nemzetisport.hu 2021.08.11 22:44 Frissítve: 2021.09.16 23:09

EURÓPA-LIGA, 2021–2022 – PROGRAM, EREDMÉNYEK, KULCSDÁTUMOK

A labdarúgó Európa-liga 2021–2022-es kiírásának programja és eredményei a selejtezőtől a 2022. május 18-i sevillai döntőig.

Fotó: AFP

 

EURÓPA-LIGA, 2021–2022

A G-CSOPORT PROGRAMJA

1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Bayer Leverkusen–FERENCVÁROS 2–1
Real Betis–Celtic 4–3

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK
21.00:
Celtic–Bayer Leverkusen
21.00: FERENCVÁROS–Real Betis

3. FORDULÓ
OKTÓBER 19., KEDD
16.30:
Celtic–FERENCVÁROS
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Real Betis–Bayer Leverkusen

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
21.00:
Bayer Leverkusen–Real Betis
21.00: FERENCVÁROS–Celtic

5. FORDULÓ
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Bayer Leverkusen–Celtic
18.45: Real Betis–FERENCVÁROS

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK
21.00:
Celtic–Real Betis
21.00: FERENCVÁROS–Bayer Leverkusen

A TÖBBI CSOPORT MENETRENDJE

A-CSOPORT
1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Rangers–Olympique Lyon 0–2
Bröndby–Sparta Praha 0–0

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Sparta Praha–Rangers
18.45: Olympique Lyon–Bröndby 

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
21.00:
Sparta Praha–Olympique Lyon
21.00: Rangers–Bröndby

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Olympique Lyon–Sparta Praha
18.45: Bröndby–Rangers

5. FORDULÓ
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK
21.00:
Rangers–Sparta Praha
21.00: Bröndby–Olympique Lyon

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Sparta Praha–Bröndby
18.45: Olympique Lyon–Rangers

B-CSOPORT
1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK

PSV–Real Sociedad 2–2
Monaco–Sturm Graz 1–0

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Real Sociedad–Monaco
18.45: Sturm Graz–PSV

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
21.00:
PSV–Monaco
21.00: Sturm Graz–Real Sociedad

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
18.45: Real Sociedad–Sturm Graz
18.45: Monaco–PSV

5. FORDULÓ
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK

21.00:
PSV–Sturm Graz
21.00: Monaco–Real Sociedad

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Real Sociedad–PSV
18.45: Sturm Graz–Monaco

C-CSOPORT
1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 15., SZERDA
Szpartak Moszkva–Legia Warszawa 0–1
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Leicester City–Napoli 2–2

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Legia Warszawa–Leicester City
18.45: Napoli–Szpartak Moszkva

3. FORDULÓ
OKTÓBER 20., SZERDA
16.30:
Szaprtak Moszkva–Leicester City
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
21.00: Napoli–Legia Warszawa

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
18.45: Legia Warszawa–Napoli
21.00: Leicester City–Szpartak Moszkva

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA
16.30:
Szpartak Moszkva–Napoli
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK
21.00: Leicester City–Legia Warszawa

6. FORDULÓ
DECEMBER 9. CSÜTÖRTÖK

18.45:
Legia Warszawa–Szpartak Moszkva
18.45: Napoli–Leicester City 

D-CSOPORT
1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK

Olympiakosz–Antwerp 2–1
Eintracht Frankfurt–Fenerbahce 1–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Antwerp–Eintracht Frankfurt
18.45: Fenerbahce–Olympiakosz

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Fenerbahce–Antwerp
21.00: Eintracht Frankfurt–Olympiakosz

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Olympiakosz–Eintracht Frankfurt
21.00: Antwerp–Fenerbahce

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA
21.00: Olympiakosz–Fenerbahce
21.00: Eintracht Frankfurt–Antwerp

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Antwerp–Olympiakosz
18.45: Fenerbahce–Eintracht Frankfurt

E-CSOPORT
1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Galatasaray–Lazio 1–0
Lokomotiv Moszkva–Olympique Marseille 1–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Lazio–Lokomotiv Moszkva
21.00: Olympique Marseille–Galatasaray

