Az óvári Sajbán Miklós beállt, s bombagóllal döntött a Haladás ellen

Füzesi BálintFüzesi Bálint
2022.11.13. 12:50
Heinrich Márk többször is remekül mentett a szombathelyi támadók elől (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)<br />
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a játéknap előtt a 16. helyen álló Mosonmagyaróvár a nyolcadik Szombathelyi Haladást fogadta. Hiába játszott mezőnyfölényben, s dolgozott ki több helyzetet a találkozó nagy részében a Haladás, a Mosonmagyaróvár a csereként beálló Sajbán Miklós 68. percben szerzett bombagóljával eldöntötte a mérkőzést.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁRSZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0)
Mosonmagyaróvár, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Aradi József, Mohos Milán)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Gáncs (Buglyó, 89.), Végh B. – Monori (Jasarevic, 67.), Tóth L. (Sajbán Miklós, 67.), Szalka (Czingráber, 89.) – Nagy Z. (Nagy K., 79.). Vezetőedző: Horváth Csaba
HALADÁS
: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Tóth Máté (Lencse, 62.), Csilus T. (Taipi, 82.), Rácz B., Derekas (Nyíri, 76.) – Csernik (Doktorics, 76.), Molnár R. (Borvető, 62.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Sajbán Miklós (68.)
Horváth Csaba: – Az első félidőben tompán futballoztunk, aztán a szünet után az átmenetek jobban sikerültek, s támadásban is többet nyújtottunk. Úgy érzem, ezek alapján a győzelmünk megérdemelt.
Michal Hipp: – Úgy gondolom, a szerencsésebbik csapat nyert. Az első félidőben két-három ziccert kihagytunk – az ellenfél kapusa remekül védett –, míg az óváriak a 40. percig kapura sem rúgtak. A szünet után is aktívak maradtunk; igyekeztem elöl frissíteni, a hazaiak azonban egy bombagóllal eldöntötték a meccset. Csalódott vagyok az eredmény miatt, de ha nem tudunk gólt szerezni, nincs is eredmény.

A kép csalóka, a Hali nem kerekedett az Óvár fölé (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

Jobban kezdte a meccset a Haladás, de a lehetőségeit nem tudta gólra váltani. Ezután az Óvár játéka a félidő végén feljavult, de a hazaiak igazi gólhelyzetig nem jutottak el. A szünet után Tóth Máté lábában volt a szombathelyiek vezető gólja, Heinrich Márk azonban a szélső lövését is bravúrral hárította.

Sajbán Miklós bombagólja a játék képét is megváltoztatta, az óváriak növelhették volna előnyüket, a Haladás azonban képtelen volt újítani, hiába állt be csereként négy támadó (Lencse, Borvető, Doktorics, Taipi) is. A küzdelmes, sok párharccal tarkított mérkőzést taktikus játékával megnyerte a Mosonmagyaróvár, amely az Ajka elleni, 2. fordulóban aratott győzelem után nyert ismét hazai környezetben bajnokit. Az óváriak szerdán az ETO-t is egy frissen beálló cserejátékos, Monori Norbert találatával verték meg, és ezt a forgatókönyvet valósították meg vasárnap is. 1–0

20. Kozármisleny17331115–34–1912
A küzdelem dominált a mérkőzésen (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

Vége a mérkőzésnek! 1–0-ra győzött a Mosonmagyaróvár! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90. perc: három perc a hosszabbítás!

89. perc:
a hazaiaknál Szalka Dominik helyett Czingráber Máté, illetve Gáncs Botond helyett Buglyó Botond érkezett.

85. perc: Végh Bence
kapott sárgát Doktorics visszahúzásáért.

82. perc:
folytatódtak a cserék, a Haladásban Csilus Tamást Alban Taipi váltotta.

79. perc:
az Óvár is cserélt, Nagy Zoárd jött le a pályáról, helyette Nagy Kevin érkezett.

76. perc:
újabb szombathelyi cserék, Csernik Kornél helyett Doktorics Áron érkezett, míg Derekas Zoltán helyett Nyíri Vince folytatja.

