Keleti siker Nyugaton: nyert a Nyíregyháza a Haladás ellen

2023.01.29. 12:50
Nem sokat ért a Hali lendülete a Szpari ellen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)<br />
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus Baki Ákos góljával idegenben 1–0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 01 (0–1)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 853 néző.Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Mohos Milán)
HALADÁS:
Verpecz– Nyíri (Doktorics, 46.),Csató, Németh M., Bosnjak–Derekas, Rácz B. (Lencse, 84.), Csilus T. (Zvekanov, 84.), Simut–Csernik (Horváth R., 84.), Borvető (Molnár R., 59.). Vezetőedző: Michal Hipp
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Deutsch, Nagy B. – Pataki (Major, 90+2.), Sigér Á., Pekár, Pantovic (Ramos, 73.) –Novák (Kovácsréti, 73.), Gresó (Szerető, 59.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző:
Baki (31.)
Michal Hipp: – Gólhelyzettel kezdtük a találkozót, amely sajnos kimaradt, és a fegyelmezetten futballozó, jól kontrázó vendégcsapat ezt a hibát megbosszulta. Több cserével próbáltam lendületet adni a társaságnak, de nem sikerült.
Visinka Ede: – Az első félidőben végig higgadtan és fegyelmezetten játszottunk, jobbak voltunk, és ez meghozta az eredményét. A fegyelmezett védekezés döntő momentum volt.

Sigér Ákos szép mozdulata (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Jó iramban, nagy lendülettel kezdtek a csapatok, úgy tűnt, nemcsak hazai csapat, a Haladás, hanem a vendég Nyíregyháza is a három pontért szállt harcba. A meccs elején Borvető Áron ziccert hibázott, majd a folytatásban is a vasiak futballoztak fölényben. Aztán a szabolcsiak is egyre gyakrabban felértek a hazai kapu elé, és gyors kontra után megszerezték a vezetést. A Haladás ment előre, de a Nyíregyháza szervezetten, jól futballozott.

A szünet után aztán fokozatosan áttevődött a játék a vendégek térfelére, de a Hali – a remekül játszót Rácz Barnabás révén – csak kapufáig jutott. Mindkét oldalon sok volt a hiba, de így is izgalmas, olykor a kemény belemenések miatt feszült volt a meccs. A 89. percben Derekas fejében volt az egyenlítés, a támadó azonban pont középre, a kapus kezébe bólintott. A Haladás ugyan több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, mégsem mondható, hogy a szervezetten játszó Nyíregyháza győzelme érdemtelen lenne. 01

Sok párharc jellemezte a meccset (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

20. Dorogi FC21451222–36–1417

Véget ért a mérkőzés, a Nyíregyháza 10-ra nyert Szombathelyen, köszönjünk olvasóink megtisztelő figyelmét.

90+2. perc: Csere a vendégcsapatban, Pataki le, Major be.

90+1: Szeretőt figyelmeztette sárga lappal a játékvezető

Négy perc a ráadás.

90. perc: Zvekanov kapott sárga lapot.

89. perc: Majdnem itt az egyenlítés. Simut jobbról pontosan Derekas fejére ívelt, de a támadó hét méterről éppen a középen álló Fejér kezébe bólintott.

87. perc: Bosnjak is kapott egy sárga lapot.

84. perc: Hármat is cserélt a Haladás. Rácz helyett Lencse, Csernik helyett Horváth Rajmund, Csilus helyett Zvekanov állt be.

A utóbbi percekben kicsit leült a meccs, a vasiak próbálkoznak, de nem tudnak helyzetet kialakítani.

77. perc: Kovácsréti kapott sárga lapot

73. perc: Cserék a vendégeknél. Novák helyett Kovácsréti és Pantovics helyett a korábban a Haladásban is futballozó Ramos állt be.

72. perc: Rácz kapott sárga lapot

853 a hivatalos nézőszám.

68. perc: Rácz jobb oldali beadása Csilus elé pattant, a középpályás azonban 17 méterről fölé lőtt.

59. perc: Csere a vendégcsapatban, Gresót Szerető váltotta. Fél perc múlva váltott Michal Hipp is, Borvető helyére Molnár Rajmund állt be.

57. perc: Derekas kapott sárga lapot.

Csilus Tamás nagyon figyelt (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

53. perc: Kapufa! Doktorics egy szép csel után Ráczhoz passzolt, a középpályás 24 méterről a bal kapufát találta el, a kipattanót Csernik lőtte rá, de Fejér ekkor már könnyedén védett.

Megkezdődött a második félidő, a Haladásban Nyírit Doktorics váltotta.

Vége az első félidőnek.

45+1: Csernik balról adott középre, a jókor érkező Nyíri azonban 12 méterről fölé fejelt

Két perc a hosszabbítás.

35. perc: Egy helyzetből két gólt szerezhetett volna a Nyíregyháza. Sigér jobb oldali beadását Novák olózva lőtte kapura, Verpecz bravúrral védett, a kipattanót Pataki nyolc méterről ráfejelte, de Verpecz újabb nagy vetődéssel a léc fölé ütötte a labdát.

31. perc:GÓÓL - 0-1! Gyors nyíregyházi kontra:Baki végigrobogott a szombathelyi térfélen, majd a Pantovicstól visszakapott labdát nyolc méterről, kissé balról a jobb sarokba helyezte (0-1).

29. perc: Pataki lőtt nagy helyzetből, 11 méterről fölé.

Többször győzött a túlerő (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

22. perc: Simut balról, a tizenhatosról elvégzett szabadrúgását védte Fejes.

18. perc: Rácz balról beadott labdájáról csak kevéssel maradt le a hosszún érkező Nyíri.

Változatos a meccs,mindkét csapat nyíltan futballozik.

Sigér Ákos mindenre igyekezett figyelni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

A szombathelyi klub kabalaállata visszatért! A bulldogba öltöztetett szurkoló a meccs előtt a csapatokkal együtt vonult ki, majd a meccsen közben felment a hazai B-középbe és ott szurkol.

14. perc: Pekár jobbról elvégzett szabadrúgása a jobb oldalhálóban kötött ki.

9. perc: Óriási helyzet maradt ki! Simut jobbról középre ívet labdáját Csernik lefejelte, Borvető egy védő mellett megszerezte, majd öt méterről ajtó-ablak helyzetből a léc fölé bombázott

A nagy távolság, a korai kezdés és a hideg ellenére a nyíregyházi B-közép mintegy 30 fős magja átutazta az országot és Szombathelyen drukkol csapatánal. És mivel a Hali-tábor szokás szerint apait-anyait belead a szurkolásba, kiváló a hangulat a Haladás Sportkomplexumban.

1. perc: A piros felsőben, kék nadrágban és kék sportszárban futballozó nyíregyháziak kezdték a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az őszt hármas győzelmi sorozattal záró Szombathelyi Haladás az előző négy fordulóban mindössze egy pontot gyűjtő Nyíregyháza Spartacus ellen.