Óriási tiszakécskei feltámadás a mérkőzés végén

S. L.S. L.
2023.01.29. 14:56
A labdarúgó NB II 21. fordulójában a 11. helyen álló Tiszakécske a 18. Kozármislenyt fogadta. A mérkőzés egészében jobban játszott a vendégcsapat, s talán el is hitte már, hogy zsebben a három pont, a véghajrában azonban két gyors góllal pontot mentett a Tiszakécske (2–2).
A Kozármisleny a Tiszakécske fölé nőtt vasárnap, de a végén felálltak a hazaiak (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–KOZÁRMISLENY 2–2 (0–1)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Nazsa Tamás, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Antal B.– Balázs B. (Oláh M., a szünetben), Végső, Máté, Farkas N.– Erdei C. (Szekér, 58.), Pongrácz (Biben, a szünetben), Kiss N. (Winkler, 69.), Vachtler– Zamostny, Geiger (Vólent, 69.). Vezetőedző: Klausz László
KOZÁRMISLENY: Lékai–Gajág, Horváth D. (Kun B., a szünetben), Turi, Várkonyi – Kosznovszky (Nagy E., 84.), Tölgyesi, Vajda R. (Gránicz, 73.), Bartha L. (Károly B., 74.) – Vogyicska (Kotroczó, 66.), Sági. Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző:
Várkonyi B. (89. – öngól), Biben B. (90+2.), ill. Vajda R. (15., 62.)
Klausz László:
– Nincs jó érzésem a mérkőzéssel kapcsolatban. Nyilván az utolsó öt-tíz percnek örülök, de a meccs képe nem azt tükrözte, amit a felkészülés során láthattunk. Nagyon sok volt a hiba a játékunkban. Elégedetlen vagyok a látottakkal. A Kozármislenynek erőssége a kontrajáték, ezt most is láthattuk. Többet várok az egy-egy elleni szituációknál a játékosoktól.
Szekeres Zoltán:
– Az első félidőben nagyon rosszul játszottunk. A szünetben több módosítást megbeszéltünk, és új célirányt határoztunk meg, amire jól reagáltak a játékosok. A második félidőben szignifikánsan mi voltunk a jobb csapat. Minden területen uraltuk a játékot, és sok góllal kellett volna megnyernünk a mérkőzést. Sajnos, kimaradtak a helyzeteink. Nagyon fájó így ez a pontvesztés.

A  Tiszakécske a sírból hozta vissza a meccset  (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A Tiszakécske a sírból hozta vissza a meccset  (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Jól kezdte a mérkőzést a vendég kozármislenyi csapat: a 15. percben Vajda Roland egy indítás után középen lefutotta Máté Zsoltot, majd Antal lába között a kapu közepébe gurított.01

Továbbra is a vendégcsapat volt a kezdeményezőbb, több helyzetnél is Antal Botondnak kellett hárítania. A 37. percben egy tizenegyest is kivédett a hazai kapus. Vajda Roland laposan, a jobb alsó sarok felé lőtt labdáját ütötte ki az alapvonalon túlra. Ennek köszönhetően az első félidőben már nem változott az eredmény.

A második félidőben ismét a Kozármisleny dominált, aminek meglett az eredménye, Vajda Roland a 62. percben megszerezte második gólját. Bartha László vezette be a labdát a kécskei kapu előterébe, majd a jobb oldalon üresen érkező Vajda elé passzolt, aki higgadtan gurított a kapu bal oldalába. 02

A félidő hátralévő részében a jól kontrázó vendégek több nagy helyzetet is kihagytak, s a futball örök törvényszerűsége szerint ezek az elpuskázott lehetőségek megbosszulták magukat. A 89. percben a kapu előterében flipperezett a labda, amely Várkonyiról Lékai kapujába pattant (1–2). A hazaiak mindent egy lapra tettek fel, és a 92. percben Zamostny lövése átjutott Lékain, így a kapu előterébe érkező Biben gólra tudta váltani a lehetőséget. 2–2

A döntetlennek köszönhetően a Tiszakécske maradt a 11. helyen, még a Kozármisleny egy helyet visszacsúszva a 19. pozícióban várja a folytatást.