Heinrich ezt a labdát is kiimádkozta a kapuból  (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
Heinrich ezt a labdát is kiimádkozta a kapuból (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

68. perc: azonnal megduplázhatta volna előnyét az Óvár, egy gyors kontra során Jasarevic adott be, a középen tisztán érkező Szalka pedig a jobb alsó sarok irányába fejelt, de Verpecz bravúrral hárított!

68. perc: GÓÓÓÓL, vezet a Mosonmagyaróvár! A frissen beállt, csereként pályára lépő Sajbán Miklós bombázott 25 méterről a jobb felső sarokba! 1–0

67. perc:
kettős csere a hazaiaknál, Sajbán Miklós és Jasarevic Mahir érkezett Tóth László és Monori Norbert helyett.

65. perc:
Horváth Kevin baloldali szögletét középen kapásból Simita lőtt fölé.

64. perc:
itt az első sárga lap, Csilus kapta Nagy Zoárd felrúgásáért.

62. perc:
kettős csere a vendégeknél: Lencse László és Borvető Áron érkezett Tóth Máté és Molnár Rajmund helyett.

57. perc: Horváth Kevin
gondolt egyet, majd a 16-os bal sarkáról beadás helyett lágyan kapura ívelt, a hosszúba tartó labdát Verpecznek ki kellett ütnie!

47. perc:
Molnár Rajmund tolta befelé balról a labdát, lövésébe beleléptek, de a labda Tóth Máté elé pattant, aki remekül ívelt kapura 17 méterről, Heinrich bravúrral tolta ki a jobb felsőből a labdát!

46. perc: elkezdődött a második félidő, az Óvár indította útjára a labdát. Csere nincs egyik oldalon sem.

Volt, hogy egyszerre két óvári akadályozta a Haladást (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45. perc: hosszabbítás nincs, a játékvezető lefújta az első félidőt, amely alapvetően küzdelmes, sok párharccal tarkított játékot hozott. Jobban kezdte a meccset a Haladás, de lehetőségeit nem tudta gólra váltani, aztán az óváriak játéka a játékrész végén feljavult, de igazi gólhelyzetig nem jutottak el.

45. perc:
hatalmas kavarodás alakult ki a Haladás kapuja előtt, egy ütközés után Nagy Zoárdhoz került a labda, aki védőjével a „nyakán" végül a bal sarok mellé lőtt. Ez volt az első játékrész utolsó akciója.

40. perc: Végh
gondolt egyet, majd a kezdőkörből kapura ívelt, de a gyorsan kapcsoló és a kapujából visszafutó Verpecz könnyedén megfogta a labdát, amely amúgy is a bal sarok mellett pattant volna el.

Monori Norbert (balra) lendületesen játszott (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

38. perc: Szalka tolta belefér balról a labdát, a középen érkező Nagy Zoárdhoz passzolt, aki 18 méterről lőtt, de a blokkról lepattant a labda.

28. perc: egy rossz felszabadítás után Derekashoz került a labda, aki azonnal kapura lőtt, a rövid felsőbe tartó próbálkozást Heinrich Márk kitornázta!

Az első percekben többet kezdeményezett a Haladás,
de gól még nem született a próbálkozásokból.

13. perc:
Rácz Barnabás indította a jobb oldalon remekül Molnár Rajmundot, aki nyolc méterről a rövid sarkot célozta, de Heinrich bravúrral szögletre mentett!

12. perc:
egy újabb lehetőség, most Molnár Rajmund hámozta át magát védőjén, majd 22 méterről lőtt, ez a labda a bal felső mellett szállt el.

8. perc: itt az első lehetőség, Csilus Tamás lőtt mintegy 20 méterről a jobb alsó sarok mellé.

1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés, a Haladás indította útjára a labdát! A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek zöld mezben lépnek pályára.

Érkeznek a csapatok (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

A szombathelyiek a mai mérkőzésen két sérültjüket, Szijjártó Ármint és Vanja Zvekanovot is nélkülözni kényszerülnek. Az óváriaknál a kezdőcsapatban kapott helyet az előző idényben még a Haladást erősítő Monori Norbert.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbb az ETO otthonában bravúrgyőzelmet arató, de így is osztályozós helyen álló Mosonmagyaróvár az előző két meccsén a Békéscsaba és a Budafok ellen ikszelő, és már három forduló óta veretlen Szombathelyi Haladás ellen.