Magabiztos játékkal fektette két vállra a Dorog a Tiszakécskét

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.11.13. 12:50
A piros-fekete mezes dorogiak nem hagyták kibontakozni a kécskei támadásokat (Fotó: Walczer Patrik)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a fordulót megelőzően sereghajtó Dorog a szintén alsóházi Tiszakécskét látta vendégül. A Dorog már a 20. percben kétgólos előnyben volt, és hiába szépített a Kécske a félidő hajrájában, a hazaiak a második félidőben is betaláltak kétszer, és 4–2-es győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

DOROGI FC–TISZAKÉCSKEI LC 4–2 (2–1)
Dorog
, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző.Vezette: Nazsa Tamás (Ring Kevin, Rózsa Dávid)
DOROG: Borsos – Barna G. (Szerencsi, 66.), Kárász, Lénárth, Gyurácz, Papp M. – Albert Á. (Lustyik, 82.) – Szalai J., Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Kapornai, 66.).Vezetőedző: Marián Sluka
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Végső, Csáki R., Farkas N. (Farkas A., a szünetben) – Kiss N., Erdei C., Gyurján B. (Winkler A., a szünetben) – Zamostny – Balajti (Geiger N., 70.), Horváth Z. (Vachtler, a szünetben).Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Sztojka (17.), Szalai J. (20.), Vígh Á. (60.), Szedlár (75.), ill. Horváth Z. (38.), Zamostny (86.)
Kiállítva
: Lénárth (83.)
Marián Sluka: – Sokat vártunk erre a győzelemre, mivel az előző négy fordulóban az egyéni hibáinkat az ellenfél mindig megbüntette, és a helyzeteink ellenére mindig csak szimpatikus vesztesek voltunk. A mai a szív diadala volt, az első félidőben kimondottan jól játszottunk, a második félidőben pedig a precíz védekezésünknek köszönhetően tudtunk kontrákból újabb gólokat szerezni. Sajnálom az utolsó kapott gólt, mert a Tiszakécske mai játékában nem volt benne, hogy két gólt szerezzen.
Klausz László: – Nehéz szívvel tudom értékelni a találkozót, főleg az első húsz percben kapott két gól miatt. Sajnos kiütközött a csapaton az, ami az elmúlt mérkőzéseken is tapasztalható volt, hogy mentálisan nincsenek rendben a fiúk. Az egy hét alatt lejátszott három mérkőzés rengeteget kivett a meghatározó játékosokból, ez ma meg is látszott rajtuk.

Remekül kezdte a találkozót a sereghajtó Dorog. Marián Sluka együttese húsz perc elteltével már kétgólos előnyben volt, miután a Vasassal kötött kooperációs szerződés értelmében pályára lépő Sztojka Dominik és Szalai József is bevette a kécskei kaput. A szerzett gólok talán túlságosan is megnyugtatták a hazaiakat, és a kissé kényelmes dorogi tempót kihasználva a vendégek az első félidő hajrájában szépíteni tudtak Horváth Zoltán révén.

A második félidőben aztán újra sikerült felpörögnie a Dorognak. A precíz védekezéssel operáló hazaiak, sorozatban vezethették veszélyes kontráikat, melyből előbb a 60. percben Vígh Ádám, majd a 75. percben Szedlár Zoltán révén szereztek újabb gólokat. A hajrában egy hazai kiállítást követően Zamostny Balázs még faragott a vendégek hátrányán, ám ez csak szépségtapasz volt nekik. A sokáig biztos kiesőnek elkönyvelt Dorog az elmúlt fordulókban mutatott játéka alapján talán még nem írható le teljesen. 4–2

20. Kozármisleny17331115–34–1912

90+2. perc: Itt a vége! A Dorog magabiztosan verte a Tiszakécskét, és ha csak ideiglenesen is, de elmozdult az utolsó helyről.

90. perc: Kettő perc a hosszabbítás!

90. perc: Szalai szerzett labdát a 16-os előtt, de 12 méteres lövése Antalról a kapu mellé pattant.

86. perc: GÓÓÓL! Egy bal szélről beívelt labdára Zamostny érkezett középen, és nyolc méterről a jobb alsóba fejelt. 4–2!

83. perc: KIÁLLÍTÁS! Lénárth is besárgult, mivel ez volt a második sárgája, piros lapot kapott.

82. perc: Cserélt a Dorog, Lustyik érkezett Albert helyére. Albert nem a kijelölt helyen hagyta el a pályát, hanem a kispadok mellett, ezért még a levonulás közben sárga lapot kapott.

80. perc: Kapornai húzta vissza Vachtlert, sárga lap.

78. perc: Szedlár kapott sárga lapot reklamálásért.

75. perc: GÓÓÓÓÓL! Jobb oldali hazai akció végén Szedlár érkezett üresen a hosszú oldalon és 4 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 4–1!

