El: Korhuték 0–2-ről fordítva kiejtették az Intert

2016.11.24. 20:59
Az Inter kétgólos előnyről vérzett el Izraelben (Fotó: Reuters)
A Hapoel Beer-Seva labdarúgócsapata Korhut Mihályt végig a soraiban tudva 3–2-re nyert az Inter ellen az Európa-ligában, ezzel megőrizte esélyét a továbbjutásra. A milánóiak viszont biztos, hogy csoportutolsóként végeznek.

G-CSOPORT

Az Ajaxnak 40 percig tartott, míg fel tudta törni a Panathinaikosz védelmét, Lasse Schöne egy távoli szabadrúgásnál alaposan megtréfálta a befelé, a rövidre elmozgó Pana-kapust, és óriási gólt lőtt a hosszúba. Fordulás után Kenny Tete egy átlövéssel gyorsan növelte az amszterdamiak előnyét, a holland csapat már 13 pontos, csoportelső.

Vigóban a Celta Iago Aspas révén hamar megszerezte a vezetést a Standard Liege ellen, hogy a 81. percig tartsa azt, de akkor jött Konsztantinosz Laifisz, és egy csukafejessel „levette” a hazaiakat egy pontra. Aspas a 94. percben kapott még egy piros lapot is, hogy még rosszabb legyen a vigóiak hangulata... A Standard gólkülönbséggel előzi meg a Celtát a csoport még továbbjutást jelentő második helyén.

Ajax (holland)–Panathinaikosz (görög) 2–0 (Schöne 40., Tete 50.)
Celta Vigo (spanyol)–Standard Liege (belga) 1–1 (Iago Aspas 8., ill. Laifisz 81.)

H-CSOPORT

A H-csoportban egy továbbjutó már az ötödik forduló előtt biztos volt: a Sahtar Doneck. Az ukrán klub mind a négy meccsét megnyerte korábban, ráadásul az ötödik körben az egy ponttal az utolsó helyen álló Konyaspor volt az ellenfél hazai pályán. A törököknek mindenképpen nyerniük kellett, hogy életben tartsák esélyüket a továbbjutásra, de ennek realitása nem volt túl nagy. A mérkőzés igazolta a papírformát, az ukránok sima 4–0-val abszolválták a találkozót.

Ellenben a Braga és a Gent egymás elleni meccse nagy rangadónak számított, hiszen a Braga idegenbeli győzelme esetén bebiztosíthatta volna a második helyet. Bár a portugálok kétszer is megszerezték a vezetést, a hazaiak mindkét alkalommal egyenlítettek, így a 2–2-vel életben tartották továbbjutási esélyüket.

Az utolsó fordulóban Braga–Sahtar és Konyaspor–Gent összecsapásokat rendeznek.

Gent (belga)–Braga (portugál) 2–2 (K. Coulibaly 32., Milicevic 40., ill. Sztojiljkovics 14., Hasszan 36.)
Sahtar Doneck (ukrán)–Konyaspor (török) 4–0 (Bardakci 11. – öngól. Dentinho 36., Eduardo 66., Bernard 74.)

I-CSOPORT

A Salzburg az utolsó esélyét próbálta megragadni a Krasznodar ellen, és meg is szerezte a vezetést Munasz Dabbur szép fejesével. Az oroszok kezét a 85. percben Fortuna is fogta az egyenlítésnél: Fjodor Szmolovnak már csak a hálóba kellett terelnie egy lecsúszott beadás után a kapufáról elé pattanó labdát. A döntetlen a Krasznodar továbbjutását és a Salzburg búcsúját eredményezte.

A gelsenkircheni Schalke–Nice meccsen Jevhen Konopljanka egy egészen elképesztő védelmi (és kapus-) szerencsétlenkedés után szerezte meg a német csapat első gólját, hogy aztán Dennis Aogo büntetőből állítsa be a végeredményt. A Schalke ötből ötöt nyert, és természetesen csoportelső, a francia bajnokságban remekül szereplő nizzaiak a csoport utolsó helyén állnak, és búcsúztak.

FK Krasznodar (orosz)–Salzburg (osztrák) 1–1 (Szmolov 85., ill. Dabbur 37.)
Schalke (német)–Nice (francia) 2–0 (Konopljanka 14., Aogo 80. – 11-esből)

J-CSOPORT

A Qarabag a legutóbbi hét tétmérkőzését kapott gól nélkül megnyerte, Liberecben azonban hamar hátrányba került, miután a 11. percben hipp-hopp, jött Egon Vuch. A második félidő elején az orosz Nyikolaj Komlicsenko a duplájával eldöntötte a mérkőzést, a Liberec megőrizte esélyét a továbbjutásra.

