Kiállítás, büntetők, balhé és öt gól: parázs meccset nyert meg az Ajka Szentlőrincen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.11.13. 12:50
Szabó Máté nem tette könnyűvé az Ajka védőinek dolgát (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a Szentlőrinc mindent elkövetett a pontok megszerzése érdekében, kétszer vezetett is, de végül az Ajkáé lett mindhárom pont. A vendégek jól használták ki a piros-feketék megingásait, ezért nyerhették meg az ötgólos thrillert.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

SZENTLŐRINC SE–FC AJKA 2–3 (1–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 150 néző. Vezette:Lovas László (Belicza Bence, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Havas, Keresztes B., Nagy Zs. (Kiss-Szemán, 63.) – Papp G., Török L. (Vidnyánszky, 63.) – László D. (Rétyi, 73.), Daróczi, Szabó M. (Grumics, 73.) – Filipovics (Mervó, 73.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Görgényi, Csemer – Csizmadia Z. (Tar, 84.), Tajthy (Vogyicska Bálint, 76.) – Doncsecz (Berzsenyi, 63.), Sejben, Gaál B. (Molnár M., 84.) –Zsolnai R. (Fodor P., 76.). Megbízott vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Filipovics (16.), Szabó M. (53. – 11-esből), ill. Csemer (39.), Kovács N. (54.), Gaál B. (59. – 11-esből)
Kiállítva: Keresztes B. (68.)
Jeremiás Gergő:– Jól kezdtünk, sikerült mezőnyfölényt kialakítanunk, de egyéni hibákat követtünk el, könnyű gólokat kaptunk. Tíz emberrel is nagyot küzdöttünk, lesz két hetünk kijönni a rossz szériából.
Jeney Gyula:– Nehéz higgadtan értékelni... Új szemléletet igyekeztem meghonosítani, ez, úgy tűnik, működik. Rengeteget tettünk a szerencsénkért, meg is érdemeltük a győzelmet.

Parázs mérkőzést játszott egymással a Szentlőrinc és az Ajka, a hazaiak kétszer is vezetni tudtak, mégsem kaptak egyetlen pontot sem.

A 16. percben lőtte az első gólt a Lőrinc, ekkor Filipovics érkezett nagyszerűen egy kiugratásra, s nyugodtan passzolt a kapus mellett a hálóba. Ettől kicsit el is szakadt a cérna a vendégeknél, akik nem riadtak vissza a durvaságoktól. Így már a 20. percben távozhatott volna a pályáról Zsolnai, aki épp a sajtóhelyek előtt fejelt oda kakaskodás közben László Dávidnak, de a játékvezető inkább mindkettejüknek sárgát adott. A vendégek szinte a semmiből egyenlítettek a szünet előtt, Csemer került helyzetbe egy hosszú akció végén, s mivel nem zavarta senki, a hosszúba bombázott.

A fordulás után volt egy, de csak egy pillanat, amikor a Szentlőrinc elhihette, hogy minden rendben van. László Dávid harcolt ki egy tizenegyest, amelyet Szabó Máté magabiztosan értékesített. Azonban szinte a középkezdésből egyenlített ismét az Ajka, ezúttal Kovács Nikolasz maradt üresen a hosszún. Percek teltek csak el, amikor Havasnál kezezést látott a játékvezető, és a vendégeknek is büntetőt adott, ezt Gaál Bálint értékesítette szintén nagyon biztos lábbal.

Ettől a hazaiaknál tört el valami, s egy szabálytalanság után kisebb tömegjelenetet rendeztek az ellenfél térfelén, aminek hatására Keresztes Bence második sárgája miatt a kiállítás sorsára jutott. Ezzel azonban még nem pecsételődött meg a pontok sorsa, mert a ráadásban Prokop, majd Mervó is egyenlíthetett volna. Az első esetében Horváth Dánielnek inkább szerencséje volt, utóbbinál remekül helyezkedett. 2–3

20. Kozármisleny17331115–34–1912

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+4. perc: Mervó lőhetett két méterről, de a védők között csak a vendég kapus ölébe tudta játszani a labdát.

90+3. perc:Prokop jött fel egy szöglethez, hozzá is került a labda, és tizennégy méterről lőtt, de a hanyatt vágódó Horváth Dániel alatt megállt a labda.

87. perc:Molnár Márkó besárgult.

84. perc: Kettős csere a vendégeknél Gaál Bálint helyére Molnár Márkó, Csizmadiáéra Tar Zsolt érkezett.

82. perc:Berzsenyi maradt egyedül középen, de Vogyicska beadása magas volt neki.

