A Pécs a Hungária körúton is megőrizte veretlenségét

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.11.13. 11:20
A labdarúgó NB II 17. fordulójának rangadóján remek első, majd felejthető második félidőt produkáltak a csapatok. A Pécs minden tekintetben rászolgált az egy pontra – még akkor is, ha egy szabályos gólt elvett a játékvezető az MTK-tól. A baranyai csapat ezzel továbbra is őrzi veretlenségét.
Stieber Zoltán góljával szerezte meg a vezetést az MTK (Fotó: Koncz Márton) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–PÉCSI MFC 11 (11)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1460 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
MTK: Somodi – Várkonyi (Palincsár, 90.), Kocsis G., Szépe, Varju – Kata – Stieber Z., Bognár I. – Kovács M., Németh K., Zuigeber (Zsóri, 85.). Vezetőedző: Horváth Dávid
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz, Katona L., Hadaró (Marques-Arosa, 90.) – Szeles – Kocsis B. (Terbe, 85.), Nikitscher (Harsányi, 71.), Kesztyűs, Gera Zalán (Kövesdi, 85.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző: Stieber Z. (18.), ill. Hadaró (27.)
Kiállítva: Szeles (második sárga lappal) a 88. percben
Horváth Dávid:
– Sokkal összeszedettebbek voltunk, mint a szerdai, ajkai találkozón. Sajnálom, hogy csak egy gólt tudtunk szerezni. Nem láttam még a meg nem adott gólunk visszajátszását, de jövőre szeretnénk olyan bajnokságban szerepelni, ahol már van VAR.
Weitner Ádám:
– Gratulálok játékosaimnak, jó csapat otthonában is megtöltöttük tartalommal a játékunkat. Mindent megtettünk annak érdekében, hogy kihozzuk a maximumot magunkból. Az a célunk, hogy tovább fejlődjön a játékunk.

A kék-fehérek zsinórban három győzelemmel, a Baranya megyeiek három döntetlennel a hátuk mögött kezdték a vasárnapi, matiné időben megrendezett rangadót. Méghozzá remek tempóban. A pécsi Gera Zalán már a tizedik másodpercben helyzetbe került, de Somodi Bence jó tempóban lépett ki kapujából és menteni tudott. Néhány perccel később Tóth-Gábor kapufájánál már a hazai kapus is verve volt, ám kisegítette őt a felső léc. Az első negyedóra végéhez közeledve megérkezett a meccsbe az MTK is, és Stieber Zoltán parádés tekerésével meg is szerezte a vezetést. A kapott gól nem fogta meg a piros-feketéket – mindössze másodszor kerültek hátrányba az idény során –, és kihasználva Várkonyi Bence kapitális hibáját, a játékrész közepén egyenlítettek. Feltűnő volt, hogy a hazaiak két szélső védője mennyire bizonytalanul mozgott, sem védekezésben, sem támadásban nem tudták megfelelően segíteni a társakat.

A szünet utáni első perceket ismét megnyomta a Pécs. Kapuja elé is szorította vendéglátóját, de Nikitscher oldalhálója kivételével ezúttal nem tudott igazán komoly helyzetet kidolgozni. Az első játékrész remek irama és játéka után a második félidőre visszaesett a színvonal, sok volt a szabálytalanság és a reklamálás, a kapuk már kevesebbet forogtak veszélyben. Bár a középpályát egyértelműen a PMFC uralta, mégis Weitner Ádám volt elégedetlenebb, melyet a Nikitscher-Harsányi csere is jelzett. Középpályás helyére támadó érkezett, hátha sikerül begyötörni a három pontot érő gólt. Bő egy óra elteltével úgy tűnt ismét előnybe kerül az MTK, de Rúsz Márton játékvezető tévesen, les címén érvénytelenítette a hazaiak szabályos gólját. A hajrában óriási küzdelem zajlott a pályán, ám újabb gólt már nem sikerült begyötörniük a csapatoknak. A látottak alapján a Pécs a Hungária körúton is rászolgált az egy pontra, s ezzel 17 mérkőzést követően is őrzi bajnoki veretlenségét. 11

20. Kozármisleny17331115–34–1912

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Pécs a döntetlennel megőrizte két pontos előnyét az MTK előtt a második helyen.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: MTK-csere: Várkonyit Palincsár váltja az utolsó percekre.

88. perc: Megfogyatkozott a Pécs: Szeles megkapta második sárga lapját, miután szabálytalanul csúszott oda a felezővonalnál ellenfelének.

