Légióskörkép: kilenc magyar gól, Sallói hármat vállalt – videók

B. A.B. A.
2021.10.04. 10:29
Sallói Dániel nem tud leállni a gólgyártással (Fotó: Twitter/Sporting Kansas City)
Ahogy olvasóink megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiós labdarúgóink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Remek hetet zárt Sallói Dániel: a Sporting Kansas City légiósa előbb az FC Dallas elleni, 3–1-re megnyert meccsen duplázott, majd a Houston Dynamo ellen (4–2) is betalált, s később egy gólpasszt is kiosztott. A magyar támadó 26 bajnokin 16 gólt szerzett és 7 gólpasszt adott, s csupán egy találattal van lemaradva a góllövőlistát vezető Ola Kamarától.

FC DALLAS–SPORTING KANSAS CITY 1–3 (Sallói góljai 0.10-től és 3.45-től)

SALLÓI GÓLJA A HOUSTON DYNAMO ELLEN

Gyurcsó Ádám megszerezte az első gólját a ciprusi labdarúgó-élvonalban. A 20-szoros magyar válogatott szélső az Apollon kapuját vette be, remek mozdulattal kilőve a bal felső sarkot. Csapata, az AEK Larnaca 4–1-re nyert – Gyurcsó találata a 28. percben született, ezzel lett kétgólos a vendégelőny. A támadó 60 percet töltött a pályán.

Hahn János duplázott, a DAC 4–2-re győzött. A dunaszerdahelyiek támadója az első góljait szerezte új csapata színeiben, ráadásul egy gólpasszt is betett a közösbe. Schäfer András végig a pályán volt; Szendrei Ákos a 70. percben állt be.

DAC–ZLATÉ MORAVCE 4–2

Szoboszlai Dominik beállása után indult be az RB Leipzig. A Gulácsi Péterrel felálló, de Willi Orbánt betegség miatt nélkülöző lipcsei együttes a 70. percben szerezte meg a vezetést a Bochum ellen, éppen az egy perccel korábban beálló Szoboszlai szöglete után. A Leipzig 3–0-ra nyert, a vendégeknél Novothny Soma nem szerepelt a meccskeretben.

SZOBOSZLAI GÓLPASSZA

Bolla Bendegúz megszerezte a második gólját Svájcban: a háromszoros válogatott védő a St. Gallen ellen játszotta a kilencedik bajnoki meccsét – mindegyiket kezdőként – a Grasshoppersben, és egymás után a második bajnokiján volt eredményes.

Kleinheisler László és Lovrencsics Gergő is betalált az Osijek–Hajduk Split horvát rangadón! A házigazda Kleinheisler szép góljával került előnybe, erre válaszolt a vendégek magyar futballistája tíz perccel később, s mint utólag kiderült, beállította az 1–1-es végeredményt.

KLEINHEISLER GÓLJA

LOVRENCSICS GÓLJA

SZEPTEMBER 27., HÉTFŐ

CIPRUS, 1. DIVISION
4. FORDULÓ
AEK Larnaca–Olympiakosz Nicosia 1–0
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám a kispadon ült.
APOEL–PAEEK 1–0
APOEL: Vinícius Paulo nem volt a keretben.

DÁNIA, SUPERLIGA
10. FORDULÓ
Aarhus–SönderjyskE 1–0
SönderjyskE: Prosser Dánielt a 82. percben lecserélték.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
9. FORDULÓ

Piast Gliwice–Cracovia 2–4
Piast Gliwice:Vida Kristophert 56 perc után lecserélték.

OROSZORSZÁG, PREMJER-LIGA
9. FORDULÓ
FK Nyizsnyij Novgorod–CSZKA Moszkva 0–2
Nyizsnyij Novgorod: Kecskés Ákos végigjátszotta a mérkőzést.

TÖRÖKORSZÁG, SÜPER LIG
7. FORDULÓ
Kasimpasa–Konyaspor 2–2
Kasimpasa: Varga Kevin sérült, nem volt a keretben.

SZEPTEMBER 28., KEDD

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT

RB Leipzig (német)–FC Bruges (belga) 1–2
Leipzig:
Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt, Szoboszlai Dominikot az 58. percben lecserélték.

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
5. FORDULÓ
al-Dhafra–al-Ittihad Kalba 1–1
al-Ittihad Kalba: Varga Roland a 84. percben állt be.

EGYESÜLT ÁLLAMOK, MLS
ALAPSZAKASZ
FC Dallas–Sporting KC 1–3
Dallas: Schön Szabolcs a szünetben állt be; Sporting KC: Sallói Dániel kezdőként két gólt szerzett, a 78. percben lecserélték.
New York Red Bulls–Philadelphia Union 1–1
Philadelphia: Gazdag Dániel a 74. percben lépett pályára.

SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA

D-CSOPORT
Fenerbahce (török)–Olympiakosz Pireusz (görög) 0–3
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a mérkőzést.
H-CSOPORT
Genk (belga)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–3
Genk: Németh András nem volt a keretben.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA

B-CSOPORT
Partizan Beograd (szerb)–Flora Tallinn (észt) 2–0
Partizan: Holender Filip a 82. percben lépett pályára csereként.
F-CSOPORT
PAOK Szaloniki (görög)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–1
Slovan: Holman Dávid sérült.
H-CSOPORT
Omonia Nicosia (ciprusi)–Qarabag (azeri) 1–4
Omonia: Lang Ádám végigjátszotta a meccset.

