HIRDETÉS
HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.06.21 19:10 Frissítve: 2018.07.20 16:15

EURÓPA-LIGA 2018–2019, PROGRAM, KULCSDÁTUMOK

A labdarúgó Európa-liga 2018–2019-es kiírásának menetrendje, eredményei. A döntőt május 29-én rendezik meg a baki Olimpiai Stadionban. 

HIRDETÉS

 

EURÓPA-LIGA 2018–2019

SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Július 26., csütörtök

• NEM BAJNOKI ÁG
Magyar érdekeltségű párharcok

19.00: BUDAPEST HONVÉD–Progres Niederkorn (luxemburgi)
21.45: Sevilla (spanyol)–ÚJPEST

15.00: Tobol (kazah)–Pjunik (örmény)
16.00: Ufa (orosz)–Domzale (szlovén)
16.45: Ventspils (lett)–Bordeaux (francia)
17.00: Viitorul Constanta (román)–Vitesse (holland)
17.00: Kajrat Almati (kazah)–AZ Alkmaar (holland)
17.30: Rudar Velenje (szlovén)–FCSB (román)
18.00:
Csihura Szacshere (grúz)–Maribor (szlovén)
18.00: Hapoel Haifa (izraeli)–FH Hafnafjördur (izlandi)
18.00: Balzan (máltai)–Slovan Bratislava (szlovák)
18.30: RB Leipzig (német)–Häcken (svéd)
19.00: Djurgarden (svéd)–Mariupol (ukrán)
19.00: CSZKA Szófia (bolgár)–Admira Wacker (osztrák)
19.00: Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Radnicski Nis (szerb)
19.00: Zalgiris (litván)–Vaduz (liechtensteini)
19.00: Molde FK (norvég)–KF Laci (albán)
19.20: Jagiellonia (lengyel)–Rio Ave (portugál)
19.30: Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Lech Poznan (lengyel)
19.45: Dinamo Breszt (fehérorosz)–Atromitosz (görög)
19.45: LASK Linz (osztrák)–Lilleström (norvég)
19.45: Nordsjaelland (dán)–AIK (svéd)
20.00: Hajduk Split (horvát)–Szlavija Szófia (bolgár)
20.00: Genk (belga)–CS Fola Esch (luxemburgi)
20.00: B36 Tórshavn (feröeri)–Besiktas (török)
20.00: Górnik Zabrze (lengyel)–Trencín (szlovák)
20.15: St. Gallen (svájci)–Sarpsborg (norvég)
20.30: FK Zeljeznicar (bosnyák)–Apollon Limassol (ciprusi)
20.30: Partizan Beograd (szerb)–Trakai (litván)
20.30: Atalanta (olasz)–FK Sarajevo (bosnyák)
20.45: Hibernian (skót)–Aszterasz Tripolisz (görög)
20.45: NK Osijek (horvát)–Rangers (skót)
20.45: Szpartak Szubotica (szerb)–Sparta Praha (cseh)
20.45: Dundalk (ír)–AEK Larnaca (ciprusi)
20.45: Aberdeen (skót)–Burnley (angol)
21.00: DAC (szlovák)–Dinamo Minszk (fehérorosz)
21.00: Stjarnan (izlandi)–FC Köbenhavn (dán)

• BAJNOKI ÁG
17.00:
Spartaks Jurmala (lett)–La Fiorita (San Marinó-i)
18.00:
Torpedo Kutaiszi (grúz)–Víkingur Göta (feröeri)
18.30:
F91 Dudelange (luxemburgi)–FC Drita (koszovói)
19.00:
Zrinjski Mostar (bosnyák)–Valletta FC (máltai)
19.00:
APOEL (ciprusi)–FC Flora Tallinn (észt)
20.00:
The New Saints (walesi)–Lincoln Red Imps (gibraltári)
20.00: FC Santa Coloma (andorrai)–Valur Reykjavík (izlandi)
20.00: Szutjeszka Niksics (montenegrói)–Alaskert (örmény)
20.00: Olimpija Ljubljana (szlovén)–Crusaders FC (északír)

