A DVTK nem tudott felállni a sokkból Szentlőrincen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.10.02. 14:50
Daróczi lerázta védőit, és a bal felsőbe lőtt, Danilovicsnak (sárgában) csak a bosszankodás maradt (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Szentlőrinc a játéknap előtt negyedik Diósgyőrt fogadta, s egy korai, büntetőből szerzett góllal, majd egy tanítani való kontrával 2–0-ra le is győzte a feljutásra áhítozó ellenfelét.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–DIÓSGYŐRI VTK 2–0 (2–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 700 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (dr. Bede Tamás, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC: Prokop – Keresztes B., Nagy Zs., Farkas M. – László D. (Rétyi R., 62.), Németh E., Papp G., Kiss-Szemán (Erdélyi B., 28.) – Szabó M. (Vidnyánszky M., 74.), Daróczi (Török L., 74.) – Grumics (Mervó, 62.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
DIÓSGYŐR: Danilovics –Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bertus (Bokros, 81.) – Koman, Holdampf, Bényei Á. (Jurek, 72.) – Cseke (Szőke A., a szünetben), Lukács D. (Eppel, 62.), Könyves N. (Papp M., a szünetben).Vezetőedző: ifj. Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Szabó M. (3. – 11-esből), Daróczi (27.)
Jeremiás Gergő
: – Készültünk az ellenfélből, igyekeztünk végig nyomás alatt tartani a Diósgyőrt. Jól kezdtünk, a vezetésünk után is próbáltunk kezdeményezni. A vendégeknek is akadt lehetőségük, de mi is vezettünk veszélyes akciókat. Hamarabb is lezárhattuk volna a meccset, ám ennek ellenére nagyon örülünk a három pontnak.
ifj. Kuznyecov Szergej: – Erre a játékra számítottunk az ellenféltől. Sikerült pár helyzetet kidolgoznunk, de aki nem talál be a kapuba, az nem nyerhet…

Ahogy a kép is mutatja, a hazaiak magasabbra jutottak a DVTK-nál (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Álomszerűen kezdődött az október és a DVTK elleni mérkőzés a Szentlőrinc számára, hiszen Könyves Norbert már a 3. percben összehozott egy büntetőt a hazaiaknak. A tizenegyest a sértett, Szabó Máté nagyon nyugodtan értékesítette is, s így megszerezte a piros-feketéknek a vezetést. 1–0

A folytatásban ugyan talán többet birtokolta a labdát a miskolci csapat, de a kapura szinte teljesen veszélytelen volt. Sőt, játékban sem tudtak Komanék a Szentlőrinc fölé nőni. Ennek egy újabb hazai gól lett az eredménye. Egy kontra során László Dávid húzott befelé a jobb szélről, majd két védő között tökéletes labdát adott Daróczinak, aki kapásból lőtt a bal felsőbe. 2–0

A fordulás után láthatóan percről percre feszültebb lett a DVTK, s olykor a durvaság sem állt tőle messze, amit a játékvezető nem honorált lapokkal. A vendégeknek egy veszélyes fejesük volt, Eppel próbálkozott, de Prokop azt is kitolta. A hazaiaknak is megvolt a lehetőségük arra, hogy növeljék előnyüket. Összességében teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Szentlőrinc.

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Vastapssal ünnepli a közönség a hazai csapatot.

90. perc: Németh Erik kapott sárga lapot.

86. perc:Prokop kapott sárgát időhúzásért.

83. perc:Prokopot ünnepli a közönség, Eppel fejesét ütötte ki a bal felsőből.

81. perc: Közben cserélt is a Diósgyőr, Bertus helyett Bokros folytatja.

81. perc: Papp Marcell kapott sárga lapot színészkedés miatt.

78. perc: Rétyi kapott nagyszerű labdát, de a legközelebb álló védőbe lőtte egy testcsel után a vendég ötös környékén.

