nemzetisport.hu 2021.08.11 22:44 Frissítve: 2021.11.25 23:26

EURÓPA-LIGA, 2021–2022 – PROGRAM, EREDMÉNYEK, KULCSDÁTUMOK

A labdarúgó Európa-liga 2021–2022-es kiírásának programja és eredményei a selejtezőtől a 2022. május 18-i sevillai döntőig.

Fotó: AFP

 

EURÓPA-LIGA, 2021–2022

A G-CSOPORT PROGRAMJA

AZ ÁLLÁS
1. Leverkusen 5 4 1
14–4 +10  13
2. Betis 5 3 1 1 10–9 +1  10
3. Celtic 5 2 3 9–13 –4  6
4. FERENCVÁROS 5

5 4–11 –7  0

1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Bayer Leverkusen–FERENCVÁROS 2–1
Real Betis–Celtic 4–3

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK
Celtic–Bayer Leverkusen 0–4
FERENCVÁROS–Real Betis 1–3

3. FORDULÓ
OKTÓBER 19., KEDD
Celtic–FERENCVÁROS 2–0
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
Real Betis–Bayer Leverkusen 1–1

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
Bayer Leverkusen–Real Betis 4–0
FERENCVÁROS–Celtic 2–3

5. FORDULÓ
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK
Bayer Leverkusen–Celtic 3–2
Real Betis–FERENCVÁROS 2–0

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK
21.00:
Celtic–Real Betis
21.00: FERENCVÁROS–Bayer Leverkusen

A TÖBBI CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Rangers–Olympique Lyon 0–2
Bröndby–Sparta Praha 0–0

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK
Sparta Praha–Rangers 1–0
Olympique Lyon–Bröndby 3–0

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
Sparta Praha–Olympique Lyon 3–4
Rangers–Bröndby 2–0

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
Olympique Lyon–Sparta Praha 3–0
Bröndby–Rangers 1–1

5. FORDULÓ
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK
Rangers–Sparta Praha 2–0
Bröndby–Olympique Lyon 1–3

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK
18.45:
Sparta Praha–Bröndby
18.45: Olympique Lyon–Rangers


AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Lyon 5 5 0 0 15–4 +11  15
2. Rangers 5 2 1 2 5–4 +1  7
3. Sparta Praha 5 1 1 3 4–9 –5  4
4. Bröndby 5 0 2 3 2–9 –7  2


1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK

PSV–Real Sociedad 2–2
Monaco–Sturm Graz 1–0

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

Real Sociedad–Monaco 1–1
Sturm Graz–PSV 1–4

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
PSV–Monaco 1–2
Sturm Graz–Real Sociedad 0–1

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
Real Sociedad–Sturm Graz 1–1
Monaco–PSV 0–0

5. FORDULÓ
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK

PSV–Sturm Graz 2–0
Monaco–Real Sociedad 2–1

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Real Sociedad–PSV
18.45: Sturm Graz–Monaco

AZ B-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Monaco 5 3 2 0 6–3 +3  11
2. PSV Eindhoven 5 2 2 1 9–5 +4  8
3. Real Sociedad 5 1 3 1 6–6 0 6
4. Sturm Graz 5 0 1 4 2–9 –7  1


1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 15., SZERDA
Szpartak Moszkva–Legia Warszawa 0–1
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Leicester City–Napoli 2–2

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

Legia Warszawa–Leicester City 1–0
Napoli–Szpartak Moszkva 2–3

3. FORDULÓ
OKTÓBER 20., SZERDA
Szpartak Moszkva–Leicester City 3–4
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
Napoli–Legia Warszawa 3–0

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK
Legia Warszawa–Napoli 1–4
Leicester City–Szpartak Moszkva 1–1

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA
Szpartak Moszkva–Napoli 2–1
NOVEMBER 25., CSÜTÖRTÖK
Leicester City–Legia Warszawa 3–1

6. FORDULÓ
DECEMBER 9. CSÜTÖRTÖK

Legia Warszawa–Szpartak Moszkva
Napoli–Leicester City


A C-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Leicester City 5 2 2 1 10–8 +2  8
2. Szpartak Moszkva 5 2 1 2 9–9 0 7
3. Napoli 5 2 1 2 12–8 +4  7
4. Legia Warszawa 5 2 0 3 4–10 –6  6


1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK

Olympiakosz–Antwerp 2–1
Eintracht Frankfurt–Fenerbahce 1–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

Antwerp–Eintracht Frankfurt 0–1
Fenerbahce–Olympiakosz 0–3

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK

Fenerbahce–Antwerp 2–2
Eintracht Frankfurt–Olympiakosz 3–1

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

Olympiakosz–Eintracht Frankfurt 1–2
Antwerp–Fenerbahce 0–3

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA
Olympiakosz–Fenerbahce 1–0
Eintracht Frankfurt–Antwerp 2–2

