Férfi kosár Euroliga: a Barca nem ismert kegyelmet; triplaeső Pireuszban – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.04.26. 23:31
A barcelonai Rokas Jokubaitis (középen) 12 pontot szerzett honfitársai ellen (Fotó: Getty Images)
A keddi két vendégsiker után a szerda hazai győzelmeket hozott a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében: a Barcelona 91–69-re megverte a Zalgiris Kaunast, míg az alapszakaszt megnyerő Olympiakosz Pireusz 79–68-as győzelmet aratott a Fenerbahce ellen. A két párharc péntek este folytatódik.

BARCELONA–ZALGIRIS 91–69

Egy pillanatig sem forgott veszélyben a katalánok győzelme: a Barca 20–6-os rohammal nyitotta a párharc első mérkőzését, állandóan tíz pont felett volt a hazai előny, a nagyszünet után pedig végig 20 körül járt. Sertac Sanli 17, Nikola Mirotic 15 pontot szerzett a hibátlanul büntetőző (21/21), a lepattanókat hatékonyabban gyűjtő (38–27) hazai csapatban, Ignas Brazdeikis 14-gyel volt a legjobb a litvánoknál.

OLYMPIAKOSZ–FENERBAHCE 79–68

A vendég isztambuliak sokáig tartották a lépést, alkalmanként vezettek is, viszont a harmadik negyed pireuszi triplazuhatagára nem volt válaszuk. Isaiah Canaan öt hármast dobott be ebben a játékrészben, Shaquielle McKissic további hármat a negyedikben – az Olympiakosz 16 sikeres triplája (16/29) a második legtöbb a playoff történetében. Szasa Vezenkov 19 ponttal vezette a hazai pontlistát, Johnathan Motley 15-tel a Fenerét.

Május 3.: Fenerbahce–Olympiakosz
Május 5.: Fenerbahce–Olympiakosz (ha szükséges)
Május 9.: Olympiakosz–Fenerbahce (ha szükséges)

BARCELONA (spanyol)–ZALGIRIS KAUNAS (litván)
Április 26.:
Barcelona–Zalgiris 91–69
Április 28.: Barcelona–Zalgiris
Május 3.: Zalgiris–Barcelona
Május 5.: Zalgiris–Barcelona (ha szükséges)
Május 9.: Barcelona–Zalgiris (ha szükséges)

MONACO (francia)–MACCABI TEL-AVIV (izraeli)
Az összesített állás: 0–1

Április 25.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv 67–79
Április 27.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv
Május 2.: Maccabi Tel-Aviv–Monaco
Május 4.: Maccabi Tel-Aviv–Monaco (ha szükséges)
Május 9.: Monaco–Maccabi Tel-Aviv (ha szükséges)

REAL MADRID (spanyol)–PARTIZAN BEOGRAD (szerb)

Április 25.: Real Madrid–Partizan 87–89
Április 27.: Real Madrid–Partizan
Május 2.: Partizan–Real Madrid
Május 4.: Partizan–Real Madrid (ha szükséges)
Május 9.: Real Madrid–Partizan (ha szükséges)

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak. A győztesek bejutnak a négyes döntőbe, amelyet május 19–21-én rendeznek meg Kaunasban.