BL: Emery után kezdődött, és Emeryvel ért véget a Bayern nagy sorozata

R. B.R. B.
2022.04.07. 12:07
Karim Benzema (Fotó: Getty Images)
Íme, a Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai két mérkőzésének legérdekesebb statisztikái!

• A góllövőlista élmezőnye:
12 gólos: Robert Lewandowski (Bayern München)
11 gólos: Sébastien Haller (Ajax), Karim Benzema (Real Madrid)
8 gólos: Mohamed Szalah (Liverpool)

• A 2011–2012-es BL-évad óta a mostani az első, amelyben legalább három játékos szerzett legalább tíz gólt. Akkor Lionel Messi (FC Barcelona) 14, Mario Gómez (Bayern München) 12, Cristiano Ronaldo (Real Madrid) pedig 10 találattal zárt.

8. Thierry Henry (50)

CHELSEA (angol)–REAL MADRID (spanyol) 1–3 (1–2)

Karim Benzemának ez volt a negyedik triplája a BL-ben. Nála csak Robert Lewandowskinak (5), valamint Lionel Messinek és Cristiano Ronaldónak (8-8) van több. Az előző három:
– 2009–2010, csoportkör: Real Madrid–Auxerre 4–0 (Benzema 3, Cristiano Ronaldo)
– 2014–2015, csoportkör: Real Madrid–Malmö 8–0 (C. Ronaldo 4, Benzema 3, Kovacic)
– 2021–2022, nyolcaddöntő: Real Madrid–Paris Saint-Germain 3–1 (Benzema 3, illetve Havertz)

Benzema két egymást követő BL-meccsén triplázott. Ez korábban csak három játékosnak sikerült, s közülük egynek a tavaszi, egyenes kieséses szakaszban.
– 2014–2015, csoportkör: Luiz Adriano (Sahtar Doneck) – 5 gól a BATE Boriszov ellen, 3 gól a BATE Boriszov ellen
– 2016–2017, csoportkör: Lionel Messi (FC Barcelona) – 3 gól a Celtic ellen, 3 gól a Manchester City ellen
– 2016–2017, negyed- és elődöntő: Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – 3 gól a Bayern München ellen, 3 gól az Atlético Madrid ellen

• Immár Benzema a legeredményesebb francia futballista az egy BL-idényben szerzett találatok számát tekintve.
– 11 gól: Karim Benzema (2021–2022)
– 8 gól: David Trezeguet (2001–2002), Wissam Ben Yedder (2017–2018), Kylian Mbappé (2020–2021)

Benzema az első labdarúgó, aki a BL-ben triplázott a Chelsea ellen.

• Ötödször fordult elő a BEK/BL történetében, hogy egy Real Madrid-játékos idegenben legalább háromszor volt eredményes egy meccsen.
– 1964–1965, selejtező: Gento (3 gól a Boldklubben 1909 ellen, 2:5)
– 2002–2003, negyeddöntő: Ronaldo (3 gól a Manchester United ellen, 4–3)
– 2012–2013, csoportkör: Cristiano Ronaldo (3 gól az Ajax ellen, 1–4)
– 2013–2014, csoportkör: Cristiano Ronaldo (3 gól a Galatasaray ellen, 1–6)

David Alabának a szerdai volt a 100. BL-mérkőzése, ő az első osztrák futballista, aki elérte ezt a mérföldkövet. A hátvéd összesen hetvenszer győzött ezeken a találkozókon, ami rekord az első száz meccsen elért mutatót tekintve.

• A Chelsea Thomas Tuchel irányítása alatt másodszor vesztett el két egymást követő hazai tétmérkőzést. Az első alkalom 2021 áprilisában volt.

• Ez volt az első eset, hogy a Real Madrid legyőzte a Chelsea-t tétmeccsen. Tuchel vezetőedzőként először kapott ki csapatával a királyi gárdától.

Unai Emery (Fotó: Getty Images)

VILLARREAL (spanyol)–BAYERN MÜNCHEN (német) 1–0 (1–0)

• A holland Arnaut Danjumának ez volt a hatodik gólja a BL mostani kiírásában. Ő a Villarreal történetének legeredményesebb játékosa az elitsorozat történetében. Összesen tizenegy BL-fellépése és hét gólja van.

Francis Coquelin pályafutása során ötödször játszott a Bayern München ellen. A szerdai meccs előtt a legutóbbi három alkalom során egyaránt 5–1-es vereséget szenvedett (mindháromszor az Arsenallal).

• A Bayern München először nem szerzett gólt egy BL-mérkőzésen 2019 februárja óta, amikor gól nélküli döntetlent játszott Liverpoolban. A bajor együttes sorozatban harminc BL-meccsen talált be.

• A Bayern ezt megelőzően legutóbb 2017 szeptemberében kapott ki idegenben a Bajnokok Ligájában, akkor a PSG-től 3–0-ra. A párizsiak vezetőedzője Unai Emery volt. A müncheni csapat rekordot jelentő, sorozatban 25 idegenbeli BL-meccsen maradt veretlen (beleszámolva a Bayern három, a koronavírus miatt Portugáliában lejátszott 2020-as BL-találkozót is).

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
London,
Stamford Bridge, 38 689 néző. Vezette: Turpin (francia)
CHELSEA: É. Mendy – Christensen (Kovacic, a szünetben), Thiago Silva, Rüdiger – R. James, Kanté (Zijes, a szünetben), Jorginho (Loftus-Cheek, 64.), Mount, Azpilicueta – Havertz, Pulisic (R. Lukaku, 64.). Menedzser: Thomas Tuchel
REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Éder Militao (Nacho, 64.), Alaba, F. Mendy – Modric, Casemiro, Kroos (Camavinga, 74.) – F. Valverde (Ceballos, 86.), Benzema (Bale, 86.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Havertz (40.), ill. Benzema (21., 24., 46.)

Villarreal,Estadio de la Cerámica, 21 626 néző. Vezette: A. Taylor (angol)
VILLARREAL:Rulli – Foyth (Aurier, 81.), Albiol, Pau Torres, Estupinán – Coquelin (Pedraza, 58.), Capoue, Dani Parejo – Gerard Moreno, Danjuma (Chukwueze, 81.), Lo Celso. Vezetőedző:Unai Emery