Benzema megkezdte a gólgyártást – magabiztosan nyert idegenben a Real Madrid

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.08.14. 21:49
Benzema már a nyitányon megkezdte a gólgyártást (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2021–2022-es kiírásának nyitó fordulójában a Real Madrid idegenben 4–1-re legyőzte a Deportivo Alavést.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Deportivo Alavés–Real Madrid 1–4 (0–0)
Vitoria-Gasteiz,
Mendizorrotza, Vezette: Grado
Alavés: F. Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Manu García (Guidetti, 59.), T. Pina (T. Moya, 82.), Pons (Ndiaye, 59.), Rioja (Martin, 68.) – E. Méndez (Pellistri, 68.), Joselu. Vezetőedző: Javier Calleja
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho, Alaba – Modric (Asensio, 88.), Casemiro, Valverde (Isco, 88.) – Bale (Rodrygo, 69.), Benzema (Jovics, 88.), E. Hazard (Vinícius Júnior, 66.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Joselu (65. – 11-esből), ill. Benzema (48., 62), Nacho (56.), Vinícius Júnior (90+2.)

Jobban kezdte a mérkőzést a Deportivo Alavés, amely egy kicsit meglepte a Real Madridot azzal, hogy intenzíven letámadt. Az első lövések is a hazaiak nevéhez fűződtek, de egyik sem volt igazán veszélyes. Az első negyedóra után aztán elkezdett némiképp éledezni a madridi csapat. A 17. percben Eden Hazard lövése, majd a Realhoz a nyáron visszatérő Gareth Bale próbálkozásai kerülték el Fernando Pacheco kapuját. A 37. percben ismét a walesi tüzelt, ám távoli szabadrúgását könnyedén hárította a hazaiak kapusa – ez volt az első félidőben az egyetlen kaput eltaláló lövése a vendégeknek. A gyors ellenakcióból Pere Pons került nagy helyzetbe, de közelről fölé emelt. Karim Benzemának is volt lehetősége gólt szerezni, de az első játékrészben nem tudott eredményes lenni. De nem úgy a másodikban!

A fordulás után rögvest megszerezte a vezetést a Real. A 48. percben Lucas Vázquez középre rúgott labdáját sarkalta tovább Hazard, amit Benzema a levegőből, kapásból bombázott a kapuba (0–1). Nem kellett sokat várni a második találatra sem. Az 56. percben Luka Modric beadásába a szöglethez felfutó Nacho tette bele a lábát, a labda pedig védhetetlenül vágódott a kapuba (0–2). A 62. percben aztán Federico Valverde középre tett labdája jutott el egy kis szerencsével Benzema elé, aki megszerezte második gólját is meccsen (0–3).

Úgy tűnt, a Real lezárta a találkozót, de két perccel később Thibaut Courtois a tizenhatoson belül buktatta az Alavés támadóját, így büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Joselu állt, aki magabiztosan értékesítette a tizenegyest (1–3).

A hajrában, a csereként pályára lépő Vinícius Júniur tette fel az i-re a pontot, aki fejesével beállította az 1–4-es végeredményt.

Ha nem is indult könnyen, de végül magabiztos győzelmet aratott a Real Madrid. Folytatás jövő hét vasárnap a Levante otthonában!

Micsoda kezdés!

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Osasuna–Espanyol 0–0
KORÁBBAN

Mallorca–Betis 1–1 (Oliván 25., ill. Juanmi 59.)
Cádiz–Levante 1–1 (Espino 90+7., ill. Morales 39.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Valencia–Getafe 1–0
(Soler 11. – 11-esből)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! MAGABIZTOSAN NYERT A REAL MADRID A NYITÁNYON! 1–4

A csereként pályára lépő Vinícius Júnior gyönyörűen vette be fejjela kaput! 1–4

90+2. PERC: GÓL – VINÍCIUS JÚNIOR IS BEVETTE AZ ALAVÉS KAPUJÁT! 1–4

90. perc: 3 perc a ráadás.

88. perc: Modric, Benzema és Valverde le, Asensio, Jovics és Isco be.

86. perc: Modric lövését blokkolják.

82. perc: Pina helyére Toni Moya.

79. perc: Courtous üggyel-bajjal háratott egy hazai próbálkozást.

74. perc: Lenyukodtak a kedélyek a négy gól óta.

69. perc: Bale le, heléyre Rodrygo érkezik.

