Remek második félidei játékának köszönhetően a Barca bezsebelte a három pontot

2021.02.24. 18:48
Messi ellen ma (sem) volt ellenszer (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójából elmaradt mérkőzésén az FC Barcelona Lionel Messi vezérletével magabiztos győzelmet aratott az Elche ellen.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
FC BARCELONA–ELCHE 3–0 (0–0)

Barcelona, Camp Nou, zárt kapuk mögött. Vezette: Isidro Díaz de Mera
FC BARCELONA: Ter Stegen – Umtiti, Mingueza, Piqué (Lenglet, 77.), Jordi Alba (Dest, 77.) – F. de Jong, Pjanic (O. Dembélé, a szünetben), Pedri – Braithwaite (Griezmann, 76.), Trincao (Busquets, 67.), Messi. Vezetőedző: Ronald Koeman
ELCHE: Badía – José Sánchez, Verdú, Barragán – Cifu (Fidel, 60.), Mojica, Raúl Guti, Mfulu (Luismi, 81.) – Pere Milla (Nino, 72.), Rigoni (Tete Morente, 60.) – Lucas Boyé (Carillo, 72.). Vezetőedző: Francisco Escribá
Gólszerző: Messi (48., 69.), Jordi Alba (73.)

Két nagy helyzettel indult a találkozó: előbb Trincao előtt adódott lehetőség, ám az Elche kapusának – ekkor még – nem kellett bravúrt bemutatnia a hárításhoz. A túloldalon Boyét találták meg üresen a társak a tizenegyespont magasságában, ám a vendégek támadója magasan a kapu fölé lőtt. Az első félidő legnagyobb helyzete ugyancsak Trinaco előtt adódott, a 20. percben saját maga alakította ki a ziccert, ám Édgar Badía olvasta a lövését és a hosszú sarokra előbb elmozdulva hatalmas védést mutatott be.

A fordulás után álomszerűen kezdett az FC Barcelona: a 48. percben Lionel Messi lendült meg a labdával és tört be a tizenhatoson belülre, ahol Braithwaite-nek passzolt, aki talppal tette vissza neki a labdát, az argentin klasszis pedig közelről, a kapus közreműködésével a kapuba juttatta azt (1–0). A 69. percben Messi ismét varázsolt: De Jong lódult meg a labdával és hozta hatalmas helyzetbe az argentin társat, aki néhány tolás után hanyag eleganciával, úgymond „messisen” fejezte be az akciót (2–0). A mérkőzés hajrájában Jordi Alba is eredményes volt: Messi ismét szerepet játszott a gólban, ő ívelte középről a bal szélre a labdát, amelyet kapásból, Braithwaite stukkolt középre, ahol a spanyol válogatott védő várta azt és szintén kapásból juttatott a kapuba (3–0).

Győzelmének köszönhetően a katalánok visszaelőzték a Sevillát és újfent elfoglalták a 3. helyet a tabellán, öt ponttal lemaradva az élen álló Atlético Madrid mögött.

18. FORDULÓ
Atlético Madrid–Athletic Bilbao,március 10.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! MAGABIZTOSAN NYERT A BARCA!

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Csordogál a mérkőzés.

85. perc: Az Elche-játékosok már lemondtak a pontszerzésről.

82. perc: Ismét Griezmann előtt adódott lehetőség, de újfent hibázott a kivitelezésnél.

82. perc: Griezmann hagyott ki egy óriási ziccert, ám mindezt lesről tette.

81. perc: Mfulu helyére érkezik Luismi.

76. perc: Hármat cserél a Barca: Braithwaite, Piqué és Jordi Alba megy le, helyükre Lenglet, Dest és Griezmann érkezik.

Messi ívelte középről a balszélre a labdát, amelyet kapásból, Braithwaite stukkolt középre, ahol Jordi Alba várta azt és szintén kapásból juttatott a kapuba.