74. perc: Mindkét gólszerző elhagyta a pályát. Szabó Máté helyett Vidnyánszky és Daróczi helyére Török László érkezett.

72. perc: Csere a vendégeknél! Bényei Ágoston helyére Jurek érkezett a miskolciaknál

67. perc: Most Szabó Máté rohamozott a jobb oldalon, lőtt is kissé kiszorított helyzetből, a labdáját Danilovics ütötte mellé.

65. perc: Mervó jelezte is, hogy pályán van, egy szép szóló után lőtt, de Danilovics könnyedén fogta a próbálkozását.

62. perc: László Dávid helyére Rétyi, Grumicséra Mervó érkezett a Szentlőrincnél, a másik oldalon Lukács Dánielére Eppel.

58. perc: Emelt lábbal csúszott oda Csirmaz Szabónak, nagyjából térdmagasságban találta el. Ismét nincs lap. A diósgyőriek igyekeznek kilökdösni a sérültet a pályáról, amiből óriási tumultus alakul ki felette. Úgy néz ki, Baranyában a Diósgyőrnél mindig elszakad a cérna, Pécsen is hasonló tömegjelenetnek lehettek szemtanúi a szurkolók.

Daróczi egyszer villant, amivel meg is pecsételte a Diósgyőr sorsát (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

55. perc: Csirmaz hátulról belerúgott egy hatalmasat Szabó Máté támaszkodó lábába, a játékvezető elbeszélgetett a szabálytalankodóval, de lapot nem adott.

50. perc: Szőke került helyzetbe, de Prokop hárítani tudta a lövését.

46. perc: Folytatódik a találkozó. Csekehelyett Szőke, illetve Könyves helyett Papp Marcell érkezett a szünetben a Diósgyőrbe.

Vége az első félidőnek!

44. perc: Papp G. Benedek kapott jó labdát a vendég tizenhatoson belül, de nem tudott ballal elég erőt vinni a lövésbe.

39. perc: Szabó Máté előtt zárt össze két védő, ápolni kell.

34. perc: Megvan a meccs első sárgája, a hazaiak játékosa, Papp G. Benedek kapta.

33. perc: Bertus hátulról, két kézzel, a vállánál fogva rántotta le László Dávidot, miután az kicselezte, és lépéselőnybe került. A játékvezető elbeszélgetett a vendég játékossal, de llapot nem adott.

28. perc: Kényszerű csere! Kiss-Szemánt Erdélyi Botond váltotta a Szentlőrincben.

27. perc: GÓÓÓÓÓL! Gyors kontra végén növeli előnyét a Szentlőrinc! László Dávid készített le nagyszerűen Daróczi elé, aki jobbal kilőtte a bal felsőt 14 méterről.2–0

26. perc: Inkább a mezőnyben zajlik a játék, a Diósgyőr egyre inkább átveszi az irányítást.

13. perc:Koman távoli szabadrúgása nem talált embert, de épp így lett veszélyes. Prokop azonban ki tudta tornázni a labdát a vonalról.

7. perc: Farkas Marcell száguldott el a jobb szélen, beadása jól találta meg Daróczit, de a támadó pörgetése elakadt egy védőben.

5. perc: Egy gyors bal oldali támadás végén Cseke emelkedett középen, de fejese elkerülte a kaput.

3. perc:GÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc!Szabó Máté középre lőtte a büntetőt, így az elvetődő Danilovics felett a kapuba szállt. 1–0

3. perc: Könyves Norbert lerántotta Szabó Mátét, tizenegyeshez jut a Szentlőrinc!

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. A labdát a piros-feketében pályára lépő hazaiak indították útjára, a vendégek tiszta fehérben játszanak.

A Diósgyőr nem lazsálhat a meccs előtt, fel kell pörögnie a kezdő sípszóra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négymeccses nyeretlenségi sorozatát legutóbb a Szeged legyőzésével lezáró Szentlőrinc az előző három fordulóban hibátlan Diósgyőr ellen.