VISSZAVÁGÓK
Augusztus 1., szerda
• NEM BAJNOKI ÁG
18.00:
CS Fola Esch (luxemburgi)–Genk (belga)

Augusztus 2., csütörtök
• NEM BAJNOKI ÁG
Magyar érdekeltségű párharcok
19.30: Progres Niederkorn (luxemburgi)–BUDAPEST HONVÉD
21.00: ÚJPEST–Sevilla (spanyol)

17.00: KF Laci (albán)–Molde FK (norvég)
17.30: AEK Larnaca (ciprusi)–Dundalk (ír)
18.00: Szlavija Szófia (bolgár)–Hajduk Split (horvát)
18.00: Dinamo Minszk (fehérorosz)–DAC (szlovák)
18.00: Pjunik (örmény)–Tobol (kazah)
18.00: Trakai (litván)–Partizan Beograd (szerb)
18.30: Lilleström (norvég)–LASK Linz (osztrák)
18.30: Häcken (svéd)–RB Leipzig (német)
19.00: Mariupol (ukrán)–Djurgarden (svéd)
19.00: Apollon Limassol (ciprusi)–FK Zeljeznicar (bosnyák)
19.00: Sparta Praha (cseh)–Szpartak Szubotica (szerb)
19.00: Admira Wacker (osztrák)–CSZKA Szófia (bolgár)
19.00: AIK (svéd)–Nordsjaelland (dán)
19.00: Vaduz (liechtensteini)–Zalgiris (litván)
19.15: Atromitosz (görög)–Dinamo Breszt (fehérorosz)
20.00: Aszterasz Tripolisz (görög)–Hibernian (skót)
20.00: Vitesse (holland)–Viitorul Constanta (román)
20.00: Besiktas (török)–B36 Tórshavn (feröeri)
20.00: FC Köbenhavn (dán)–Stjarnan (izlandi)
20.00: Radnicski Nis (szerb)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
20.15: Maribor (szlovén)–Csihura Szacshere (grúz)
20.15: FK Sarajevo (bosnyák)–Atalanta (olasz)
20.30: Domzale (szlovén)–Ufa (orosz)
20.30: Trencín (szlovák)–Górnik Zabrze (lengyel)
20.30: FCSB (román)–Rudar Velenje (szlovén)
20.30: Slovan Bratislava (szlovák)–Balzan (máltai)
20.45: Lech Poznan (lengyel)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
20.45: Sarpsborg (norvég)–St. Gallen (svájci)
20.45: Bordeaux (francia)–Ventspils (lett)
20.45: Rangers (skót)–NK Osijek (horvát)
20.45: Burnley (angol)–Aberdeen (skót)
20.45: AZ Alkmaar (holland)–Kajrat Almati (kazah)
21.00: Rio Ave (portugál)–Jagiellonia (lengyel)
21.15: FH Hafnafjördur (izlandi)–Hapoel Haifa (izraeli)

• BAJNOKI ÁG
17.00: Alaskert (örmény)–Szutjeszka Niksics (montenegrói)
18.00: FC Flora Tallinn (észt)–APOEL (ciprusi)
18.00: Valletta FC (máltai)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
19.00: Lincoln Red Imps (gibraltári)–The New Saints (walesi)
20.00: Víkingur Göta (feröeri)–Torpedo Kutaiszi (grúz)
20.45: La Fiorita (San Marinó-i)–Spartaks Jurmala (lett)
20.45: FC Drita (koszovói)–F91 Dudelange (luxemburgi)
21.00: Crusaders FC (északír)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
22.00: Valur Reykjavík (izlandi)–FC Santa Coloma (andorrai)
A második kör mérkőzéseit július 26-án és augusztus 1–2-án rendezik.

