Három gólt lőtt és három pontot szerzett a Békéscsaba a Soroksár ellen

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.11.13. 12:50
Kitl Miklós harcol soroksári ellenfelével a labdáért (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Az első félidő közepén két perc alatt szerzett két gól alapvetően meghatározta a Békéscsaba és a Soroksár mérkőzésének alakulását. A szünet után hiába szépítettek a fővárosiak, a csereként alig egy perccel korábban beálló Váradi Ádám pazar találata eldöntötte a három pont sorsát.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SOROKSÁR SC 3–1 (2–0)
Békéscsaba, 580 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Szalai Dániel)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Bora, Farkas M. (Szabó Cs., 41.), Fazekas L., Puskás G. (Váradi, 81.) – Zvara, Kitl M., Horváth P., Mikló (Hodonicki, 60.) – Ilyés (Hamed, 60.), Czékus (Talpalló, 60.).Vezetőedző: Brlázs Gábor
SOROKSÁR: Holczer – Króner, Kékesi, Valencsik, Csontos – Haris (Hajdú Á., a szünetben), Hudák – Halmai Á. (Köböl, a szünetben), Lőrinczy (Erdélyi, 84.), Lisztes (Redzic, a szünetben) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Ilyés (21.), Czékus (23.), Váradi (82.), ill. Redzic (49.)
Brlázs Gábor:
– Jól mentünk bele a mérkőzésbe, két perc alatt sikerült kétgólos előnyre szert tennünk. Farkas Márk kiválásával zavar keletkezett a védelemben a második félidő elején és közepén. A csapat tartását azonban mutatja, hogy nem zuhantunk össze, tudtunk újabb gólt rúgni, és végre nyertünk egy mérkőzést.
Lipcsei Péter:
– Az első félidőben kritikán aluli teljesítményt nyújtott a csapat, két gólt is ajándékoztunk, mindkétszer nálunk volt a labda, és odapasszoltuk az ellenfélnek. A második félidőre már jobb felfogásban mentünk ki, jól jött a gól, bíztam benne, hogy legalább egy döntetlent kiharcolunk, de ez nem sikerült. Maximálisan gratulálok a Békéscsabának!

A Békéscsaba kezdte aktívabban a mérkőzést, a támadások fő motorja a bal oldalon rendre felfutó Mikló Roland volt. Aztán mégsem ő, hanem a túloldalon szorgoskodó Czékus Ádám lépett elő főszereplővé, aki előbb Ilyésnek adott gólpasszt, majd két perccel később szemfülességének köszönhetően góllal vétette magát észre. A soroksáriakat láthatóan sokkolta a két gyors találat, és bár igyekeztek rendezni a sorokat, Hudák kapufáján kívül ordító helyzetet nem láttunk tőlük az első játékrészben.

Alig telt el négy perc a második félidőből, máris a csabai kapuban táncolt a labda. A szépítő találat felrázta a vendégeket, több helyzetet is kihagytak. Brlázs Gábor, a hazaiak edzője érezte, hogy csapatának gólt kell szereznie, mielőtt megkapja a másodikat. Hármas csere után rövid időre mezőnyfölénybe is kerültek a lila-fehérek. A gól nyolc perccel a vége előtt, egy újabb csereként beálló játékos, Váradi révén meg is született, pazar találata eldöntötte a három pont sorsát. 3–1

20. Kozármisleny17331115–34–1912

90+2. perc: Horváth Tibor játékvezető lefújta a mérkőzést, győzött a Békéscsaba. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

A csabai közönségnek tetszett a mérkőzés (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

90. perc: Két perc hosszabbítás.

86. perc: Ismét Hodonicki volt az előkészítő, remek tálalását Kitl lőtte kapásból, a kapuba tartó labdát Holczer bravúrral hárította.

84. perc: Csere a Soroksárnál: Lőrinczy helyén Erdélyi László folytatja.

83. perc: Váradi kapott sárga lapot, mert a gól után levette a mezét.

82. perc: GÓÓÓL! Alig állt be Váradi, máris gólt lőtt, Hodonicki finom passzát követően átvette a labdát, majd jobbal 20 méterről hatalmas erővel bombázott, a jobb alsó sarokba, 3–1.

81. perc: Újabb hazai csere: Puskás jött le és Váradi Ádám ment föl.

66. perc: Csontos 16-oson belüliműesésének jutalma: sárga kártya.

63. perc: Talpalló kapott sárgát, mert lerántotta Redzicet.

60. perc: Hármas csere a hazaiaknál is: Czékust Talpalló Norbert, Miklót Hodonicki, Ilyést Hamed Yasin váltotta.

Bora György jól látta el a feladatát (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

57. perc: Csontos hosszú passza után a berobbanó Lovrencsics fején megcsúszott a labda.

52. perc: Csontos remekül tálaltLovrencsicshez, aki megcélozta meg a csabai kaput, Krnács nagy bravúrral hárított.

49. perc: GÓÓÓL! Kapu előtti kavarodás után a frissen beállt Redzic elé került a labda, aki ballal, 12 méterről órási erővel lőtt, a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé, 2–1.

46. perc: Hármas csere a vendégeknél: Lisztest Redzic Damir, Harist Hajdú Roland, Halmai Ádámot Köböl Krisztiánváltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Farkas Márk (4) megsérült, az első félidőben le kellett cserélni a csabaiak védőjét (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

45+2. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

45. perc: Két perc ráadás az első félidőben.

A hivatalos nézőszám: 580.

42. perc: Bal oldali soroksári szöglet után Hudák félfordulatból lőtt, és a bal kapufát találta telibe.

41. perc: Krnács is ápolásra szorul, közben a sérült Farkast lehozzák, akit Szabó Csaba vált.

Mikló Roland (középen) az első félidőben többször is jó helyzetbe hozta a társait (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

37. perc: Farkast kell ápolni, rövid ideig állt a játék.

34. perc: Lisztes próbálkozott mintegy 18 méterről, de jobblábas lövése nem talált kaput.

27. perc: Mikló teremtett helyzetet Puskás számára, akinek jobb felső sarokba tartó lövését Holczer hatalmas bravúrral védte.

23. perc: GÓÓÓL! Újabb csabai gól. Csontos próbált hazaadni, Czékus rácsapott a labdára és éles szögből 14 méterről a jobb alsóba helyezett, 2–0.

21. perc: GÓÓÓL! Ilyés kapott remek labdát Czékustól és 15 méterről, jobbal a bal alsó sarokba lőtt, 1–0.

17. perc: Mikló cselezte be magát a büntetőterületen belülre, és ígéretes helyzetben a gyengébbik lábával 10 méterről lőtt, centikkel a jobb kapufa mellé.

Bora György ezúttal a védelem bal oldalán kapott helyet (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

15. perc: Lőrinczy küldte rá a labdát jó 30-ról, ám az irányzékkal baj volt.

13. perc: Ismét Mikló szorgoskodott, aki az alapvonal közeléből középre lőtte a labdát, ám a veszélyesen kanyarodó labdára senki nem érkezett.

10. perc: Mikló verekedte át magát két soroksárin a bal oldalon, Czékushoz, ő pedig Ilyéshez játszott, aki nem sokat teketóriázott, 15 méterről lőtt, a labda kevéssel a bal kapufa mellett szállt el.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A vendégek tiszta fehérben, a csabaiak lilában játszanak. A csabaiak kezdték a mérkőzést.

Fazekas Lóránt (21) békéscsabai társai előtt egy cél lebegett, a győzelem (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző fordulóban Siófokon kétgólos hátrányból pontot mentőm de továbbra is osztályozós helyen álló Békéscsaba az előző öt fordulóban tíz pontot gyűjtő, a legutóbbi két bajnokiját pedig megnyerő Soroksár ellen.

Több ponton is változtattak az edzők a szerdai bajnokihoz képest. A hazaiaknál a legérdekesebb, hogy a támadó Ilyés Tamás megkapta a bizalmat, kezd a Soroksár ellen. A vendégeknél a fiatal Lisztes Krisztiánnak szavazott bizalmat Lipcsei Péter vezetőedző.