Musiala duplával vezette győzelemre a Bayernt

R. P.R. P.
2021.04.17. 15:20
A 18 éves Jamal Musiala (jobbról a második) volt a nap hőse (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában az éllovas Bayern München 3–2-re legyőzte idegenben a Wolfsburgot, ezzel újabb lépést tett a bajnoki cím felé.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
VFL WOLFSBURG–BAYERN MÜNCHEN 2–3 (1–3)

Wolfsburg, Volkswagen Aréna, zárt kapuk mögött. Vezeti: Felix Zwayer
WOLFSBURG: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Gerhardt – R. Baku (Brekalo 55.), Philipp (Bialek 78.), J. Victor (Roussillon (60.) – Weghorst. Vezetőedző: Oliver Glasner
BAYERN: Neuer – Pavard, J. Boateng, L. Hernández (Nianzou (90+6., Davies – Kimmich, Alaba – L. Sané (J. Martínez (86.), T. Müller, Musiala (Coman 73.) – Choupo-Moting. Vezetőező: Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Weghorst (35.), Philipp (54.) ill. Musiala (15., 37.), Choupo-Moting (24.)

Pénteken az RB Leipzig számákra fájó 0–0-t játszott a Hoffenheimmel, mivel a második helyen álló lipcseiek így csak egy pontot hoztak az éllovas Bayern Münchenen. A sérülések miatt koránt sem teljes bajorok a nagyszerű szezont produkáló Wolfsburg otthonába látogattak, és egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy a Bayern megnyeri a rangadót.

A Wolfsburg mellett szólt, hogy még nem kapott ki hazai pályán ebben a bajnokságban, kilenc győzelem és négy döntetlen volt a mérlege. Ráadásul a legutóbbi öt alkalommal még gólt sem kapott.

Ehhez képest...

Az első félidőben három gólt vágott a Bayern, de közben azért a Wolfsburg is betalált. Előbb Jamal Musiala lőtt a kapuba egy szép csel után a 15. percben, majd nem sokkal később Eric Maxim Choupo-Moting csapott le hazaiak kapusának, Casteelsnek a hibája után, és közelről növelte az előnyt. A 35. percben Wout Weghorst használta ki, hogy Müller eladta a labdát, de két percre rá Müller szép gólpasszal javította hibáját, Musiala fejelt nagyszerűen a hazai kapuba. 1–3

Az első féldiő góljai

A második félidőből épphogy eltelt öt perc, amikor a Wolfsburg közelebb zárkózott: Otáviót szabadon hagyták a bal oldalon, a brazil középre ívelt az üresen álló Maximilian Philipphez, aki pazar mozdulattal lőtt Neuer mellett a kapuba. 2–3

Philipp gólja

A kőkemény csata folytatódott tovább. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de a többi között Roussillon és Choupo-Moting helyzete is kimaradt.

Az eredmény nem változott a lefújásig, a Bayern ezzel a győzelemmel hét pontra növelte előnyét a Leipziggel szemben öt fordulóval a vége előtt.

29. FORDULÓ
Augsburg–Bielefeld 0–0
Freiburg–Schalke 4–0
(Holer 7., Sallai 22. – 11-esből, Günter 50., 74.)
Mönchengladbach–Frankfurt 4–0 (Ginter 10., Hofmann 60., Benszebaini 67., Wolf 90+5.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 2–1 (Prommel 20., P. Musa 43., ill. Förster 49.)
Leverkusen–Köln 3–0 (Bailey 5., 76., Diaby 51.)

Pénteken
RB Leipzig–Hoffenheim 0–0

Vasárnap
15.30: Dortmund–Werder Bremen (Tv: Sport1)

18. Schalke29272018–75–5713

90+7. perc: vége a mérkőzésnek!

90+6. perc: Nianzou jön is be Hernández helyére.

90+4. perc: Hernández és Mbabu ütközik össze, előbbi lent marad az eset után. Ápolás.

90+3. perc: Choupo-Moting lőtt nagy helyzetben 12 méterről, de még a kaput sem találta el.

90. perc: öt perc lesz a hosszabbítás.

87. perc: szabadrúgás a bal oldalról a Bayernnek. Kimmich ívelésére Müller robban be és a hálóba lő, de kívülről. Szögletet reklamál, de hiába.

86. perc: Javi Martínez jön Sané helyére.

86. perc: Mbabu kap sárgát a Davies elleni szabálytalanságáért.

84. perc: nagy lehetőség a Wolfsburg előtt, de Roussillon 14 méterről kicsivel mellé lőtt. Nem Neueren múlt.

82. perc: Mbabu ívelt be, de olyan rosszul, hogy Neuernek nem is kellett közbe avatkozna.

79. perc: Hernández rácsúszott Weghorstra, sárga.

78. perc: Bialek jött be Philipp helyére.

76. perc: Boateng kísérletezett, de Casteelsnek nem okozott gondot.

73. perc: Otávio félpályát átívelő passzt adott Weghorstnak, aki fejelt, de nem jelentett veszélyt a kapura.

73. perc: Musiala lement, Coman jött be.

68. perc: Davies lövését védte Casteels.

66. perc: Schlager passzol remekül Weghorsthoz, aki tiszta helyzetben lőhetett, de Neuer bravúrral védett.

62. perc: Mbabu passzolt volna a jó helyzetben lévő Weghorsthoz, de Boateng még időben érkezett.

60. perc: Roussillon folytatja Victor helyett.

57. perc: Otávio sárgult be a Pavard elleni szabálytalansága miatt.