20. Dorogi FC21451222–36–1417

93. perc: Véget ért a mérkőzés! Óriási kécskei feltámadás a mérkőzés végén... Négy perc alatt egyenlített a hazai csapat és otthon tartott egy pontot.

92. perc: GÓÓL! Egyenlített a hazai csapat! Zamostny lövése átjutott Lékain, így a kapu előterébe érkező Biben gólra tudta váltani a lehetőséget. 2–2

90. perc: Vólent kapott sárga lapot.

89. perc: GÓÓL! Szépített a Tiszakécske. A vendégkapu előterében flipperezett a labda, ami végül Várkonyiról pattant Lékai kapujába.1–2

84. perc: Bartha L. helyett Károly B. és Kosznovszky helyett Nagy Erik lépett pályára.

76. perc: Biben Barnabás kapott sárga lapot.

Antal Botond a hazai csapat legjobbja volt (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

73. perc: kozármislenyi csere: Vajda R. helyére Gránicz érkezett.

72. perc: Végső életerős, 18 méterről megeresztett lövését Lékai védte.

69. perc: Kiss N. és Geiger N. ment le, Winkler és Vólent lépett pályára a tiszakécskeieknél.

66. perc: Vogyicska helyére Kotroczó érkezett.

Légicsata a Tisza partján (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

62. perc: GÓÓÓL! Vajda Roland megszerzi második gólját. Bartha László vezette a labdát a kécskei kapu előterébe, majd a jobb oldalon üresen érkező Vajda elé passzolt, aki higgadtan gurított a kapu bal oldalába. 02

58. perc: Cserélt a hazai csapat: Erdei C. helyére Szekér érkezett.

57. perc: Kun Bertalan került nagy helyzetbe, miután elfektetett egy vendég védőt egy visszahúzós csellel, labdája a bal kapufa tövénél hagyta el a játékteret.

48. perc: Vachtler kapott sárga lapot.

Cserélt mindkét vezetőedző: A tiszakécskeiektől elhagyta a pályát Pongrácz és Balázs, pályára lépett Biben és Oláh M. A mislenyieknél Horváth D. helyére Kun Bertalan érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.

44. perc: Bartha L. kapott sárga lapot.

37. perc: Vajda R. lövését Antal B. védte bravúrral! A labda a jobb alsó sarokba tartott.

36. perc: Geiger szabálytalansága után büntetőhöz jut a Misleny. Vogyicska ellen történt a szabálytalanság.

31. perc:Kosznovszky is sárga lapot kapott szabálytalankodásáért.

30. perc:Farkas Norbert kapott sárga lapot.

27. perc: Bartha László bal oldalról eleresztett lövését lábbal védte Antal Botond.

Geiger bánata a mislenyi gólnál (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

15. perc:GÓÓÓL! Vajda Roland egy indítás után, középen lefutotta Máté Zsoltot, majd Antal lábai között a kapu közepébe gurított.01

14. perc: Zamostny hagyott ki nagy helyzetet, illetve Lékai védett bravúrral.

12. perc:Mezőnyben zajlik a játék. Egyenlő erők küzdelme eddig...

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés!

Bemelegítés Tiszakécskén (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

A találkozó előtt gyászszünetet tartottak. Mészöly Kálmánra, Mészáros Ferencre és Pelére emlékeztek.

Érkeznek a pályára a labdarúgók. A hazai, tiszakécskeiek sötétkék mezben, még a vendégek fehérben kezdik majd a mérkőzést.

Melegítő labdarúgók Tiszakécskén (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 11. helyen álló, három bajnoki óta veretlen Tiszakécske a 18. Kozármislennyel szemben.