A Csákvár elleni győzelemmel kezdődött az új időszámítás Siófokon

2023.01.29. 12:50
A kék mezes házigazdák az első félidőben kétszer is mattolták a vendégvédelmet (Fotó: Németh András)
Győzelemmel debütált a BFC Siófok kispadján Dragan Vukmir: az új szakmai igazgató által négy hete irányított tópartiak a labdarúgó NB II 21. fordulójában 2–0-s sikert arattak az Aqvital FC Csákvár ellen.

A tavaszi szezon előtti NB II-es beharangozónkat itt olvashatja.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–0 (2–0)
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Berényi Tamás (Szabó Dániel, Nagy Viktor)
SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas Z. – Major G. (György N., 90+1.), Balogh B. (Volter, 43.), Horváth P. (Forgács, 86.) – Farkas B. (Nyitrai, 86.). Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
CSÁKVÁR:
Auerbach – Murka (Dulló, 45.), Karacs, Koval, László N. – Gazdag V. (Janyickij, 64.), Mészáros D. (Magyar Zs., 64.), Körmendi – Torvund (Tamás N., 73.), Beliczky, Fejős (Ominger, 73.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Balogh B. (9.), Major G. (39.)
Dragan Vukmir:
– Elsősorban szeretnék gratulálni a csapatomnak, véleményem szerint a játékosok jó munkát végeztek a mérkőzésen, így megérdemelten nyertünk. A játékban van még fejlődnivalónk, viszont ma a három pont megszerzése volt a legfontosabb.
Tóth Balázs: – Gratulálok a Siófoknak, de azt gondolom, ma ajándékba adtunk három pontot a házigazdáknak, hiszen mindkét gólunkat figyelmetlenség miatt kaptuk. A cseréket követően a helyzeteink megvoltak, de sajnos nem sikerült őket értékesítenünk.

A január utolsó vasárnapján induló másodosztályú futballtavasz csak nevében emlékeztetett erre, hiszen a siófoki Városi Stadionban meglehetősen zord idő fogadta a csapatokat, a hőmérő higanyszála éppen csak pluszos értéket mutatott. Hideg ide vagy oda, kicsivel több mint másfél hónap után ismét bajnoki pontokért zajlott a küzdelem, melyet mindkét oldalon bizakodva vártak.

A rövid téli szünetben kétségkívül a balatoniaknál volt több a tennivaló, hiszen a nagy múltú klub az őszi idény hajrájában negatív spirálba került, így nem volt meglepő, hogy a szakmai munkát január eleje óta Domján Attila helyett Dragan Vukmir irányítja. Nem vitás, a tópartiaktól jelentős javulás szükséges annak érdekében, hogy ne kelljen izgulniuk. Az első lépést a várakozások felett teljesítő csákváriak ellen tehették meg, akiknek nem titkolt céljuk, hogy stabilizálják helyüket a tabella első felében.

Az már a találkozó elején érződött, hogy melyik csapat van nehezebb helyzetben, s melyik együttesnek fontosabb a három pont megszerzése, hiszen a házigazdák kifejezetten agilisan kezdtek. Nem is kellett sokat várnunk a tavaszi idény első góljára, a 9. percben védelmi hibát követően Balogh Bence Benitó öt méterről az üres kapu bal oldalába passzolta a labdát (1–0).

A kék mezes siófokiak a szezon során ötödször hoztak le bajnokit kapott gól nélkül (Fotó: Németh András)

A folytatásban is a siófokiak voltak kezdeményezőbbek, a játékrész derekán közel is kerültek az előnyük megduplázáshoz, de az eredmény a hajráig nem változott. A 39. percben aztán összejött, ami korábban nem, a védőkről lepattanó labdát Major Gergő a kapu jobb oldalába lőtte (2–0). Érdekesség, hogy a Balaton-partiak középpályása ezzel hosszú sorozatot zárt le, legutóbb ugyanis 816 napja, 2020. november 4-én volt eredményes, amikor még éppen csákvári játékosként vette be a Szombathelyi Haladás hálóját.

A második félidő elején magasabb fokozatba kapcsolt a vendégegyüttes, amely mindent megtett az egyenlítés érdekében, de a balatoniak egy-egy jó blokknak, vagy pedig Hutvágnernek köszönhetően átvészelték a nehéz időszakot. Az utolsó fél órában fölényesebbé tehették volna a győzelmüket a házigazdák, de hiába kínálkozott többször is ígéretes lehetőség, újabb találat már nem született.

A bennmaradásért harcoló tópartiak értékes három pontot gyűjtöttek be – amellett, hogy 116 nap és tizenegy forduló után hoztak le bajnokit kapott gól nélkül.

20. Dorogi FC21451222–36–1417

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, melyet a BFC Siófok Balogh Bence Benitó találatával és Major Gergő góljával 2–0-ra megnyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Ismét változtatott a siófokiak szakmai stábja: a második gólt szerző Major Gergőt György Nico váltotta.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Berényi Tamás három percet hosszabbít.