56. perc: Choupo-Moting passzolt Sanéhoz, aki kissé éles szögből mellé lőtt.

55. perc: Brekalo jött be, Baku ment le.

54. perc: Maximilian Philipp szépít 2–3! Otáviót szabadon hagyták, a brazil középre ívelt az üresen álló Philipphez, aki pazar mozdulattal lőtt Neuer mellett a kapuba.

51. perc: közel járt a Bayern az újabb gólhoz, de előbb Casteels védett, majd a Lacroix tisztázott a gólvonal előtt Musiala lövésénél.

50. perc: nem történt említésre méltó eset az első öt percben.

Nem volt csere a szünetben.

Elkezdődött a második félidő!

45+2. perc: vége a félidőnek! Igazán eseménydús csata eddig.

45+2. perc: wolfsburgi szöglet, de veszélytelen. Aztán egy fejes Brookstól, de az is fölé száll.

45. perc: két percet hosszabbít a játékvezető.

40. perc: Weghorst adódott volna lehetőség, de les miatt megállították.

37. perc: és már 1–3! Müller kapott labdát a jobb oldalon, az alapvonalnál középre ívelt, a senki által nem zavart Jamal Musiala szépen fejelt a kapu bal oldalába 12 méterről.

35. perc: Weghorst szépít Müller passzolt volna Sanéhoz a térfél felénél, de Schlager elcsípte az átadást, Weghorsthoz passzotl, aki szépen tekert Neuer mellett a kapuba. 1–2!

33. perc: megint Sané lőhetett tiszta helyzetben, most középről 20 méterről, de ezúttal mellé szállt a lövés.

31. perc: majdnem 0–3. Remek bajor támadás végén a teljesen üresen álló Sané kapott labdát, de a német támadó túl nagy erővel csavart kapura, így a labda fölé szállt 10 méterről.

24. perc: már kettő a Bayern előnye, Choupo-Moting a gólszerző! Alaba adott be lágyan a bal oldalról, a labda simán Casteels zsákmánya lehetett volna, csakhogy a belga kapus kiejtette, a kameruni támadó pedig közelről a hálóba lőtt. 0–2

16. perc: Joao Victor akciózott a bal oldalon, de nem tudott középre adni.

Véget ért tehát a Wolfsburg sorozata, a legutóbbi öt hazai bajnokiján nem kapott gólt, most a hatodikon igen. Kereken 500 perc után.

15. perc: Musiala góljával vezet a Bayern! A bal oldalon Davies nagyszerű cselekkel tört a hazai kapu felé. Bár a védők szerelték, a labda Musialához jutott, aki szintén egy remek csel után lőtt Casteels mellett a kapuba 10 méterről. 0–1

14. perc: a Bayern bejutott a hazai 16-oson belülre, de lövésig már nem jutottak el.

Az első percek helyzetei után most kissé visszavettek a csapatok.

5. perc: Neuer védte bravúrral Ridle Baku egészen közeli lövését. Ziccer volt a javából!

4. perc: a másik oldalon Choupo-Moting lőhetett 14 méterről, ráadásul sokkal tisztább helyzetben, de a középre ment lövést simán védte a kapus Casteels.

1. perc: Schlager máris célba vette a kaput 20 méterről, de rosszul találta el a labdát, és nagyon mellé is lőtt.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A Wolfsburg még nem szenvedett vereséget hazai pályán ebben a bajnokságban, kilenc győzelem és négy döntetlen a mérlege. Ráadásul a legutóbbi öt alkalommal még gólt sem kapott.

A BL-negyeddöntőből kiesett Bayernnél továbbra is rengeteg a sérült. Robert Lewandowski, Douglas Costa, Serge Gnabry, Leon Goretzka, Niklas Süle, Corentin Tolisso. A Wolfsburg jóval könnyebb helyzetben van, de Maximilian Arnold sárga lapok, Renato Steffen a bokaszalagja miatt távol marad a rangadótól.

Bár matematikailag a harmadik helyen álló Wolfsburg is lehet még bajnok, reálisan csak a bronzért küzdhet az Eintracht Frankfurttal egyetemben. Az éllovas bajoroknak többször kellene botlaniuk, hogy ne nyerjék meg a bajnoki címet.

A PSG elleni búcsú BL-után felerősödtek a hangok Németországban, hogy a Bayern vezetőedzője, Hans-Dieter Flick hiába egyeztet az igazgatótanácsban ülő Oliver Kahnnal a folytatásról, illetve a Hasan Salihamidzic sportigazgatóval való konfliktus kezeléséről, a döntés már megszületett. Joachim Löw szövetségi kapitányt korábbi segítője, Flick válthatja az Európa-bajnokság után a német válogatott élén, míg a pletykák szerint Julian Nagelsmann az RB Leipziget hagyhatja el a bajorok kedvéért.

A két együttes egymás ellen játszott előző bajnokiján, tavaly decemberben, a Bayern 2–1-re győzött.

„Nagy kihívás előtt állunk – mondta Hansi Flick, a bajorok vezetőedzője. Mindent bele kell adnunk, hogy bajnokok legyünk, amilyen hamar csak lehet. Ezért győznünk kell a Wolfsburg ellen.”

„A harmadik helyen állunk, és mindent megteszünk azért, hogy Bajnokok Ligája-indulást jelentő pozícióban végezzünk – jelentette ki Oliver Glasner, a Wolfsburg vezetőedzője.Innentől kezdve minden mérkőzésünk döntőbe illő. Képesek vagyunk kialakítani egy-két gólhelyzetet, ahogy Münchenben is tettük”