OKTÓBER 1., PÉNTEK

AUSZTRIA, 2. LIGA
10. FORDULÓ

Austria Wien II–Horn 1–3
Austria Wien II: Mester Csaba nem volt a meccskeret tagja.
Dornbirn–Austria Lustenau 0–2
Austria Lustenau: Tiefenbach Dánielt nem nevezték a mérkőzésre.

5. FORDULÓ
Apollon–AEK Larnaca 1–4
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám a 60. percig volt a pályán, ő szerezte csapata második gólját.

10. FORDULÓ

Piast Gliwice–Wisla Kraków 1–0
Piast Gliwice:Vida Kristophert nem nevezték a meccsre.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
10. FORDULÓ
DAC (Dunaszerdahely)–Zlaté Moravce (Aranyosmarót) 4–2
DAC: Hahn János kezdőként 70 percet játszott, két gólt szerzett és egy gólpasszt adott; Schäfer András végig a pályán volt; Szendrei Ákos a 70. percben állt be; Kalmár Zsolt sérülésből lábadozik.

OKTÓBER 2., SZOMBAT

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
10. FORDULÓ

Admira–Altach 2–0
Altach: Bukta Csaba a 72. percben állt be csereként.
2. LIGA
10. FORDULÓ

Lafnitz–Liefering 1–3
Liefering: Major Sámuel az 57. percben állt be csereként, Tóth Balázs a kispadon ült.

BELGIUM, JUPILER LEAGUE
10. FORDULÓ
Leuven–Beerschot 0–0
Leuven: Bese Barnabást nem nevezték.

ALAPSZAKASZ

FC Dallas–Minnesota 0–0
Dallas: Schön Szabolcs a 76. percben állt be.

HOLLANDIA, EREDIVISIE
8. FORDULÓ

Heracles–Willem II 3–2
Heracles:Szőke Adrián a kispadon ült, nem állt be.

10. FORDULÓ
Lech Poznan–Slask Wroclaw 4–0
Slask:Tamás Márk a cserepadon kezdett és nem állt be.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
7. FORDULÓ
Hertha BSC–Freiburg 1–2
Freiburg: Sallai Roland csereként állt be a 76. percben. (Hertha: a német-magyar, de német U-válogatott Dárdai Márton kezdő volt, a szünetben lecserélték.)
RB Leipzig–Bochum 3–0
Leipzig: Gulácsi Péter végig a pályán volt, Willi Orbán betegség miatt nem volt a keretben, míg Szoboszlai Dominik a 69. percben csereként lépett pályára és egy perc múlva gólpasszt adott; Bochum:Novothny Somát nem nevezték a mérkőzésre

OLASZORSZÁG, SERIE B
7. FORDULÓ
Pisa–Reggina 2–0
Pisa: Nagy Ádám kezdett, a 81. percben lecserélték.
SPAL–Parma 2–2
Parma: Balogh Botond a cserepadon kezdett, nem állt be.

10. FORDULÓ
Rubin Kazany–FK Nyizsnyij Novgorod 0–1
Nyizsnyij Novgorod: Kecskés Ákos kezdett és végig is játszotta a mérkőzést.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
9. FORDULÓ
Grasshoppers–St. Gallen 5–2
Grasshoppers: Bolla Bendegúz végigjátszotta a mérkőzést, a 70. percben ő lőtte csapata negyedik gólját.

8. FORDULÓ

Göztepe–Giresunspor 0–1
Göztepe:Megyeri Balázst nem nevezték.

OKTÓBER 3., VASÁRNAP

10. FORDULÓ

Innsbruck–BW Linz 0–1
BW Linz: Borsos Filip csereként lépett pályára a 92. percben.

10. FORDULÓ

Eupen–Genk 3–2
Genk: Németh András nem volt ott a keretben.

5. FORDULÓ
Anorthoszisz–APOEL 2–1
APOEL: Vinícius Paulo nem volt ott a keretben.
Olympiakosz NicosiaOmonia Nicosia 1–0
Omonia: Lang Ádám kezdőként végigjátszotta a mérkőzést.

11. FORDULÓ
Aalborg–SönderjyskE 4–0
SönderjyskE: Prosser Dániel kezdőként lépett pályára, a 63. percben lecserélték.

ALAPSZAKASZ

Philadelphia Union–Columbus Crew 3–0
Philadelphia Union: Gazdag Dániel kezdőként lépett pályára, a 68. percben cserélték le.
Sporting Kansas City–Houston Dynamo 4–2
Sporting: Sallói Dániel kezdett, egy gólt szerzett és egy gólpasszt is kiosztott.

8. FORDULÓ

Cambuur–AZ Alkmaar 1–3
Cambuur: Kiss Tamás csereként lépett pályára a szünetben.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
11. FORDULÓ
NK Osijek (Eszék)–Hajduk Split 1–1
Osijek: Kleinheisler László végigjátszott a mérkőzést betalált, Hajduk Split: Lovrencsics Gergő végig a pályán volt és szintén gólt szerzett.

7. FORDULÓ
Mainz–Union Berlin 1–2
Mainz: Szalai Ádám sérülés miatt nem volt ott a keretben.

SZERBIA, SZUPERLIGA
12. FORDULÓ

Napredak–Partizan Beograd 0–1
Partizan: Holender Filip végig a kispadon volt.

10. FORDULÓ

15.00:
Slovan Bratislava (Pozsony)–Pohronie 5–1
Slovan:
Holman Dávid sérülés miatt nem volt ott a keretben.

8. FORDULÓ

Fenerbahce–Kasimpasa 2–1
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a mérkőzést; Kasimpasa: Varga Kevin sérülés miatt nem volt ott a keretben

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.