Kétszer is vezetett a Celta Vigo, de Benzema vezérletével fordított a Real Madrid

2021.09.12. 20:50
Benzema mesterhármast szerzett (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójában a Real Madrid Karim Benzema vezérletével 5–2-re győzte le a Celta Vigót a Santiago Bernabéu Stadionban.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Real Madrid–Celta Vigo 5–2
(1–2)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. V: José Sánchez
Real Madrid: Courtois – Carcajal, Militao, Nacho, M. Gutiérrez (Marcelo, 89.) – Modric (Asensio, 79.), Casemiro, Valverde – E. Hazard (Camavinga, 65.), Benzema, Vinícius Júnior (Rodrygo, 89.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Celta Vigo: Dituro – Mallo, Murillo (Aidoo, 89.), N. Araújo, Galán – R. Tapia (Beltran, a szünetben) – Méndez (Solari, 53.), Denis Suárez, Cervi (Nolito, 63.) – Aspas, Mina (Galhardo, 64.). Vezetőedző: Eduardo Coudet
Gólszerző: Benzema (24., 46., 87. – a harmadikat 11-esből), Vinícius Júnior (55.), Camavinga (72.), ill. Mina (4.), Cervi (31.)

Több mint másfél éves (560 nap) távollét után tért ma vissza a Real Madrid az immár felújított Santiago Bernabéu Stadionba, amelyben nagyszerű mérkőzést játszott. A kezdés azonban nem sikerült jól, hiszen a Celta Vigo Santi Mina góljával már a negyedik percben megszerezte a vezetést. A madridiak védelme nagyot hibázott a találatnál (0–1).

A hazaiak nyomása azonban egyre erősödött, a 24. percben pedig góllá érett. Fede Valverde pontosan tette a labdát Karim Benzema elé, aki kapásból, a földre lerúgva juttatta azt a kapuba (1–1). Noha a Real jól játszott a mérkőzés ezen periódusában, ismét a Celta került előnybe. Egy ellenakció végén Franco Cervi remek labdát kapott Hugo Mallótól, sarokkal próbálta meg a kapuba juttatni, de a kapufát találta el. Szerencséjére azonban pont elé pattant vissza a labda, amelyet már könnyedén passzolt a hálóba (1–2).

A fordulás után még nagyobb sebességre kapcsolt a királyi gárda. Rögvest a kezdőrúgás után, a 46. percben Miguel Gutiérrez beadására érkezett jó ütemben Benzema, és szépen fejelt a hosszú sarokba (2–2). A 55. percben aztán jött a fordítás: ismét a francia támadó volt a főszerepben, aki pazar ütemben ugratta ki Vinícius Júniort, a fiatal támadó pedig a kapussal szemben, kissé balról higgadtan gurított a hosszú sarokba (3–2).

Micsoda debütálás! (Fotó: Getty Images)

A 66. percben csereként pályára lépett a Real Madrid legújabb igazolása, a 18 éves Eduardo Camavinga, akinek álomszerűen sikerült a bemutatkozása, hiszen alig hat perccel később máris eredményes volt. Ebben a gólban Luka Modricnak is nagy érdemei voltak, már az ő lövése is gólt érdemelt volna (4–2).

18 évesen és 306 naposan Eduardo Camavinga a második legfiatalabb Real Madrid-játékos Rodrygo után a 21. században, aki a debütáló meccsén eredményes tudott lenni a La Ligában. Rodrygo az Osasunak 18 éves és 259 naposan talált be még 2019 szeptemberében.

Az i-re a pontot Benzema tette fel, aki a hajrában megítélt tizenegyest magabiztosan vágta a kapuba, így három góllal és egy gólpasszal zárta a mérkőzést. A Real Madrid ugyan kétszer is hátrányban volt, a szünetben is a Celta vezetett, de végül erődemonstrációt tartott (5–2).

Karim Benzema az öt góljával és négy gólpasszával a második Real Madrid-játékos a 21. században, aki kilenc gólban is eredményes tudott lenni az első négy bajnokin. Előtte Cristiano Ronaldo volt erre képes, aki a 2014–2015-ös kiírásban kilenc gólt szerzett ezen időszak alatt.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Osasuna–Valencia 1–4 (Monvayola 8., ill. M. Gómez 26., A. Hernández 50. – öngól, Guedes 55., Alderete 73.)
Cádiz–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 71., 85. – a másodikat 11-esből)
Espanyol–Atlético Madrid 1–2 (R. de Tomás 40., ill. Carrasco 79., Lemar 90+9.)
Szombaton játszották
Levante–Rayo Vallecano 1–1 (Roger Martí 39., ill. S. Guardiola 90+2.)
Athletic Bilbao–Mallorca 2–0 (D. Vivian 68., I. Williams 74.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A REAL MADRID! 5–2

90. perc: 3 perc a ráadás.

89. perc: Murillo le, Aidoo be.

89. perc: Vinícius és Gutiérrez le, Rodrygo és Marcelo be.

Noha Dituro eltalálta az irányt, mivel Benzema megemelte a labdát, esélyes sem volt a kapusnak a hártításra.