73. PERC: GÓL – JORDI ALBA IS BETALÁL, ELDŐLNI LÁTSZIK A MÉRKŐZÉS! 3–0

72. perc: Lucas Boyé és Pere Milla haygta el a pályát, helyükre Carillo és a 40 éves Nino érkezett.

De Jong indult meg a bal oldalon, majd miután a tizenhatoson belülre került, Messihez passzolt, aki pár tolás után hanyag eleganciával, úgymond „messisen” fejezte be az akciót!

69. PERC: GÓL – MESSI MÁSODSZOR IS BEVETTE AZ ELCHE KAPUJÁT. 2–0

67. perc: Trincaót váltja Busquets.

66. perc: Újabb cseréhez készülődik a hazaicsapat.

63. perc: Járatja a labdát a katalán együttes.

60. perc: Kettőt cserél az Elche: Cifu és Rigoni hagyta el a pályát, helyükre Fidel és Tete Morente érkezett.

56. perc: Kapujához szögezi a Barca az Elchét.

54. perc: Feljavult a Barcelona játéka.

51. perc: Érezhetően megfogta az Elchét a bekapott gól.

Messi lendült meg a labdával és tört be a tizenhatoson belülre, ahol Braithwaite-nek passzolt, aki talppal tette vissza neki a labdát, az argentin klasszis pedig közelről, a kapus közreműködésével vette be a kapuba!

48. PERC: GÓL – MESSI VARÁZSLATOS TALÁLATÁVAL VEZET A BARCA! 1–0

46. PERC: FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

46. perc: Pjanic nem jött ki a második félidőre, helyére Dembélé érkezik a Barcába.

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZ, EGYELŐRE NINCS GÓL!

45+1. perc: A hazaiak szöglete után Badía húzta le a labdát.

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Egy vendég-kontra végén Pere Milla szánta rá lövésre magát, Ter Stegen a helyén volt.

43. perc: Az utóbbi percekben az Elche-játékosok gurigáznak.

40. perc: A beadás után nem alakult ki veszély az Elche kapuja előtt.

39. perc: Messi végezhet el kb 40 méterről szabadrúgást.

38. perc: Folytatódott a játék.

37. perc:Mojicát kell ápolni – áll a játék.

35. perc: Trincao helyzeteit leszámítva nagyon fegyelmezetten és jól védekezik a kiscsapat.

33. perc: A sarokrúgás után Raúl Guti lőtt kb 30 méterről kapura, ám lövése nem hordozott magában veszélyt.

33. perc: Újabb Elche-szöglet következhet.

30. perc: Messi végül a beadás mellett döntött, labdájára a fiatal Frenkie de Jong érkezett és fejelt kapura, ám mindezt lesről tette.

30. perc: Ígéretes helyről rúghat szabadrúgást a Barca.

27. perc: Mingueza kezére léptek véletlenül rá, ám a védő nem szorult ápolásra.

26. perc: Próbálja a Barca feltörni az Elche védelmét.

23. perc: A Barcelona szögletét Barcelona szöglet követte.

23. perc: Közel 80 százalékban van a labda a hazaiaknál.

20. perc: Másodszor került Trincao helyzetbe, ezúttal viszont saját magát játszotta tisztára, ám ziccerénél Badía eltalálta az irányt és hatalmas bravúrral hárított.

19. perc: A sarokrúgás után a Barca kontrázhatott.

19. perc: Ismét vendég szöglet következhet.

18. perc: Messit ugratták ki a társak, ám az argentin klasszis elől az utolsó pillanatban tisztáztak a vendégek.

15. perc: Negyedóra elteltével eddig egy-egy komolyabb helyzetet jegyezhettünk fel.

13. perc: A sarokrúgás után nem alakult ki veszély a Barca kapuja előtt.

13. perc: Az első szöglet a mérkőzésen az Elchéjé.

11. perc: Mingueza beadását húzta le könnyedén Badía.

10. perc: Pedri esett el a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem fújt a sípjába, nincsen tizenegyes.

7. perc: Sokat van a labda eddig a Barcelonánál, a katalán játékosok rövid passzokkal operálnak.

