nemzetisport.hu 2021.07.18 00:00 Frissítve: 2021.08.06 11:46

Tokió 2020 – VÍVÁS

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – VÍVÁS

 

ALAPINFORMÁCIÓK
Összlétszám: 212 induló – 102 férfi és 102 nő, plusz 8 hely a rendezőnek 
Versenyszámok: férfi kard egyéni és csapat, férfi tőr egyéni és csapat, férfi párbajtőr egyéni és csapat, női tőr egyéni és csapat, női kard egyéni és csapat, női párbajtőr egyéni és csapat – összesen 12 szám 
Indítható versenyzők egy országból: nemenként kilenc fő
Lebonyolítási rend: a küzdelmek egyenes kieséses rendszerben zajlanak, férfi és női párbajtőrben, illetve férfi tőrben és női kardban hiányos 64-es, férfi kardban és női tőrben 32-es táblán. A csapatversenyekben szakáganként nyolc válogatott indul, kivéve azt a számot, amelyben a rendező jogán a japánok is pástra lépnek, mert abban kilenc. 
Helyszín: Makuhari Messe

 

A TOKIÓI OLIMPIA ADATBANKJA

A TOKIÓI OLIMPIA VÍVÓVERSENYÉNEK MENETRENDJE/EREDMÉNYEI

JÚLIUS 24., SZOMBAT
Férfi kard, egyéni

2. forduló
Szatmári András
–Ali Pakdaman (iráni) 12:15 –  Szatmári András kiesett
Decsi Tamás
–Max Hartung (német) 8:15 – Decsi Tamás kiesett
Szilágyi Áron–José Quintero (venezuelai) 15:7
3. forduló
Szilágyi Áron–Modzstaba Abedini (iráni) 15:7
Nyolcaddöntő
Szilágyi Áron–Ali Pakdaman (iráni) 15:6
elődöntő
SzilágyiSzandro Bazadze (grúz) 15:13
döntő
Szilágyi–Luigi Samele (olasz) 15:7
Aranyérmes: Szilágyi Áron (Magyarország), 2. Luigi Samele (Olaszország), 3. Kim Jung Hvan (Dél-Korea)

Női párbajtőr, egyéni
Aranyérmes: Szun Ji-ven (Kína), 2. Ana Maria Popescu (Románia), 3. Katrina Lehis (Észtország)

JÚLIUS 25., VASÁRNAP
Női tőr egyéni

selejtező
Mariem Mebarki (algériai)–Pásztor Flóra 8:15
a 16 közé jutásért
Martina Batini (olasz)–Kreiss Fanni 10:15
Kondricz Kata–Alice Volpi (olasz) 5:15
Pásztor Flóra–Ysaora Thibus (francia) 13:15
nyolcaddöntő
Inna Gyeriglazova (orosz csapat)–Kreiss Fanni 15:10
Aranyérmes:
Lee Kiefer (Egyesült Államok), 2. Inna Gyeriglazova (Orosz csapat), 3. Larissza Korobejnyikova (Orosz csapat)

Férfi párbajtőr egyéni
a 16 közé jutásért
Siklósi GergelyTung Csao (kínai) 15:9
nyolcaddöntő
Siklósi Gergely–Husszam Elkord 15:13
negyeddöntő
Siklósi Gergely–Pak Szang Jung (dél-koreai, 8.) 15:12
elődöntő
Siklósi Gergely–Andrea Santarelli 15:10
döntő
Siklósi Gergely–Romain Cannone (francia) 10–15
Aranyérmes: Romain Cannone (Franciaország), 2. Siklósi Gergely (Magyarország), 3. Igor Reizlin (Ukrajna)

JÚLIUS 26., HÉTFŐ
02.00:
női kard egyéni (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta) férfi tőr egyéni – 1. forduló, 2. forduló, nyolcaddöntő, negyeddöntő
11.00: női kard egyéni, férfi tőr egyéni – elődöntő, bronzmérkőzés, döntő
Vívás – női kard
1. forduló
Katona Renáta–Jazmin Dagfusz (tunéziai) 15:6
2. forduló
Pusztai Liza
–Amira Ben Szaban (tunéziai) 15:12
Márton Anna
–María Belén Pérez Maurice (argentin) 15:12
Katona RenátaSzofija Velikaja (orosz) 4:15
nyolcaddöntő
Pusztai LizaCsien Csia-zsuj (kínai) 10:15
Márton Anna–Csoj Szu Jon (dél-koreai) 15:12
negyeddöntő
Márton Anna–Zaynab Dayibekova (üzbég) 15:11
elődöntő
Márton Anna–Szofija Velikaja (orosz) 8:15
bronzmérkőzés

