Az angol labdarúgó Premier League-ben szereplő West Bromwich Albion éléről decemberben menesztett Slaven Bilic a kínai Szuperligában talált magának új csapatot: a Peking Kuoan vezetőedzője lett – jelentette be a klub honlapja.

NHL: ott lehetnek a 2022-es és a 2026-os téli olimpián a profik

A remények szerint szerepelhetnek a 2022-es és 2026-os téli olimpián az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) sztárjai – ebben állapodtak meg szerdán a liga vezetői a játékosok érdekvédelmi szervezetével (NHLPA).

Peking 2022: elégedett a NOB az eddigi munkálatokkal

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elégedett azzal a munkával, amelyet a 2022-es pekingi téli ötkarikás játékok szervezőbizottsága a koronavírus-járvány közepette végez.

téli olimpia Peking 2022 Peking NOB

Tenisz: Jasztremszka nyert a leggyorsabban Pekingben

2019-09-29 18:16:16

Az ukrán Dajana Jasztremszka mindössze 55 perc alatt győzött a Pekingben zajló kemény pályás tenisztorna 8.3 millió dollár (2.5 milliárd forint) összdíjazású női versenyében.

WTA Peking Tenisz Peking

Úszó-vk: Hosszú Katinka két arannyal kezdett Pekingben

2018-11-02 14:00:26

Hosszú Katinka két aranyérmet nyert pénteken az úszók világkupa-sorozatának pekingi állomásán.

úszás Peking Hosszú Katinka úszó-vk

NHL: Pekingben győzte le a Boston a Calgaryt

2018-09-19 17:42:02

A Boston Bruins a Kínában rendezett második egymás elleni összecsapásukon is legyőzte a Calgary Flames együttesét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) előszezonjában.

Peking NHL Calgary Flames Boston Bruins

Peking 2008: három súlyemelőt fosztottak meg aranyérmétől

2017-01-12 19:36:11

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) doppingolás miatt három kínai női súlyemelőt fosztott meg a 2008-as pekingi olimpián szerzett aranyérmétől.

olimpia Peking

Peking 2008: kizárták a törökök ezüstérmes súlyemelőjét

2016-07-22 19:53:37

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) doppingvétség miatt utólag kizárta a 2008-as pekingi játékokról a súlyemelők között női 48 kilogrammban ezüstérmes török Sibel Özkant.

olimpia 2016 olimpia Rio 2016 Peking

Atlétika: Márton Anita ezüstérmes Pekingben

2016-05-18 17:02:18

A súlylökő Márton Anita a második helyen végzett a pekingi nemzetközi atlétikai viadalon.

súlylökés atlétika Peking Márton Anita

MU: Kínában játsszák a következő derbit a Cityvel

2016-03-22 17:34:25

A Manchester United labdarúgócsapata bejelentette, hogy nyáron nyolcnapos kínai túrára utazik, a brit Guardian című napilap pedig megírta, hogy a Manchester City együttesével is megmérkőzik Pekingben.

felkészülési mérkőzés Peking Manchester United Manchester City

KHL: ilyen még nem volt, kínai csapat az orosz szuperligában

2015-12-14 17:37:09

Egy pekingi csapat is indul a következő idényben az orosz profi jégkorongligában (KHL). A KHL alelnöke, Roman Rotenberg hétfői bejelentése szerint egyelőre nem lehet tudni, pontosan melyik kínai klub csatlakozik a bajnoksághoz, de az biztos, hogy a 2022-es téli olimpiának otthont adó Peking egyik csapatára esik majd a választás.

jégkorong Peking Kína KHL

Tenisz: Djokovics négy játékot engedett Nadalnak a döntőben

2015-10-11 15:19:17

Sorozatban negyedszer Novak Djokovics nyerte meg a pekingi kemény pályás tenisztornát a férfiaknál. A szerb világelső 6:2, 6:2-re győzött a döntőben Rafael Nadal ellen.

tenisz Rafael Nadal Peking Novak Djokovics

Tenisz: gém, szett, meccs – hányás! Nem pekingi kacsa...

2015-10-09 14:17:48

A szlovák Martin Klizan soha többet nem akar elindulni a pekingi kemény pályás teniszversenyen azt követően, hogy az idei viadalon köhögött és hányt a kínai fővárosra telepedő szmogtól.

tenisz szmog Rafael Nadal Peking Martin Klizan Jo-Wilfried Tsonga

Tenisz: Venus Williams búcsúzott Pekingben

2015-10-06 16:40:56

A múlt héten Vuhanban pályafutása során 47. alkalommal tornagyőztes Venus Williams a második fordulóban búcsúzott a pekingi viadal női versenyében: a 35 éves amerikai teniszező a hatodik helyen kiemelt szerb Ana Ivanovictól kapott ki két játszmában.

tenisz Venus Williams Peking

Videó: hihetetlen bakit úszott meg az olimpiai bajnok sprinter

2015-08-26 19:22:57

Ritkán látható jelenetnek lehettek tanúi a nézők a pekingi atlétikai világbajnokság női 200 méteres síkfutásának előfutamaiban. A jamaicaiak háromszoros olimpiai bajnok klasszisa, Veronica Campbell-Brown nem azon a pályán ért célba, mint amelyiken elindult.

videó atlétikai vb Veronica Campbell-Brown Peking

Atlétika: véres lábbal ért célba az 1500-as futónő – videó

2015-08-25 22:08:41

Nem mindennapi jelenetsornak lehettek tanúi a nézők a pekingi atlétikai világbajnokság női 1500 méteres síkfutásában. Az amerikai Jenny Simpson a táv második felében elveszítette az egyik cipőjét, s így anélkül fejezte be a versenyt. Simpson mindössze 8 másodperccel maradt el a győztes etióp Genzebe Dibabától, s végül a 11. helyen ért célba. Véres lábbal...

videó atlétikai vb Peking Jenny Simpson

Atlétikai vb: Pars a negyedik kalapácsvetésben, Fajdek megvédte címét

2015-08-23 10:17:01

Pars Krisztián a negyedik helyen végzett férfi kalapácsvetésben a pekingi atlétikai világbajnokságon. A magyar versenyző sokáig bronzérmes pozícióban állt, de az utolsó sorozatban leszorították a dobogóról. Nagy fölénnyel győzött a címvédő lengyel Pawel Fajdek.

kalapácsvetés atlétikai vb Peking Pawel Fajdek Pars Krisztián

Atlétikai vb: rekordszámú induló Pekingben, köztük 11 magyar

2015-08-12 15:36:50

Több mint 2000 versenyző vesz részt a jövő szombaton kezdődő pekingi atlétikai világbajnokságon, ami új rekordot jelent.

atlétikai vb atlétika Peking

Atlétikai vb: Bolt az ötvenhárom fős jamaicai csapat élén

2015-08-11 12:37:54

A hatszoros olimpiai bajnok Usain Bolt vezeti az augusztus 22-én kezdődő pekingi atlétikai világbajnokságra nevezett ötvenhárom fős jamaicai válogatottat.

atlétikai vb atlétika Warren Weir Veronica Campbell-Brown Usain Bolt Shelly-Ann Fraser-Pryce

Téli olimpia: Peking rendezheti meg a 2022-es játékokat

2015-07-31 11:58:36

A NOB 128., Kuala Lumpurban zajló konferenciáján bejelentették, hogy a kínai Peking adhat otthont a 2022-es téli olimpiának. A több visszalépést követően a másik, végsőkig kitartó pályázó a kazah Almati volt.