A Tiszakécske otthon tartotta a három pontot a Soroksár ellen

S. L.S. L.
2022.10.02. 16:48
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a Tiszakécskei LC csapata 1–0-ás győzelmet aratott a vendég Soroksár SC ellen. A három pont sorsát Zamostny Balázs villanása döntötte el.
Lovas Zsombor küzd a labdáért (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

LABDARÚGÓ NB II

9. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Zierkelbach Péter(Szécsényi István, Szalai Dániel)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Máté, Csáki, Farkas N.– Gyurján (Vachtler, 71.), Szekér, Lovas Zs. (Kiss N., 71.), Erdei C.– Zamostny, Balajti (Winkler, 86.). Vezetőedző: Visinka Ede
SOROKSÁR:
Holczer – Ternován, Króner, Valencsik, Csontos – Haris (Vági, 86.), Hudák, Lisztes, Hajdú (Korozmán, 66.) – Lovrencsics B., Halmai (Lőrinczy, 66.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:
Zamostny B. (78.)
Kiállítva:
Vági A. (90+3.)
MESTERMÉRLEG:
Visinka Ede:
– Egy jó csapat ellen sikerült kivívnunk a győzelmet. Bizonyos periódusokban mi uraltuk a játékot, máskor pedig ellenfelünk. Lógott a levegőben, hogy ez egy egygólos mérkőzés lesz. Örülök, hogy ezt mi rúgtuk be. Végig hittem a sikerben. A csapat egyre jobban kezd összeérni, a lelkes nézősereg biztatása mellett egyre jobban teljesítünk hazai pályán.
Lipcsei Péter:
– Gratulálnom kell a Tiszakécskének, hiszen egy nagyon jó csapat. Ha az első félidőben sokkal jobban kijátsszuk a helyzeteinket, akkor fordított lett volna az eredmény. A gól után nyilván több ziccere volt a Kécskének, hiszen akkor már kinyíltunk. Összességében ez egy ikszes mérkőzés volt.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Egyenlő erők küzdelmét láthatták a mérkőzésre kilátogató szurkolók. Tipikus egygólos meccs volt, amelynek a végén a hazai csapat örülhetett.

Az első félidőben felváltva uralták a játékot a küzdő felek. Voltak olyan periódusok, amikor a Soroksár játszott meggyőzőbben, máskor pedig a Tiszakécske játékosai járatták a labdát az ellenfél tizenhatosának környezetében. Így telt el az első félidő és a második félidő nagy része is. Egészen a gólig.

A 78. percbenZamostny Balázs egy mintaszerű támadás után bombázott a soroksári kapu bal oldalába. (1–0). A kécskei labdarúgók kényszerítőztek a vendégek tizenhatosának előterében, majd egy sarkazás után került Zamostny elé a labda. A hazai csatár tolt rajta kettőt, majd bal lábbal, nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt. Holczer Ádámnak – aki az elmúlt idényben még Tiszakécskén védett – nem volt esélye.

A mérkőzés végén az egyenlítés reményében,kitámadott a Soroksár, így a Kécske könnyedén kontrázhatott. Egy ilyen támadás során Winkler ugrott ki, akit a 16-os előterében Vági utolsó emberként buktatott. Egyből megkapta a piros lapot, az ápolást követően pedig Zierkelbach Péter játékvezető lefújta a bajnoki mérkőzést.

Köszönjük a megtisztelő figyelmet!

90.+4. perc: Véget ért a mérkőzés. A Tiszakécske otthon tartotta a három pontot.

90. +3. perc: Vági András utolsó emberként szabálytalankodott Winkler Andrással szemben. Egyből jött a piros lap.

90.+1. perc: Halasi Péter kapott sárga lapot időhúzásért.

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

86. perc: A soroksáriaknál Haris Attila helyére Vági András érkezett, még a hazaiaknál Winkler András jött be Balajti Ádám helyére.

80. perc: Kiss Norbert kapott sárga lapot.

78. perc: GÓÓLL!!! Zamostny Balázs egy mintaszerű támadás után bombázott a soroksári kapu bal oldalába. 1–0.

71. perc: Újabb kettős csere, ezúttal a tiszakécskei oldalon: Lovas Zsombor helyére Kiss Norbert érkezik, Gyurján Bence helyett pedig Vachtler Csaba állt be.

66. perc: Kettős csere: Hajdú Roland és Halmai Ádám jön le a pályáról. Helyettük Korozmán Kevin és Lőrinczy Attila érkezik a soroksáriaknál.

60. perc: Lisztes K. és Erdei C. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

58. perc. Halasi öklözte ki Hudák labdáját egy közeli szabadrúgás után.

56. perc: Kiegyenlített játék folyik a pályán. Reális a döntetlen állás...

46. perc:Elkezdődött a második félidő. Lovrencsics indította útjára a labdát.

45. perc: Véget ért az első félidő.

Nagy a csata a pályán, egyenlő erők harca zajlik (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: Egy perc a hosszabbítás az első félidő végén.

38. perc: Lovrencsics Balázs kapott sárga lapos figyelmeztetést.

34. perc: Farkas Norbert kapott sárga lapos figyelmeztetést.

23. perc: Balázs B. lőtt kapura 7 méterről. Sikerült blokkolni az ellenfél játékosainak.

19. perc: Lovas Zs. pörgette kapura Zamostny beadását. Holczer védett.

11. perc:Hudák M. kapott sárga lapot.

10. perc: Az első tíz perc kiegyenlített játékot hozott.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés!

Bemelegítés közben (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Érkeznek a pályára a csapatok, a hazaiak fehér mezben, még a vendégek sárga-feketében kezdik meg a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Tiszakécske a négy mérkőzés óta veretlen Soroksár ellen.