87. perc: Dragan Vukmir is kettős cserével frissítette csapatát: Horváth Pétert Forgács Dávid, Farkas Balázst pedig Nyitrai Bence váltotta.

S akkor a kapott gólokról is essen szó... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 33 állt, melyek közül 16 az első, 17 a második félidőben született (00–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 15). A csákváriak védelme 23 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek tizenkétszer az első félidőben, tizenegyszer a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 8, 60–90. perc között: 7).

73. perc: Újabb dupla változtatás a csákváriak oldalán: Fejős Áron és Torvund Alexander le – Ominger Gergő és Tamás Nándor be.

A második félidőben inkább a küzdelem dominált, mintsem a tetszetős megoldások (Fotó: Németh András)

71. perc: Egy fault után Polényi Gábor és Torvund Alexander akaszkodott össze, majd Berényi játékvezetőtől mindkét játékos sárga lapot kapott.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 20 forduló alatt 20 gólt szereztek, melyek közül 13 az első félidőben, 7 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 5, 60–90. perc között: 7). Ezzel szemben a vendégek 26 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 11, míg a másodikban 15 gólt jegyezve (00–30. perc között: 6, 31–59. perc között: 10, 60–90. perc között: 10).

64. perc: Kettős csere a vendégek oldalán: Gazdag Vajk helyett Janyickij Kirilo a pályán, Mészáros Dávid pedig Magyar Zsoltnak adta át a helyét.

61. perc: A vendégek csapatkapitánya, Mészáros Dávid a csákvári kapu előterében két kézzel fellökte Farkas Balázst, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

58. perc: A tizenhatos oldalvonaláról rúghatott szabadrúgást a Siófok: Polényi visszagurított labdáját Volter 16 méterről az oldalhálóba lőtte.

57. perc: Az egykori siófoki játékos, Beliczky Gergő szabálytalankodott sárga lapot érően Horváth Milánnal szemben.

A siófokiaknak a legjobbkor jött a téli szünet, hiszen az utolsó öt fordulóban egy döntetlen mellett négy vereséget szenvedtek, ráadásul csupán három gólt szereztek, ellenben tizenhármat kaptak. A Balaton-partiak védekezése sebezhető volt ősszel, legutóbb október 5-én, a Pécsi MFC ellen nem kaptak gólt (0–0), az azóta lejátszott tíz mérkőzésen 21 alkalommal találtak a hálójukba.

51. perc: Volter Patrik kapta a találkozó harmadik sárga lapját, miután a vendégtérfél közepén buktatta László Noelt.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 20 forduló alatt hat mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből háromszor pályaválasztóként –, míg a csákvári együttes szintén hat alkalommal maradt lőtt gól nélkül, háromszor idegenben. A házigazdák eddig négy találkozót hoztak le kapott gól nélkül – mind a négyet hazai környezetben –, míg a vendégek szintén négy alkalommal – ebből egyszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

45+1. perc: A jelzett hosszabbítást után véget ért az első félidő, melyet követően a BFC Siófok Balogh Bence Benitó találatával és Major Gergő góljával 2–0-ra vezet. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

Berényi Tamás egy percet hosszabbít az első félidő végén.

45. perc: Sérülés miatt cserélt a vendégek szakmai stábja is: Murka Benedek helyett Dulló Martin a pályán.

43. perc: Balogh Bence Benitó sérülése miatt Dragan Vukmir változtatni kényszerült csapata összeállításán: a siófokiak első gólját szerző játékost Volter Patrik váltotta.

Major Gergő (jobbra) idénybeli első góljával duplázta meg előnyét a házigazda (Fotó: Németh András)

39. perc: GÓL! MEGDUPLÁZA ELŐNYÉT A BFC SIÓFOK! Varga Bence bal oldali beadása után Major passzával Balogh Bence Benitó kapura fordult, majd a 7 méteres lövése lepattant a vendégek védőiről. A labda így lett jó az üresen maradó Major Gergőnek, aki kapásból, 12 méterről kilőtte a kapu jobb oldalát. 2–0!

A meccstörténelemmel kapcsolatban elmondható, hogy a csákváriak legutóbb 2020. március 1-jén, azaz 1064 napja nyertek bajnkokit Siófokon (1–3), ahol döntetlent még annál is régebben játszottak a csapatok: egészen 2017. június 4-ig kell visszalapoznunk addig, amikor a csapatok nem tudták eldönteni a három pont sorsát (3–3).

26. perc: Horváth Péter nem engedett elvégezni egy szabadrúgást a csákvári térfél közepén, amiért megkapta a mérkőzés második sárga lapját.

20. perc: Közel járt az előnye megduplázáshoz a siófoki együttes: Horváth Péter egy hosszú indítás után befelé cselezte magát, majd 14 méterről, nagy helyzetben a kapu jobb oldalát vette célba, de rosszul találta el a labdát, így Auerbachnak csemege volt.

A két klub egymással szemben ezen a délutánon 18. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelme 2014. október 12-e óta íródik, s négy siófoki, valamint nyolc csákvári győzelem mellett öt döntetlen született, a gólkülönbség (21–26) a látogatóknak kedvezett. A Balaton fővárosában ez a kilencedik találkozó: három hazai győzelem és két döntetlen mellett három vendégsiker teszi teljessé a mutatót, 15–14-es gólkülönbséggel.

Balogh Bence Benitó (szemben) komoly csákvári hiba után szerzett vezetést a siófokiaknak (Fotó: Németh András)

9. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Horváth Milán hosszan felívelt labdájára Auerbach kijött, Koval azonban átemelte a saját kapusán. Balogh Bence Benitó köszönte szépen a lehetőséget, s 5 méterről az üres kapu bal oldalába passzolta a labdát, kihasználva a vendégek védelmi hibáját. 1–0!

4. perc: Nem kellett sokat várni az idény első sárga lapjára: a bal oldali szögetlzászlónál Farkas Balázst buktatta rossz ütemben Karacs Dániel.

A találkozót Berényi Tamás vezeti, munkáját Szabó Dániel és Nagy Viktor segíti. Berényi 91. NB II-es bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 340 sárga mellett 11 piros lap a mérlege. A 35 esztendős játékvezető a Siófoknak ötször, a Csákvárnak kétszer vezetett mérkőzést a másodosztályban – a balatoniak öt pontot szereztek, míg a Fejér megyeiek mindkét említett meccset elvesztették.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította útjára a labdát!

Eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki, viszont a hazaiaknál Varga Bence, míg a vendégeknél a Körmendi Kevin, Tamás Nándor, Vaskó Tamás trió lép(het) pályára négy sárga lappal a neve mellett, az eltiltás veszélyétől fenyegetve.

A felek megjelentek a játékoskijáróban, hamarosan kezdődik a sárga-kék csapatok találkozója. A somogyiak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld mezben véd. A Fejér megyeiek tiszta sárgában játszanak, míg Auerbach Martin narancssárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Ahogy az NB II-es felvezetésünkben olvashatták, a várakozások felett teljesített ősszel a mezőny egyik legtöbb fiatalt felvonultató gárdája, az Aqvital FC Csákvár. Míg az elmúlt két idényben rendre a kiesés elől menekült a csapat, most nem titkolt célja, hogy stabilizálja helyét a tabella első felében. Az ősszel látott keretben egyetlen változás történt a télen, a Pécshez távozó Kártik Bálint helyére Beliczky Gergő érkezett. Ugyan az eredeti tervek szerint egy külföldi edzőtáborozás is szerepelt a Csákvár januári programjában, végül hazai környezetben végezte el a felkészülést. Kihasználva az elmúlt hetek enyhébb időjárását, amikor csak lehetett, füves játéktéren gyakorolt az együttes, itthon is el tudta végezni a tervezett munkát és három felkészülési meccset játszott.

Az előző kiírásban ötödikként végző BFC Siófok alaposan visszaesett ebben a bajnokságban: a mezőny legfiatalabb keretű csapata úgy zárta tizennegyedikként az őszt, hogy az utolsó négy bajnokiját kivétel nélkül elvesztette, miközben csupán egyetlen gólra volt képes. Ehhez hasonló negatív sorozatot egyetlen másik klub sem produkált ebben az időszakban. A gyenge szereplés után nem volt meglepő, hogy a télen megköszönték Domján Attila vezetőedző munkáját és a helyére a Diósgyőrtől augusztus végén menesztett Dragan Vukmirt nevezték ki. A tavaszi idényre való ráhangolódást idehaza a Bicske, majd a Fehérvár II legyőzésével kezdte a Siófok. Ezt követően a törökországi Larában edzőtáborozott, de a szerb, illetve koszovói ellenfelekkel lejátszott három meccsen már nem jött össze az újabb győzelem. A középpályások közül Krausz Raul-Zoran Pécsre távozott, Nyári Patrik visszatért Paksra, ahonnan a védekező középpályás Volter Patrik érkezett, szintén kölcsönbe. Az idény végéig hasonló kondíciókkal tért vissza Siófokra a középső védő Horváth Milán is. Jelentős javulásra van szükségük a Balaton-partiaknak ahhoz, hogy ne kelljen izgulniuk.

Siófokon 63 nap után rendeznek ismét bajnoki mérkőzést, s a tavaszi idénynyitóra kellemesebb időt is el tudtunk volna képzelni: január utolsó vasárnapján az erősen felhős égbolt dominál, bő másfél órával a kezdősípszó előtt csupán plusz 1 Celsius-fokot mérhetünk.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 23 pontot gyűjtő, a tabella 14. helyén álló BFC Siófok a 28 egységgel a 8. pozícióban állomásozó Aqvital FC Csákvár együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy az előző öt fordulóban nyeretlen, a téli szünetben vezetőedzőt váltó, és immár Dragan Vukmir által irányított balatoni csapat az ősszel várakozáson felül szereplő Fejér megyeiek ellen.