Márton Anna–Manon Brunet (francia) 6:15

döntő
Szofia Pozdnyakova (orosz)–Szofija Velikaja (orosz) 15:11
aranyérmes: Szofia Podnyakova (Orosz csapat), 2. Szofija Velikaja (Orosz csapat), 3. Manon Brunet (Franciaország), 4. Márton Anna
férfi tőr egyéni
aranyérmes: Cseung Ka Long (Hongkong), 2. Daniele Garozzo (Olaszország), Alexander Choupenitch (Csehország)

JÚLIUS 27., KEDD
női párbajtőr, csapat
aranyérmes:
Észtország, 2. Koreai Köztársaság, 3. Olaszország

JÚLIUS 28., SZERDA
03.00:
férfi kard csapat (Decsi Tamás, Szatmári András, Szilágyi Áron) – nyolcaddöntő, negyeddöntő, helyosztók, elődöntő
11.30: férfi kard csapat – bronzmérkőzés, döntő
Olimpiai bajnok: Dél-Korea, 2. Olaszország, 3. Magyarország (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron)

JÚLIUS 29., CSÜTÖRTÖK
03.50:
női tőr csapat (Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Lupkovics Dóra) – negyeddöntő, helyosztók, elődöntő
11.30: női tőr csapat – bronzmérkőzés, döntő
Olimpiai bajnok: Orosz csapat, 2. Franciaország, 3. Olaszország, ...7. Magyarország (Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Lupkovics Dóra)

JÚLIUS 30., PÉNTEK
03.00:
férfi párbajtőr csapat – nyolcaddöntő, negyeddöntő, helyosztók, elődöntő
11.30: férfi párbajtőr csapat – bronzmérkőzés, döntő
Olimpiai bajnok: Japán, 2. Orosz csapat, 3. Dél-Korea

JÚLIUS 31., SZOMBAT
Negyeddöntő
Magyarország–Dél-Korea 40:45
(Katona +2, Pusztai -3, Márton -4, )
5–8. helyért
Magyarország–Japán 42:45
(Battai +2, Katona -1, Pusztai -1, Márton -3)
7. helyért
Magyarország–Kína 30:45
(Battai -4, Pusztai -4, Katona -7)

női kard csapat – bronzmérkőzés, döntő
Aranyérmes: Orosz csapat 2. Franciaország 3. Dél-Korea

AUGUSZTUS 1., VASÁRNAP
FÉRFI TŐR CSAPATVERSENY
NEGYEDDÖNTŐ 
Egyesült Államok–Németország 45–36
Orosz csapat–Hongkong 45–39
Japán–Olaszország 45–43
Franciaország–Egyiptom 45–34
ELŐDÖNTŐ

Orosz csapat–Egyesült Államok 45–41
Franciaország–Japán 45–42    
BRONZMÉRKŐZÉS
Egyesült Államok–Japán 45–31
DÖNTŐ
Aranyérmes
: Franciaország, 2. Orosz csapat, 3. Egyesült Államok

MAGYAR INDULÓK

SIKLÓSI GERGELY
Született:
1997. szeptember 4., Tapolca
Klubja: BHSE
Versenyszáma: párbajtőr egyéni
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: egyéniben – világbajnok (2019), csapatban – Európa-bajnoki bronzérmes (2019)

SZILÁGYI ÁRON
Született:
1990. január 14., Budapest
Klubja: Vasas SC
Versenyszáma: kard egyéni és csapat
Olimpiai eredményei: egyéniben – olimpiai bajnok (2012, 2016), 15. (2008); csapatban – 7. (2008)
Legjobb eredményei: egyéniben – vb-3. (2013), Európa-bajnok (2015), Eb-2. (2017), Eb-3. (2011); csapatban – vb-1. (2007), vb-2. (2016, 2017, 2019), vb-3. (2009, 2014, 2018), Európa-bajnok (2018), Eb-2. (2013, 2019), Eb-3. (2015, 2017)

