Dráma a hajrában: fontos pontokat hullajtott az RB Leipzig

B. A.B. A.
2021.04.16. 20:25
Az izgalom a második félidőre megérkezett, de érvényes gól nem született (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig gól nélküli döntetlent játszott a Hoffenheimmel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában, így az éllovas Bayern München egy esetleges győzelemmel hét pontra növelheti az előnyét a lipcseiek előtt.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
RB LEIPZIG–HOFFENHEIM 0–0
Lipcse,
Red Bull Aréna,zárt kapuk mögött. Vezette:Gräfe
RB LEIPZIG:Gulácsi – Orbán, Konaté, Upamecano – Mukiele (Haidara, a szünetben), T. Adams, Sabitzer, Angelino (Kampl, a szünetben) – Dani Olmo (Sörloth, 62.), Nkunku – Forsberg (Poulsen, 72.).Vezetőedző:Julian Nagelsmann
HOFFENHEIM:Baumann – Kaderábek, Posch, C. Richards, R. Sessegnon – Grillitsch (Gacsinovics, 56.), Samassékou, Baumgartner – Kramaric (Adamyan, 90+1.), Rutter (Bebou, a szünetben), Skov (Nordtveit, 62.).Vezetőedző:Sebastian Hoeness

A Hoffenheim pocsék formája – a legutóbbi négy meccsén nyeretlen maradt – előrevetítette, hogy nem várhatunk sokat a vendégcsapattól, ám a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig veszélytelen játéka meglepő volt az első félidőben. A kaput eltaláló lövést egyáltalán nem, míg említésre méltó helyzetet alig hozó játékrész során a hazaiak erejéből csupán egy-két villanásra futotta, míg az erőteljes, jó letámadással kezdő vendégek teljesen beleszürkültek a mérkőzésbe.

Érezte Julian Nagelsmann és Sebastian Hoeness is, hogy változtatni kell, a hazaiak mestere a két szárnyvédőt kapta le a szünetben, a vendégeké támadófronton cserélt. Kis idő kellett ugyan, de a cserék hoztak némi lendületet a játékba, a lipcseiek Marcel Sabitzer távoli lövésével és Tyler Adams fejesével veszélyeztettek, a Hoffenheim támadásban nem tudott sokat mutatni, de hátul úgy-ahogy stabil maradt.

Az utolsó percekre már nyomasztóvá vált a hazai fölény, ám hiába szerzett győztesnek tűnő gólt Yussuf Poulsen a 96. percben – Marcel Halstenberg szöglete után bólintott a kapu bal oldalába –, a visszajátszásból kiderült, hogy a dán kézzel ért a labdához, így Manuel Gräfe érvénytelenítette a találatot (0–0). Hiába nem kellett Gulácsinak védenie a meccsen, a hajráig kényelmesen futballozó lipcsei csapat későn kapcsolt rá, így elmaradt a győzelem.

Botlásával az RB Leipzig jelenleg négy ponttal követi az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Bayernt – sokba kerülhet még az elmaradt győzelem...

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Szombat

15.30: Augsburg–Bielefeld
15.30: Freiburg–Schalke (Tv: Sport2)
15.30: Mönchengladbach–Frankfurt
15.30: Union Berlin–VfB Stuttgart
15.30: Wolfsburg–Bayern München (Tv: Sport1)
18.30: Leverkusen–Köln (Tv: Sport1)
Vasárnap
15.30: Dortmund–Werder Bremen (Tv: Sport1)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+8. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+8. PERC: De hozzáért, nincs gól!

90+7. PERC: Hoppá, a játékvezető kimegy megnézni, hogy Poulsen nem ért-e hozzá kézzel.

90+6. PERC: HIHETETLEN, OTT A GÓL, AZ UTOLSÓ PERCBEN! Nkunku szöglete után Poulsen fejelt a bal sarokba.

90+1. PERC: Adamyan váltja Kramaricot az utolsó percekre.

