Novák Csanád lett a Nyíregyháza nyerőembere Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.10.02. 14:50
A ma is sárgában játszó gyirmótiak kétszer is előnyhöz jutottak a Nyíregyháza ellen, ám a vendégek mindkétszer gyorsan egyenlíteni tudtak, sőt a végén fordítottak is (Fotók: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a második helyen álló Gyirmót FC Győr a 15. Nyíregyházát fogadta. Hiába szerzett kétszer is vezetést a házigzda, végül mégis vereséget szenvedett Csertői Aurél csapata. Az ötgólos mérkőzésen sajnos a mentőknek is akadt dolga.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–3 (2–2)
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 618néző, Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Nagy Viktor)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák–Szegi, Hudák, Csörgő, Helembai (Nahirnij, 12.) –Nagy P. (Berki, 63.), Vass Á. (Soltész D., 79.), Kovács M. –Herjeczki (Kovács D., 79.), Pethő (Simon A:, 63.), Medgyes. Vezetőedző: Csertői Aurél
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC: Nagy S. – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Márkus, Sigér Á., Farkas B., Pantovics (Pekár, 79.) – Gresó (Szerető, 74.), Novák Cs. (Csősz R., 90+3.)Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Herjeczki (15.), Medgyes (38.), ill. Novák Cs. (17.,59.), Pantovics (45+2.)
Csertői Aurél: – Jól kezdtük a mérkőzést, kétszer vezettünk, de védőink dekoncentráltsága miatt az előnyünket nem tartottuk meg. A második félidőben a vendégvezetés után próbáltam változtatni a támadójátékunkon, de ezt a sziklaszilárd vendégvédelem megakadályozta.
Huszák Géza: – A Gyirmót igazolta jó hírét, ám mentálisan erősek voltunk, hiszen kétszer is jó időben sikerült egyenlítenünk, a harmadik gólunk után pedig nem hagytunk teret a hazaiaknak.

A mérkőzés egy súlyos sérüléssel kezdődött: a 8. percben a gyirmóti tizenhatos előterében összefejelt Farkas Bendegúz és Helembai Márk, utóbbit mentőautóval vitték le a pályáról. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek a sérülés előtt és után is, a vezetést a 12. percben a hazaiaknak sikerült megszereznie Herjeczki Kristóf révén egy bal oldali akció végén. Gyorsan jött utána az egyenlítés, egy ártalmatlan helyzetben hazafelé passzolt labdára csapott le az egykori gyirmóti játékos, Novák Csanád, és a hálóba lőtt. A jó iramú, helyzetekben is bővelkedő első félidő hajrájában aztán ismét előnybe került a Gyirmót, Medgyes Zoltán fejese a kapuba pattant. A félidő ráadásában aztán ismét egyenlítettek a vendégek, Pantovics lőtt közelről a kapuba.

A fordulás után ott folytatták a szabolcsiak, ahol az első félidő hosszabbításában abbahagyták: a vendégek támadásaiban volt több veszély. Novák Csanád szép egyéni akciója aztán gólt ért, így az 59. percben már a Spartacus vezetett. A hazaiak küzdöttek az egyenlítésért, ám csak kapufáig jutottak. A cserék ugyan színt vittek a játékba mindkét oldalon, de újabb gól már nem esett a mérkőzésen.

20. Dorogi FC9135 7–18–11 6

90+4. perc: Szegi nagy bedobása után nem alakul ki helyzet Nagy S. kapuja előtt, aztán amikor ki tudják rúgni a labdát a vendégek, Derdák M. lefújja a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Csősz Richárd áll be Novák Csanád helyére.

90. perc: Három perc a ráadás.

80. perc: Kovács Dominik kap sárga lapot.

79. perc: Cserél a Nyíregyháza: Pekár László jön Pantovics helyére. Kettős csere a gyirmóti oldalon: Vass Ádámot Soltész Dominik, HerjeczkitKovács Dominik váltja.

