Szenvedős meccsen nyert a Barca az Elche ellen

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2021.01.24. 16:00
Griezmann (feketében) az elchei védők gyűrűjében (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Barcelona Elchébe látogatott, hogy tovább faragja hátrányát az élbollyal szemben. Ez sikerült is, bár roppant szenvedős meccsen, mert a hazaiak szívósan védekeztek. A nem éppen a Barca legszebb napjait idéző találkozót gyorsan el lehet felejteni, de így is három pontot ért (0–2).

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ

ELCHE–FC BARCELONA 0–2 (0–1)
Elche,Martínez Valero Stadion.Vezette:Pizarro Gómez
ELCHE:Badía – Josan, Barragán, Verdú, Diego González, Mojica – Raúl Guti (Tete, 74.), Marcone, Rigoni (Luismi, 75.), Víctor Rodríguez (Nino, 82.) – Lucas Boyé.Vezetőedző:Jorge Almirón
BARCELONA:Ter Stegen – Mingueza, Araújo, Umtiti, Jordi Alba – Busquets, F. de Jong, Pedri (Puig, 87.) – O. Dembélé (Trincao, 74.), Griezmann – Braithwaite.Vezetőedző:Ronald Koeman
Gólszerző:F. de Jong(39.), Puig (89.)

Az utóbbi időben némileg megtépázott Barcelonának kapóra jöhetett volna egy kis önbizalom-növelésre, hogy a liga egyik leggyengébb csapata, az Elche ellen léphetett pályára, de valahogy mégsem így sikerült.

A katalánoknál Messi eltiltás miatt nem léphetett pályára, ott volt viszont a vendégek kezdőjében Umtiti, aki január 9. óta nem játszott. Az első félidő egész egyszerűen értékelhetetlen játékot hozott. A hazaiak csak a védekezéssel foglalkoztak, a vendégek pedig passzolgattak, az Elche kapuja egyáltalán nem forgott veszélyben. Az első félidő második felére valamivel élénkebb lett az iram, még leginkább Pedri csipkedte magát, a többiek nem annyira. Úgy tűnt, nem fogunk gólt látni, de a Barcelona mégis megszerezte a vezetést.

Ehhez persze kellett egy jó adag szerencse is, hiszen a 39. percben Diego González olyan szerencsétlenül ért bele Braithwaite beadásába, hogy a lábáról bizonyosan a saját kapujába perdült volna a labda, ha a gólvonal előtt De Jong nem segíti még beljebb. Így legalább nem írták az elchei neve mellé, hogy öngól... 0–1

A második félidőben folytatódott a nézőriasztó játszadozás. Nem nagyon futottak a csapatok, pedig spanyol viszonylatban nem volt túl meleg Elchében. A második félidőben is Pedri futballozott a legjobban, de a kapura ő sem volt veszélyes. A félidő, de talán a meccs legnagyobb helyzetét viszont az Elche hagyta ki, egy hajmeresztő védelmi hiba után Rigoni vezethette egyedül Ter Stegenre a labdát, a német kapus viszont lábbal mentette a ziccert.

Utána megint jött a tömény unalom, amelyet a hármas sípszó előtt még azzal oldott Riqui Puig, hogy De Jong beadásából alacsony termete ellenére a kapuba tudott fejelni–ez volt Puig első gólja a Barcelonafelnőttcsapatában.0–2

Az járt jól, aki nem látta ezt a meccset, a Barcelonának viszont jól jött a három pont, akárhogy is gyűjtötte be.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+2. perc: Vége a meccsnek, láttunk már jobbat is, de a Barcelona megszerezte a három pontot. 0–2
89. perc: GÓÓÓÓL! ELDŐLT! De Jong futott végig szinte a teljes elchei védelmen, lejutott az alapvonalig, középre emelt, és az imént beállt Puig fejelt a kapu jobb felső sarkába. 0–2
87. perc: Griezmann
beadását Trincao fejelte rá 6 méterről, Badía viszont bravúrral védett.
84. perc: Griezmann kapott sárgát, mert elgáncsolta Marconét.
83. perc: Végre valami! Trincao
szép lövését remekül védte Badía.
82. perc:
Pályán Nino, aki már elmúlt negyven, mégis az első osztályban játszik.
74. perc: Jordi Alba lövése a lelátón kötött ki.
73. perc: Pedri cselezgetett, majd az alapvonal közeléből visszagurított, a labda egy védő kezét érintette, de a bíró mutatta, hogy ezért nem ad tizenegyest.
67. perc: Pedri lövése megpattant egy védőn, Badía könnyen fogta a labdát.
65. perc: Sír a labda, a játékosok kevés mozgással igyekeznek minél kevesebbet bántani szegényt...
56. perc: A másik oldalon Dembélé lőhetett 18 méterről, Badía remekül mentett vetődve szögletre.
56. perc: Hatalmas Elche-helyzet maradt ki. Mingueza adta el a labdát a saját tizenhatosánál, Rigoni már csak Ter Stegennel állt szemben, de a kapus kifogta a ziccert.
55. perc: Pedri emelését Diego González úgy mentette, hogy a labda Griezmannról ment mellé.
51. perc: Raúl Guti legalább ellőtte. Más kérdés, hogy a 17 méteres lövés jócskán elpattogott a bal alsó mellett.
50. perc:A játék képe mit sem változott, támad a Barcelona, az Elche csak védekezik.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, felejthető meccs első félideje után vezet a Barca. 0–1
39. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BARCELONA! Braithwaite adott be a tizenhatoson belülre, Griezmann elől még elkotorta a labdát Diego González, és a lábáról a saját kapujába perdült volna a labda, ha néhány centivel előbb De Jong bele nem ér. 0–1
36. perc: Pedri
rúgott rá kapásból egy kipattanót 18 méterről, de jócskán mellé.
34. perc: Pedri cselezgetett a hazai tizenhatoson belül, majd visszagurította Busquetsnek, aki lőtt is, a védők lábáról lepattanó labda Badía zsákmánya lett.
29. perc: Jobb oldali szöglet után Jordi Albához pattant a labda, ő pedig 18 méterről, kapásból ellőtt a jobb alsó mellett.
27. perc: Eddig ritka unalmas meccset láthatunk. Jó, hogy nincsenek nézők. Ja, nem...
21. perc: Az első Elche lehetőség! Boyé fejese szállt fölé.
18. perc: Beszorult az Elche, de ettől még nem játszik jól a Barca. Most viszont Griezmann lőhetett, csakhogy nagyon fölé.
12. perc: Dembélé szabadrúgása érkezett a tizenhatoson belülre, Griezmann tudta elfejelni, de ez a fejes semmilyen veszélyt nem okozott.
9. perc: De Jong tört be a tizenhatoson belülre, de Verdu elvette tőle a labdát.
5. perc: Tökéletes eseménytelenségben telt az első öt perc, némi hazai fölénnyel.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az Elche tiszta fehérben, a Barcelona tiszta feketében játszik.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik Elchében az Elche–Barcelona mérkőzés a spanyol bajnokság 20. fordulójából. Tartsanak velünk!