Hosszú idő után nyert újra hazai pályán a Gyirmót

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.11.13. 12:50
Már az első félidő végén 2–0-ra vezetett a három góllal nyerő sárga mezes hazai együttes (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a játéknap előtt ötödik helyen tanyázó Gyirmót a 15. Kazincbarcikát látta vendégül. A hazaiak három gólt is szereztek, a vendégek pedig még büntetőből sem tudtak betalálni.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–0 (2–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 525néző.Vezette: Bogár Gergő (Huszár Balázs, Ország Péter)
GYIRMÓT FC GYŐR: Hársfalvi–Major, Csörgő, Polgár, Hajdú –Vass Á. (Kovács D., 66.) – Kovács M., Erdei (Bagó, 86.), Nagy P. (Berki, 66.), Medgyes Z. (Soltész D., 66.) –Simon A. (Herjeczki, 79.). Vezetőedző: Csertői Aurél
KAZINCBARCIKA: Megyeri I G. (Megyeri II G., 36.) – Szemere, Ur, Lippai (Süttő, a szünetben), Székely K. – Ádám F., Csatári, Hleba, Pálinkás (Benkő, 66.) – Székely D. (Puska, 66.) – Laczkó M. (Takács T., 66.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző:
Simon A. (31.), Kovács M. (45+3.), Székely D. (62. – öngól)
Csertői Aurél: – Jót tett csapatomnak a győzelem, amely a helyzetek alapján nagyobb különbségű is lehetett volna.
Varga Attila: – A döntő szituációkban a hazaiak jó, mi pedig rossz döntéseket hoztunk, így Dávid és Góliát csatájából egyértelműen a jobb hazai csapat került ki győztesen.

A hazai együttes kezdte támadóbb felfogásban a mérkőzést. Az első percekben még Megyeri I Gábor bravúrjára is szükség volt, hogy elkerüljék a vendégek a gólt, és Simon fejesénél a kapufa is velük volt. A hazaiak sorra alakították ki a helyzeteket, és ez a 31. percben góllá érett: Simon lőtt a hálóba. A gólnál a vendégek kapusa megsérült, így már a névrokona volt az, aki a félidő hosszabbításában Kovács Milán megpattanó lövéséből gólt kapott. Csertői Aurél csapata így kétgólos előnyben kezdhette el a második félidőt.

A fordulás után hatalmas esély adódott a Kazincbarcika előtt arra, hogy faragjon hátrányából, hiszen Major szabálytalansága után a sértett, Laczkó Milán tizenegyest végezhetett el. A büntetőt azonban Hársfalvi hárította. A 62. percben a hazaiak növelték előnyüket, Nagy Patrik beívelt szabadrúgása nyomán a labda Székely Dávidról pattant a kapuba. A hátralévő időben sem jött össze a vendégeknek a szépítés, és noha a gyirmóti cserék előtt is adódtak helyzetek, a hazaiak sem tudták tovább növelni a különbséget. Hosszú idő után végre újra hazai győzelmet ünnepelhetett tehát a gyirmóti közönség, míg a Kazincbarcika nyeretlenségi sorozata tovább folytatódott. 3–0

20. Kozármisleny17331115–34–1912

90+3. perc: Süttő szabadrúgását is megfogja Hársfalvi. Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Labdát veszít saját térfelén a Gyirmót, aztán Takács T. lövését védi bravúrral Hársfalvi.

90+1. perc: Két perc a hosszabbítás a meccs végén.

90. perc: Herjeczki bal alsó felé tartó lövését védi Megyeri II.

86. perc: Hazai csere: Erdei Milánt Bagó Bálint váltja.

86. perc: Soltész lövése elmegy a kapu fölött.

83. perc: Herjeczki a látványos szólója után kapu mellé lövi a labdát 20 méterről.

79. perc: Simon András helyére Herjeczki Kristóf áll be, a csapatkapitányi karszalgot Hajdú Ádám kapja.

66. perc: Hármas csere mindkét oldalon. A gyirmótiaknál Medgyest Soltész Dominik, Vass Ádámot Kovács Dominik, Nagy Patrikot Berki István váltja. Székely D. helyére Puska Péter, Pálinkás helyére Benkő Péter, Laczkó helyére Takács Tamás áll be a vendégek csapatába.

65. perc: Laczkó kap sárga lapot.

