Balajti góljával győzött a Tiszakécske az Óvár ellen

2022.07.31. 17:21
A labdarúgó NB II 1. fordulójában a Tiszakécskei LC Balajti Ádám büntetőből szerzett góljával 1–0-ra nyert az újonc Mosonmagyaróvár ellen.
Farkas Norbert (fehérben) gyűri ellenfelét (Fotó: Sipos Bence)
LABDARÚGÓ NB II

1. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (0–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Balajti, 74.) – Erdei C., Szekér (Horváth Z., 66.), Kiss N. (Pongrácz, 60.), Gyurján (Vachtler, 60.) – Zamostny, Geiger (Lovas Zs., 60.). Vezetőedző: Visinka Ede
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Gáncs, Czingráber, Debreceni, Horváth K. (Nagy K., 60.) – Tóth L. (Jasarevic, 85.), Végh B., Illés (Sajbán Mi., 60.), Nagy Z. (Boros G., 85.) – Szalka (Monori, 73.), Deák I. Vezetőedző: Varga László
Gólszerző: Balajti (84. – 11-esből)
Visinka Ede:
–Nagyon örülök a győzelemnek. Nem játszottunk jól, hetven percig görcsösek voltunk. Nem volt bennünk kreativitás, még kapura sem lőttünk. Szerencsére a cseréink nagyon jól szálltak be, és egy tizenegyessel sikerült eldöntenünk a mérkőzést. Az egész csapatnak gratulálok a győzelemhez, mert végig türelmesek voltunk, annak ellenére, hogy nagyon jó csapattal játszottunk.
Varga László:
–Jól játszott a csapat, megvoltak a lehetőségeink. Egy jó ikszes meccsnek éreztem, amíg nem jött az a véleményes tizenegyes. Utána mentünk az eredmény után, de nem sikerült az egyenlítés.

Nagyjából hetven percig nem túl magas színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A sok-sok apró szabálytalanság miatt folyamatos játék nem tudott kialakulni, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az említett periódus alapján a döntetlen lett volna igazságos. A 70. perc után viszont a Tiszakécske minőségi cseréi, illetve azért, mert az újonc gárda kissé elfáradt, fölénybe került a hazai csapat.

Balajti Ádám a 74. percben állt be csereként, és a 83. percben kiharcolt egy büntetőt.A tizenegyes előtt Tóth László szabálytalankodott a korábbi gólkirállyal szemben. Tettéért sárga lapot kapott. A sértett magabiztosan értékesítette a büntetőt a 84. percben: a labdát balra lőtte, a kapus jobbra dőlt el. 1–0

A gól után a vendégcsapat vezetőedzője cserékkel próbált frissíteni, de az egyenlítés már nem sikerült, így a Tiszakécskei LC otthon tartotta a pontokat a szezon első mérkőzésén.

90. perc: Véget ért a mérkőzés! A Tiszakécskei LC megszerezte a három bajnoki pontot.

85. perc: Kettős óvári csere: Nagy Zoárd és Tóth László hagyta el a pályát, még Boros Gábor és Mahir Jasarevic jött be.

Balajti ezúttal sem hibázta el a tizenegyest - járt is a gratuláció a társaktól

84. perc: GÓL! Balajti Ádám büntetőből lőtt góljával megszerzi a vezetést a Tiszakécske. A tizenegyes előtt Tóth László szabálytalankodott Balajti Ádámmal szemben. Tettéért sárga lapot kapott. Balajti magabiztosan értékesítette a büntetőt. A labdát balra lőtt el, a kapus jobbra dőlt el. 1–0.

74. perc:Balajti lép pályára Farkas Norbert helyére.

73. perc: Lovas Zsombor ezúttal lábbal veszélyeztetett 7 méterről. Heinrich védett.

73. perc:Monori Norbert jött be Szalka Dominik helyére.

72. perc: Az első tiszakécskei helyzet. Pongrácz beadása után Lovas Zsombor fejelt kapura. Pár centivel ment mellé a labda.

Nagy csata a pályán, kevés helyzettel (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

66. perc: Újabb kécskei csere: Szekér Ádám helyett Horváth Zoltán a pályán.

60. perc: Több csere is történik: tiszakécskei oldalon elhagyja a pályát Kiss Norbert, Gyurján Bence és Geiger Norbert, helyettük Pongrácz Viktor, Lovas Zsombor és Vachtler Csaba érkezik. A mosonmagyaróváriaknál Horváth Kevin és Illés Dávid jönnek le, míg Sajbán Miklós és Nagy Kevin lépnek pályára.

Továbbra is helyzetek nélkül zajlik a mérkőzés. A játék képe megegyezik az első félideivel.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A félidőben a pályán köszöntötték a tiszakécskei U16-os leány csapat tagjait, akik az elmúlt bajnoki szezonban aranyérmet szereztek a korosztályos bajnokságban.

45. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Illés Dávid kapott sárga lapos figyelmeztetést.

Sok apró szabálytalanság tarkítja a játékot, így folyamatosság nem alakul ki.

30. perc: Továbbra is mezőnyben zajlik a játék, gólhelyzet még nem volt.

20. perc: Máté Zsolt kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszás után.

16. perc:Gáncs Botond kapott sárga lapot. Farkas Norbert ellen szabálytalankodott.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első tíz perc. A kapuk még nem forogtak veszélyben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A tiszakécskeiek indították útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok. A Tiszakécskei LC labdarúgói fehér mezben, még a vendégek feketében lépnek pályára.

A Tiszakécskei LC kezdőcsapatában 5 új igazolás, Antal Botond, Zamostny Balázs, Kiss Norbert, Szekér Ádám és Geiger Norbert kaptak helyet. A Mosonmagyaróvár kezdő tizenegyében nincs olyan labdarúgó, aki a nyári átigazolási időszakban csatlakozott az MTE gárdájához.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal 13. helyen záró Tiszakécske az NB III Nyugati csoportjának győzteseként feljutott Mosonmagyaróvár ellen.