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

18.45:
Antwerp–Olympiakosz
18.45: Fenerbahce–Eintracht Frankfurt


A D-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Eintracht Frankfurt 5 3 2 0 9–5 +4  11
2. Olympiakosz 5 3 0 2 8–6 +2  9
3. Fenerbahce 5 1 2 2 6–7 –1  5
4. Royal Antwerp 5 0 2 3 5–10 –5  2


1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Galatasaray–Lazio 1–0
Lokomotiv Moszkva–Olympique Marseille 1–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

Lazio–Lokomotiv Moszkva 2–0
Olympique Marseille–Galatasaray 0–0

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
Lazio–Olympique Marseille 0–0
Lokomotiv Moszkva–Galatasaray 0–1

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

Galatasaray–Lokomotiv Moszkva 1–1
Olympique Marseille–Lazio 2–2

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA

Galatasaray–Olympique Marseille 4–2
Lokomotiv Moszkva–Lazio 0–3

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Lazio–Galatasaray
21.00: Olympique Marseille–Lokomotiv Moszkva


AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Galatasaray 5 3 2 0 7–3 +4  11
2. Lazio 5 2 2 1 7–3 +4  8
3. Marseille 5 0 4 1 5–7 –2  4
4. Lokomotiv Moszkva 5 0 2 3 2–8 –6  2

 

1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Midtjylland–Ludogorec 1–1
Crvena zvezda–Braga 2–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

Ludogorec–Crvena zvezda 0–1
Braga–Midtjylland 3–1

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
Ludogorec–Braga 0–1
Midtjylland–Crvena zvezda 1–1

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

Braga–Ludogorec 4–2
Crvena zvezda–Midtjylland 0–1

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA

Midtjylland–Braga 3–2
Crvena zvezda–Ludogorec 1–0

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK
F-CSOPORT
21.00:
Ludogorec–Midtjylland
21.00: Braga–Crvena zvezda

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Crvena zvezda 5 3 1 1 5–3 +2  10
2. Sporting Braga 5 3 0 2 11–8 +3  9
3. Midtjylland 5 2 2 1 7–7 0 8
4. Ludogorec 5 0 1 4 3–8 –5  1

1. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., CSÜTÖRTÖK
Dinamo Zagreb–West Ham United 0–2
Rapid Wien–Genk 0–1

2. FORDULÓ
SZEPTEMBER 30., CSÜTÖRTÖK

Genk–Dinamo Zagreb 0–3
West Ham United–Rapid Wien 2–0

3. FORDULÓ
OKTÓBER 21., CSÜTÖRTÖK
Rapid Wien–Dinamo Zagreb 2–1
West Ham United–Genk 3–0

4. FORDULÓ
NOVEMBER 4., CSÜTÖRTÖK

Genk–West Ham United 2–2
Dinamo Zagreb–Rapid Wien 3–1

5. FORDULÓ
NOVEMBER 24., SZERDA

Dinamo Zagreb–Genk 1–1
Rapid Wien–West Ham United 0–2

6. FORDULÓ
DECEMBER 9., CSÜTÖRTÖK

21.00:
Genk–Rapid Wien
21.00: West Ham United–Dinamo Zagreb

AZ H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. West Ham 5 4 1 0 11–3 +8  13
2. Dinamo Zagreb 5 2 1 2 8–6 +2  7
3. Genk 5 1 2 2 5–9 –4  5
4. Rapid Wien 5 1 0 4 3–9 –6  3

A CSOPORTBEOSZTÁS
A-CSOPORT:
Olympique Lyon (francia), Rangers (skót), Sparta Praha (cseh), Bröndby (dán)
B-CSOPORT: Monaco (francia), PSV Eindhoven (holland), Real Sociedad (spanyol), Sturm Graz (osztrák)
C-CSOPORT:
Napoli (olasz), Leicester City (angol), Szpartak Moszkva (orosz), Legia Warszawa (lengyel)
D-CSOPORT: Olympiakosz Pireusz (görög), Eintracht Frankfurt (német), Fenerbahce (török), Antwerp (belga)
E-CSOPORT: Lazio (olasz), Lokomotiv Moszkva (orosz), Olympique Marseille (francia), Galatasaray (török)
F-CSOPORT: Braga (portugál), Crvena zvezda (szerb), Ludogorec (bolgár), Midtjylland (dán)
G-CSOPORT: Bayer Leverkusen (német), Celtic (skót), Real Betis (spanyol), FERENCVÁROS (magyar)
H-CSOPORT: Dinamo Zagreb (horvát), Genk (belga), West Ham United (angol), Rapid Wien (osztrák)

EURÓPA-LIGA-SELEJTEZŐ

A selejtező rendje megváltozott: a korábbi négy lépés helyett ezúttal kettőben bonyolítják le. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) – hogy könnyebben követhető legyen, a másik két sorozathoz (Bajnokok Ligája, Európa-konferencialiga) képest hol tart a versengés, illetve érzékeltetendő, hogy a csapatok többsége a másik két sorozat korábbi fordulóiból érkezik – az első fordulót harmadiknak nevezi, a másodikat pedig negyediknek/playoffnak, ennél maradunk mi is.

