Légióskörkép: Dortmund-verés Huszti főszerepléssel, Korhuték kiejtették az Intert

2016.11.28. 17:44
Huszti Szabolcs volt az Eintracht Frankfurt–Dortmund bajnoki hőse (Fotó: AFP)
A franciaországi Európa-bajnokság után számos magyar válogatott labdarúgó igazolt új csapatba, szerződött a honi bajnokságból külföldre. Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt légiósainkkal az elmúlt néhány napban! Játszott percek, lapok, gólok!

A 82. percig pályán lévő Huszti Szabolcs (Eintracht Frankfurt) góllal és gólpasszal járult hozzá a Dortmund 2–1-es legyőzéséhez. Ismét nyertek, így őrzik vezető helyüket Gulácsi Péterék. Az RB Leipzig a magyar kapussal a csapatban 4–1-es győzelmet aratott a Freiburg felett, idegenben. Hét hónap után kezdett ismét bajnokin Szalai Ádám, a Hoffenheim 1–1-re végzett a Mönchengladbach otthonában. A magyar válogatott támadót a szünetben lecserélték. Stieber Zoltán betalált az 1860 München ellen 2–1-re megnyert hétfői bajnokin.

Huszti gólja

Nikolics Nemanja betalált a Dortmundnak a Bajnokok Ligájában, a Legia Warszawa gólrekordot hozó meccsen szenvedett 8–4-es vereséget. Nikolics az 50. gólját szerezte a lengyel klub színeiben. Hatalmas bravúrt hajtott végre a Korhut Mihályt végig a soraiban tudó Hapoel Beer-Seva. Az izraeli csapat 0–2-ről fordítva győzte le az Intert, ami egyúttal az olasz csapat búcsúját jelenti az Európa-ligától.

Nikolics gólja

Dzsudzsák Balázs két gólpasszal segítette győzelemhez az al-Vahdát, amely a Bani Jaszt győzte le idegenben 3–2-re. Bőle Lukács büntetőből talált be a CSMS Iasiban, míg Vida Kristopher tizenegyest harcolt ki, majd ő maga is betalált a Zemplín Michalovce ellen 2–1-re megnyert bajnokin. Priskin Tamás szintén gólt szerzett, a Slovan Bratislava azonban vereséget szenvedett a listavezető zsolnaiak vendégeként.

Vida gólja

Hétvégén bemutatkozott a felnőttek között Kun Bertalan, aki a PSV második csapatában, a holland másodosztályban kapott 25 percet a Volendam ellen. A magyar utánpótlás-válogatott középpályás 2011 óta szerepel az eindhovenieknél, de a FIFA elutasításai miatt csupán 2015 nyarán kapta meg a hivatalos játékengedélyt, addig csak nemzetközi tornákon és barátságos mérkőzéseken játszott.

További információkért kattintson a táblázatban található névre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti mérkőzése!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Megyeri Balázs Greuter Fürth (német II.) Arminia Bielefeld 2–1 90
Stieber Zoltán Kaiserslautern (német II.) 1860 München (i.) 1–1 90 (lecserélték) gól
Karlsruhe 0–0 90
Nagy Dániel Würzburger Kickers (német, II.) Erzgebirge Aue 1–1 nem volt keretben

Mervó Bence Slask Wroclaw (lengyel) Legia Warszawa 0–4 90
Nikolics Nemanja Legia Warszawa (lengyel) Borussia Dortmund (német, BL, i.) 4–8 15 gól
Slask Wroclaw (i.) 4–0 20
Kádár Tamás Lech Poznan (lengyel) Zaglebie Lubin (i.) 3–0 90
Gyurcsó Ádám Pogon Szczecin (lengyel) Korona Kielce (i.) 1–4 73 sárga lap
Litauszki Róbert Cracovia (lengyel) Termalica Nieciecza 1–3 végig a kispadon ült
Koman Vladimir Adanaspor (török) Antalyaspor ( i.) 0–1 58

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.