La Liga: Lemar döntött, a 99. percben szerzett győztes gólt az Atlético

2021.09.12. 16:04
Yannick Carrasco lett a meccs embere, aki gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott (Fotó: AFP)
A címvédő Atlético Madrid 2–1-re nyert az újonc Espanyol otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának vasárnapi játéknapján. A győztes gólt Thomas Lemar szerezte a 99. percben.

Az újonc Espanyol nem ijedt meg a címvédő Atléticótól, és nem is állt be védekezni. Sőt, a 40. percben a katalánok szerezték meg a vezetést Raúl de Tomás fejesével (1–0). A vendégek a második félidőben már jóval nagyobb hangsúlyt fektettek a támadásokra, és az 53. percben ki is egyenlítettek Thomas Lemar góljával, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A folytatásban az Atlético irányított, a 79. percben pedig összejött az érvényes egyenlítés is: Yannick Carrasco lőtt a jobb alsó sarokba (1–1). A hajrában is a liga címvédője volt jóval aktívabb, a 10 perces hosszabbítás pedig elég volt ahhoz, hogy ismét betaláljon: Carrasco passzát Thomas Lemar váltotta gólra a 99. percben. 1–2

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ

Espanyol–Atlético Madrid 1–2 (R. de Tomás 40., ill. Carrasco 79., Lemar 90+9.)
Később
Osasuna–Valencia 1–4 (Monvayola 8., ill. M. Gómez 26., A. Hernández 50. – öngól, Guedes 55., Alderete 73.)
Cádiz–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 71., 85. – a másodikat 11-esből
Real Madrid–Celta Vigo 5–2 (Benzema 24., 46., 87., Vinícius Júnior 55., Camavinga 72. ill. Mina 4., Cervi 31.)