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Lazio–Olympique Marseille
21.00: Lokomotiv Moszkva–Galatasaray

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Galatasaray–Lokomotiv Moszkva
21.00: Olympique Marseille–Lazio

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA

18.45:
Galatasaray–Olympique Marseille
18.45: Lokomotiv Moszkva–Lazio

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Lazio–Galatasaray
21.00: Olympique Marseille–Lokomotiv Moszkva

F-CSOPORT
1. FORDULÓ

SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Midtjylland–Ludogorec 1–1
Crvena zvezda–Braga 2–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Ludogorec–Crvena zvezda
21.00: Braga–Midtjylland

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Ludogorec–Braga
18.45: Midtjylland–Crvena zvezda

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Braga–Ludogorec
21.00: Crvena zvezda–Midtjylland

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA

18.45:
Midtjylland–Braga
18.45: Crvena zvezda–Ludogorec

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK
F-CSOPORT
21.00:
Ludogorec–Midtjylland
21.00: Braga–Crvena zvezda

H-CSOPORT
1. FORDULÓ

SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Dinamo Zagreb–West Ham United 0–2
Rapid Wien–Genk 0–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Genk–Dinamo Zagreb
21.00: West Ham United–Rapid Wien

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
21.00:
Rapid Wien–Dinamo Zagreb
21.00: West Ham United–Genk

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Genk–West Ham United
21.00: Dinamo Zagreb–Rapid Wien

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA

18.45:
Dinamo Zagreb–Genk
18.45: Rapid Wien–West Ham United

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Genk–Rapid Wien
21.00: West Ham United–Dinamo Zagreb

A CSOPORTBEOSZTÁS
A-CSOPORT:
Olympique Lyon (francia), Rangers (skót), Sparta Praha (cseh), Bröndby (dán)
B-CSOPORT: Monaco (francia), PSV Eindhoven (holland), Real Sociedad (spanyol), Sturm Graz (osztrák)
C-CSOPORT:
Napoli (olasz), Leicester City (angol), Szpartak Moszkva (orosz), Legia Warszawa (lengyel)
D-CSOPORT: Olympiakosz Pireusz (görög), Eintracht Frankfurt (német), Fenerbahce (török), Antwerp (belga)
E-CSOPORT: Lazio (olasz), Lokomotiv Moszkva (orosz), Olympique Marseille (francia), Galatasaray (török)
F-CSOPORT: Braga (portugál), Crvena zvezda (szerb), Ludogorec (bolgár), Midtjylland (dán)
G-CSOPORT: Bayer Leverkusen (német), Celtic (skót), Real Betis (spanyol), FERENCVÁROS (magyar)
H-CSOPORT: Dinamo Zagreb (horvát), Genk (belga), West Ham United (angol), Rapid Wien (osztrák)

EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ

A selejtező rendje megváltozott: a korábbi négy lépés helyett ezúttal kettőben bonyolítják le. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) – hogy könnyebben követhető legyen, a másik két sorozathoz (Bajnokok Ligája, Európa-konferencialiga) képest hol tart a versengés, illetve érzékeltetendő, hogy a csapatok többsége a másik két sorozat korábbi fordulóiból érkezik  – az első fordulót harmadiknak nevezi, a másodikat pedig negyediknek/playoffnak, ennél maradunk mi is.

4. FORDULÓ (PLAYOFF)

A RÉSZTVEVŐK (20 CSAPAT)
• 6 CSAPAT, AMELY ITT KEZDI A SZEREPLÉSÉT

(az UEFA-országrangsor 8-13. helyezettjeinek kupagyőztese, vagy ha a kupagyőztes a Bajnokok Ligájában indul, akkor az adott ország 3. helyezettje)

Antwerp (belga)
AZ
(holland)
Fenerbahce (török)
Randers
(dán)
Sturm Graz
(osztrák)
Zorja Luhanszk
(ukrán)