85. perc: Mindkét csapat cserél: Gerát Kövesdi, Kocsis Terbe váltja a Pécsnél, Zuigeber helyére pedig Zsóri érkezett az MTK-nál.

84. perc:Szeles Tamás kapta a meccs első sárga lapját a játékosok közül.

Ezúttal is Bognár István (fehérben) szervezte az MTK támadásait

77. perc: A vendégek szakvezetőjét, Weitner Ádámot sárga lappal figyelmeztette reklamálás miatt Rúsz Márton játékvezető.

71. perc: Az első csere: Nikitscher helyére Harsányi érkezett. Középpályás helyére támadó, ez is jelzi, hogy a Pécs nem elégedett a döntetlennel.

64. perc: Les miatt érvénytelenítette Rúsz Márton játékvezető az MTK gólját, pedig nem volt az! Stieber kiugratását követően Kovács Mátyás viharzott el a bal szélen, visszalőtt labdáját a hosszún érkező Zuigeber pofozta a hálóba.

Tóth-Gábor (balra) csak nézi, ahogy csapattársa küzd a túlerőben lévő hazai védőkkel

57. perc:
Kesztyűs 18 méteres, lábak között elsuhanó lövését vetődve tolta szögletre Somodi.

49. perc: Kesztyűs jobb oldali szabadrúgását Várkonyi röviden fejelte fel, Hadaró az MTK kapujától 8 méterre ollózva próbálta a hálóba juttatni a labdát, mely egy lábról Nikitscher elé került, aki éles szögből az oldalhálóba bombázott.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A második félidőre még a nap is kisütött, nem megkönnyítve ezzel Helesfay Donát dolgát a vendégek kapujában.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

Egy perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: Stieber Zoltán 25 méteres lövése nem sokkal ment el a bal alsó mellett.

33. perc: Svedjuk lőtte ismét a kapu elő jobbról a labdát, középen Tóth-Gábor alig maradt le róla ...

A góllövőlistát vezető Németh Krisztiánt megkülönböztetett figyelemmel fogták a vendégvédők

28. perc: Stieber Zoltán 22 méteres életerős lövése megpattant Rácz lábán, Helesfay óriási bravúrral tolta ki a labdát a bal felső sarok elől.

Pécsi öröm Hadaró egyenlítése után

27. perc: GÓL!!! Svedjuk futtából remekül tekerte középre a labdát a jobb oldali szögletzászlótól, Várkonyi elvétette a labdát a hosszú saroknál, mögötte érkezett Hadaró és kegyetlenül bevarrta a jobb felsőbe, 11.

24. perc: Centiken múlott ...! Várkonyi a tizenhatos vonala előtt néhány centivel buktatta Gerát, így csak szabadrúgás. A sértett a kapu mellé tekerte a szabadrúgást.

Stieber Zoltán (fehérben) ezúttal is betalált a kék-fehérektől

18. perc: GÓL!!! Varju emelt a leshatárról kilépő Zuigeber elé a bal oldalon, aki azonnal középre passzolt, a tizenegyes pontnál érkezett Stieber Zoltán és ballal a jobb felső sarokba tekerte a labdát, 10.

11. perc: Az első igazán veszélyes MTK támadás: Stieber pörgette a remekül kiugró Zuigeber elé a labdát a balösszekötő helyén, a fiatal szélső azonban sokat kivárt, végül beadása Svedjukról szögletre pattant.

7. perc: Nikitschert rántották le az MTK kapujától 25 méterre. Kocsis Bence szabadrúgása veszélyesen csapódott lefelé, de végül a léc fölött hagyta el a játékteret.

4. perc: Kovács Mátyás kapott pontos labdát Stieber Zoltántól a jobbösszekötő helyén, majd 10 méterről, Hadaró takarásában alig lőtt a hosszú sarok mellé.

2. perc: Kocsis Bence jobb oldali beadását középen Tóth-Gábor jobbal a felső lécre bombázta.

1. perc: Tíz másodperc telt el a meccsből, s máris ziccerbe került Gerza Zalán, ám Somodi Bence a tizenegyesponton bravúrral hárított.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-feketében léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tabellán jelenleg harmadik, Horváth Dávid vezetőedző irányításával még hibátlan MTK Budapest a két ponttal többet gyűjtve veretlenül második Pécs MFC ellen. Ha a kék-fehérek nyernek, feljönnek a második pozícióba.