Hiába az emberelőny, nem tudott nyerni az Újpest a Debrecen ellen

2023.03.05. 18:20
A labdarúgó NB I 22. fordulójának záró mérkőzésén az Újpest 1–1-et játszott odahaza a Debrecennel.
Kemény mérkőzésen iksz a vége (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Kemény mérkőzésen iksz a vége (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
Újpest FC–Debreceni VSC 1–1 (Mudrinszki 37., ill. Pauljevics 17. – öngól)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 3189 néző. Vezette: Karakó
Kiállítva:
Manrique (60., Debrecen)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Branko Pauljevics a sarokba küldte a labdát – mégis elnémult a Szusza-stadion, hiszen az újpesti védő a saját kapujába lőtt. Furcsa (ön)gól volt ez, pedig nem kezdett rosszul az Újpest: érezni lehetett, hogy a lila-fehérek mindenáron győzelemre törnek. Nem is tehettek mást, hiszen az öltözőben értesülhettek arról, hogy a Honvéd megnyerte a mérkőzését még vasárnap délután, a Mol Fehérvár szombaton győzött, így a liláknak is égetően kellett a három pont. A másik oldalon a Loki úgy számolt, hogy győzelemmel a dobogóra ugorhat. A házigazdáknál Simon Krisztián kisebb sérülés miatt nem volt a keretben, Csoboth Kevin sem volt teljesen rendben, de ő vállalta a játékot. A túloldalon a saját védőjével legutóbb összeütköző Megyeri Balázs helyét Marko Milosevics foglalta el a kapuban, Varga József ezúttal jobbhátvédként kapott szerepet, és Dzsudzsák Balázs próbálta a vendégek akcióit szervezni. Észre lehetett venni, hogy a házigazdáknál a szűrő középpályásként szereplő Luca Mack rendre visszalép a két belső védő közé, míg Vincent Onovo inkább a támadókhoz volt közelebb, ha a vendégeknél volt a labda, s Dzsudzsák Balázsra felügyelt.

Ferenczi János életerős lövésére Nemanja Antonov ugyancsak biztató kísérlettel válaszolt, ezt követte a furcsa öngól, vagyis az első félidő közepén azt rögzíthettük, hogy érdekes, izgalmas, változatos volt ez az összecsapás. Egy nagy hiba kellett az egyenlítéshez: Manrique passzolt rosszul hátra, és ezt az ajándékot az újpestiek nem utasíthatták vissza...

A meccs jó volt, azt viszont rossz volt hallgatni, hogy a csapatuk mellett mindig kiálló, most is jelentős létszámban felvonuló hazai szurkolótábor hogyan szidalmazta kórusban Dzsudzsák Balázst. Az odáig érthető, hogy a 109-szeres válogatott ezúttal az ellenfélnél játszott, de az újpesti klubhoz méltatlan volt a hangnem.

A második félidőben az Újpest tűnt aktívabbnak, a játék inkább a Loki térfelén zajlott, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a házigazdák – mind a két szélen próbáltak a lila-fehérek a hajdúságiak védelme mögé kerülni.

Aztán megint Christian Manrique hívta fel magára a figyelmet, amikor piros lapot érően szabálytalankodott, az első félidőben összehozott egy gólt az ellenfélnek, szóval a légiós ezúttal borzalmas teljesítményt nyújtott.

Innentől még nyomasztóbbá vált az újpestiek fölénye, a debreceni 16-os előterében zajlott a játék, legfeljebb egy-egy kósza ellentámadásra futotta a vendégek erejéből. A hazaiaknál pályára lépett Yohan Croizet és a néhány nappal ezelőtt megszerzett Heinz Mörschel, aki ezúttal mutatkozott be a liláknál. Az utolsó percekre már saját kapuja elé szorult a Loki, jöttek a beívelések jobbról, balról, hátulról. Akkora volt a feszültség, hogy az Újpest vezetőedzője két sárga lapot is kapott, így a kiállítása után már csak a játékoskijáróból nézte a mérkőzés végét. A második gólt nem tudták begyötörni a házigazdák, pedig nagy szükségük lett volna az azzal járó plusz két pontra. A Loki viszont a kiállítás után egyértelműen a döntetlen megtartására törekedett, és végül sikerrel járt. 1–1