Serie A: 11 éve nem volt példa ilyen Juventus-szenvedésre

2016.11.27. 16:57
Ez nem a Juventus napja volt… (Fotó: AFP)
A Juventus óriási meglepetésre 3–1-re kikapott a Genoától az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában.

A forduló legnagyobb meglepetését egyértelműen a Genoa szolgáltatta, amely 3–1-re legyőzte a listavezető Juventust.

A piros-kékek gyakorlatilag 29 perc alatt elintézték a címvédőt: a 3. percben a fiatal támadó, Giovanni Simeone (az Atlético-edző Diego Simeone fia) szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, miután közvetlen közelről bekotorta a Juve kapujába a kipattanó labdát.

Nem kellett sokat várni a másodikra, a 13. percben ismét Simeone villant, a tizenhatos széléről érkező beadás után gyönyörűen tette bele a fejét a labdába, amibe Buffon kapus ugyan beleért, ám a labda így is a jobb felsőben kötött ki (2–0).

A 29. percben szöglet után Alex Sandro, a Juventus védője nem tudott menteni a gólvonalról, ehelyett olyannyira szerencsétlenül fejelt bele a labdába, hogy az a „zebrák” kapujába pattant (3–0).

Legutóbb tizenegy évvel ezelőtt volt példa arra, hogy a Juventus háromgólos hátrányban volt az első félidő után – a fekete-fehérek 2005 októberében a Milan elleni rangadón kezdtek hasonlóan rosszul.

A Juve a második félidőben nekiment a Genoának, ám Allegri csapata azon kívül, hogy óriási mezőnyfölényben játszott, kapura veszélytelen volt.

A listavezetőnek csak a szépítésre futotta – 3–1-re kikapott. A Juventusnak veresége után is négy pont az előnye a második Milan előtt (ha a Roma este nyer, a „farkasok” hátránya is ugyanennyi lesz).

A Bologna Nagy Ádám nélkül kapott ki hazai pályán az Atalantától. A magyar középpályás ott volt a kispadon, ám Roberto Donadoni vezetőedző nem cserélte be.

OLASZ SERIE A
14. FORDULÓ
Bologna–Atalanta 0–2
(Masiello 15., Kurtic 68.)
Cagliari–Udinese 2–1
(Farias 35. – 11-esből., Sau 59., ill. Fofana 51.)
Crotone–Sampdoria 1–1 (Falcinelli 43., ill. Fernandes 71.)
Genoa–Juventus 3–1 (G. Simeone 3., 13., Alex Sandro 29. – öngól., ill. Pjanic 82.)