4. FORDULÓ (PLAYOFF)

A RÉSZTVEVŐK (20 CSAPAT)
• 6 CSAPAT, AMELY ITT KEZDI A SZEREPLÉSÉT

(az UEFA-országrangsor 8-13. helyezettjeinek kupagyőztese, vagy ha a kupagyőztes a Bajnokok Ligájában indul, akkor az adott ország 3. helyezettje)

Antwerp (belga)
AZ
(holland)
Fenerbahce (török)
Randers
(dán)
Sturm Graz
(osztrák)
Zorja Luhanszk
(ukrán)

• A 8 TOVÁBBJUTÓ A 3. FORDULÓBÓL

Slovan Bratislava (szlovák)
Omonia Nicosia (ciprusi)
Alaskert (örmény)
Mura (szlovén)
HJK (finn)
Celtic (skót)
Galatasaray (török)
Rapid Wien (osztrák)

• A 6 KIESŐ A BL-SELEJTEZŐ 3. FORDULÓJÁBÓL, A BAJNOKI ÁGRÓL

Slavia Praha (cseh)
Crvena zvezda (szerb)
Rangers FC (skót)
Legia Warszawa (lengyel)
CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)
Olympiakosz Pireusz (görög)

EL-SELEJTEZŐ, 4. FORDULÓ/PLAYOFF
 1. mérk.
2. mérk.
Össz.
Randers (dán)–Galatasaray (török) 1–1 1–2 2–3
Rapid Wien (osztrák)–Zorja Luhanszk (ukrán)
3–0 3–2 6–2
Celtic (skót)–AZ (holland) 2–0 1–2 3–2
Fenerbahce (török)–HJK (finn) 1–0 5–2 6–2
Mura (szlovén)–Sturm Graz (osztrák) 1–3 0–2 1–5
Omonia (ciprusi)–Antwerp (belga) 4–2 0–2 4–4, t
Olympiakosz Pireusz (görög)–Slovan Bratislava (szlovák) 3–0 2–2 5–2
Rangers (skót)–Alaskert (örmény) 1–0 0–0 1–0
Slavia Praha (cseh)–Legia Warszawa (lengyel)
2–2 1–2 3–4
Crvena zvezda (szerb)–CFR (Kolozsvár, romániai)
4–0 2–1 6–1
Az első mérkőzéseket augusztus 19-én, a visszavágókat 26-án játsszák le.
h: hosszabbítás után; t: 11-esekkel

 

3. FORDULÓ

RÉSZTVEVŐK (16 CSAPAT)

• 3 CSAPAT, AMELY ITT KEZDI A SZEREPLÉSÉT
(az UEFA-országrangsor 14., 15. és 16. helyezettjének kupagyőztese)

Anorthoszisz (ciprusi)
FK Jablonec
(cseh)
St. Johnstone (skót)

• A 3 KIESŐ A BL-SELEJTEZŐ 2. FORDULÓJÁBÓL, A NEM BAJNOKI ÁGRÓL

Celtic (skót)
Galatasaray (török)
Rapid Wien
(osztrák)

• A 10 KIESŐ A BL-SELEJTEZŐ 2. FORDULÓJÁBÓL, A BAJNOKI ÁGRÓL

Alaskert (örmény)
Flora
(észt)
HJK
(finn)
Kajrat Almati
(kazah)
Lincoln Red Imps
(gibraltári)
Mura
(szlovén)
Neftci
(azeri)
Omonia
(ciprusi)
Slovan Bratislava
(szlovák)
Zalgiris Vilnius (litván)

EL-SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
BAJNOKI ÁG
  1. mérk.
2. mérk.
Össz.
Kajrat Almati (kazah)–Alaskert (örmény) 0–0 2–3 2–3, h
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–3 1–1 2–4
Omonia (ciprusi)–Flora (észt) 1–0 1–2 2–2, t
Mura (szlovén)–Zalgiris Vilnius (litván) 0–0 1–0 1–0
Neftci (azeri)–HJK (finn) 2–2 0–3 2–5
FŐÁG
FK Jablonec (cseh)–Celtic (skót) 2–4 0–3 2–7
Galatasaray (török)–St. Johnstone (skót) 1–1 4–2 5–3
Rapid Wien (osztrák)–Anorthoszisz (ciprusi) 3–0 1–2 4–2
Az első mérkőzéseket augusztus 3-án és 5-én, a visszavágókat 10-én és 12-én játszották le.
h: hosszabbítás után; t: 11-esekkel

A 32-ES TÁBLA CSAPATAI

• 12 CSAPAT, AMELYIK ITT KEZDI A SZEREPLÉSÉT
(a spanyol, az olasz, az angol és a német bajnoki 5. helyezett, a francia bajnoki 4. helyezett, az UEFA-országrangsor 1–7. helyezettjeinek kupagyőztesei – illetve, ha az érintett klub BL-induló, akkor az érintett ország bajnoki rangsorának következő helyezettje).