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓK (július 17–19.)
KEDD
BUDAPEST HONVÉD–FK Rabotnicski (macedón) 4–0 (Holender 6., 16., Danilo 63., 84. – az elsőt 11-esből)
Továbbjutott: a Budapest Honvéd, 5–2-es összesítéssel

Levszki Szófia (bolgár)–Vaduz (liechtensteini) 3–2
Továbbjutott: a Vaduz, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal
Shkupi (macedón)–Rangers (skót) 0–0

Továbbjutott: a Rangers, 2–0-s összesítéssel

SZERDA
FK Zeljeznicar (bosnyák)–Narva Trans (észt) 3–1
Továbbjutott: a Zeljzenicar, 5–1-es összesítéssel

CSÜTÖRTÖK

Újpest FC–Neftci PFK (azeri) 4–0 (Litauszki 19., Sankovic 21., Zsótér 50., Nwobodo 65.)
A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!

Továbbjutott:
az Újpest, 5–3-as összesítéssel

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Ferencváros 1–0 (Atar 45+1.)
A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT!
Továbbjutott:
a Maccabi Tel-Aviv, 2–1-es összesítéssel

Kajrat Almati (kazah)–Engordany (andorrai) 7–1
Továbbjutott: a Kajrat, 10–1-es összesítéssel
Dinamo Tbiliszi (grúz)–DAC (szlovák) 1–2
Továbbjutott: a DAC, 3–2-es összesítéssel
NSI Runavík (feröeri)–Hibernian (skót) 4–6
Továbbjutott: a Hibernian, 12–5-ös összesítéssel
Dundalk (ír)–Levadia Tallinn (észt) 2–1
Továbbjutott: a Dundalk, 3–1-es összesítéssel
Slovan Bratislava (szlovák)–Milsami Orhej (moldovai) 5–0
Továbbjutott: a Slovan, 9–2-es összesítéssel

NK Osijek (horvát)–Petrocub (moldovai) 2–1
Továbbjutott: az NK Osijek, 3–2-es összesítéssel
FK Tobol (kazah)–Szamtredia (grúz) 2–0
Továbbjutott: a Tobol, 3–0-s összesítéssel
Apollon Limassol (ciprusi)–Stumbras (litván) 2–0
Továbbjutott: az Apollon, 2–1-es összesítéssel
Viitorul Constanta (román)–Racing FC (luxemburgi) 0–0
Továbbjutott: a Vitorul Constanta, 2–0-s összesítéssel
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Derry City (ír) 1–2
Továbbjutott: a Dinamo Minszk, 3–2-es összesítéssel
KF Laci (albán)–Anorthoszisz (ciprusi) 1–0
Továbbjutott: a KF Laci, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal
Irtis Pavlodar (kazah)–Trakai (litván) 0–1
Továbbjutott: a Trakai, 1–0-s összesítéssel
Gandzaszar (örmény)–Lech Poznan (lengyel) 2–1
Továbbjutott: a Lech Poznan, 3–2-es összesítéssel
Nomme Kalju (észt)–Stjarnan (izlandi) 1–0
Továbbjutott: a Stjarnan, 3–1-es összesítéssel
Szlavija Szófia (bolgár)–Ilves (finn) 2–1
Továbbjutott: a Szlavija Szófia, 3–1-es összesítéssel
Molde FK (norvég)–Glenavon FC (északír) 5–1
Továbbjutott: a Molde, 6–3-as összesítéssel
Gzira United (máltai)–Radnicski Nis (szerb) 0–1
Továbbjutott: a Radnicski Nis, 5–0-s összesítéssel
Häcken (svéd)–FK Liepaja (lett) 1–2
Továbbjutott: a Häcken, 4–2-es összesítéssel
Kesla FK (azeri)–Balzan (máltai) 2–1
Továbbjutott: a Balzan, 5–3-as összesítéssel
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Connah’s Quay (walesi) 2–0
Továbbjutott: a Szoligorszk, 5–1-es összesítéssel
Sarpsborg (norvég)–ÍBV (izlandi) 2–0
Továbbjutott: a Sarpsborg, 6–0-s összesítéssel
Vardar (macedón)–Pjunik (örmény) 0–2
Továbbjutott: a Pjunik, 2–0-s összesítéssel
Zalgiris (litván)–KÍ Klaksvík (feröeri) 1–1
Továbbjutott: a Zalgiris, 3–2-es összesítéssel
Zaria Balti (moldovai)–Górnik Zabrze (lengyel) 1–1
Továbbjutott: a Górnik Zabrze, 3–2-es összesítéssel
Progres Niedercorn (luxemburgi)–Qabala (azeri) 0–1
Továbbjutott: a Progres Niedercorn, 2–1-es összesítéssel
Riga FC (lett)–CSZKA Szófia (bolgár) 1–0 – 11-esekkel 3–5
Továbbjutott: a CSZKA Szófia, 1–1-es összesítéssel
AIK (svéd)–Shamrock Rovers (ír) 1–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: az AIK, 2–1-es összesítéssel
Prishtina (koszovói)–CS Fola Esch (luxemburgi) 0–0 – 11-esekkel 4–5
Továbbjutott: a CS Fola Esch, 0–0-s összesítéssel
Nordsjaelland (dán)–Cliftonville (északír) 2–1
Továbbjutott: a Nordsjaelland, 3–1-es összesítéssel
Beitar Jeruzsálem (izraeli)–Csihura Szacshere (grúz) 1–2
Továbbjutott: a Csihura Szacshere 2–1-es összesítéssel
FC Köbenhavn (dán)–KuPS (finn) 1–1
Továbbjutott: az FC Köbenhavn 2–1-es összesítéssel
Luftëtari (albán)–Ventspils (lett) 3–3
Továbbjutott: a Ventspils, 8–3-as összesítéssel
FK Sarajevo (bosnyák)–Bananc (örmény) 3–0
Továbbjutott: az FK Sarajevo, 5–1-es összesítéssel
Maribor (szlovén)–FK Partizani (albán) 2–0
Továbbjutott: a Maribor, 3–1-es összesítéssel
OFK Titograd (montenegrói)–B36 Tórshavn (feröeri) 1–2
Továbbjutott: a B36 Tórshavn, 2–1-es összesítéssel
Partizan Beograd (szerb)–Rudar Pljevlja (montenegrói) 3–0

Továbbjutott: a Partizan Beograd, 6–0-s összesítéssel
Trencín (szlovák)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 1–1
Továbbjutott: a Trencín, 3–1-es összesítéssel
Coleraine (északír)–Szpartak Szubotica (szerb) 0–2
Továbbjutott: a Szpartak Szubotica, 3–1-es összesítéssel
Tre Fiori (San Marinó-i)–Rudar Velenje (szlovén) 0–3
Továbbjutott: a Rudar Velenje, 10–0-s összesítéssel
Domzale (szlovén)–Siroki Brijeg (bosnyák) 1–1
Továbbjutott: a Domzale, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal

1. MÉRKŐZÉSEK (július 10–12.)

Rabotnicski Szkopje (macedón)–BUDAPEST HONVÉD 2–1 (P. Petkovszki 34., Sarkoszki 60., ill. Nagy G. 45+1.)
FERENCVÁROS–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–1 (Szpirovszki 61., ill. Atar 91.)
Neftci PFK (azeri)–ÚJPEST FC 3–1 (B. Dabo 24., 72., Mahmudov 92., ill. Nagy D. 9.)
Szamtredia (grúz)–FK Tobol (kazah) 0–1
Bananc (örmény)–FK Sarajevo (bosnyák) 1–2 (Ajvazjan 34., ill. Ahmetovic 16., E. Halilovic 21.)
Vaduz (liechtensteini)–Levszki Szófia (bolgár) 1–0 (M. Coulibaly 14.)
CS Fola Esch (luxemburgi)–Prishtina (koszovói) 0–0
KÍ Klaksvík (feröeri)–Zalgiris (litván) 1–2 (Bjartalid 60. – 11-esből, ill. Antal 41., Mbodj 92.)
Glenavon FC (északír)–Molde FK (norvég) 2–1 (Marshall 37., Daniels 59., ill. Hestad 36.)
Milsami Orhei (moldovai)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–4
Levadia Tallinn (észt)–Dundalk (ír) 0–1

Engordany (andorrai)–Kajrat Almati (kazah) 0–3

Hibernian (skót)–NSI Runavík (feröeri) 6–1

DAC (szlovák)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 1–1
Pjunik (örmény)–Vardar (macedón) 1–0

Ventspils (lett)–Luftëtari (albán) 5–0
Csihura Szacshere (grúz)–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0–0
FK Partizani (albán)–Maribor (szlovén) 0–1
Rudar Velenje (szlovén)–Tre Fiori (San Marinó-i) 7–0
Balzan (máltai)–Kesla FK (azeri) 4–1

Qabala (azeri)–Progres Niederkorn (luxemburgi) 0–2
Ilves (finn)–Szlavija Szófia (bolgár) 0–1
KuPS (finn)–FC Köbenhavn (dán) 0–1
Narva Trans (észt)–FK Zeljeznicar (bosnyák) 0–2
Trakai (litván)–Irtis Pavlodar (kazah) 0–0
Lahti (finn)–FH Hafnafjördur (izlandi) 0–3
FK Liepaja (lett)–Häcken (svéd) 0–3

Anorthoszisz (ciprusi)–KF Laci (albán) 2–1
Connah's Quay (walesi)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 1–3
Derry City (ír)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 0–2
Petrocub (moldovai)–NK Osijek (horvát) 1–1
Stumbras (litván)–Apollon Limassol (ciprusi) 1–0

CSZKA Szófia (bolgár)–Riga FC (lett) 1–0
B36 Tórshavn (feröeri)–OFK Titograd (montenegrói) 0–0
Górnik Zabrze (lengyel)–Zaria Balti (moldovai) 1–0
ÍBV (izlandi)–Sarpsborg (norvég) 0–4
Racing FC (luxemburgi)–Viitorul Constanta (román) 0–2
Siroki Brijeg (bosnyák)–Domzale (szlovén) 2–2
Shamrock Rovers (ír)–AIK (svéd) 0–1
Rudar Pljevlja (montenegrói)–Partizan Beograd (szerb) 0–3
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Trencín (szlovák) 0–2
Cliftonville (északír)–Nordsjaelland (dán) 0–1
Rangers (skót)–Shkupi (macedón) 2–0
Lech Poznan (lengyel)–Gandzaszar (örmény) 2–0
Szpartak Szubotica (szerb)–Coleraine (északír) 1–1
Radnicski Nis (szerb)–Gzira United (máltai) 4–0
Stjarnan (izlandi)–Nomme Kalju (észt) 3–0

Az első mérkőzéseket július 12-én, a visszavágókat július 19-én rendezik.

ELŐSELEJTEZŐ

1. MÉRKŐZÉSEK (június 26–28.)
Sant Julia
(andorrai)–Gzira United (máltai) 0–2
Europa FC (gibraltári)–Prishtina (koszovói) 1–1
Engordany (andorrai)–Folgore (San Marinó-i) 2–1
B36 Tórshavn (feröeri)–St Joseph's (gibraltári) 1–1
Birkirkara (máltai)–KÍ Klaksvík (feröeri) 1–1
Tre Fiori (San Marinó-i)–Bala Town (walesi) 3–0
Cefn Druids (walesi)–Trakai (litván) 1–1
A visszavágókat július 5-én rendezik meg.