Négy perc a ráadás.

88. PERC: Haidara jól lépett be a támadásba, a labda végül Sessegnonról pattant Sörlothra, a norvégról pedig kapu fölé.

84. PERC: Poulsen cselezgetett a védője szorításában, alaposan megdolgozott a szögletért.

79. PERC: Nkunku kapott egyet a lábára, Baumgartner sárgult be.

78. PERC: Az utolsó hazai csere, Halstenberg jött Konaté helyére.

75. PERC: Bebou fejelt kapu fölé, Gulácsinak még nem kellett védenie.

72. PERC: Egy lövés és egy csere: Sörloth nem talált kaput, Forsberg helyére Poulsen jött be.

68. PERC: Gacsinovics törte el a labdát, de még beleértek, szöglettel jöhet a Hoffenheim.

65. PERC: Az eddigi legveszélyesebb lövés, Sabitzer távoli próbálkozása centikkel kerülte el a bal kapufát.

62. PERC: Egy-egy csere, a hazaiaknál Sörloth, a vendégeknél Nordtveit állt be.

60. PERC: Újabb hazai lehetőség, Adams nem sokkal tévesztette el fejjel a kaput – Sessegnon csak annyira ért hozzá a beadáshoz, hogy megzavarja a lipcseiek játékosát.

59. PERC: Nkunku ugrott ki a bal szélen, egy csel után próbálkozott, Baumann-nak nem okozott nagy gondot, de hárítania kellett. Ez volt az első kaput talált lövés a meccsen...

56. PERC: Mindenesetre jön a csere, Gacsinovics váltotta.

53. PERC: Áll a játék, Grillitsch maradt lent egy visszacsapás után – tegyük hozzá, „kissé” túlzónak tűnik az osztrák középpályás reakciója.

51. PERC: Némi lendület a hazaiaktól: Olmo passza után Nkunku pörgetett középre, picit lett csak mély Forsbergnek, Baumann jól jött ki a kapujából.

46. PERC: Posch szabálytalankodott, övé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

46. PERC: A hazaiaknál két, a vendégeknél egy csere volt a szünetben.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

41. PERC: VIllant a Leipzig: Forsberg mellel tette Sabutzer elé a labdát, a középpályás kapásból tüzelt, nagyjából két méterrel tévesztette el a kapu bal oldalát.

32. PERC: Nagy játék a hazaiaktól, Olmo beadásáról nem sokkal maradt le a középen érkező Nkunku.

28. PERC: A lipcsei válasz majdnem ziccert hozott, az utolsó pillanatban mentettek a vendégek.

27. PERC: Skov ívelt (vagy inkább lőtt?) a hosszú felé a jobb szélről, a labda nem sokkal kerülte el a kaput.

19. PERC: Ezúttal közelebb jutott Baumann kapujáig a Leipzig, de Nkunku lövése lepattant a blokkról.

17. PERC: Nkunku szabadrúgása után Forsberg felhőfejese elszállt a kapu felett.

16. PERC: Baumgartner taposta meg Mukielét, a lap elmaradt.

15. PERC: Sessegnon emelt élesen középre, Gulácsi magabiztosan lehúzta.

Jól kezdte a meccset a Hoffenheim, az erőteljes, elöl megkezdett letámadás megnehezíti az RB Leipzig játékosainak, különösen a védők dolgát.

8. PERC: Orbán labdavesztése után nehéz másodperceket élt meg a hazaiak védelme, végül a bal szélről érkező beadás elment keresztben Gulácsi kapuja előtt.

2. PERC: Ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást a lipcsei együttes, Sabitzer a sorfalba vágta a labdát.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az RB Leipzig indította útjára a labdát.

Fehér-piros szerelésben a hazaiak, sötétkékben a vendégek.

A mérkőzés játékvezetője Manuel Gräfe.

A találkozót a Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az RB Leipzig–Hoffenheim Bundesliga-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!