HIRDETÉS
nemzetisport.hu 2018.06.21 19:10 Frissítve: 2018.12.18 00:27

EURÓPA-LIGA 2018–2019, PROGRAM, EREDMÉNYEK

A labdarúgó Európa-liga 2018–2019-es kiírásának menetrendje, eredményei. A döntőt május 29-én rendezik meg a baki Olimpiai Stadionban. 

 

EURÓPA-LIGA 2018–2019

A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Zagreb (horvát)
FC Bruges (belga)–Salzburg (osztrák)
Rapid Wien (osztrák)–Inter (olasz)
Slavia Praha (cseh)–Genk (belga)
FK Krasznodar (orosz)–Bayer Leverkusen (német)
Zürich (svájci)–Napoli (olasz)
Malmö (svéd)–Chelsea (angol)
Sahtar Doneck (ukrán)–Eintracht Frankfurt (német)
Celtic (skót)–Valencia (spanyol)
Rennes (francia)–Real Betis (spanyol)
Olympiakosz (görög)–Dinamo Kijev (ukrán)
Lazio (olasz)–Sevilla (spanyol)
Fenerbahce (török)–Zenit (orosz)
Sporting CP (portugál)–Villarreal (spanyol)
BATE Boriszov (fehérorosz)–Arsenal (angol)
Galatasaray (török)–Benfica (portugál)


A CSOPORTKÖR BEOSZTÁSA
A-CSOPORTB-CSOPORT C-CSOPORT D-CSOPORT
Bayer Leverkusen (német)FC Salzburg (osztrák)Zenit (orosz)Anderlecht (belga)
Ludogorec (bolgár)Celtic (skót)Köbenhavn (dán)Fenerbahce (török)
FC Zürich (svájci)
RB Leipzig (német)Bordeaux (francia)
Dinamo Zagreb (horvát)
AEK Larnaca (ciprusi)Rosenborg (norvég)
Slavia Praha (cseh)
Spartak Trnava (szlovák)
    
E-CSOPORT F-CSOPORT G-CSOPORT H-CSOPORT
Arsenal (angol)Olympiakosz (görög)Villarreal (spanyol)Lazio (olasz)
Sporting CP (portugál)AC Milan (olasz)
Rapid Wien (osztrák)
Olympique Marseille (francia)
Qarabag (azeri)
Betis (spanyol)
Szpartak Moszkva (orosz)Eintracht Frankfurt (német)
Vorszkla Poltava (ukrán)Dudelange (luxemburgi)
Rangers (skót)
Apollon (ciprusi)
    
I-CSOPORTJ-CSOPORT K-CSOPORT L-CSOPORT
Besiktas (török)Sevilla (spanyol)
Dinamo Kijev (ukrán)
Chelsea (angol)
  Genk (belga) FK Krasznodar (orosz)
Asztana (kazah)PAOK (görög)
Malmö (svéd)Standard Liege (belga)Rennes (francia)BATE Boriszov (fehérorosz)
Sarpsborg (norvég) Akhisarspor (török)
Jablonec (cseh)
MOL VIDI FC (magyar)

CSOPORTKÖR

A sorsolás augusztus 31-én volt Monacóban.

A csapatok tizenkét négyes csoportban küzdenek, oda-vissza vágós körmérkőzések után az első kettő (összesen 24 együttes) jut tovább a következő körbe. Hozzájuk csatlakozik a nyolc BL-csoport összes harmadik helyezettje, így alakul ki a kieséses szakasz 32 csapatos mezőnye.

A döntő május 29-én Bakiban lesz.

A sorozat mérkőzéseit a Sport Tv és a Digi Sport csatornái közvetítik.

AZ L-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Chelsea 6 5 1 12–3 +9  16
2. BATE Boriszov 6 3 3 9–9 0 9
3. MOL VIDI FC 6 2 1 3 5–7 –2  7
4. PAOK 6 1 5 5–12 –7  3

L–CSOPORT
MOL VIDI FC (magyar)
Chelsea (angol)
PAOK (görög)
BATE Boriszov (fehérorosz)