68. perc: Rioja és Méndez le, Martin és Pellistri be.

66. perc: Hazard le, Vinícius Júnior be.

Thibaut Courtois balra, a labda nagy erővel, félmagasan jobbra ment.

65. PERC: GÓL! JOSELU MAGABIZTOSAN ÉRTÉKESÍTETTE A TIZENEGYEST! 1–3

64. perc: Courtois szabálytalankodott a tizenhatoson belül. Tizenegyest kap az Alavés!

Federico Valverde középre tett labdájáért volt hatalmas a küzdelem, végül Karim Benzema elé került a labda, aki közelről nem hibázott! 0–3

62. PERC: GÓL – KARIM BENZEMA DUPLÁZIK! 0–3

62. perc: Guidetti rögvest gólt szerezhetet volna, de Courtois hárított.

61. perc: Pacheco védte Benzema lövését.

59. perc: Hazai csere: Manu García és Pons le, Guidetti és Ndiaye be.

Luka Modric beadásába a szöglethez felfutó Nacho gyönyörűen tette bele a lábát. A kapusnak esélye sem volt! 0–2

56. PERC: GÓL – MODRIC BEADÁSÁBÓL NACHO VOLT EREDMÉNYES! 0–2

54. perc: Manu García oldalszabadrúgására jött ki jól Courtois és bokszolta el a labdát.

51. perc: Hazard passza után Bale került helyzetbe, de lövését blokkolták.

Lucas Vázquez középre rúgott labdáját sarkalta tovább Eden Hazard, amit Karim Benzema a levegőből, kapásból a kapuba bombázott! 0–1

Ki más?

48. PERC: GÓL – KARIM BENZEMA TALÁLATÁVAL MEGSZERZI A VEZETÉST A REAL MADRID! 0–1

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! NINCS GÓL EDDIG! 0–0

45+1. perc: Alaba távoli szabadrúgása magasan fölé szállt.

45. perc: 1 perc a ráadás.

42. perc: Rioja a szólója végén célbavette a kaput, de gyengécske volt a lövése.

41. perc: Bale kölsős beadása lesen találta Benzemát.

39. perc: Lucas Vázquez esetleges kezezését vizsgálták, de a játékvezető nem adott tizenegyes.

38. perc: Pons került nagy helyzetbe, de jobbal a kapu fölé perdítette a labdát.

37. perc: Bale kb. 25 méterről leadott szitálós szabadrúgását megfogta Pacheco.

35. perc: Manu García söpörte el Benzemát. Villan is a sárga lap, és jó helyről járhat madridi szabadrúgás.

33. perc: Valverde az elé pottyanó labdát csúnyán fölébombázta.

33. perc: Első szöglet a mérkőzésen. Rúghat a Madrid.

32. perc: Benzema kb. 18 méterről lőtt, egy kissé balról, de csavarása mellé ment.

28. perc: Csordogál a mérkőzés.

25. perc: Kissé körülményesen építkezik a Real.

22. perc: Joselu lövése találta fejbe Nachót.

21. perc: Újabb Bale-lövés, de ez sem találta el a kaput.

20. perc: Bale is lövésre szánta rá magát, de a labda jócskán elkerülte Pacheco kapuját.

17. perc: Hazard lövése kerülte el a kaput. Veszélyes próbálkozás volt kb. 18 méterről, középről.

17. perc: Tetszetősen támad vissza az Alavés.

14. perc: Eddig jóval többet van a labda a Realnál, de lövése még nincs a vendégeknek.

11. perc: Veszélyesnek tűnő kontra végén szaladt lesre egy hazai játékos.

9. perc: Alavés-játékos a földön, áll a játék.

7. perc: Nagy kedvvel kezd az Alavés.

6. perc: Rioja lőtt kb. 20 méterről, egy kissé jobbról kapura, de lapos lövését könnyedén fogta Courtois.

David Alaba első tétmérkőzését játsza a Real Madrid színeiben.

3. perc: Letámad az Alavés.

1. perc: Edgar Méndez fejelt a kapu mellé.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az Alavés kék-fehér felsőben, fekete nadrágban és sportszárban látható, míg a Real Madrid tiszta fehérben játszik.

A Real Madrid az Alavés elleni bajnoki mérkőzéseinek 75 százalékát megnyerte idegenben (16/12). Ennél jobb bajnoki mérlege olyan csapat ellen, amellyel legalább 15-ször játszott, csak a Hérculessel szemben van (80 százalék – 20/16).