A Fiorentina be is biztosíthatta volna azt, hiszen kétgólos hátrányból felállt otthon a PAOK-kal szemben, de a zöld-foki-szigeteki Garry Rodrigues 93. percben szerzett góljával a szaloniki csapat csak elvitte a három pontot.

Liberec (cseh)–Qarabag (azeri) 3–0 (Vuch 11., Komlicsenko 57., 63. – az elsőt 11-esből)
Fiorentina (olasz)–PAOK (görög) 2–3 (Bernardeschi 33., Babacar 50., ill. Sahov 5., Djalma Campos 26., G. Rodrigues 93.)

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Fiorentina 5 3 1 1 13–5 +8 10
2. Qarabag 5 2 1 2 6–10 –4 7
3. PAOK 5 2 1 2 5–6 –1 7
4. Slovan Liberec 5 1 1 3 7–10 –3 4

K-CSOPORT

Utolsó esélyét próbálta megragadni az Inter, amely a Korhut Mihállyal felálló Hapoel Beer-Seva otthonába látogatott.

Az olaszok nagyszerűen játszottak az első félidőben, és kétgólos előnnyel vonulhattak a szünetre. A 13. percben Éder kanyarította be a tizenhatos csücskéről a labdát, amit az érkező Mauro Icardi belsőzött közelről a kapuba. Nem sokkal később Marcelo Brozovic küldte el szép csellel a védőjét, majd 17 méterről a jobb sarokba lőtt. Szépségdíjas gól volt, ismét Éder volt a kiszolgáló (0–2).

A szünetet követően teljesen megfordultak az erőviszonyok, az izraeli csapat fokozatosan átvette az irányítást. Ennek az 58. percben meglett az eredménye, Lúcio Maranhao szépen fejelt a jobb alsóba Radi szabadrúgását követően (1–2).

A 70. percben hatalmas lehetőséghez jutott a Hapoel Beer-Seva. Handanovic fejbe rúgta a kilépő hazai játékost, amiért a szlovén második sárga lapja után pirosat, míg a hazai együttes büntetőt kapott. A labda mögé Anthony Nwakaeme állt, és bár a csereként beálló Carrizo érezte az irányt, hárítani nem tudott (2–2).

A hajrában nagy erőket mozgósított a Hapoel a győzelem megszerzése érdekében, erőfeszítéseit pedig a 93. percben siker koronázta. Szép kiugratást követően Ghadir sarkalt az érkező Ben Szahar elé, aki magabiztosan a kapuba lőtt (3–2).

Az Inter már biztosan a csoport utolsó helyén végez, a Hapoel Beer-Seva pedig a Southamptonnal játszik ki-ki meccset az utolsó fordulóban. Korhut Mihály végigjátszotta az összecsapást, a 19. percben sárga lapot kapott.

A csoport másik mérkőzésén a Sparta Praha abban a tudatban fogadta a Southamptont, ha legalább egy pontot szerez, továbbjut. A csehek Nhamoinesu Costa közeli találatával már a 11. percben megszerezték a vezetést, és mint később kiderült, ezzel a góllal a győzelmet is megszerezték.

A Sparta Praha a sikerének köszönhetően már biztos csoportelső, míg a Southamptonnak nem szabad kikapnia a Hapoel Beer-Seva elleni utolsó csoportmeccsén.

Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Internazionale (olasz) 3–2 (Lúcio Maranhao 58., Nwakaeme 71. – 11-esből, Szahar 93., ill. Icardi 13., Brozovic 25.)
Sparta Praha (cseh)–Southampton (angol) 1–0 (N. Costa 11.)

L-CSOPORT

A Steauának muszáj volt nyernie az Osmanlispor ellen, ettől azonban sokáig igen távol állt. A 68. percig hátrányban volt a bukaresti alakulat, ám akkor egyenlített, majd Gabriel Tamás találatával megszerezte első győzelmét.

A csoport másik meccsén az FC Zürich a hajrában mentett pontot a Villarreallal szemben, ezzel ez a kvartett teljesen nyílt az utolsó kör előtt.

Steaua Bucuresti (román)–Osmanlispor (török) 2–1 (Momcsilovics 68., Tamás 86., ill. Papa N'Diaye 30.)
FC Zürich (svájci)–Villarreal (spanyol) 1–1 (R. Rodriguez 87. – 11-esből, ill. Soriano 14.)