87. PERC: GÓL – KARIM BENZEMA BEVÁGJA A TIZENEGYES! 5–2

86. perc: Tizenegyest kap a Real, amely így végképp lezárhatja a meccset.

84. perc: Próbál az ellenfél térfelén labdát szerezni a Celta.

79. perc: Modric le, Asensio be.

Luka Modric előtt nyílt üres terület, majd tüzelt, de lövését Matias Dituro védte, ám a kipattanó a hat perce cserként beálló Eduardo Camavinga elé került, aki közelről nem hibázott, így a francia játékos már a debütáló meccsén eredményes tudott lenni.

72. PERC: GÓL – CAMAVINGA GÓLLAL DEBÜTÁL! 4–2

66. perc: Dituro lábbal hárította Vinícius lövését.

65. PERC: CAMAVINGA, AKI HAZARD-T VÁLTJA!

63. perc: Solari is megkapja.

63. perc: Cervi és Mina le, Nolito és Galhardo be.

63. perc: Araújo kapott sárga lapot.

60. perc: Tartja a labdát a Real.

56. perc: Majdnem egyenlített a Celta, Courtois nagyokat védett.

55. perc: Vinícius a túlzott gólörömért sárga lapot kapott.

Benzema ugratta ki remek ütemben Vinícius Júniort, aki a kapussal szemben, kissé balról higgadtan gurított a hosszú sarokba.

55. PERC: GÓL – VINÍCIUS JÚNIOR TALÁLATÁVAL FORDÍT A REAL! 3–2

53. perc: Méndez le, Solari be.

Ez gyorsan ment! Miguel Gutiérrez beadására remek ütemben érkezett Benzema, aki gyönyörűen fejelt a hosszú sarokba.

46. PERC: GÓL – BENZEMA GÓLJÁVAL ISMÉT EGÁL! 2–2

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ! (A szünetben Beltran le, Tapia be.)

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! A CELTA ELŐNNYEL VONULHAT A SZÜNETRE! 1–2

45. perc: 1 perc a ráadás.

45. perc: Újabb veszélyes Celta-kontrát láthattunk, de végül nem lett kaput eltaláló lövés.

44. perc: Modric szabadrúgását kifejelték a védők.

43. perc: Murillo buktatta Hazard-t, jogos a sárga lap.

39. perc: A labda a Celta hálójában, Benzema bólintott, de les előzte meg a találatot. Marad az 1–2!

35. perc: Saját térfelére visszahúzódva védekezik a Celta. A vendégeknek már nem sietős.

32. perc: Szegény embert az ág is húzza. A kapott gól után Nacho „besárgult”.

Átrobogott a Celta a Realon. Az akció végén Franco Cervi kapott egy remek labdát Hugo Mallótól, amelyet sarokkal próbált a kapuba juttatni, de a kapufát találta el. Szerencséjére azonban pont elé pattant a labda, amelyet már könnyedén passzolt a hálóba.

Ismét vezet a Celta Vigo (Fotó: AFP)

31. PERC: GÓL – ISMÉT ELŐNYBEN A CELTA VIGO! 1–2

Fede Valverde tette pontosan a labdát Karim Benzema elé, aki kapásból, a földre lerúgva azt juttatta a kapuba. A kapus hiába ért bele, hárítani nem tudott.

24. PERC: GÓL – KARIM BENZEMA EGYENLÍT! 1–1

Micsoda történet! Santi Mina szerzett legutóbb gólt vendégjátékosként a Bernabéuban, mielőt felújították volna a stadiont. Most az első gólt is ő szerezte az „új” arénában.

19. perc: Carvajal hibáját, elpasszolt labdáját nem tudta kihasználni a Celta. Aspas és Mina passzolgattak a hazai kapu előtt, de lövésig nem jutottak el. Pedig nagy lehetőség volt!

17. perc: Valverde elöl rúgták el a labdát a vendégek az utolsó pillanatban, így a középpályás nem tüzelhetett.

16. perc: Hazard lövését Dituro fogta.

Iago Aspas lett a Celta Vigo második legtöbb La Liga-mérkőzésével rendelkező játékosa.

14. perc: Benzema passzát Casemiro rúgta csúnyán fölé.

10. perc: A gól óta nagy nyomás alatt van a Celta kapuja.

7. perc: Vinícius Júnior csúsztatását ütötte szögletre bravúrral Dituro. Nincs meg a gyors egyenlítés!

Ez ám a meglepetés! A Celta Vigo letámadása eredményes volt, labdát szereztek a vendégek. Iago Aspas passza után Santi Mina került ziccerbe, akinek a lapos lövése utat talált a kapuba.

Korán előnybe került a Celta (Fotó: Getty Images)

4. PERC: GÓL – SANTI MINA GÓLJÁVAL ELŐNYBEN A CELTA VIGO! 0–1

1. perc: Igen meleg van, 27 fok van Madridban.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Real Madrid fehérben, míg a Celta Vigo piros-fehérben látható.

560 NAP UTÁN ISMÉT A BERNABÉUBAN JÁTSZHAT A REAL MADRID!

A Real Madrid legújabb szerzeménye, Eduardo Camavinga a kispadra került.

