A DVTK több mint hétezer néző előtt győzte le ősi riválisát

B. CS.B. CS.
2022.11.13. 14:50
Gera Dániel szerezte a DVTK első gólját (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában az éllovas Diósgyőri VTK a keleti rangadón az első félidőben szerzett két szép góllal 2–0-ra legyőzte a Nyíregyháza Spartacust.
LABDARÚGÓ NB II

17. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–0 (2–0)
Diósgyőr, 7340
néző. Vezette: Pillók Ádám (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros (Farkas D., 83.) – Bertus (Koman, 70.), Cseke, Bényei (Illés B., 89.) – Gera D. (Papp M., 89.), Eppel (Szőke A., 70.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Deutsch B. – Márkus, Sigér Á. (Csősz, 53.) – Pekár (Pantovics, 70.), Pataki (Artner, 82.), Gresó (Szerető, 70.) – Kovács Á. (Ramos, 82.). Sportigazgató: Huszák Géza
Gólszerző: Gera D. (16.), Bényei (38.)
Kuznyecov Szergej: – Nagyon örülök, hogy sikerült magabiztosan nyerni a meccsen. Szeretném megköszönni a szurkolóknak, hogy sokan eljöttek, a fő cél az volt, hogy nekik örömet szerezzünk. Tudtuk, hogy ez fontos mérkőzés, és meg vagyok elégedve azzal, hogy így hoztuk le, a meccs után megköszöntem a srácoknak a kemény munkát.
Huszák Géza: – Tudtuk, hogy különleges mérkőzés lesz, a nézőszám is ezt mutatta. Azt is tudtuk, hogy a Diósgyőr erős csapat, gyors emberei vannak, és az átmeneteket jól csinálja. Az első félidőben saját hibáinkból tulajdonképpen magunkat vertük meg, mind a két gólnál voltak hibáink. A második játékrész teljesen más lehetett volna, ha az elején a helyzetünk bemegy, 2–1-nél visszajöhettünk volna a mérkőzésbe. Voltak lehetőségeink a gólszerzésre, persze reálisan nézve, összességében a DVTK közelebb állt a győzelemhez, és nyert is. A második félidőben jobban futballoztunk, de ilyen hibákat nem lehet elkövetni egy olyan csapat ellen, amelyik az NB I-be készül.

NB II-es szinten extra nézőszám mellett rendezték meg a keleti rangadót, a Diósgyőr és a Nyíregyháza presztízsösszecsapásán tulajdonképpen csak a hazai együttesnek lehetett volna veszítenivalója. Ugyanis listavezetőként és szurkolótáborának azon igényével várta az összecsapást, hogy a Nyíregyházát mindenképpen le kell győzni. Azonban ez a teher szemlátomást nem nyomta agyon a piros-fehéreket, akik azonnal a vendégek térfelére költöztek, és addig keresték a rést a sűrű védőfalon, amíg gólt nem értek el. A 16. percben szép támadás végén, Bertus beadását követően, az Eppel által átlépett labdát Gera Dániel vágta a hálóba Fejér kapus lába között (1–0).

A hátrányba kerülő vendégek azonban nem tudtak változtatni, a DVTK ezután is fölényben futballozott, és gyors akciója végén a 38. percben, tetszetős akció lezárásaként a második találatot is bevitte: Bertus íveléséből Eppel kitűnően játszotta meg a jobb oldalon felfutó Csirmazt, akinek a beadása után Bényei Ágoston kapuba küldte a labdát (2–0).

A remek hangulatú mérkőzés második félidejében az előrejátékban már aktívabb volt a Nyíregyháza, vezetett is néhány ígéretes akciót, de a befejezései nem voltak pontosak. A szépítéshez legközelebb Pantovics állt, akinek lövését a léc segítségével hárította Danilovics. Ezt nem sokkal később Koman egyenlítette ki, aki szintén a kapufát találta el.

A meccset megérdemelten nyerte meg a listavezető, átlagos győzelemnél szebb napot szerezve drukkereinek az ősi rivális két vállra fektetésével.

20. Kozármisleny17331115–34–1912

93. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

89. perc: Bényei helyett Illés B., Gera D. helyett Papp M. állt be.

88. perc: Komanközépről, 19 méterről döngette meg a felső lécet.

87. perc: Gera D. 10 méterről lőtt, a labda a nyíregyházi kapusban akadt el.

83. perc: Bokros helyett Farkas D. a pályán.

82. perc: Pataki helyett Artner, Kovács Á. helyett Ramos állt be.

78. perc: Szokol jobbról, 18 méterről eleresztett lövését védte a DVTK kapusa.

74. perc:Pantovics17 méteres lövésébe Danilovicsmég beleért, az ő közreműködésével a kapufáról ment fölé a labda.

72. perc: Csősz kapott sárga lapot.

70. perc: Gresó helyett Szerető, Pekár helyett Pantovics állt be a vendégeknél, Eppel helyett Szőke, Bertus helyett Koman folytatja a hazaiaknál.

66. perc: Bertus újabb lövése kerülte el a kaput.

58. perc: Berus lőtt a jobb kapufa mellé.

53. perc: Sigér Á. helyett Csősz állt be.

50. perc: A szünetben köd ereszkedett le a pályára.

48. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, 7340 fő van jelen a stadionban.

47. perc: Kovács Á. lőtt a bal felső sarok mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Cseke kapott sárga lapot visszahúzásért.

38. perc: GÓÓL! Gera D. adta a labdát jobbra Bertusnak, aki középre tette a játékszert Eppelnek. A csatár a védők gyűrűjében mesterien tette ki a lasztit a felfutó Csirmaznak, aki szintén pontos volt, centerezésére Bényei érkezett középen. A középpályás jobb alsó sarokra tartó lövésébe Fejér ugyan beleért, de a labda a kapuban kötött ki, 2–0.

35. perc: Sigér Á. is sárgát kapott, mert fellökte Gera D.-t.

33. perc: Csirmaz és Gresó kapott sárga lapot, egy összeakaszkodás után.

29. perc: Csirmaz lőtt 16 méterről a bal felső sarok mellé.

24. perc: Eppel cselezte be magát a 16-oson belülre, ám közelről Fejér kapust találta el.

16. perc: GÓÓÓL! Lukács D. passza után Bertus adott be balról, a középre érkező labdát Eppel átlépte, így lett az jó Gera D.-nek, aki 11 méterről a kapus lábai között lőtt a hálóba, 1–0.

12. perc: A DVTK-nál van többet a labda, a játék szinte folyamatosan a vendég térfélen zajlik.

6. perc: Gera D. jobboldali elfutását követően, a menteni igyekvő Gengeliczki sarkáról vágódott a labda saját kapuja fölé.

5. perc: Bertus balról érkező szögletét ütötte ki a vendég kapus a bal felső saroknál.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A meccs előtt közvetlenül változtatásra kényszerült a vendégek szakvezetője, Novák Csanád a bemelegítés során megsérült, Kovács Ádám lett kezdő.

NB II-es nézőcsúcsot hozott a keleti rangadó a DVTK 2018 májusában átadott stadionjában, ebben a létesítményben másodosztályú meccsen még nem voltak ennyien. Mindkét tábor kapott külső erősítést is, a hazai ultrákhoz debreceniek csatlakoztak, a vendégekhez, a lengyelországi Rzeszówból érkezetek fanatikusok.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a hét meccse veretlen Diósgyőr és a még mindig csak az alsóházban szerénykedő Nyíregyháza a keleti rangadón.