A listavezető Diósgyőri VTK győzelemmel ment téli álomra

B. CS.B. CS.
2022.12.11. 15:35
Háromszor is ünnepelhetett a DVTK (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a listavezető Diósgyőri VTK a 13. BFC Siófokot látta vendégül. A pályaválasztó az előző fordulóbeli veresége után megszerezte a győzelmet.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–BFC SIÓFOK 3–1 (2–0)
Diósgyőr, 1766
néző. Vezette: Kovács Imre(Szert Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergő)
DIÓSGYŐRI VTK: Danilovics – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Bényei (Radics, 88.), Cseke, Bertus (Illés B., 90+1.) – Gera D. (Könyves, 66.), Eppel (Jurek, 66.), Lukács D. (Papp M., 90+1.) Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
BFC SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni Á. (Forgács, 46.), Varga B. – Krausz, Nyitrai (Dénes Cs., 60.)– Major G., Szakály A. (Nagy-Kolozsvári, 85.), Balogh B. (Nikházi, 60.) – Horváth P.. (Pataki, 74.)Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Bényei (14.), Eppel (33.), Lukács D. (82.), ill. Nikházi (61.).

Kuznyecov Szergej: – Az eredménnyel elégedett vagyok, a játék minőségével nem egészen. Az első félidőben jól futballoztunk, előnyt tudtunk szerezni, ami kényelmessé tette a helyzetünket. A második játékrészben szerettem volna, ha még több gólt ér el a csapat, de az ellenfél közbe szólt, és volt egy kis időszak, amikor nem tetszett, ahogy játszottunk. Viszont azt is el kell mondjam, hogy a kapott gól után több helyzetet dolgoztunk ki, ha nem is száz százalékosokat, de sikerült gólt elérnünk, ezzel pedig megtörtük az ellenfél lendületét. Tudjuk, hogy sok munka van még előttünk, mindenki szeretne tavasszal még többet adni.
Domján Attila: – Az történt, amire számítottunk, a DVTK kezdeményezett többet. Nem akartunk bunkerfoci játszani, hazaiak minőségi különbséget képviselnek, ránk erőltették az akaratukat. Óriási egyéni hibából kaptunk gólt, ami után volt zavar, ez látszott a második találatnál is. Félidőben annyit mondtunk a játékosoknak, hogy próbálják megnyerni a második félidőt, kezdeményezzünk, függetlenül attól, hogy esetleg nem a javunkra változik a meccs eredménye. A második játékrészben a hazai csapat visszavett, kontrákra játszott, és rúgtunk egy gólt egy szöglet után. Akkor, az ezt követő 10 percben éreztem azt, hogy talán pontot szerezhetünk, de benne volt a játékban, hogy az ellenfél kontráiból gólt kapunk, és sajnos ez utóbbi jött be.

A DVTK és a BFC Siófok is vereséget követően érkezett az évzáróra, és a meccs elején úgy tűnt, hogy a vendégek nem pontot, hanem pontokat akarnak szerezni. Azonban a lelkesedésüket egy labdavesztés lelohasztotta, Eppel lövését a 14. percben ugyan még védte Hutvágner, de a kipattanót Bényei bevágta (1–0). Ezt követően a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, és a 33. percben a Bertus jó passzával kilépő Eppel ezúttal már betalált (2–0).

A második félidőben a vendégek kettős cseréje után vált nyitottá a találkozó, ugyanis a frissen beállt Nikházi az első labdaérintéséből gólt szerzett (2–1). Érdekes lett a meccs, a Siófok próbálta fokozni a tempót, és azon volt, hogy a hazai kapu elé kerüljön, eközben a DVTK kontrázhatott. A két fél erőfeszítései közül a piros-fehéreké vezetett eredményre, Bertus újabb jó passzát Lukács Dániel váltotta gólra, a 82. percben (3–1), és ezzel eldőlt a találkozó.

Még az sem segített a Siófokon, hogy néha a diósgyőriek hátára másztak (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

20. Dorogi FC20441221–35–1416

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+1. perc: Bertus helyett Illés B., Lukács D. helyett Papp M. állt be.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Nikházi bombázott a kapu fölé.

88. perc: Bényei helyett Radics folytatja.

85. perc: Szakály A. helyett Nagy-Kolozsvári a pályán.

82. perc: GÓÓÓL! Bertus balról lőtte be a kapu elé a labdát, a védők mögül kibúvó Lukács D. a kapust megelőzve, 6 méterről lőtt a hálóba, 3-1.

81. perc: Könyves balról, 12 méterről csavart a bal kapufa mellé.

74. perc: Horváth P. helyett Pataki jött be.

73. perc: Major G. fejesét húzta le a hazaiak kapusa.

69. perc: Bényei kapott sárga lapot.

66. perc: Eppel helyett Jurek, Gera D. helyett Könyves folytatja.

65. perc: Eppel kapott sárga lapot.

61. perc: GÓÓÓL! Szakály A. jobbról érkező szögletét középről Varjas Z. fejelte vissza jobbra, Nikházi pedig kapásból a kapu bal oldalába lőtt, 2-1.

60. perc: Balogh B. helyett Nikházi, Nyitrai helyett Dénes Cs. állt be.

58. perc: Horváth P. jobb alsó sarokra tartó lövését fogta meg Danilovics.

52. perc: Lukács D. fejelt közelről a kapu fölé.

46. perc: A szünetben cserélt a Siófok, Debreceni Á. helyett Forgács állt be.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

Gera Dániel (pirosban) lendületesen futballozott (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

45. perc: Eppelt kellett ápolni a pályán. Egy perc a hosszabbítás.

37. perc: Lukács D. 17 méterről lőtt a léc fölé.

33. perc: GÓÓÓL! A bal oldalon Bertustól kapott jó kiugratást Eppel, aki a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, majd éles szögből, laposan a bal alsó sarokba gurított, 2-0.

32. perc: Horváth P.
lőtt 23 méterről a jobb alsó sarok mellé.

30. perc: Eppelt lökték fel a 16-os előtt, a játékvezető ezt nem észlelte, majd Bárdos lőtt a kapu fölé.

27. perc: Bertus
lőtt 20 méterről a kapu fölé.

22. perc: Zajlik a meccs, a két 16-os között.

Bényei Ágoston góljával szerzett vezetést a Diósgyőr (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

14. perc: GÓÓÓL! A vendég 16-os előtt szerzett labdát a DVTK, Eppel középről eleresztett löketét Hutvágner még kivédte, a laszti azonban Bényei elé került, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába bombázott, 1-0.

12. perc: Egy balról a hazai kapu elé lőtt beadásánál nem tudott felszabadítani a DVTK, Danilovics kezéből kicsúszott a labda, ezek után mentett szögletre a piros-fehér együttes.

9. perc: Lukács D. viharzott el a bal oldalon, 17 méterről eleresztett lövését a kapus kitenyerelte.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Úgy volt, hogy Koman kezdő lesz a DVTK-ban, de a bemelegítés során meghúzódott, Csekét küldte helyette csatába edzője. De nem csak Koman járt így, Farkas Ádám játékvezető is, aki helyett a tartalék játékvezető, Kovács Imre ugrott be.

Jótékonysági akció a gyermekekért

A vasárnap reggeli, miskolci hóesést ,,elintézték" a rendező klub pályamunkásai, letakarították a játékteret.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban hazai pályán vereséget szenvedő Diósgyőr a négy meccs óta nyeretlen Siófokkal szemben.