79. perc: Daróczi ugratta ki Kiss-Szemánt, de egy védő el tudta előle kotorni a labdát lövés előtt.

76. perc: Tajthy helyett Vogyicska, Zsolnai helyett Fodor Péter folytatja a vendégeknél.

74. perc: Közel volt az egyenlítéshez a hazai csapat, de Horváth Dániel blokkolni tudta Rétyi lövését.

73. perc: László Dávid helyére Rétyi, Szabó Mátééra Grumics, Filipovicéra Mervó érkezett a hazaiakhoz.

71. perc:Prokop védett óriásit egy közeli lövést követően.

68. perc:KIÁLLÍTÁS! László Dávidot rúgták meg hátulról a levegőben, kisebb dulakodás tör ki a pályán. Négy sárgát osztott ki a játékvezető, amiből Keresztesnek ez már a második volt. Mellette Kiss-Szemán, Berzseni és Gaál kapott lapot.

63. perc: Csere mindkét csapatnál. Török helyére Vidnyánszky, Nagy Zsomboréra Kiss-Szemán érkezett a hazaiaknál, a másik oldalon Doncseczet Berzsenyi váltotta.

59. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet az Ajka! Gaál Bálint lépett a labda mögé, és a kapu közepébe bombázott a jobbra vetődő kapus mellett. 2–3

58. perc: ITT IS BÜNTETŐ! Kezezést látott a játékvezető Havasnál, az Ajka rúghat tizenegyest. Keresztes kapott sárgát reklamálásért.

57. perc: Török László távoli, lapos, pattogó, jobb alsóba tartó lövését védte Horváth Dániel.

56. perc:Zsolnai maradt teljesen egyedül az ötösön egy jobb oldali beadásnál, de Prokop kezébe bólintott.

54. perc: GÓÓÓÓÓL! Potyognak a gólok! Egyenlít az Ajka! Kovács Nikolasz érkezett a hosszún egy bal oldalról kapott labdára, és az ötösről jobbal a bal alsóba lőtt. 2–2

53. perc: GÓÓÓÓL! Ismét vezet a Szentlőrinc!Szabó Máté állt a labda mögé, és egy kis megtorpanás után középre bombázott a jobbra vetődő kapus mellett. 2–1

52. perc:BÜNTETŐ! László Dávidot buktatták a vendégek, tizenegyes jön.

49. perc:Csizmadia kapott sárga lapot Filipovics hátulról akasztásáért.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.Nem volt csere a szünetben.

Görgényi és Szabó nem ezen a meccsen kötnek életre szóló barátságot (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

45. perc: Vége az első félidőnek!

39. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít az Ajka!Nem tudta megzavarni az Ajka támadását a Szentlőrinc, végül Csemer elé tálalt Gaál 14 méterre a kaputól kissé balra, s a társ kapásból ballal lőtte vissza a labdát a hosszú alsóba. Prokop tehetetlen volt az erős labdával szemben. 1–1

37. perc:Török László lőtt kapásból rá egy jobb oldalról érkező szögletet, de a próbálkozása nem volt veszélyes.

Kovács Nikolasz sikeresen tartóztatja fel eddig Daróczit (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

34. perc: Filipovics szépen indította be Szabó Mátét a bal szélen, aki egyedül vihette volna a kapusra a labdát, azonban inkább visszatette lövésre. A passz viszont nem volt jó.

25. perc: Egy szabadrúgást követően nem sikerült felszabadítaniuk a vendégeknek, Filipovics sarokkal húzta maga elé a labdát, de lövését ezúttal védeni tudta Horváth Dániel.

20. perc:Zsolnai fejelt oda László Dávidnak összeszólalkozásuk közben, mindketten sárgát kaptak.

Filipovics lövését nem tudta hárítani a vendégkapus (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

16. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Filipovics lépett be a védők mögé, és érkezett is a labda. Nyolc méterről nyugodtan passzolhatott jobbal a jobb alsóba. 1–0

A Szentlőrinc ünnepelhetett már a meccs elején (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

7. perc: Nagy Zsombor bal oldalról adott be, Filipovics repült középen a labdáért, éppen csak ugyan, de lemaradt róla.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A vendégek indították útjára a labdát.

A Szentlőrinc már készen áll megütközni az Ajkával (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A Szentlőrinc szokásos piros-fekete, az Ajka zöld szerelésében lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az előző három összecsapásán pontot sem szerző Szentlőrinc és a megbízott vezetőedzőjével éledező Ajka, miközben a csapatok között egy pont a különbség.