Eb 2020: Rossi 9 felett, olvasóink szerint Schäfer volt a legjobbunk

R. B.R. B.
2021.06.24. 18:50
Az NSO-olvasók szerint Schäfer András volt a legjobb játékosunk (Fotó: AFP)
A Nemzeti Sport Online olvasói közül majdnem 13 ezren osztályozták 1-től 10-ig terjedő skálán a magyar labdarúgó-válogatott tagjainak Európa-bajnokságon nyújtott teljesítményét. Íme, a végeredmény!

Marco Rossi csapata sorrendben az Eb-címvédő Portugáliával, a világbajnok Franciaországgal és a 2014-es vb-győztes Németországgal küzdött meg a csoportkörben. A magyar válogatott két ponttal a kvartett negyedik helyén végzett, így nem jutott tovább a csoportjából. Ennek ellenére elismerésre méltó, ahogyan Szalai Ádámék helytálltak az előzetesen roppant erősnek ígérkező csoportban.

SZAVAZÁS

Értékelje a magyar válogatott játékosainak és szövetségi kapitányának Európa-bajnokságon nyújtott teljesítményét!

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A mieink az első két találkozót hazai pályán, a budapesti Puskás Arénában játszották: a portugáloktól 3–0-ra kikaptunk úgy, hogy 84. percig 0–0 volt az állás, majd a franciákkal 1–1-es döntetlent játszottunk. A németekkel Münchenben 2–2-re végeztünk úgy, hogy kétszer szereztünk vezetést a meccsen, s a 84. percig továbbjutásra álltunk.

Az NSO-olvasók szerint Marco Rossi szövetségi kapitány remekül dolgozott, 9.35-ös átlaggal zárt a szavazáson. Ilyen jó osztályzatot egy játékos sem kapott, a labdarúgók közül senki sem végzett 9-es osztályzat felett.

Az olasz tréner az Eb-n összesen 18 játékost küldött pályára, közülük 12-en legalább egyszer kezdőként kaptak lehetőséget. Ők 12-en egy kivétellel mindannyian 7-es feletti osztályzatban részesültek – igaz, 6.99-es átlaggal Lovrencsics Gergő sem maradt el sokkal a többiektől. Sőt, Lovrencsics és a kapus, Gulácsi Péter kivételével mindenki 8 fölött zárt.

A voksolók szerint a müncheni összecsapáson a második gólunkat szerző Schäfer András volt a legjobb magyar játékos (8.86). A DAC 22 esztendős középpályása egy hajszálnyival előzte meg Szalai Attilát, a Fenerbahce 23 éves védőjét.

A szavazás alapján a Eb-n csak csereként pályára lépő játékosaink közül a Portugália elleni találkozón 0–0-s állásnál lesgólt szerző Schön Szabolcs volt a legjobb (7.2).