El: „sértett” sztárja nélkül nyert az Inter; előnyben a Sevilla és a Napoli

2019.02.14. 22:59
Az Inter Mauro Icardo nélkül is nyerni tudott (Fotó: AFP)
Az Inter 1–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Rapid Wien felett a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé kerülésért zajló párharc első mérkőzésén. A Napoli és a Sevilla is idegenben győzött, míg Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg ugyan vezetett Belgiumban, de végül vesztesen távozott az FC Bruges otthonából. A Dinamo Kijev Kádár Tamás nélkül ikszelt az Olympiakosszal.

A MALMÖ–CHELSEA MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN!

A Napoli már a tizenegyedik percben megszerezte a vezetést a Zürich otthonában. Arkadiusz Milik használta ki Yanick Brecher kapus hatalmas hibáját, majd laposan középre gurított Lorenzo Insignének, akinek nem volt nehéz dolga, csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát.

A nápolyiak végül simán, 3–1-re megnyerték az odavágót, így megnyugtató előnyből várhatják a második, hazai megméretést.

Tarasz Sztepanenko, a Sahtar ukrán válogatott játékosa tizenegy perc alatt összeszedett két sárga lapot, így hamar mehetett zuhanyozni. Szerencséje volt, csapata ugyanis több mint nyolcvan percig játszott emberhátrányban, de így is ikszre tudta hozni a találkozót.

A Salzburgban ott volt a kispadon Szoboszlai Dominik, ám a magyar utánpótlás-válogatott reménység nem lépett pályára. Csapata Zlatko Junuzovic parádés villanásával szerzett vezetést az FC Bruges ellen, de a belgák a második félidőben szöglet után egyenlítettek, majd a 81. percben fordítottak, így a Salzburg 2–1-es hátrányból várhatja a visszavágót.

A BATE–ARSENAL MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN!

Az Internek nem volt szüksége ászára: Mauro Icardi nem vállalta a játékot a Rapid Wien ellen, ennek az oka az, hogy az argentintól elvették a csapatkapitányi karszalagot, ami miatt megsértődött, a „háttérben” pedig zűrök vannak a szerződéshosszabbítása körül. Az osztrákoknál nem volt a keretben a térdsérüléséből lábadozó Szántó Tamás.

Az olasz csapat minimális előnyt harcolt ki magának az odavágón, Lautaro Martínez a 39. percben büntetőből volt eredményes.

Kádár Tamás alakulata, a Dinamo Kijev idegenben ikszelt (2–2) a görög Olympiakosszal – a kijeviek a 89. percben még hátrányban voltak, ám az utolsó pillanatokban Benjamin Verbic 14 méterről kapásból kilőtte a jobb alsót, nagyon fontos találatot szerezve csapatának.

Az ukránoknál ezúttal nem volt ott a keretben Kádár.

Hat gól esett a Rennes–Betis összecsapáson, egy a Sevilla római vendégjátékán, ezt a vendégek szerezték – a 22. percben, kontra végén Wissam Ben Yedder passzolt közvetlen közelről a Lazio kapujába.

EURÓPA-LIGA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Zagreb (horvát) 2–1 (Pernica 54., 83., ill. Olmo 41.)
FC Bruges (belga)–Salzburg (osztrák) 2–1
(Denswil 65., 81., ill. Junuzovic 18.)
Zürich (svájci)–Napoli (olasz) 1–3
(Kololli 83. – 11-esből, ill. Insigne 12., Callejón 21., Zielinski 77.)
Malmö (svéd)–Chelsea (angol) 1–2
(A. Christiansen 80., ill. Barkley 30., Giroud 58.)
Sahtar Doneck (ukrán)–Eintracht Frankfurt (német) 2–2
(Marlos 10. – 11-esből, Taison 67., ill. Hinteregger 7., Kostic 50.)

FK Krasznodar (orosz)–Bayer Leverkusen (német) 0–0
Rennes (francia)–Real Betis (spanyol) 3–3 (Hunou 2., J. García 10. – öngól, Ben Arfa 45+3., ill. Lo Celso 32., Sidnei 62., Lainez 90.)
Olympiakosz (görög)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–2 (A. Hasszan 9., Dias 40., ill. Bujalszkij 28., Verbic 90.)
Lazio (olasz)–Sevilla (spanyol) 0–1 (Ben Yedder 22.)
BATE (fehérorosz)–Arsenal (angol) 1–0 (Drahun 45.)
Kiállítva: Lacazette (85. – Arsenal)

Galatasaray (török)–Benfica (portugál) 1–2 (Luyindama 54., ill. Salvio 27., Seferovic 64.)