Bundesliga: Bailey csúcsformában, a Leverkusen esélyt sem adott a Kölnnek

V. J.V. J.
2021.04.17. 20:21
Leverkusenben is kikapott a Köln (Fotó: AFP)
Sorozatban kilencedik bajnokiját játszotta nyeretlenül a Köln, amely ezúttal a Bayer Leverkusen otthonában szenvedett 2–0-s vereséget a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Nagyon korán vezetést szerzett a Leverkusen a pocsékul futballozó, a kaput a mérkőzésen mindössze kétszer eltaláló Köln ellen. Az 5. percben látványos passzjátékot követően Moussa Diaby iramodott meg a jobb szélen, nagyszerűen átjátszotta magát a becsúszva érkező Jannes Hornon, majd középre ívelt, a védőjét megelőző Leon Bailey pedig a kapuba fejelt.

A gólgyártást a második félidőben folytatták a gyógyszergyáriak. A szünet után nem sokkal, egy szögletet felszabadítottak a vendégek, majd a felépülő kontratámadást hiába próbálták meg többször is megakasztani a kontratámadást a vendégek, Bailey hatalmas sprintet követően villámgyorsan a tizenhatoson belülre elé ért, ahol lekészített Moussa Diabynak, aki higgadtan eltolta a labdát az utolsó védő mellett, majd az üres kapuba lőtt.

Leon Bailey megállíthatatlan volt ezen a mérkőzésen, második góljával pedig megkoronázta mai teljesítményét: miután labdát kapott a jobb szélen, ismét nagy sebességre kapcsolt, majd miután végigszlalomozott a védők között, nagyjából tíz méterről ismét a hálóba lőtt.

A Köln vereségnek a legjobban a kiesés elleni harcban jelenleg egyik legnagyobb vetélytársnak számító, Dárdai Pál vezette Hertha örülhet.

A nap korábbi mérkőzései közül a Bayern München Wolfsburg elleni győzelméről itt, a többi találkozóról pedig ide kattintva olvashat!

Freiburg–Schalke 4–0
(Holer 7., Sallai 22. – 11-esből, Günter 50., 74.)
Mönchengladbach–Frankfurt 4–0 (Ginter 10., Hofmann 60., Benszebaini 67., Wolf 90+5.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 2–1 (Prommel 20., P. Musa 43., ill. Förster 49.)

Wolfsburg–Bayern München 2–3 (Weghorst 35., M. Philipp 54., ill. Musiala 15., 37., Choupo-Moting 24.)