Férfi kosár Euroliga: mínusz 15-ön volt, mégis nyert, így versenyben maradt a Real

2023.05.02. 22:36
Hanga Ádám a belgrádi Dante Exum ellen védekezik, a háttérből az óriásit játszó Walter Tavares figyel (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Real Madrid óriási küzdelemben 82–80-ra győzött a Partizan Beograd vendégeként a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének keddi játéknapján, ezzel elkerülte a kiesést, de összesítésben továbbra is a szerb csapat áll jobban. A Monaco eközben visszaszerezte a pályaelőnyt, a Maccabi Tel-Aviv otthonában aratott 83–78-as keddi győzelmével összesítésben előnybe került.

PARTIZAN–REAL MADRID 80–82

Elsöprő lendülettel kezdtek a továbbjutástól egylépésnyire lévő belgrádiak, és még két perc sem telt el, amikor James Nunnally triplája után (9–0) időt kértek a madridiak. Ennek ellenére 12–0 következett… Hanga Ádám tízpontos hátránynál (23–13), az első negyed vége felé került először pályára, és ő dobta a játékrész utolsó kosarát (32–19).

A Partizan a második negyed derekáig magabiztosan tartotta előnyét, tizenöttel is vezetett (41–26), de aztán beakadt két Rudy Fernández-tripla, két dupla Walter Tavarestől, és Zseljko Obradovics elérkezettnek látta az időt egy időkérésre. Hiába azonban a Partizan-kupaktanács, Tavaressel továbbra sem tudtak mit kezdeni a hazaiak, a Real visszakapaszkodott, sőt a harmadik negyedben, Mario Hezonja triplájával át is vette a vezetést (53–54)!

A madridiaknak öt ponttal is sikerült elmenniük (58–63), csakhogy fanatikusai nem hagyták leülni a Partizant. A cseresorból előhúzott fiatal center, Alen Szmailagics idénye legjobb Euroliga-meccsét játszotta (15 pontig jutott), az ő két büntetőjével és Nunnally harmadik hármasával fordított a hazai csapat (77–75).

Ki más, Tavares egyenlített, majd Nigel Williams-Goss a harmadik triplájával elhalkította a csarnokot (77–80). Huszonnégy másodperc maradt, a Partizan időt kért, odaát Jesús Mateo vezetőedző beküldte Hangát is. Nunnally triplát rontott, Hezonja bedobott két büntetőt, de még nem dőlt el – Zach LeDay bedobott egy hármast (80–82)…

A hátralévő másodpercekben Nunnally labdát csent Hangától, de dobása nem talált a gyűrűbe – 82–80-ra nyert a Real Madrid, következhet a negyedik mérkőzés csütörtökön, szintén Belgrádban.

Tavares 26 ponttal és 11 lepattanóval, Hezonja 12, 14-gyel, Williams-Goss 22 ponttal húzta a Madridot. Hanga Ádám 20:19 percet játszott, 3 pont (1/3 dupla, 0/2 tripla, 1/2 büntető), 4 lepattanó, 1-1 assziszt és labdaszerzés, két labdaeladás, négy elkövetett és két kiharcolt fault került a neve mellé.

MACCABI TEL-AVIV–MONACO 78–83

A Monaco jól kezdett, tartotta IS a korán épített előnyét, a második negyedben volt tízpontos fórja is (29–39). A hercegségbeliek végig vezettek, de várható volt, hogy azért nem lesz könnyű dolgok, és lám, Wade Baldwin triplájával az eredmény után végig futó Maccabi visszajött három pontra (78–81). De csupán 18 másodperc maradt hátra… Jordan Loyd, a monacóiak egyik legjobbja nem is hibázott a vonalról, az ő két büntetőjével eldőlt a meccs, a vendégek visszaszerezték a nyitányon elveszített pályaelőnyt.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ

REAL MADRID (spanyol)–PARTIZAN BEOGRAD (szerb)
Az összesített állás: 1–2

Április 25.: Real Madrid–Partizan 87–89
Április 27.: Real Madrid–Partizan 80–95
Május 2.: Partizan–Real Madrid 80–82
Május 4.:
Partizan–Real Madrid
Május 9.: Real Madrid–Partizan (ha szükséges)

MONACO (francia)–MACCABI TEL-AVIV (izraeli)
Az összesített állás: 2–1

Április 25.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv 67–79
Április 27.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv 86–74
Május 2.: Maccabi Tel-Aviv–Monaco 78–83
Május 4.:
Maccabi Tel-Aviv–Monaco
Május 9.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv (ha szükséges)

Május 5.: Fenerbahce–Olympiakosz
Május 9.: Olympiakosz–Fenerbahce (ha szükséges)

BARCELONA (spanyol)–ZALGIRIS KAUNAS (litván)
Az összesített állás: 2–0
Április 26.:
Barcelona–Zalgiris 91–69
Április 28.: Barcelona–Zalgiris 89–81
Május 3.: Zalgiris–Barcelona
Május 5.: Zalgiris–Barcelona (ha szükséges)
Május 9.: Barcelona–Zalgiris (ha szükséges)

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A győztesek bejutnak a négyes döntőbe, amelyet május 19–21-én rendeznek meg Kaunasban.