Békéscsabán győzött az újonc Mosonmagyaróvár

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2022.10.02. 14:50
A békéscsabai Czékus Ádám a levegőben (Fotók: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
Hat nyeretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után sikerült győzelmet aratnia a nemrégiben edzőváltáson átesett mosonmagyaróvári csapatnak a legutóbb augusztus közepén mérkőzést nyerő Békéscsaba otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–0)
Békéscsaba, 830 néző. Vezette: Farkas Tibor (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G. (Hodonicki, 71.), Fazekas L., Albert I. – Váradi (Szalai D., a szünetben), Zvara, Kitl M., Fülöp I. (Szabó Cs., 85.) – Czékus (Mágocsi, 84.), Lukács R. (Máris, a szünetben), Hamed. Vezetőedző: Brlázs Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Gáncs Buglyó, 83.), Czingráber, Debreczeni A., Jasarevic (Múcska, 67.), Horváth K. – Simita, Végh, Illés (Monori, 67.) – Nagy Z. (Papp Sz., 89.), Szalka (Sajbán Mi., 83.)Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző:
Nagy Z. (86.)
Brlázs Gábor: – Gyalázatos teljesítményt nyújtottunk az első félidőben. Szégyellem magam ezért, és remélem, hogy nem csak én. Az esélytelenek nyugalmával a csapat jól játszik, de ha nekünk van nagyobb esélyünk, akkor rendre alulmaradunk.
Horváth Csaba: – Jól kezdtük a mérkőzést, meg is leptük a Békéscsabát. Bár voltak veszélyes helyzeteik, mégis úgy érzem, hogy jobban játszottunk az első félidőben. A kiállítás meghatározta a második félidő kimenetelét.

Nem rágta tövig a körmét a publikum az első félidőben, jobbára mezőnyjáték folyt a pályán. Bár a hazai oldalon Hamed többször is ígéretes helyzetbe került, a lehetőségeit sorra elpuskázta. Az addigi legfontosabb történést Zvara Levente kiállítása jelentette, aki nem látva más megoldást, a félpályánál lerántotta a kiugrani készülő Illés Dávidot, amiért idő előtt el kellett hagynia a pályát.

Ki tudja, hogy mi történt volna, ha Máris Dominik lövése a 63. percben a kapufa helyett a hálóban landol, mindenesetre ennél nagyobb helyzete már csak a Mosonmagyaróvárnak volt a második félidőbe. Ebből Nagy Zoárd fejese révén gól, méghozzá győzelmet jelentő gól született. A Békéscsaba hat bajnoki után is nyeretlen maradt, a vendégek pedig négy találkozó után örülhettek újra győzelemnek.

90+3. perc: A játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

89. perc: Nagy helyén Papp Szilárd játszik tovább a vendégeknél.

Útban a labda a csabai hálóba, Bukrán már tehetetlen

86. perc:GÓÓÓL! Horváth Kevin ívelte középre a labdát, Nagy Zoárd pedig az üresen maradt kapu közepébe bólintott, 0–1

85. perc: Fülöp helyén Szabó Csaba játékban.

84. perc: Czékust Mágocsi Bence váltja a hazai oldalon.

83. perc: Szalka-Sajbán Miklós Viktor ésGáncs-Buglyó Botond csere a vendégeknél.

71. perc: A sérült Puskás helyén Hodonicki Márk játszik tovább.

67. perc: Kettős csere az óváriaknál: Illés helyén Monori Norbert, Jasarevic helyén Múcska Viktor a pályán.

64. perc: Albert Istváné a következő sárga lap, aki felrúgta Horváth Kevint.

63. perc: Hamed ugratta ki Márist, aki egyedül tört kapura, labdája a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe,

60. perc: Debreceni András is megkapta a sárgát, szövegért.

60. perc:Czékus robogott el a jobb oldalon remekül adott középre, a gólvonalnál álló Máris centikkel maradt le a labdáról.

55. perc: Jasarevic érdemelt ki egy sárga kártyát, színészkedésért.

53. perc: Hamed cselezgetett a 16-oson belül, az alapvonalról középre lőtt, labdája zavartalanul gurult el a gólvonal előtt.

47. perc: Szalka futott fel és mintegy 17 méterről lőtt, labdája a bal kapufa mellett zúgott el.

46. perc: Kettős csere a csabaiaknál: Váradit Szalai Dániel, Lukácsot Máris Dominik váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Zvara rántotta le a félpályánál az egyedül kiugrani készülő Illést, amiért a játékvezető kiállította.

45. perc: Fülöp közeli lövésébe lépett bele az utolsó pillanatban egy óvári védő.

36. perc: Szalkai kapott sárgát Puskás buktatásáért.

35. perc: Nagy Zoárd szánta el magát lövésre, labdája azonban kapu fölé szállt.

23. perc: Jobb oldali csabai szöglet után Puskás tette középre a labdát, Hamed bólintott, a kapus bravúrral szögletre mentett.

21. perc: Illés fordult le a védőjéről és mintegy 20 m-ről nagy lövést eresztett meg, de a labda mellé szállt.

20. perc: Fülöp pontos beadását Hamed fejelte nem sokkal a bal kapufa mellé.

11. perc: Hamed kínálta meg egy lövéssel Heinrich kapust, aki a bal alsó sarok felé tartó labdát kiöklözte.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A békéscsabaiak lila-fehér csíkos, az óváriak világoskék szerelésben a pályán.

Bizakodó, egyben elszánt csabai tekintetek (Fotó Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt fordulóban csupán három döntetlenre képes Békéscsaba a már nem Varga László által irányított, hat bajnoki óta nyeretlen Mosonmagyaróvár ellen.Négy év után találkozik ismét egymással a két csapat, a két mérkőző fél közös múltját tekintve a Békéscsaba áll jobban, hiszen 3 győzelem és 2 vereség mellett, egy döntetlen a mérleg. Ezen javíthat egyik, vagy a másik csapat.