Szeptember 20.
PAOK–Chelsea 0–1
MOL Vidi FC–BATE Boriszov 0–2
október 4.
BATE Boriszov–PAOK 1–4
Chelsea–MOL Vidi FC 1–0

október 25.
Chelsea–BATE Boriszov 3–1
PAOK–MOL Vidi FC 0–2
november 8.
BATE Boriszov–Chelsea 0–1
MOL Vidi FC–PAOK 1–0
november 29.
BATE Boriszov–MOL Vidi FC 2–0
Chelsea–PAOK 4–0
december 13.
Mol Vidi FC–Chelsea (angol) 2–2
PAOK (görög)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–3

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Bayer Leverkusen 6 4 1 1 16–9 +7  13
2. Zürich 6 3 1 2 7–6 +1  10
3. Larnaca 6 1 2 3 6–12 –6  5
4. Ludogorec 6 4 2 5–7 –2  4

szeptember 20.
AEK Larnaca–Zürich 0–1
Ludogorec Razgrad–Bayer Leverkusen 2–3
október 4.
Bayer Leverkusen–AEK Larnaca 4–2
Zürich–Ludogorec Razgrad 1–0

október 25.
Zürich–Bayer Leverkusen 3–2
AEK Larnaca–Ludogorec Razgrad 1–1

november 8.
Bayer Leverkusen–Zürich 1–0
Ludogorec Razgrad–AEK Larnaca 0–0

november 28.
Zürich–AEK Larnaca 1–2
Bayer Leverkusen–Ludogorec Razgrad 1–1

december 13.
AEK Larnaca–Bayer Leverkusen 1–5
Ludogorec Razgrad–Zürich 1–1 

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Salzburg 6 6 17–6 +11  18
2. Celtic 6 3 3 6–8 –2  9
3. RB Leipzig 6 2 1 3 9–8 +1  7
4. Rosenborg 6 1 5 4–14 –10  1

szeptember 20.
RB Leipzig–Salzburg 2–3
Celtic–Rosenborg 1–0
október 4.
Rosenborg–RB Leipzig 1–3
Salzburg–Celtic 3–1

október 25.
Salzburg–Rosenborg 3–0
RB Leipzig–Celtic 2–0

november 8.
Rosenborg–Salzburg 2–5
Celtic–RB Leipzig 2–1

november 29.
Salzburg–RB Leipzig 1–0
Rosenborg–Celtic 0–1

december 13.
RB Leipzig–Rosenborg 1–1
Celtic–Salzburg 1–2

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Zenit 6 3 2 1 6–5 +1  11
2. Slavia Praha 6 3 1 2 4–3 +1  10
3. Bordeaux 6 2 1 3 6–6 0 7
4. Köbenhavn 6 1 2 3 3–5 –2  5

szeptember 20.
FC Köbenhavn–Zenit 1–1
Slavia Praha–Bordeaux 1–0
október 4.
Bordeaux–FC Köbenhavn 1–2
Zenit–Slavia Praha 1–0

október 25.
Zenit–Bordeaux 2–1
FC Köbenhavn–Slavia Praha 0–1

november 8.
Bordeaux–Zenit 1–1
Slavia Praha–FC Köbenhavn 0–0

november 29.
Zenit–FC Köbenhavn 1–0
Bordeaux–Slavia Praha 2–0

december 13.
FC Köbenhavn–Bordeaux 0–1
Slavia Praha–Zenit 2–0

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dinamo Zagreb 6 4 2 11–3 +8  14
2. Fenerbahce 6 2 2 2 7–7 0 8
3. Spartak Trnava 6 2 1 3 4–7 –3  7
4. Anderlecht 6 3 3 2–7 –5  3

szeptember 20.
Spartak Trnava–Anderlecht 1–0
Dinamo Zagreb–Fenerbahce 4–1
október 4.
Fenerbahce–Spartak Trnava 2–0
Anderlecht–Dinamo Zagreb 0–2

október 25.
Anderlecht–Fenerbahce  2–2
Spartak Trnava–Dinamo Zagreb 1–2

november 8.
Fenerbahce–Anderlecht 2–0
Dinamo Zagreb–Spartak Trnava 3–1
november 29.
Anderlecht–Spartak Trnava 0–0
Fenerbahce–Dinamo Zagreb 0–0

december 13.
Spartak Trnava–Ferenbahce 1–0
Dinamo Zagreb–Anderlecht 0–0

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Arsenal 6 5 1 12–2 +10  16
2. Sporting 6 4 1 1 13–3 +10  13
3. Vorszkla Poltava 6 1 5 4–13 –9  3
4. Qarabag 6 1 5 2–13 –11  3