70. perc: Cserélt a Kécske, Balajti helyére Geiger érkezett.

66. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Barna helyére Szerencsi, Vígh helyére Kapornai érkezett.

60. perc: GÓÓÓÓL! Sztojka jobb oldali szögletét követően Kárász ért bele a labdába a 11-es pont magasságában, majd az Antalról felperdülő labdát Vígh paskolta két lépésről a kapuba. 3–1!

59. perc: Erdei rúgta meg Kárászt, sárga lap.

52. perc: Sztojka szögletére Kárász érkezett az ötös vonalánál, de fejesét Antal nagy bravúrral hárítani tudta.

46. perc: A szünetben hármat is cserélt a Kécske, Horváth Zoltán helyére Vachtler Csaba, Gyurján Bence helyére Winkler András, Farkas Norbert helyére Farkas András érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek. Dorog–Tiszakécske 2–1!

43. perc: Barna buktatta Gyurjánt, sárga lao.

40. perc: Sztojka jó 25 méterről életerős lövést zúdított a kécskei kapura, a középre tartó labdát azonban Antal ha kicsit nehezen is, de felszedte.

38. perc: GÓÓÓÓL! Balajti indult meg a pályán közepén, senkitől sem zavartatva vezette a labdát, majd kiugratta Horváthot, aki ügyesen állt be két védő elé, majd egy rövid labdavezetést követően 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2–1!

32. perc: Balajti kapu elé tekert szabadrúgására Csáki érkezett az ötösön vonalánál, de csúsztatása a kapu fölé szállt.

25. perc: Vígh indította remekül Barnát, ő visszajátszott Sztojkának, aki 19 méterről a kapu fölé lőtt.

23. perc: Lénárth buktatta Horváthot, sárga lap.

20. perc: GÓÓÓÓÓL! Barna szólóját követően Szalai került helyzetbe, majd kissé kiszorított helyzetből, 8 méterről a kapuba lőtt. 2–0!

17. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Gyurján labdavesztését követően Sztojka indult meg a kécskei kapu irányába, kicselezett két védőt, majd 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0!

16. perc: Gyurján csúszott rá csúnyán Albert lábára, sárga lap.

10. perc: Sztojka mindenkit meglepett azzal, hogy 20 méterről laposan a kaput vette célba szabadrúgásból, de a labdáról végül a berobbanó Gyurácz is lemaradt a kapu előtt.

5. perc: Erdei kis szögletét követően Balajti ívelte be a labdát a 16-oson belülre, a dorogi védők tisztáztak, majd Végső 17 méterről a kapu fölé lőtt.

4. perc: Egy röviden kifejelt labda végül Albert elé került, a hazai középpályás azonban 18 méterről magasan a kapu fölé lőtte a labdát.

3. perc:Sztojka kapu elé ívelt szabadrúgását követhette volna az első lehetőség a mérkőzésen, de a kapu elé ívelt labda elszállt mindenki előtt.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Dorog indította útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok, a Dorog piros-feketében, a Tiszakécske tiszta fehérben lép pályára.

A Tiszakécske kezdőjében ezúttal is ott van a csapat három legjobb támadója, Balajti Ádám, Horváth Zoltán és Zamostny Balázs is. Hárman együtt eddig kilenc gólt szereztek a bajnokság, igaz ebből hatot Zamostny vállalt magára.

A dorogi Keresztes Krisztián brusztos mérkőzésre számít, sok párharccal, míg csapattársa Sztojka Dominik szerint 110 százalékkal kell beleállniuk a mérkőzésbe. A játékosokkal készített interjúkata Dorogi FC honlapjántekinthetik meg. Keresztes ma keretben sincs a Dorognál, Sztojka ezúttal is kezdő.

"Kicsit más stratégiával fogunk játszani a Dorog ellen, mint azt a Szentlőrinc ellen tettük, de mindenképpen szeretnénk nyerni. Utána viszont két hét szünet következik a bajnokságban, többet tudunk dolgozni, és a még hátralévő mérkőzésekre készülni. Remélem azokon a találkozókon is úgy tudunk majd koncentrálni, hogy pontot, pontokat tudunk szerezni" – nyilatkozta Klausz László, a Tiszakécske nemrég kinevezett vezetőedzőjea baon.hu megyei portálnak.

A két csapat eddig öt alkalommal mérkőzött egymással a másodosztályban. A Dorog és a Kécske is két-két alkalommal tudott nyerni, egy találkozójuk döntetlenre végződött. Legutóbbi találkozójukat Dorogon játszották, 2022. februárjában a Tiszakécske 1–0-s győzelmet aratott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az utolsó helyezett, négy mérkőzés óta pontot sem szerző Dorog és a legutóbbi körben a hatmeccses nyeretlenségi sorozatát megszakító Tiszakécske.