Bayer Leverkusen
(német, bajnoki 6.)
Eintracht Frankfurt
(német, bajnoki 5.)
Lazio
(olasz, bajnoki 6.)
Leicester City (angol, kupagyőztes)
Lokomotiv Moszkva (orosz, kupagyőztes)
Napoli (olasz, bajnoki 5.)
Ol. Lyon (francia, bajnoki 4.)
Ol. Marseille
(francia, bajnoki 5.)
Real Betis (spanyol), bajnoki 6.)
Real Sociedad
(spanyol, bajnoki 5.)
Sporting Braga (portugál, kupagyőztes)
West Ham United
(angol, bajnoki 6.)

10 CSAPAT a BL-selejtező vesztesei közül

• • 4 a BL-playoff bajnoki ágáról
FERENCVÁROS (magyar, bajnok)
Ludogorec (bolgár, bajnok)
Bröndby (dán, bajnok)
Dinamo Zagreb (horvát, bajnok)
• • 2 a BL-playoff ligaágáról
PSV Eindhoven
(holland, bajnoki 2.)
AS Monaco (francia, bajnoki 3.)
• • 4 a BL-selejtező 3. fordulójának ligaágáról
Genk (belga, bajnoki 2.)
Midtjylland (dán, bajnoki 2.)
Sparta Praha (cseh, bajnoki 2.)
Szpartak Moszkva (orosz, bajnoki 2.)

10 CSAPAT – AZ EL-SELEJTEZŐ PLAYOFFJÁNAK GYŐZTESEI

Antwerp (belga, bajnoki 3.)
Celtic
(skót, bajnoki 2.)
Crvena zvezda (szerb, bajnok)
Fenerbahce (török, bajnoki 3.)
Galatasaray (török, bajnoki 2.)
Legia Warszawa (lengyel, bajnok)
Olympiakosz Pireusz (görög, bajnok)
Rangers (skót, bajnok)
Rapid Wien (osztrák, bajnoki 2.)
Sturm Graz (osztrák, bajnoki 3.)

 

A FOLYTATÁS KULCSDÁTUMAI

2021
Augusztus 27.:
a csoportkör sorolása
Szeptember 16.: csoportkör, 1. forduló
Szeptember 30.: csoportkör, 2. forduló
Október 21.: csoportkör, 3. forduló
November 4.: csoportkör, 4. forduló
November 25.: csoportkör, 5. forduló
December 9.: csoportkör, 6. forduló
December 13.: az egyenes kieséses szakasz első körének sorolása

2022
Február 17.:
a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzések
Február 24.: a legjobb 16 közé jutásért, 2. mérkőzések
Február 25.: a nyolcaddöntő sorsolása
Március 10.: nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
Március 17.: nyolcaddöntő, 2. mérkőzések
Március 18.: a negyeddöntő és az elődöntő sorsolása
Április 7.: negyeddöntő, 1. mérkőzések
Április 14.: negyeddöntő, 2. mérkőzések
Április 28.: elődöntő, 1. mérkőzések
Május 5.: elődöntő, 2. mérkőzések
Május 18.: döntő, Sevilla, Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion

2021.11.27 23:23:06

Európa-liga DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Komolyan mondom, még egy vaskosabb fiaskónak is jobban örülnék, ha nyílt sisakos, tűzzel teli csatában születik, mint egy újabb egy-két gólos »helytállásnak«. Tudom, részemről ez érzelmekkel teli szurkolói hozzáállás, ám azt hiszem, a hatból egyszer meg lehetne kockáztatni.

2021.11.25 18:31:11

Európa-liga K. T. I.

A Celtic taktikus futballt mutatott be, az 56. percben még vezetett is, ám a hajrát nem bírta ki az óriási német nyomással szemben.

2021.11.25 15:27:47

Európa-liga BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)

Tello révén már az ötödik percben előnyhöz jutott a hazai csapat, majd jött Canales bombagólja.

2021.11.24 23:28:35

Európa-liga THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Hol végezne az FTC a német, a spanyol vagy éppen a skót bajnokságban?