szeptember 20.
Sporting CP–Qarabag 2–0
Arsenal–Vorszkla Poltava 4–2
október 4.
Vorszkla Poltava–Sporting CP 1–2
Qarabag–Arsenal 0–3

október 25.
Qarabag–Vorszkla Poltava 0–1
Sporting CP–Arsenal 0–1

november 8.
Vorszkla Poltava–Qarabag 0–1
Arsenal–Sporting CP  0–0

november 29.
Qarabag–Sporting CP 1–6
Vorszkla Poltava–Arsenal 0–3

december 13.
Sporting–Vorszkla Poltava 3–0
Arsenal–Qarabag 1–0

AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Real Betis 6 3 3 7–2 +5  12
2. Olympiakosz 6 3 1 2 11–6 +5  10
3. Milan 6 3 1 2 12–9 +3  10
4. Dudelange 6 1 5 3–16 –13  1

szeptember 20.
Dudelange–Milan 0–1
Olympiakosz–Betis 0–0
október 4.
Betis–Dudelange 3–0
Milan–Olympiakosz 3–1

október 25.
AC Milan–Real Betis 1–2
F91 Dudelange–Olympiakosz 0–2

november 8.
Betis–Milan 1–1
Olympiakosz–Dudelange 5–1

november 29.
Milan–Dudelange 5–2
Betis–Olympiakosz 1–0

december 13.
Dudelange–Betis 0–0
Olympiakosz–Milan 3–1

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Villarreal 6 2 4 12–5 +7 10
2. Rapid Wien 6 3 1 2 6–9 –3 10
3. Rangers 6 1 3 2 8–8 0 6
4. Szpartak Moszkva 6 1 2 3 8–12 –4 5

szeptember 20.
Villarreal–Rangers 2–2
Rapid Wien–Szpartak Moszkva 2–0
október 4.
Szpartak Moszkva–Villarreal 3–3
Rangers–Rapig Wien 3–1

október 25:
Rangers–Szpartak Moszkva 0–0
Villarreal–Rapid Wien 5–0

november 8.
Szpartak Moszkva–Rangers 4–3
Rapid Wien–Villarreal 0–0

november 29.
Szpartak Moszkva–Rapid Wien 1–2
Rangers–Villarreal 0–0
december 13.
Villarreal–Szpartak Moszkva 2–0
Rapid Wien–Rangers 1–0

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Eintracht Frankfurt 6 6 17–5 +12 18
2. Lazio 6 3 3 9–11 –2 9
3. Apollon Limassol 6 2 1 3 10–10 0 7
4. Marseille 6 1 5 6–16 –10 1

szeptember 20.
Marseille–Frankfurt 1–2
Lazio–Apollon Limassol 2–1
október 4.
Apollon Limassol–Marseille 2–2
Frankfurt–Lazio 4–1

október 15.
Eintracht Frankfurt–Apollon Limassol 2–0
Marseille–Lazio 1–3

november 8.
Apollon Limassol–Frankfurt 2–3
Lazio–Marseille 2–1

november 29.
Frankfurt–Marseille 4–0
Apollon Limassol–Lazio 2–0

december 13.
Marseille–Apollon Limassol 1–3
Lazio–Frankfurt 1–2

AZ I-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Genk 6 3 2 1 14–8 +6 11
2. Malmö 6 2 3 1 7–6 +1 9
3. Besiktas 6 2 1 3 9–11 –2 7
4. Sarpsborg 6 1 2 3 8–13 –5 5

szeptember 20.
Besiktas–Sarpsborg 3–1
Genk–Malmö 2–0
október 4.
Malmö–Besiktas 2–0
Sarpsborg–Genk 3–1

október 25.
Sarpsborg–Malmö 1–1
Besiktas–Genk 2–4

november 8.
Malmö–Sarpsborg 1–1
Genk–Besiktas 1–1

november 29.
Sarpsborg–Besiktas 2–3
Malmö–Genk 2–2

december 13.
Besiktas–Malmö 0–1
Genk–Sarpsborg 4–0

A J-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Sevilla 6 4 2 18–6 +12 12
2. FK Krasznodar 6 4 2 8–8 0 12
3. Standard Liege 6 3 1 2 7–9 –2 10
4. Akhisarspor 6 1 5 4–14 –10 1

szeptember 20.
Sevilla–Standard Liege 5–1
Akhisarspor–Krasznodar 0–1
október 4.
Krasznodar–Sevilla 2–1
Standard Leige–Akhisarspor 2–1

október 25.
Standard Liege–Krasznodar 2–1
Sevilla–Akhisarspor 6–0

november 8.
Krasznodar–Standars Liege 2–1
Akhisarspor–Sevilla 2–3

november 29.
Krasznodar–Akhisarspor 2–1
Standard Liege–Sevilla 1–0
december 13.
Sevilla–Krasznodar 3–0
Akhisarspor–Standard Liege 0–0

