Elvette a Budafok a PMFC hazai veretlenségét

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.01.29. 14:50
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a PMFC a Budafokot fogadta. A vendégek gyorsan sokkolták a hazai közönséget, hiszen tíz perc sem kellett, hogy betaláljanak, előnyüket pedig az utolsó pillanatig megőrizték, így elsőként nyertek az idényben a pécsi stadionban.

Villámrajtot akart venni hazai pályán a PMFC a Budafok ellen, de nem sikerült neki (Fotó: Kurdi József/pmfc.hu)

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

PÉCSI MFC–BUDAFOKI MTE 0–1 (0–1)
Pécs,
PMFC Stadion, 800 néző. Vezette: Katona Balázs (Máyer Gábor, Rózsa Dávid)
PMFC:Helesfay – Mayer J. (Svedjuk, 66.), Rácz L., Pejovics, Katona L. (Hegedűs, 85.) – Kocsis B., Szeles (Kártik, 81.), Kesztyűs B. (Krausz, 66.) – Harsányi (Gera Za., 66.),Tóth-Gábor,Szabó M. Vezetőedző: Weitner Ádám
BUDAFOK: Gundel-Takács – Fótyik, Horgosi (Vaszicsku, 53.), Jagodics M. – Csonka A., Adorján, Németh Márió (Oláh B., 62.), Soltész, Horváth O. – Sós M. (Bakti, 53.), Kovács D. (Nándori, 85.). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Németh Márió (7.)
Weitner Ádám
: – Próbáltunk figyelni arra, hogy ne legyünk görcsösek, sajnos a gyorsan kapott gól bezavart ebbe... Kicsit ész nélkül mentünk előre, az akarással nem volt gond, de most rosszul akartunk.
Mátyus János: – Hatalmas várakozással tekintettünk a mérkőzés elé, hiszen a bajnokság egyik legjobb csapata ellen játszottunk. Az első perctől kezdve nagyszerűen futballoztunk, és nyolcvan percen keresztül álltuk a sarat.

Tóth-Gábor Kristóf hiába igyekezett (Fotó: Kurdi József/pmfc.hu)

Nem kezdődött jól a tavasz a második helyen telelő PMFC számára, már a hetedik percben hátrányba kerültek a Budafokkal szemben. A vendégek egy szabadrúgást követően villámgyors kontratámadást vezettek, négyen vezették Mayerre a labdát, így a védő tehetetlen volt; középen Németh Márió érkezett, aki kapásból lőtt közelről Helesfay kapujába. Még az első félidőben megduplázhatta volna előnyét a Budafok, de Csonka közeli lövését bravúrral védte a pécsi kapus. Ezenkívül viszont nem volt a vendégeknek helyzet sőt próbálták minél inkább tördelni a játékot. Egy ilyen szabálytalanságra majdnem ráfáztak, mert Szabó Mátét a tizenhatos vonalán tarolta le Fótyik, de szerencséjére csak szabadrúgás jött.

A Pécs inkább a második félidőben volt veszélyes, s akkor is átlövésekből inkább, helyzeteket nem igazán tudott kidolgozni. A jól védő Gundel-Takács hálóját nem tudták bevenni, így maradt az 1–0-s vendégsiker.

20. Dorogi FC21451222–36–1417
Lendületes volt a Budafok (Fotó: Kurdi József/pmfc.hu)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Tömegjelenetek láthat a közönség miután Pejovics és egy vendég támadó összeakaszkodott. A pécsi védő kapott is egy sárga lapot.

87. perc:Vaszicsku is kapott egy sárga lapot.

85. perc: Mindkét csapat cserélt. Kovács Dávid helyére Nándori állt be a vendégekhez, míg a másik oldalon Katona helyett Hegedűs Márk jött.

81. perc: Cseréltek a hazaiak. Szeles helyére a debütáló Kártik érkezett.

71. perc: Kocsis próbálkozott egy átlövéssel 18 méterről, de egy 20 centivel fölé lőtt.

68. perc: Soltész István is besárgult.

66. perc: Hármat cserél a PMFC. Mayer helyett Gera, Harsányi helyett Svedjuk, Kesztyűs helyett Krauszfolytatja. Így Pejovics és Szabó Máté után egy harmadik új játékos is debütál a PMFC-ben.

63. perc: Katona Levente kapott sárga lapot.

Harsányi itt éppen beadással próbálkozik (Fotó: Kurdi József/pmfc.hu)

62. perc: Cserélnek ismét a vendégek. Németh Márió helyén Oláh Bálint folytatja.

57. perc:
Jagodics kapott sárga lapot.

56. perc: Szabó Máté próbálkozott, de Gundel-Takács kiütötte a jobb alsóba tartó labdát.

53. perc: Cseréltek a vendégek. Horgosi és Sós Máté helyére Vaszicsku és Bakti állt be.

49. perc: Kocsis szabadrúgását kellett a jobb felsőből kitornáznia Gundel-Takácsnak.

46. perc: Folytatódik a találkozó!

A budafoki túlerő sok esetben győzött (Fotó: Kurdi József/pmfc.hu)

Vége az első félidőnek!

43. perc:Sós Máté kapott sárga lapot Kocsis buktatásáért.

42. perc: A Budafok kontrájának végén Csonka érkezett a bal oldali beadásra, de Helesfay bravúrral védte a kapáslövést.

41. perc: Kesztyűs szabadrúgását Rácz László fejelte a vendégek kapujára, de Gundel-Takácsnak nem okozott problémát.

30. perc:Horgosi kapott sárgát, mert a tizenhatos vonalán letarolta Szabó Mátét.

20. perc: Adorján bal oldalról érkező beadása egy kicsit magas volt Kovács Dávidnak, így Helesfay kapuja ezúttal nem forgott veszélyben.

Küzdelmes meccset játszottak a felek (Fotó: Kurdi József/pmfc.hu)

15. perc:
Összeszólalkozott a két kispad. Mátyus János ésLazar Stanisics is sárgát kapott, de nem nyugszanak a kedélyek. Közben egy vendég védőt is ápolni kellett.

7. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Budafok!Egy pécsi szabadrúgást követően négy az egyben vezetett kontrát a Budafok, Mayer a labdát vezető vendégre lépett ki, de így Németh Márió egyedül maradt középen, s a laposan érkező labdát kapásból hét méterről a jobb alsóba gurította. 0–1

1. perc: Kezdődik a találkozó! A fehér-pirosban szereplő Budafok indította útjára a labdát! A PMFC hagyományos piros-fekete szerelésében játszik.

Készül a PMFC a kezdésre (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 2. helyen álló, hazai környezetben veretlen Pécs a 17. Budafokkal szemben.