5. perc: Lucas Boyé került hatalmas helyzetbe, a támadó kb 12 méterről középről lőhetett, ám lövése a kapu fölött hagyta el a játékteret.

3. perc: Ahogyan az várható volt, az Elche öt védős rendszerben játszik.

2. perc:Trincaót találták meg üresen a társak a tizenhatoson belül, aki éles szögből vette célba a kaput, ám a vendégek kapusa könnyedén védte a kisérletét.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az FC Barcelona gránátvörös-kék szerelésben látható, míg az Elche zöld–fehér mezben lép ma pályára.

ELŐZMÉNYEK

Napra pontosan egy hónappal ezelőtt mérkőzött meg egymással a két csapat a bajnokságban – akkor az FC Barcelonaidegenben kétgólos győzelmet aratott –, s most az első fordulóból elmaradt meccsüket pótolják be. Január 24-e óta a Barca nyolc tétmérkőzést játszott, öt győzelem mellett (beleszámolva a Granada elleni hosszabbításos kupasikert is) két vereséget mutat fel, legutóbb pedig döntetlennel zárt a Cádiz ellen. Ezzel szemben az Elche fele ennyi találkozót számlál ezen időszak alatt, ráadásul két vesztes meccs és egy döntetlen után, legutóbb hazai pályán diadalmaskodott a már Francisco Escribá által irányított gárda az Eibar ellen, így jobb formának örvend a kiesés elől menekülő kiscsapat, mint a katalán együttes.

Mint ismert, a Barcelona a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén felkavaró és súlyos vereséget szenvedett otthon a PSG ellen, míg a spanyol Király-kupa elődöntőjében is hátrányból várhatja a Sevilla elleni visszavágót. Ennek tudatában – amin a Cádiz elleni bajnoki botlás csak még tovább rontott – igen nehéz heteket él meg Ronald Koeman együttese, amely tapadna a hullámvölgybe került Atlético Madridra és az egyre jobb formába kerülő Real Madridra, miközben már a Sevilla is beelőzte őket a tabellán.

A holland edző a szerdai sajtótájékoztatón arról beszélt, ha csapata hatékonyabban futballozna, akkor a nyolcpontos hátrány ellenére sem kellene még lemondania a bajnoki címről.

„Az Elche a kiesés ellen küzd, nehéz meccsre számítok. Nem tudom, hogy annyira mélyen fog-e védekezni, mint a Cádiz, amely a lehető legtöbbet kihozta a vasárnapi mérkőzésből – utalt Koeman az andalúziai egylettel szemben elért 1–1-es döntetlenre, majd kiemelte a négy csapatkapitány szerepének fontosságát. – Olyan kapitányaink, vezéreink vannak, mint Piqué, Busquets, Messi és Sergi Roberto, akikben megvan a kellő személyiség. Muszáj irányt mutatniuk a fiataloknak, látniuk kell, hogy merre tartunk.”

Az 57 éves tréner a Cádiz tizenegyesből szerzett egyenlítő gólja előtt hibázó Clément Lenglet-t ismét a védelmébe vette, majd elmondta, csapatát nem szabad még temetni a bajnoki címért folyó versenyfutásban – ugyanakkor a helyzetkihasználásán muszáj javítania.

„Sokkal hatékonyabb támadójátékot kérünk a futballistáktól. Ha az egy–nullára »rárúgunk« még egy gólt, akkor aligha végződik döntetlennel a meccs. A probléma nem azzal van, hogy nem alakítunk ki helyzeteket, hanem a hatékonyságunkkal, ami a Barca szintjén százalékos arányban nagyon alacsony. Muszáj optimistának lennünk, mert van remény. Küzdhetünk még a bajnoki címért” – tette hozzá Koeman.

A katalánoknak a mai ütközet után a Sevilla elleni idegenbeli bajnoki és hazai kupameccs következik a sorban, s még a PSG elleni BL-visszavágó előtt megmérkőznék az Osasunával is.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FC BARCELONA–ELCHE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!