A K-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dinamo Kijev 6 3 2 1 10–7 +3 11
2. Rennes 6 3 3 7–8 –1 9
3. Asztana 6 2 2 2 7–7 0 8
4. Jablonec 6 1 2 3 6–8 –2 5

szeptember 20.
Rennes–Jablonec 2–1
Dinamo Kijev–Asztana 2–2
október 4.
Asztana–Rennes 2–0
Jablonec–Dinamo Kijev 2–2
október 25.
Jablonec–Asztana 1–1
Rennes–Dinamo Kijev 1–2

november 8.
Asztana–Jablonec 2–1
Dinamo Kijev–Rennes 3–1

november 29.
Asztana–Dinamo Kijev 0–1
Jablonec–Rennes 0–1
december 13.
Rennes–Asztana 2–0
Dinamo Kijev–Jablonec 0–1

A TOVÁBBI MENETREND

Február 14.: a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
Február 21.: a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
Február 22.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 7.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Március 14.: nyolcaddöntő, visszavágók
Március 15.: a negyeddöntő sorsolása
Április 11.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 18.: negyeddöntő, visszavágók
Április 19.: az elődöntő párosításának és a döntő házigazdájának sorsolása
Május 2.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 9.: elődöntő, visszavágók
Május 29.: döntő, Olimpiai Stadion, Baki

SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
Progres Niederkorn (luxemburgi)–BUDAPEST HONVÉD 2–0 (De Almeida 21., Marques 84.)

Továbbjutott: a Progres Niederkorn, 2–1-es összesítéssel 

ÚJPEST FC–Sevilla (spanyol) 1–3 (Zsótér 77., ill. Sarabia 35., 50., Muriel 83.)
Továbbjutott:
a Sevilla, 7–1-es összesítéssel 

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK


BUDAPEST HONVÉD–Progres Niederkorn (luxemburgi) 1–0 (Baráth 82.)
Sevilla (spanyol)–ÚJPEST 4–0 (J. Navas 7., Ben Yedder 32. – 11-esből, Sarabia 44., F. Vázquez 92.)

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
VISSZAVÁGÓK (július 17–19.)
KEDD
BUDAPEST HONVÉD–FK Rabotnicski (macedón) 4–0 (Holender 6., 16., Danilo 63., 84. – az elsőt 11-esből)
Továbbjutott: a Budapest Honvéd, 5–2-es összesítéssel

Újpest FC–Neftci PFK (azeri) 4–0 (Litauszki 19., Sankovic 21., Zsótér 50., Nwobodo 65.)
Továbbjutott: az Újpest, 5–3-as összesítéssel

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Ferencváros 1–0 (Atar 45+1.)
Továbbjutott:
a Maccabi Tel-Aviv, 2–1-es összesítéssel

1. MÉRKŐZÉSEK (július 10–12.)

Rabotnicski Szkopje (macedón)–BUDAPEST HONVÉD 2–1 (P. Petkovszki 34., Sarkoszki 60., ill. Nagy G. 45+1.)
FERENCVÁROS–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–1 (Szpirovszki 61., ill. Atar 91.)
Neftci PFK (azeri)–ÚJPEST FC 3–1 (B. Dabo 24., 72., Mahmudov 92., ill. Nagy D. 9.)

2018.12.17 12:48:36

Európa-liga nemzetisport.hu

A Mol Vidi FC korábbi ellenfelei megkapták az angol nagyágyúkat.

2018.12.14 10:05:40

Európa-liga PÓR KÁROLY

Köszönjük a Vidinek az idei nemzetközi menetelést, amely példaként szolgálhat a magyar kluboknak.

2018.12.14 00:15:12

Európa-liga VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. A futballban az igazi értéket mindig a csapat jelenti.