Bundesliga: Huszti dobogóra repítette csapatát, gól és gólpassz a Dortmund ellen!

2016.11.26. 17:28
Huszti Szabolcs volt az Eintracht Frankfurt–Dortmund bajnoki hőse (Fotó: AFP)
Huszti Szabolcs volt a hőse az Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund találkozónak a német Bundesliga 12. fordulójában: góllal és gólpasszal járult hozzá a 2–1-es frankfurti sikerhez. Szalai Ádám először a Bundesliga-szezonban a Hoffenheim kezdőcsapatába került, egy félidő után lecserélték, csapata ikszelt Mönchengladbachban. A Köln az Augsburggal, az Ingolstadt a Wolfsburggal ikszelt, és döntetlenre végződött a Hamburger SV–Werder Bremen Nordderby is.

EINTRACHT FRANKFURT–DORTMUND

Huszti Szabolcs az Eintracht kezdőcsapatában kapott helyet a Dortmund ellen, és az első félidőben egyszer meg is tornáztatta a BVB kapujában álló veterán Roman Weidenfellert. A vendégek próbálták növelni a tempót, egy félideig azonban hiába próbálkoztak – márpedig az élmezőny sűrűsége miatt a Dortmundnak nem hiányzott volna újabb pontvesztés.

A második félidőt góllal, mégpedig Huszti-góllal kezdte az Eintracht: a magyar középpályás egy visszagurítás után jobbal, irgalmatlan erővel lőtt a léc alá. Ez volt Huszti második szezongólja, egyben a 39. Bundesliga-találata.

Huszti gólja

Az Eintracht az utolsó negyedóra elején eldönthette volna a meccset, ám elhibázott egy veszélyes kontrát, melyet Huszti indított – és meg is bűnhődött gyorsan, a 77. percben Pierre-Emerick Aubameyang 13. szezonbeli találatával kiegyenlített. A frankfurtiak sokat nem roskadoztak, két perccel később újra megszerezték a vezetést: Huszti készített elő, okos passzát Haris Seferovic küldte laposan a dortmundi hálóba. A 82. percben lecserélt magyar szélső vastaps kíséretében hagyta el a játékteret – és győzelemnek örülhetett, lévén a Dortmund már nem tudott egyenlíteni. A Frankfurt egyértelmű nyertese a szombati játéknapnak, sikerével fellépett a dobogóra!

Huszti gólpassza

MÖNCHENGLADBACH–HOFFENHEIM

A listavezető, pénteki mérkőzését megnyerő RB Leipzig utáni tömörülés – hat csapat állt három ponton belül a forduló előtt – tagjai közül a Hoffenheimre nehéz feladat várt, az 5–7–0-s mérleggel rendelkező csapat Mönchengladbachba látogatott. Szalai Ádám Sandro Wagner ékpárjaként a Hoffenheim kezdő tizenegyében kapott helyet, először a bajnoki szezonban.

A Gladbach a 25. percben szerzett vezetést, Christian Kramer okos passzal találta meg a tizenhatoson belül Mahmoud Dahoudot, aki szépen a hosszú sarokba csavart. A szünetben Szalait lecserélték, a Hoffenheim pedig Nadiem Amiri révén hamar kiegyenlített.

A TÖBBI PÁLYÁN

A HSV–Werder Bremen Nordderby az utóbbi években megszokottak szerint két krízisbe süllyedt csapatot talált – mindkét patinás csapat kieső helyen állt. Az első félidő mozgalmas volt, Michael Gregoritsch kétszer vezetést szerzett a Hamburgnak (a második gólnál Nicolai Müller előkészítése egészen parádés volt), a brémaiak kétszer egyenlítettek Fin Bartels és Serge Gnabry révén. A második félidőre elapadtak a gólok, 2–2 a vége, ezzel egyik csapat sem került sokkal előrébb…

A Köln némi meglepetésre nem bírt hazai pályán az Augsburggal, az idényben eddig szenvedő Ingolstadt kihagyott egy tizenegyest, és aztán hiába szerzett vezetést a Wolfsburg ellen, a „farkasok” a hajrában elcsentek egy pontot.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Mönchengladbach–Hoffenheim 1–1 (Dahoud 25., ill. Amiri 53.)
Köln–Augsburg 0–0
Hamburg–Werder Bremen 2–2 (Gregoritsch 3., 28., ill. Bartels 14., Gnabry 45.)
Ingolstadt–Wolfsburg 1–1 (Jung 31., ill. Caligiuri78.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–1 (Huszti 46., Seferovic 79., ill. Aubameyang 77.)
Bayern München–Bayer Leverkusen 2–1 (Thiago Alcántara 30., Hummels 56., ill. Calhanoglu 35.)

1. RB Leipzig 12 9 3 27–10 +17 30
2. Bayern München 12 8 3 1 26–8 +18 27
3. Eintracht Frankfurt 12 7 3 2 18–10 +8 24
4. 1. FC Köln 12 6 4 2 18–8 +10 22
5. Hoffenheim 12 5 7 21–14 +7 22
6. Borussia Dortmund 12 6 3 3 27–14 +13 21
7. Hertha 11 6 3 2 17–10 +7 21
8. Mainz 11 5 2 4 21–20 +1 17