ELŐZMÉNYEK

A Real Madrid nem a legfényesebb napjait éli, és Carlo Ancelotti személye sem segít azon, hogy nincs méltó párja, helyettese a 33 és fél esztendős Karim Benzemának. A védelemből távozott Sergio Ramosés Raphaël Varane is, és csupán David Alabaérkezett, aki az „ingyen” aláírásával is legombolt 30 millió eurót a Realról. Florentino Pérez pár játékoson kívül mindenkit kész eladni a nagy célpontért, Kylian Mbappéért, ám még ez is visszaüthet egy sérüléshullám esetén, lásd a most a maródiak között lévő Toni Kroos, Hazard, Daniel Carvajal, Ferland Mendy, Dani Ceballos sort, és bizony Luka Modric már 35 esztendős. Mbappéért az első ajánlatot megtette a Real: 120 millió euró. A támadó szerződése jövőre lejár.

A királyi gárda az idény első mérkőzését a Deportivo Alavésszel vívja meg, méghozzá idegenben. A Real a 2020–2021-es kiírást a második helyen zárta, méghozzá a legjobb idegenbeli mérleggel (12 győzelem, 6 döntetlen, 1 vereség), míg mai ellenfele a 16. helyen végzett, négy ponttal megelőzve a 18. helyen kieső Huescát. A madridiak egyébként 46 ponttalszereztek többet, mint az Alavés.

A két csapat az elmúlt idényben csak a bajnokságban találkozott, mindkétszer idegenbeli siker született. Tavaly novemberben 2–1-re nyert Madridban az Alavés, míg január végén 4–1-re a Real diadalmaskodott látógatóként. Az Alavés legutóbb hazai pályán 2018 őszén győzte le a fővárosiakat, akkor 1–0-ra.

A nyári felkészülési időszak során az Alavés hét felkészülési mérkőzést is játszott – főként alacsonyabb osztályú spanyol csapatokkal –, melyek közül négyet nyert meg és hármat veszített el, de az utolsó meccsén már a legerősebb kezdőjével legyőzte az élvonalbeli Levantét.

A Real MAdrid viszont csak két mérkőzést játszott a felkészülés jegyében. A Glasgow Rangers ellen tartalékosan 2–1-re kikapott, míg az AC Milan ellen 0–0-t játszott. A madridiaknál a kölcsönből visszatérő Gareth Bale tizenegyest hibázott a meccsen.

A LA LIGA 2021–2022-ES KIÍRÁSÁNAK BEHARANGOZÓJA ITT OLVASHATÓ EL!

JÖTTEK–MENTEK!

ALAVÉS
Érkezett: Hara Taicsi (Istra, ingyen), Florian Lejeune (Newcastle United, 4 000 000 euró)
Kölcsönbe:
Manu García (Gijón), José Luis Rodríguez (Lugo), Javi Munoz (Mirandés), Saúl García (Gijón), Iván Martín (Villarreal), Mamadou Loum (Porto), Facundo Pellistri (Manchester United)
Távozott: Ramón Miérez (Eszék, kölcsön után végleg, 2 500 000 euró), Olivier Verdon (Ludogorec, kölcsön után végleg, 1 000 000 euró), Javi Munoz (Eibar, ingyen), Manu García (Arisz Limassol, i.), Jota Peleteiro (szl.), Burgui (szl.)
Kölcsönbe:
José Luis Rodríguez (Gijón), Borja Sainz (Zaragoza)
Kölcsönből vissza:
Rodrigo Battaglia (Sporting CP), Florian Lejeune (Newcastle United), Facundo Pellistri (Manchester United), Inigo Córdoba (Bilbao)

REAL MADRID
Érkezett: David Alaba (Bayern München, i.)
Kölcsönből vissza: Jesús Vallejo (Granada), Brahim Díaz (Milan), Dani Ceballos (Arsenal), Gareth Bale (Tottenham), Kubo Takefusza (Getafe), Luka Jovics (Frankfurt), Martin Ödegaard (Arsenal)
Távozott: Sergio Ramos (PSG, i.), Raphaël Varane (Manchester United, 40 000 000 euró)
Kölcsönbe: Brahim Díaz (Milan, 3 000 000), Kubo Takefusza (Mallorca)

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ALAVÉS–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!