77. perc: Medgyes lövését fejeli szögletre Sigér Á. A szögletet követően Hudák fejeli a labdát a kapufára.

75. perc: Szerető iramodik meg a bal oldalon, Csörgő tisztáz előle már a tizenhatoson belül.

74. perc: Gresót Szerető Krisztofer váltja a vendégeknél.

72. perc: Berki 17 méteres lövése a jobb kapufa külső ívéről perdül kapu mellé.

70. perc: Novák fejeli a labdát kapu mellé egy balról érkező beadás után.

65. perc: Novák Cs.reklamálása sárga lapot ér.

63. perc: Gyirmóti cserék: Berki István jön Nagy Patrik helyére, Simon András pedig Pethő Bencét váltja.

62. perc: Márkus lövése elszáll a kapu mellett.

59. perc: GÓÓÓÓL! Novák egy labdaszerzés után a bal sarok felé viszi a labdát, majd néhány csel után éles szögből, 14 méterről a hosszú alsóba lő. 2-3

53. perc: Sigér Á. bal oldali, lapos lövését Rusák fogja a rövid saroknál.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Kiegyenlített játék folyt az első félidőben (Fotók: Nagy Gábor/Kisalföld)

45+6. perc: Vége az első félidőnek.

45+5. perc: A beívelt szabadrúgás után Baki fejese nem okoz gondot Rusáknak.

45+4. perc: Csörgő kap sárga lapot.

45+2. perc: GÓÓÓÓL! Ismét egyenlít a Nyíregyháza, Farkas B. beadását nem éri el Rusák, a mögötte érkező Pantovics pedig közelről a kapuba lő. 22

45. perc: Öt perc az első félidő végén a hosszabbítás.

44. perc: Sigér Á. 20 méteres lövése egy védőről pattan szögletre.

Másodszorra Medgyes (70) juttatta vezetéshez a gyirmótiakat

38. perc: GÓÓÓÓL! Szegi jobb oldali beadását Medgyes a hosszú oldalról, a földre pattintva fejeli a jobb alsóba. 21

33. perc: Novák Cs. kerül helyzetbe ismét a gyirmóti tizenhatoson belül, de Rusák kézbe tudja venni a labdát, mielőtt ellőné azt az egyenlítő gól szerzője.

30. perc: Farkas B. kerül helyzetbe a bal oldalon, a lapos lövése azonban elmegy keresztben a kapu előtt.

27. perc: Nagy P. szöglete után Szegi fejel kapu felé, Nagy S. véd.

24. perc: Nagy P. kap sárga lapot egy, az alapvonal közelében elkövetett szabálytalanság miatt. Pantovics lapos szabadrúgását Hudák tisztázza az ötös vonaláról.

17. perc: GÓÓÓÓL! Kovács M. adja hátra a labdát, az ártalmatlannak tűnő passzt Hudák elvéti, így a labda Novák Cs. elé kerül, ő pedig a kimozduló Rusák alatt 12 méterről a kapuba gurít, így egyenlít a vendégcsapat. 11

15. perc: GÓÓÓÓL! Medgyes beadása után Herjeczki lövi a labdát középről, hat méterről a bal alsóba. 10

14. perc: Gresó lövését védi Rusák.

12. perc: Farkas B. vissza tud jönni a pályára, Helembait azonban mentőautóval viszik le a pályáról. A helyére Nahirnij Artemáll be.

8. perc: Csúnyán összefejel két játékos. Ápolás, jönnek a mentők is.

6. perc: Medgyes lövése egy védőről pattan szögletre. A szöglet is veszélyes, de Kovács M. éles szögből leadott lövése végül kapu fölé száll.

2. perc: Már a második percben villan a sárga: Pantovics tartott rá ellenfele lábára a félpályánál.

1. perc: Sárgában a hazaiak, fehérben a vendégek. A mérkőzést a Nyíregyháza kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a második legjobb gólkülönbséggel álló Gyirmót FC Győr a hármas nyeretlenségi sorozatát követően legutóbb a Kazincbarcikát legyőző Nyíregyházával.