Férfi kosár Euroliga: a Fener kiharcolta az ötödik meccset

I. SZ.I. SZ.
2023.05.05. 22:29
Dyshawn Pierre (jobbra) igazi vezére volt a Fenerbahcénak pénteken (Fotó: AFP)
A férfi kosárlabda Euroliga négy negyeddöntős párharcából három öt mérkőzésben fog eldőlni, a Monaco–Maccabi Tel-Aviv és a Real Madrid–Partizan párharc után a Fenerbahce és az Olympiakosz között is 2–2 az állás négy mérkőzés után.

Az őrült végjátékot hozó harmadik mérkőzés után a Fener azért küzdött péntek este, hogy kiharcolja az ötödik mérkőzést, és visszautazzon Görögországba. A 17 pontos Dyshawn Pierre vezérletével ezúttal a török csapat bírta jobban a végjátékot, fontos triplákat dobott a hajrában, és a görögök utolsó támadásainál tisztán és hatékonyan védekezett.

A szoros meccs utolsó percekig egyik csapat sem tudott öt pontnál nagyobb előnyt építeni, s bár négy perccel a vége előtt az Olympiakosz vezetett 60–59-re, a Fener a hajrában 64–61 után három triplát is dobott, amire nem jött méltó válasz a túloldalról, 73–69-re nyert az isztambuli csapat.

Kedden Madrid és Monte-Carlo mellett Pireuszban is döntő következik a kaunasi final fourért.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ

REAL MADRID (spanyol)–PARTIZAN BEOGRAD (szerb)

Május 10.: Real Madrid–Partizan

MONACO (francia)–MACCABI TEL-AVIV (izraeli)

Olympiakosz–Fenerbahce

BARCELONA (spanyol)–ZALGIRIS KAUNAS (litván)
A párharc végeredménye: 3–0
Április 26.:
Barcelona–Zalgiris 91–69
Április 28.: Barcelona–Zalgiris 89–81
Május 3.: Zalgiris–Barcelona 66–77

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A győztesek bejutnak a négyes döntőbe, amelyet május 19–21-én rendeznek meg Kaunasban.