• A 8 TOVÁBBJUTÓ A 3. FORDULÓBÓL

Slovan Bratislava (szlovák)
Omonia Nicosia (ciprusi)
Alaskert (örmény)
Mura (szlovén)
HJK (finn)
Celtic (skót)
Galatasaray (török)
Rapid Wien (osztrák)

• A 6 KIESŐ A BL-SELEJTEZŐ 3. FORDULÓJÁBÓL, A BAJNOKI ÁGRÓL

Slavia Praha (cseh)
Crvena zvezda (szerb)
Rangers FC (skót)
Legia Warszawa (lengyel)
CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)
Olympiakosz Pireusz (görög)

EL-SELEJTEZŐ, 4. FORDULÓ/PLAYOFF
 1. mérk.
2. mérk.
Össz.
Randers (dán)–Galatasaray (török) 1–1 1–2 2–3
Rapid Wien (osztrák)–Zorja Luhanszk (ukrán)
3–0 3–2 6–2
Celtic (skót)–AZ (holland) 2–0 1–2 3–2
Fenerbahce (török)–HJK (finn) 1–0 5–2 6–2
Mura (szlovén)–Sturm Graz (osztrák) 1–3 0–2 1–5
Omonia (ciprusi)–Antwerp (belga) 4–2 0–2 4–4, t
Olympiakosz Pireusz (görög)–Slovan Bratislava (szlovák) 3–0 2–2 5–2
Rangers (skót)–Alaskert (örmény) 1–0 0–0 1–0
Slavia Praha (cseh)–Legia Warszawa (lengyel)
2–2 1–2 3–4
Crvena zvezda (szerb)–CFR (Kolozsvár, romániai)
4–0 2–1 6–1
Az első mérkőzéseket augusztus 19-én, a visszavágókat 26-án játsszák le. 
h: hosszabbítás után; t: 11-esekkel

 

3. FORDULÓ

RÉSZTVEVŐK (16 CSAPAT)

• 3 CSAPAT, AMELY ITT KEZDI A SZEREPLÉSÉT
(az UEFA-országrangsor 14., 15. és 16. helyezettjének kupagyőztese)

Anorthoszisz (ciprusi)
FK Jablonec
(cseh)
St. Johnstone (skót)

• A 3 KIESŐ A BL-SELEJTEZŐ 2. FORDULÓJÁBÓL, A NEM BAJNOKI ÁGRÓL

Celtic (skót)
Galatasaray (török)
Rapid Wien
(osztrák)

• A 10 KIESŐ A BL-SELEJTEZŐ 2. FORDULÓJÁBÓL, A BAJNOKI ÁGRÓL

Alaskert (örmény)
Flora
(észt)
HJK
(finn)
Kajrat Almati
(kazah)
Lincoln Red Imps
(gibraltári)
Mura
(szlovén)
Neftci
(azeri)
Omonia
(ciprusi)
Slovan Bratislava
(szlovák)
Zalgiris Vilnius (litván)

EL-SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
 BAJNOKI ÁG
   1. mérk.
2. mérk.
Össz.
Kajrat Almati (kazah)–Alaskert (örmény) 0–0 2–3 2–3, h
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–3 1–1 2–4
Omonia (ciprusi)–Flora (észt) 1–0 1–2 2–2, t
Mura (szlovén)–Zalgiris Vilnius (litván) 0–0 1–0 1–0
Neftci (azeri)–HJK (finn) 2–2 0–3 2–5
FŐÁG
FK Jablonec (cseh)–Celtic (skót) 2–4 0–3 2–7
Galatasaray (török)–St. Johnstone (skót) 1–1 4–2 5–3
Rapid Wien (osztrák)–Anorthoszisz (ciprusi) 3–0 1–2 4–2
Az első mérkőzéseket augusztus 3-án és 5-én, a visszavágókat 10-én és 12-én játszották le.
h: hosszabbítás után; t: 11-esekkel
 

A 32-ES TÁBLA CSAPATAI

• 12 CSAPAT, AMELYIK ITT KEZDI A SZEREPLÉSÉT
(a spanyol, az olasz, az angol és a német bajnoki 5. helyezett, a francia bajnoki 4. helyezett, az UEFA-országrangsor 1–7. helyezettjeinek kupagyőztesei – illetve, ha az érintett klub BL-induló, akkor az érintett ország bajnoki rangsorának következő helyezettje).