VISSZAVÁGÓK
Bala Town (walesi)–Tre Fiori (San Marinó-i) 1–0
Továbbjutott: a Tre Fiori, 3–1-es összesítéssel
St Joseph's
(gibraltári)–B36 Tórshavn (feröeri) 1–1
Tj: a B36 Tórshavn, 2–2-vel, tizenegyesekkel (4–2)
Trakai (litván)–Cefn Druids (walesi) 1–0
Tj: a Trakai, 2–1-es összesítéssel
Prishtina (koszovói)–Europa FC (gibraltári) 5–0
Tj: a Prishtina, 6–1-es összesítéssel
Gzira United
(máltai)–Sant Julia (andorrai) 2–1
Tj: a Gzira United, 4–1-es összesítéssel
KÍ Klaksvík (feröeri)–Birkirkara (máltai) 2–1
Tj: a KÍ Klaksvík, 3–2-es összesítéssel
Folgore (San Marinó-i)–Engordany (andorrai) 1–1
Tj: az Engordany, 3–2-es összesítéssel

KULCSDÁTUMOK
Június 12.: az előselejtező sorsolása
Június 19.:
a selejtező 1. és 2. fordulójának sorsolása
Június 28.:
előselejtező, 1. mérkőzések
Július 5.: előselejtező, visszavágók
Július 12.:
selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
Július 19.: selejtező, 1. forduló, visszavágók
Július 23.:
a selejtező 3. fordulójának sorsolása
Július 26.:
selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 2.: selejtező, 2. forduló, visszavágók
Augusztus 6.:
a selejtező rájátszásának sorsolása
Augusztus 9.:
selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
Augusztus 16.: selejtező, 3. forduló, visszavágók
Augusztus 23.: selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
Augusztus 30.: selejtező, rájátszás, visszavágók
Augusztus 31.: a csoportkör sorsolása, Monaco
Szeptember 20.: csoportkör 1. forduló
Október 4.: csoportkör 2. forduló
Október 25.: csoportkör 3. forduló
November 8.: csoportkör 4. forduló
November 29.: csoportkör, 5. forduló
December 13.: csoportkör, 6. forduló
December 17.: a 32-es tábla sorsolása
2019
Február 14.: a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
Február 21.: a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
Február 22.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 7.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 14.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 15.: a negyeddöntő sorsolása
Április 11.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 18.: negyeddöntő, visszavágók
Április 19.: az elődöntő párosításának és a döntő házigazdájának sorsolása
Május 2.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 9.: elődöntő, visszavágók
Május 29.: döntő, Olimpiai Stadion, Baki

HIRDETÉS

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

HIRDETÉS
2018.07.19 20:42:36

Európa-liga VAJDA GYÖRGY

Budapesten sokkal jobban ment a lila-fehéreknek, mint Bakiban, fölényes győzelemmel jutottak tovább.

2018.07.19 08:16:38

Európa-liga BORBOLA BENCE (Netanya)

A Fradi olasz igazolása az El-visszavágó előtt úgy véli, a váltás jó hatással lesz rá. KEZDÉS 19-KOR.

2018.07.17 17:43:37

Európa-liga CSERHÁTI ANDRÁS, B. J. (közvetítés)

Holender és Danilo is duplázott a szerény képességű macedón csapat ellen, jöhet a 2. El-selejtezőkör.

2018.07.14 06:53:09

Európa-liga BODNÁR ZALÁN

Kipakolt az újpesti kapitány, szürreális azeri útról, amatőr és tragikus szervezési hibákról mesélt.

2018.07.12 22:40:56

Európa-liga nemzetisport.hu

Nagy különbség, hogy akkor Maradonáékkal és az MU-val kellett meccselni, nem a Dudelange-gel és a Neftcivel...

HIRDETÉS
HIRDETÉS