SZATMÁRI ANDRÁS
Született:
1993. február 3., Budapest
Klubja: MTK
Versenyszáma: kard egyéni és csapat
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: egyéniben – világbajnok (2017), vb-2. (2019); csapatban – vb-2. (2016, 2017, 2019), vb-3. (2014, 2018), Európa-bajnok (2018), Eb-2. (2019), Eb-3. (2017)

DECSI TAMÁS
Született:
1982. október 15., Kazincbarcika
Klubja: Kertvárosi VSE
Versenyszáma: kard egyéni és csapat
Olimpiai eredményei: egyéniben – 19. (2008), 26. (2016), csapatban – 7. (2008)
Legjobb eredményei: egyéniben – vb-3. (2009); csapatban – vb-1. (2007), vb-2. (2016, 2017, 2019), vb-3. (2009, 2014, 2018), Európa-bajnok (2018), Eb-2. (2006, 2019), Eb-3. (2002, 2015, 2017)

GÉMESI CSANÁD
Született:
1986. november 13., Gödöllő
Klubja: Gödöllői EAC
Versenyszáma: kard csapat (tartalék)
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: egyéniben – Európa-bajnoki 3. (2014), csapatban – világbajnoki 2. (2017, 2019), vb-3. (2014, 2018), Európa-bajnok (2018), Eb-2. (2013, 2019), Eb-3. (2015, 2017)

MÁRTON ANNA
Született:
1995. március 31., Budapest
Klubja: MTK
Versenyszáma: kard egyéni és csapat
Olimpiai eredménye: egyéniben – 10. (2016)
Legjobb eredményei: egyéniben – vb-3. (2015), Eb-2. (2016), Eb-3. (2019), csapatban – Eb-2. (2019)

PUSZTAI LIZA
Született:
2001. május 11., Budapest
Klubja: BVSC-Zugló
Versenyszáma: kard egyéni és csapat
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: egyéniben – Eb-3. (2017), ifjúsági olimpiai bajnok (2018), csapatban – Eb-2. (2019)

KATONA RENÁTA
Született:
1994. november 17., Budapest
Klubja: Vasas SC
Versenyszáma: kard egyéni és csapat
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: csapatban – Eb-2. (2019)

Battai Sugár Katinka:
BATTAI SUGÁR KATINKA
Született:
2003. április 17., Debrecen
Klubja: Interfencing DSC (Debrecen)
Versenyszáma: kard csapat (tartalék)
Olimpiai eredménye:újonc
Legjobb eredményei: csapatban – junior világbajnok (2019), junior Európa-bajnok (2020)

KREISS FANNI
Született:
1989. április 12., Budapest
Klubja: UTE
Versenyszáma: tőr egyéni és csapat
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: Universiade-győztes (2017)

KONDRICZ KATA
Született:
1998. július 16., Budapest
Klubja: BHSE
Versenyszáma: tőr egyéni és csapat
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredménye: csapatban – junior vb-3. (2017, 2018)

PÁSZTOR FLÓRA
Született:
1998. június 30., Budapest
Klubja: Törekvés SE
Versenyszáma: tőr egyéni és csapat
Olimpiai eredménye: újonc
Legjobb eredményei: csapatban – junior vb-3. (2017, 2018)

MOHAMED AIDA
Született:
1976. március 12., Budapest
Egyesület: Újpesti TE
Versenyszáma: tőr csapat (tartalék)
Olimpiai eredményei: egyéniben – 4. (2004), 7. (2000), 8. (1996), 10. (2008), 13. (2012); 14. (2016), csapatban – 4. (1996, 2008), 6. (2000)
Legjobb eredményei: egyéniben – vb-2. (1993), vb-3. (2002, 2003, 2006, 2007), Eb-2. (1992), Eb-3. (2015); csapatban – vb-3. (1994), Eb-1. (2007), Eb-2. (2001, 2002, 2008), Eb-3. (1999, 2013)

 

2021.09.11 21:15:22

Tokió 2020 MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Úgy is mondhatom, van mire szerénynek lennünk.

2021.09.07 23:34:33

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Sosem volt még ilyen erős és egységes a magyar paralimpiai csapat.

2021.09.05 16:03:25

Tokió 2020 VINCZE SZABOLCS (Tokió)

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke szerint a magyar versenyzők mindent kihoztak magukból.

2021.08.25 09:15:01

Tokió 2020 NAGY PÉTER, NÉMETH ANDREA, PAPP BÁLINT

A franciák az összesen megszerzett 33 érmükből 16-ot nem egyéni számban nyertek az olimpián.