ELŐZMÉNYEK

Hazatérés

Több mint másfél éves távollét után ma visszatér a Real Madrid az immár felújított Santiago Bernabéu Stadionba, amelyet 800 millió euróért (mintegy 280 milliárd forintért) renováltak!

A blancók 560 nap után veszik ismét birtokukba a Bernabéut, a jelenlegi járványügyi szabályozások alapján a befogadóképesség 40 százalékát használhatják ki, azaz maximum 32 ezer szurkolót engednek csak be. A világhírű stadionban a pandémia kitörése miatt a legutóbbi mérkőzést 2020. március 1-jén vívták, amikor az El Clasicón a Real 2–0-ra legyőzte az FC Barcelonát.

A királyi gárda tavaly május óta a Madrid északkeleti részén található edzőközpontjában, az alig hatezer férőhelyes Alfredo Di Stefano Stadionban játszotta a hazai meccseit.

Január végén megírtuk, azzal, hogy a gyepszőnyeget bármikor be tudják majd húzni a Real Madrid stadionjában, sokkal könnyebben és gyorsabban átalakíthatják a futballpályát egy koncert helyszínévé. Az alábbi grafikán tisztán látszik, hogy a Santiago Bernabéuban tárolni is lehet majd egy alternatív pályát.

ILYEN LESZ A MOZGATHATÓ JÁTÉKTÉR A BERNABÉUBAN

Az As beszámolója szerint az új Santiago Bernabéu Stadion éves szinten egymilliárd eurós bevételt hoz majd a klub konyhájára.

Járványhelyzet nélkül és az új stadion teljes kihasználásával az ABC spanyol lap szerint a klub előrejelzése alapján 200 millió eurós bevételnövekedés realizálódhat.

Az új stadion megépüléséhez szükséges összeget 30 éves futamidőre vették fel, a rögzített kamatokkal együtt pedig közel 800 millió eurót kell összesen visszafizetnia a királyi gárdának.

Májusban kisebb tűz ütött ki a madridi Santiago Bernabéu Stadion építkezésén. A helyi Marca szerint a füstoszlopot még a stadiontól jóval távolabb eső helyeken is lehetett látni. A kiérkező lánglovagok gyorsan megfékezték a tüzet, amely a lap szerint nem okozott súlyos károkat és személyi sérülést sem.

Mérlegek

A Real Madrid három forduló után hét ponttal áll. Az Alavés ellen egy 4–1-es idegenbeli győzelemmel rajtolt el, ám a Levantét már nem tudta legyőzni (3–3). A Betis ellen azonban ismét idegenben nyert a csapat (0–1).

A Celta Vigo azonban még nyeretlen. A nyitó fordulóban az Atlético Madrid győzedelmeskedett 2–1-re a Balaídosban, amit egy Osasuna elleni gól nélküli döntetlen követett, legutóbb pedig az Athletic Bilbaótól szenvedett vereséget (0–1) Eduardo Coudet gárdája.

A két csapat az elmúlt idényben mindkétszer ebben a naptári évben csapott össze. Január 2-án a Real Madrid 2–0-ra nyert az Alfredo Di Stéfano Stadionban, míg március végén, többek között Karim Benzema duplájával, 3–1-re diadalmaskodott idegenben.

A Celta Vigo a bajnokságban legutóbb 2014 májusában tudta legyőzni a királyi csapatot, akkor hazai pályán 2–0-ra. Kupamérkőzésen viszont van egy győzelme 2017 teléről, akkor idegenben 2–1-re nyert, mi több, a visszavágón elért 2–2 így továbbjutást ért.

A Real tíz tétmérkőzés óta veretlen a Celta ellen.

Örömhír a madridiaknál, hogy augusztus legvégén szerződtették a francia Rennes 18 éves középpályását, Eduardo Camavingát.

„Hihetetlenül boldog vagyok, hogy most itt lehetek, kisgyerekkorom óta álmodom erről. Mindent megpróbálok megadni a klubnak és a családomnak. Háborúból érkeztünk, és rengeteg nehézségen mentünk keresztül” – utalt Eduardo Camavinga arra, hogy a szülei a Kongói DK-ból menekültek (az angolai menekülttáboron keresztül, ahol ő is született – a szerk.) Európába a hazájukban dúló háború miatt. Feltehetően az is eszébe jutott, hogy gyerekkorában teljesen leégett a házuk Franciaországban.

A fiatal arról is beszélt, milyen szerepet szánna magának a csapatban:

„Azért vagyok itt, hogy tanuljak és megmutassam, készen állok a legfelsőbb szinten játszani. Nagyon szeretek közvetlenül a védelem előtt mozogni, de a vezetőedző által kért bármelyik taktikához alkalmazkodom. Természetesen rengeteg kiemelkedő képességű játékos szerepel a klubban, azonban úgy vélem, az agresszivitásommal és a technikai adottságommal új színt vihetek az egységbe” – idézte a fiatalt a klub honlapja.

EZ ITT A REAL MADRID–CELTA VIGO LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSE!