H. D. 2021.06.22 13:06 Frissítve: 2021.07.30 00:22

EURÓPA-KONFERENCIALIGA-SELEJTEZŐ 2021–2022, PROGRAM, KULCSDÁTUMOK

A labdarúgó Európa-konferencialiga-selejtező 2021–2022-es kiírásának menetrendje, eredményei egy helyen.

Az Európa-konferencialiga selejtezőjének adatbankja (Fotó: Getty Images)

 

Minden párharcban két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

Az UEFA közleménye szerint a BL-, az El- és az Ekl-selejtezőben sem lehetnek majd jelen a stadionokban vendégszurkolók. A döntést a csoportkörök megkezdése előtt felülvizsgálja majd az európai szövetség.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA-SELEJTEZŐ

A 3. FORDULÓ PÁROSÍTÁSAI

BAJNOKI ÁG
Maccabi Haifa (izraeli)–HB Tórshavn (feröeri)
Linfield (északír)–Fola Esch (luxemburgi)
Shamrock Rovers (ír)–Teuta (albán)
Riga FC (lett)–Hibernians (máltai)
Prishtina (koszovói)–Bodö/Glimt (norvég)

NEM BAJNOKI ÁG
ÚJPEST–Basel (svájci)
Dinamo Batumi (grúz)–Sivasspor (török)
Kuopio PS (finn)–Asztana (kazah)
Szocsi (orosz)–Partizan (szerb)
Slask Wroclaw–Hapoel Beer-Seva (izrael)
Shkupi (északmacedón)/Santa Clara (portugál)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
FK Kolosz Kovalivka (ukrán)–Sahtyor Karagandi (kazah)
Elfsborg (svéd)–Velez Mostar (bosnyák)
Pacos Ferreira (portugál)–Larne (északír)
Luzern (svájci)–Feyenoord (holland)
FK Rigas FS (lett)–Gent (belga)
Hibernian (skót)–Rijeka (horvát)
Breidablik (izlandi)–Aberdeen (skót)
Trabzonspor (török)–Molde
Bohemians (ír)–PAOK (görög)
TNS (walesi)–Viktoria Plzen (cseh)
Raków (lengyel)–Rubin Kazan (orosz)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–FC Köbenhavn (dán)
Csukaricski (szerb)–Hammarby (svéd)
Tobol (kazah)–Zilina (szlovák)
CSZKA Szófia (bolgár)–NK Osijek (horvát)
Vojvodina (szerb)–LASK Linz (osztrák)
AEL Limasszol (ciprusi)–Qarabag (azeri)
Spartak Trnava (szlovák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Rosenborg (norvég)–Domzale (szlovén)
Laci (albán)–Anderlecht (belga)
Vitesse (holand)–Dundalk (ír)

2. FORDULÓ

VISSZAVÁGÓK

BAJNOKI ÁG
Inter Escaldes (andorrai)–Teuta (albán) 0–3 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Teuta, 3–2-es összesítéssel
Buducsnoszt (montenegrói)–HB Tórshavn (feröeri) 0–2
Továbbjutott: a Tórshavn, 6–0-s összesítéssel
Hibernians (máltai)–Folgore (San Marinó-i) 4–2
Továbbjutott: a Hibernians, 7–3-as összesítéssel
Shkëndija (északmacedón)–Riga FC (lett) 0–1
Továbbjutott: a Riga, 3–0-val
Maccabi Haifa (izraeli)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 5–1
Továbbjutott: a Maccabi Haifa, 7–2-vel
Borac Banja Luka (bosnyák)–Linfield (északír) 0–0
Továbbjutott: a Linfield, 4–0-val
Fola Esch (luxemburgi)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 1–0
Továbbjutott:
a Fola Esch, 3–1-gyel
Connah's Quay Nomads FC (walesi)–Prishtina (koszovói) 4–2
Továbbjutott: a Prishtina, 6–5-tel

NEM BAJNOKI ÁG
Sahtyor Karagandi (kazah)–FCSB (román) 2–1 – 11-esekkel 5–3
Továbbjutott: a Karagandi, 2–2-es összesítéssel, tizenegyesekkel
FK Liepaja (lett)–CSZKA Szófia (bolgár) 0–0 – 11-esekkel 1–3
Továbbjutott: a CSZKA Szófia, 0–0-val, tizenegyesekkel
Tobol (kazah)–Hajduk Split (horvát) 4–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Tobol, 4–3-mal

FC Vaduz (liechtensteini)–Újpest FC 1–3
Továbbjutott: az Újpest, 5–2-vel
Bodö/Glimt (norvég)–Valur (izlandi) 3–0
Továbbjutott: a Bodö/Glimt, 6–0-val
Dinamo Breszt (fehérorosz)–Viktoria Plzen (cseh) 1–2
Továbbjutott: a Viktoria Plzen, 4–2-vel
Honka (finn)–Domzale (szlovén) 0–1
Továbbjutott: a Domzale, 2–1-gyel
Keshla (azeri)–Szocsi (orosz) 2–4
Továbbjutott: a Szocsi, 7–2-vel
Sumqayit (azeri)–Csukaricski (szerb) 0–2
Továbbjutott: a Csukaricski, 2–0-val
FC Santa Coloma (andorrai)–Hibernian (skót) 1–2
Továbbjutott: a Hibernian, 5–1-gyel
Häcken (svéd)–Aberdeen (skót) 2–0
Továbbjutott: az Aberdeen, 5–3-mal
Levadia (észt)–Dundalk (ír) 1–2
Továbbjutott: a Dundalk, 3–2-vel
Vorszkla Poltava (ukrán)–Kuopio PS (finn) 2–3 – h. u.
Továbbjutott: a Kuopio, 5–4-gyel
Zilina (szlovák)–Apollon Limassol (ciprusi) 2–2
Továbbjutott: a Zilina, 5–3-mal
Birkirkara (máltai)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–0 – 11-esekkel 4–5
Továbbjutott: az Olimpija, 1–1 után tizenegyesekkel
Aarhus (dán)–Larne (északír) 1–1
Továbbjutott: a Larne, 3–2-vel
Asdod (izraeli)–Qarabag (azeri) 0–1
Továbbjutott: a Qarabag, 1–0-val
BATE (fehérorosz)–Dinamo Batumi (grúz) 1–4
Továbbjutott: a Dinamo Batumi, 4–2-vel
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Arda (bolgár) 4–0
Továbbjutott: a Hapoel Beer-Seva, 6–0-val
Milsami (moldovai)–Elfsborg (svéd) 0–5
Továbbjutott: az Elfsborg, 9–0-val
Rosenborg (norvég)–FH Hafnarfjördur (izlandi) 4–1
Továbbjutott: a Rosenborg, 6–1-gyel
Sivasspor (török)–Petrocub (moldovai) 1–0
Továbbjutott: a Sivasspor, 2–0-val
Valerenga (norvég)–Gent (belga) 2–0
Továbbjutott: a Gent, 4–2-vel
Zsogyino (fehérorosz)–FC Köbenhavn (dán) 0–5
Továbbjutott: a Köbenhavn, 9–1-gyel

TNS (walesi)–Kauno Zalgiris (litván) 5–1
Továbbjutott:
a TNS, 10–1-gyel
Sepsi OSK (romániai)–Spartak Trnava (szlovák) 1–1 – 11-esekkel 3–4
Továbbjutott: a Spartak Trnava, 1–1 után tizenegyesekkel

Breidablik (izlandi)–Austria Wien (osztrák) 2–1
Továbbjutott: a Breidablik, 2–1-gyel
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Szutjeszka (montenegrói) 3–1
Továbbjutott: a Maccabi, 3–1-gyel
Raków (lengyel)–Suduva (litván) 0–0 – 11-esekkel 4–3
Továbbjutott: a Raków, 0–0 után tizenegyesekkel
Slovácko (cseh)–Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 1–0 – 11-esekkel 2–3
Továbbjutott: a Lokomotiv, 1–1 után tizenegyesekkel

Puskás Akadémia–FK Rigas FS (lett) 0–2
Továbbjutott
: a Rigas FS, 5–0-val
Feyenoord (holland)–Drita (koszovói) 3–2
Továbbjutott: a Feyenoord, 3–2-vel
Partizani Tirana (albán)–Basel (svájci) 0–2
Továbbjutott: a Basel, 5–0-val
Rijeka (horvát)–Gzira (máltai) 1–0
Továbbjutott: a Rijeka, 3–0-val
Slask Wroclaw (lengyel)–Ararat (örmény) 3–3
Továbbjutott: a Slask, 7–5-tel
Vojvodina (szerb)–FK Panevezys (litván) 1–0
Továbbjutott
: a Vojvodina, 2–0-val
Servette (svájci)–Molde (norvég) 2–0
Továbbjutott: a Molde, 3–2-vel
Universitatea Craiova (román)–Laci (albán) 0–0
Továbbjutott
: a Laci, 1–0-val
Bohemians (ír)–Dudelange (luxemburgi) 3–0
Továbbjutott: a Bohemians, 4–0-val

DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai)–Partizan Beograd (szerb) 0–2
Továbbjutott: a Partizan, 3–0-val

Maribor (szlovén)–Hammarby (svéd) 0–1
Továbbjutott: a Hammarby, 4–1-gyel
NK Osijek (horvát)–Pogon Szczecin (lengyel) 1–0
Továbbjutott: az NK Osijek, 1–0-val
Vllaznia (albán)–AEL Limassol (ciprusi) 0–1
Továbbjutott: az AEL Limassol, 2–0-val

AEK Athén (görög)–Velez Mostar (bosnyák) 1–0 – 11-esekkel: 2–3
Továbbjutott: a Velez, 2–2 után tizenegyesekkel
Arisz (görög)–FK Asztana (kazah) 2–1
Továbbjutott: az Asztana, 3–2-vel
Santa Clara (portugál)–Shkupi (északmacedón) 2–0
Továbbjutott: a Santa Clara, 5–0-val  

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

BAJNOKI ÁG
Teuta (albán)–Inter Escaldes (andorrai) 0–2
Riga FC (lett)–Shkëndija (északmacedón) 2–0
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Maccabi Haifa (izraeli) 1–2
HB Tórshavn (feröeri)–Buducsnoszt (montenegrói) 4–0
Linfield (északír)–Borac Banja Luka (bosnyák) 4–0
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Fola Esch (luxemburgi) 1–2

Folgore (San Marinó-i)–Hibernians (máltai) 1–3
FC Prishtina–Connah's Quay Nomads (walesi) 4–1

NEM BAJNOKI ÁG
Domzale (szlovén)–Honka (finn) 1–1
Kauno Zalgiris (litván)–The New Saints 0–5
Csukaricski (szerb)–Sumqayit (azeri) 0–0
Ararat (örmény)–Slask Wroclaw (lengyel) 2–4
FK Asztana (kazah)–Arisz (görög) 2–0
FK Panevezys (litván)–Vojvodina (szerb) 0–1
Austria Wien (osztrák)–Breidablik (izlandi) 1–1
Kuopio PS (finn)–Vorszkla Poltava (ukrán) 2–2
Molde (norvég)
–Servette (svájci) 3–0
Olimpija Ljubljana (szlovén
)–Birkirkara (máltai) 1–0
Qarabag (azeri)–Asdod (izraeli) 0–0
Szocsi (orosz)
–Keshla (azeri)
3–0
FK Rigas FS (lett)
–Puskás Akadémia 3–0 (Lemajics 8., 24. – a másodikat 11-esből, Friesenbichler 18.)
Dudelange (luxemburgi)–Bohemians (ír) 0–1
Elfsborg (svéd)–Milsami (moldovai) 4–0
Hammarby (svéd)–Maribor (szlovén) 3–1
Laci (albán)
–Universitatea Craiova (román) 1–0
AEL Limassol (ciprusi)–Vllaznia (albán) 1–0
Apollon Limassol (ciprusi)–Zilina (szlovák) 1–3
CSZKA Szófia (bolgár)–FK Liepaja (lett) 0–0
Dinamo Batumi (grúz)–BATE (fehérorosz) 0–1
FC Köbenhavn (dán)–Zsogyino (fehérorosz) 4–1
Gzira (máltai)–Rijeka (horvát) 0–2
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Slovácko (cseh) 1–0
Petrocub (moldovai)–Sivasspor (török) 0–1
Viktoria Plzen (cseh)–Dinamo Breszt (fehérorosz) 2–1
Suduva (litván)–Raków (lengyel) 0–0

Spartak Trnava (szlovák)–Sepsi OSK (romániai) 0–0
Arda (bolgár)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 0–2
Shkupi (északmacedón)–Santa Clara (portugál) 0–3
Basel (svájci)–Partizani Tirana (albán) 3–0
FCSB (román)
–Sahtyor Karagandi (kazah) 1–0
Gent (belga)
–Valerenga (norvég) 4–0
Larne (északír)
–Aarhus (dán) 2–1
Szutjeszka (montenegrói)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–0
Velez Mostar (bosnyák)
–AEK Athén (görög) 2–1

Újpest FC–Vaduz (liechtensteini) 2–1 Stieber Z. 7., Tallo 64., ill. Cicek 81.)
Drita (koszovói)–Feyenoord (holland) 0–0
Dundalk (ír)–Levadia (észt) 2–2
Hajduk Split (horvát)–Tobol (kazah) 2–0

Partizan Beograd (szerb)–DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai) 1–0 (Markovics 19.)
Pogon Szczecin (lengyel)–NK Osijek (horvát) 0–0
Valur (izlandi)–Bodö/Glimt (norvég) 0–3
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Rosenborg (norvég) 0–2

1. FORDULÓ

A selejtező 1. fordulójának első mérkőzéseit július 22-én, a visszavágókat 29-én rendezik meg. A párharcokat az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán

VISSZAVÁGÓK
Ararat (örmény)–Mol Fehérvár FC 2–0

Továbbjutott: az Ararat, 3–1-es összesítéssel
Sztruga (északmacedón)–Liepaja (lett) 1–4
Továbbjutott: a Liepaja, 5–2-es összesítéssel
Gagra (grúz)–Szutjeszka (montenegrói) 1–1
Továbbjutott: a Szutjeszka, 2–1-es összesítéssel
KuPS (finn)–Noah (örmény) 5–0
Továbbjutott: a KuPS, 5–1-es összesítéssel
Urartu (örmény)–Maribor (szlovén) 0–1
Továbbjutott: a Maribor, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Valmiera (lett)–Suduva (litván) 0–0
Továbbjutott: a Suduva, 2–1-es összesítéssel
Kauno Zalgiris (litván)–FC Europa (gibraltári) 2–0
Továbbjutott:
a Kauno Zalgiris, 2–0-s összesítéssel
Dinamo Batumi (grúz)–Tre Penne (San Marinó-i) 3–0
Továbbjutott: a Dinamo Batumi, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
FC Santa Coloma (andorrai)–Mons Calpe (gibraltári) 4–0
Továbbjutott:
a Santa Coloma, 5–1-es összesítéssel
St Joseph's (gibraltári)–Levadia Tallinn (észt) 1–1
Továbbjutott: a Levadia Tallin, 4–2-es összesítéssel
Dila Gori (grúz)–Zilina (szlovák) 2–1
Továbbjutott: a Zilina, 6–3-as összesítéssel
Petrocub Hincesti (moldovai)–FK Szileksz (északmacedón) 1–0
Továbbjutott: a Petrocub Hincesti, 2–1-es összesítéssel
NSÍ Runavík (feröeri)–Honka Espoo (finn) 1–3
Továbbjutott
: a Honka Espoo, 3–1-es összesítéssel
Sfintul Gheorghe (moldovai)–Partizani (albán) 2–3
Továbbjutott:
a Partizani, kettős győzelemmel, 8–4-es összesítéssel
Sligo Rovers (ír)–FH (izlandi) 1–2
Továbbjutott:
az FH, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
The New Saints (walesi)–Glentoran (északír) 2–0
Továbbjutott: a The New Saints, 3–1-es összesítéssel

Puskás Akadémia FC–Inter Turku (finn) 2–0
Továbbjutott: a Puskás Akadémia, 3–1-es összesítéssel
Gzira United FC (máltai)–Sant Juliá (andorrai) 1–1 – 11-esekkel: 5–3
Továbbjutott:
a Gzira United, 1–1-es összesítéssel, 11–esekkel
Swift Hesperamge (luxemburgi)–Domzale (szlovén) 1–1
Továbbjutott: a Domzale, 2–1-es összesítéssel
Llapi (koszovói)–Skupi (északmacedón) 1–1
Továbbjuttott: a Skupi, 3–1-es összesítéssel
KÍ Klaksvík (feröeri)–RFS (lett) 2–4 – h. u.
Továbbjutott:
az RFS, 6–5-ös összesítéssel
Laci (albán)–FK Podgorica (montenegrói) 3–0 – h. u.
Továbbjutott: a Laci, 3–1-es összesítéssel
Larne (északír)–Bala Town (walesi) 1–0
Továbbjutott: a Larne, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Bohemians (ír)–Stjarnan (izlandi) 3–0
Továbbjutott:
a Bohemians, 4–1-es összesítéssel
Decsics (montenegrói)–Drita (koszovói) 0–1
Továbbjutott:
a Drita, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
La Fiorita (San Marinó-i)–Birkirkara (máltai) 1–1
Továbbjutott:
a Birkirkara, 2–1-es összesítéssel
Spartak Trnava (szlovák)–Mosta (máltai) 2–0
Továbbjutott:
a Spartak Trnava, 4–3-as összesítéssel
FK Sarajevo (bosnyák)–Milsami Orhei (moldovai) 0–1
Továbbjutott:
a Milsami Orhei, 1–0-s összesítéssel
Breidablik (izlandi)–Racing FC Union (luxemburgi) 2–0
Továbbjutott:
a Breidablik, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Slask Wroclaw (lengyel)–Paide Linnameeskond (észt) 2–0
Továbbjutott:
a Slask Wroclaw, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Coleraine (északír)–Velez (bosnyák) 1–2
Továbbjutott:
a Velez, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Vllaznia (albán)–Siroki Brijeg (bosnyák) 3–0
Továbbjutott:
a Vllaznia, 4–3-as összesítéssel
Newton (walesi)–Dundalk (ír) 0–1
Továbbjutott: a Dundalk, 5–0-s összesítéssel
.

ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
MOL FEHÉRVÁR FC–Ararat Jerevan (örmény) 1–1
Inter Turku (finn)–PUSKÁS AKADÉMIA FC 1–1
Mosta (máltai)–Spartak Trnava (szlovák) 3–2
Mons Calpe (gibraltári)–FC Santa Coloma (andorrai) 1–1
FK Podgorica (montenegrói)–Laci (albán) 1–0

Liepaja (lett)–Sztruga (északmacedón) 1–1
Noah (örmény)–KuPS (finn) 1–0
FK Szileksz (északmacedón)–Petrocub Hincesti (moldovai) 1–1
Honka Espoo (finn)–NSÍ Runavík (feröeri) 0–0
RFS (lett)–KÍ Klaksvík (feröeri) 2–3
Sant Juliá (andorrai)–Gzira United FC (máltai) 0–0
Suduva (litván)–Valmiera (lett) 2–1
Levadia Tallinn (észt)–St Joseph's (gibraltári) 3–1
Dundalk (ír)–Newtown (walesi) 4–0
Zilina (szlovák)–Dila Gori (grúz) 5–1
Milsami Orhei (moldovai)–FK Sarajevo (bosnyák) 0–0
Racing FC Union (luxemburgi)–Breidablik (izlandi) 2–3
Glentoran (északír)–The New Saints (walesi) 1–1
Birkirkara (máltai)–La Fiorita (San Marinó-i) 1–0
Skupi (északmacedón)–Llapi (koszovói) 2–0
FH Hafnarfjördur (izlandi)–Sligo Rovers (ír) 1–0
Paide Linnameeskond (észt)–Slask Wroclaw (lengyel) 1–2
Drita (koszovói)–Decsics (montenegrói) 2–1
Partizani (albán)–Sfintul Gheorghe (moldovai) 5–2
Domzale (szlovén)–Swift Hesper (luxemburgi) 1–0
Bala Town (walesi)–Larne (északír) 0–1
FC Europa (gibraltári)–Kauno Zalgiris (litván) 0–0
Szutjeszka (montenegrói)–Gagra (grúz) 1–0
Velez (bosnyák)–Coleraine (északír) 2–1
Maribor (szlovén)–Urartu (örmény) 1–0
Tre Penne (San Marinó-i)–Dinamo Batumi (grúz) 0–4
Siroki Brijeg (bosnyák)–Vllaznia (albán) 3–1
Stjarnan (izlandi)–Bohemians (ír) 1–1

VISSZAVÁGÓK
Inter Escaldes (andorrai)–Teuta (albán) 0–3 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Teuta, 3–2-es összesítéssel
Buducsnoszt (montenegrói)–HB Tórshavn (feröeri) 0–2
Továbbjutott: a Tórshavn, 6–0-s összesítéssel
Hibernians (máltai)–Folgore (San Marinó-i) 4–2
Továbbjutott: a Hibernians, 7–3-as összesítéssel

KULCSDÁTUMOK
Selejtező, 1. forduló

Itt kapcsolódik be a Puskás Akadémia és a Mol Fehérvár FC.
Sorsolás időpontja: június 15.
Játéknapok: július 8. és 15.

Selejtező, 2. forduló
Itt kapcsolódik be az Újpest.
Sorsolás időpontja: június 16.
Játéknapok: július 22. és 29.

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: július 19.
Játéknapok: augusztus 5. és 12.

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja: augusztus 2.
Játéknapok: augusztus 19. és 26.

A csoportkör sorsolását augusztus 27-én rendezik, a csoportkör első játéknapja szeptember 16.

2021.08.05 20:37:04

Ekl/El NAGY ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Nem kérdés, a magyar csapatnak bravúrra lesz szüksége ahhoz, hogy túljusson svájci ellenfelén.

2021.08.05 18:23:04

Ekl/El POLGÁR LÁSZLÓ (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT (percről percre)

Már az első félidőben négy találat született, az Eszék azonban nem örülhet, hiszen nehéz helyzetbe került.

2021.07.29 18:15:29

Ekl/El BACSKAI JÁNOS

A lengyelországi döntetlen után az Osijek a magyar középpályás szép találatával legyőzte a Pogon Szczecint.

2021.07.29 19:12:19

Ekl/El DUDUCZ TIBOR (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT (percről percre)

Nem sikerült ledolgoznia a hátrányát a Dunaszerdahelynek a Partizan ellen.

2021.07.29 19:31:19

Ekl/El BORBOLA BENCE (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A Rigas FS végig kézben tartotta a meccset, és kíméletlenül kihasználta a lehetőségeit.