62. perc: GÓÓÓL! Nagy Patrik jobb oldali szabadrúgása után a labda a hálóban köt ki, a Kovács Milán elől menteni igyekvő Székely Dávidról pattant a labda a gólvonal mögé. 3–0

57. perc: Medgyes Z. kerülne ziccere, de Hleba utoléri, és kaputól 16 méterre szereli.

54. perc: 525 fő a hivatalos nézőszám.

A Kazincbarcika ma nem tudta megállítani a Gyirmótot (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

54. perc: Nagy P. jobb oldali szöglete után Csörgő fejel kapu fölé.

53. perc: Medgyes Z. kap sárga lapot.

Hleba (immár 30-as mezben) és Kovács Milán (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

53. perc: Erdei lövését védi Megyeri II.

51. perc: Megint Laczkó Milán kerül helyzetbe, 18 méterről tekeri a labdát kapu mellé-fölé.

49. perc: Laczkó balra félmagasan lövi a tizenegyest. Hársfalvi is erre számít, és kiüti a labdát oldalra.

48. perc: Laczkóval szemben szabálytalankodik Major. A játékvezető büntetőt ítél.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Lippai helyére Süttő Attila állt be a szünetben a vendégek csapatába.

A sárga mezes gyirmótiaknak a hazai mérlege nem túl fényes: eddig csupán kétszer sikerült győzniük az Alcufer Stadionban (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45+4. perc: Vége az első félidőnek.

45+3. perc: GÓÓÓL! Nagy Patrik bal oldalról laposan adja középre a labdát, Erdei visszagurít Kovács Milánnak, aki 20 méterről laposan lő, a labda Hlebán kicsit irányt változtatva a kapuban köt ki. 20

45+2. perc: Polgár kerül ziccerbe, de kapásból kapu fölé pöcköli a labdát.

45+1. perc: Négy perc a ráadás az első félidő végén.

43. perc: Csatári Gergő kap sárga lapot Erdei megrúgásáért.

42. perc: Laczkó 16 méterről kapásból emeli át a labdát Hársfalvi és a kapu fölött is.

41. perc: Medgyes Z. cselezget a tizenhatoson belül, majd kapu mellé lövi a labdát.

36. perc: Az egyébként 26 éves Megyeri I. Gábor a gólnál meghúzódhatott, mert le kell cserélni. A Kazincbarcika második számú kapusát szintén Megyeri Gábornak hívják, ő 19 éves, neki kell állnia a kapuba, őt Megyer II. Gábor néven említjük majd a továbbiakban.

31. perc: GÓÓÓL! Medgyes Z. szinte az alapvonalról passzolja a labdát Simon András elé, aki az ötös bal sarkáról Megyeri kapus lába mellett a hálóba lő. 10.

29. perc: Simon A. ugratja ki Erdeit, akinek a beadása végül egy barcikai védőt talál meg.

A fehérben játszó Kazincbarcika idegenben gyengén szerepel, győzni csak Mosonmagyaróváron sikerült nekik eddig (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

21. perc: Medgyes Z. lövi a labdát 8 méterről kapu fölé egy finom cselt követően.

18. perc: Erdei könyökét találja el a labda a tizenhatoson belül. A vendégek tiltakozása ellenére sem ítél büntetőt Bogár játékvezető.

A képen földön fekvő Hleba később vissza tudott térni a pályára (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

15. perc: A 2-es számmal játszó Hlebát kell ápolni, de végül vissza tud jönni. Közben kapott egy új mezt is, most már 30-as felsőben játszik.

12. perc: Simon A. lövését védi üti ki Megyeri, aztán fejjel szögletre tisztáznak a védők. A szöglet után óriási kavarodás alakul ki a kazincbarcikai kapu előtt, végül Kovács Milánról pattan a labda a kapu fölé.

3. perc: Megyeri ugyan látványosan nagyot vetődik, de Simon A. fejese nem róla, hanem a kapufáról jön ki.

2. perc: Medgyes Z. beadását szögletre fejelik a védők.

2. perc: Helembai Márkot tapsolja meg a közönség, aki októberi fejsérülését követően ma már jobban van, s bár még nem edzhet és játszhat, de már itt szurkol a társainak a stadionban.

1. perc: A fehérben játszó vendégcsapat kezdi a meccset. Sárgában a gyirmótiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi két mérkőzésén csak egy pontot gyűjtő Gyirmót a kilenc forduló óta nyeretlen újonc Kazincbarcika ellen.