt a meccs elején az Ajka (Fotó: Földi Imre)

Fél óra után az Ajka magabiztos játéka bizonyul eredményesnek. A Budafok főleg átmenetekből próbál gyors támadásokat vezetni, viszont rengeteg a hiba, sok a pontatlanság.

19. perc: Csemer merészkedett előre, majd mikor a tizenhatos sarkához ért, befelé cselezett, majd lőtt. A labda jóval kapu fölé szállt, kirúgással jöhet a Budafok.

Mivel tegnap este egész nap esett az eső a kerületben, a pálya állapota jóval rosszabb, mint a megszokott.

13. perc: Egy veszélyesen csavarodó ajkai szabadrúgás után Gundel-Takácsnak kellett kitornáznia a labdát a léc alól.

Szemmel láthatóan veszélyesebben kezd az Ajka, a hazaiak egyelőre nem sokat birtokolták a labdát.

Gyorsan jött az ajkai gól (Fotó: Földi Imre)

2. perc: GÓL! MÁRIS VEZET AZ AJKA! Vaszicsku szabadított fel rosszul, ezért Tóth Gergelyhez pattant a labda, aki gyorsan kapura tüzelt. Gundel-Takács még bele tudott kotorni, de nem volt képes megállítani a lövést, a kapu jobb oldalában kötött ki a labda!0–1

Maximum kétszázan lehetnek ma délután a Promontor utcai stadionban.

A Budafok piros-feketében, az Ajka tiszta fehérben lép pályára.

1. perc: A Budafok kezdőrúgásával elindult a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A hazaiakklubhonlapjaszerint eddig kilencszer találkozott egymással a két csapat az NB II-ben, és e mérkőzéseken két budafoki és öt ajkai siker született, míg kétszer döntetlent játszottak a felek.

Mindkét csapat jó formának örvend. A Budafok az előző öt összecsapásán nem kapott ki, háromszor nyert és kétszer ikszelt. Legutóbbi hazai pályán játszott 1–1-et a Tiszakécskével. Az Ajka az előző három meccsét tekintve százszázalékos, igaz, a zöld-fehérek egyaránt rossz formában lévő együtteseket vertek meg: a Szentlőrincet (3–2), a Dorogot (1–0) és a Békéscsabát (1–0).

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt forduló óta veretlen Budafoki MTE az előző három bajnokiját – a mezőnyből egyedüliként – megnyerő Ajka ellen.