Bayer Leverkusen
(német, bajnoki 6.)
Eintracht Frankfurt
(német, bajnoki 5.)
Lazio
(olasz, bajnoki 6.)
Leicester City (angol, kupagyőztes)
Lokomotiv Moszkva (orosz, kupagyőztes)
Napoli (olasz, bajnoki 5.)
Ol. Lyon (francia, bajnoki 4.)
Ol. Marseille
(francia, bajnoki 5.)
Real Betis (spanyol), bajnoki 6.)
Real Sociedad
(spanyol, bajnoki 5.)
Sporting Braga (portugál, kupagyőztes)
West Ham United
(angol, bajnoki 6.)

10 CSAPAT a BL-selejtező vesztesei közül

• • 4 a BL-playoff bajnoki ágáról
FERENCVÁROS (magyar, bajnok)
Ludogorec (bolgár, bajnok)
Bröndby (dán, bajnok)
Dinamo Zagreb (horvát, bajnok)
• • 2 a BL-playoff ligaágáról
PSV Eindhoven
(holland, bajnoki 2.)
AS Monaco (francia, bajnoki 3.)
• • 4 a BL-selejtező 3. fordulójának ligaágáról
Genk (belga, bajnoki 2.)
Midtjylland (dán, bajnoki 2.)
Sparta Praha (cseh, bajnoki 2.)
Szpartak Moszkva (orosz, bajnoki 2.)

10 CSAPAT – AZ EL-SELEJTEZŐ PLAYOFFJÁNAK GYŐZTESEI

Antwerp (belga, bajnoki 3.)
Celtic
(skót, bajnoki 2.)
Crvena zvezda (szerb, bajnok)
Fenerbahce (török, bajnoki 3.)
Galatasaray (török, bajnoki 2.)
Legia Warszawa (lengyel, bajnok)
Olympiakosz Pireusz (görög, bajnok)
Rangers (skót, bajnok)
Rapid Wien (osztrák, bajnoki 2.)
Sturm Graz (osztrák, bajnoki 3.)

 

A FOLYTATÁS KULCSDÁTUMAI

2021
Augusztus 27.:
a csoportkör sorolása
Szeptember 16.: csoportkör, 1. forduló
Szeptember 30.: csoportkör, 2. forduló
Október 21.: csoportkör, 3. forduló
November 4.: csoportkör, 4. forduló
November 25.: csoportkör, 5. forduló
December 9.: csoportkör, 6. forduló
December 13.: az egyenes kieséses szakasz első körének sorolása

2022
Február 17.:
a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzések
Február 24.: a legjobb 16 közé jutásért, 2. mérkőzések
Február 25.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 10.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Március 17.: nyolcaddöntő, 2. mérkőzések
Március 18.: a negyeddöntő és az elődöntő sorsolása
Április 7.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 14.: negyeddöntő, 2. mérkőzések
Április 28.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 5.: elődöntő, 2. mérkőzések
Május 18.: döntő, Sevilla, Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion

2021.09.16 23:28:02

Európa-liga DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. A »tisztes helytállás« ezúttal nem frázis, hanem valóság volt.

2021.09.16 16:51:45

Európa-liga CSELŐTEI MÁRK

A skótok már kettővel vezettek, majd négy gólt szerzett a Betis, mégis izgalmas lett a vége.

2021.09.16 17:10:01

Európa-liga NAGY ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Bátran és góllal kezdett Leverkusenben a magyar bajnok, de a hazaiak megfordították a mérkőzést.

2021.09.16 11:28:04

Európa-liga P. K.

Topligás klub ellen idegenben legutóbb az ETO tudott nyerni – 1991 óta ez csak a győrieknek jött össze.