Kiszenvedte első tavaszi győzelmét a Vidi a Vasas ellen

2023.03.04. 20:03
A labdarúgó NB I 22. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Mol Fehérvár Kodro hajrában lőtt góljával 2–1-re legyőzte a vendég Vasast.
Schön így szerezte meg a vezetést a hazaiaknak
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)
Schön így szerezte meg a vezetést a hazaiaknak A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Mol Fehérvár FCVasas FC 2–1 (1–1)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2563 néző. Vezette: Erdős
Gólszerző:
Schön (14.), Kodro (78.), ill. Urblík (28.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Mindent bele! Ez volt a jelszó Székesfehérváron, ahol a kiesés ellen menekülő két csapat találkozott egymással. Ahogyan arra számítani lehetett, nem óvatoskodtak, nem játszottak kivárásra, hanem azonnal egymásnak estek. A vendég Vasas három belső és két szélső védővel kezdte a mérkőzést, míg a Mol Fehérvár a négy védő elé két szűrő középpályást vonultatott fel, az elöl tartózkodó Kenan Kodro mögött pedig három támadó középpályás zárkózott fel az akciókhoz. Alig telt el a meccsből negyedóra, amikor Otigba Kenneth felelőtlen labdaérintése nyomán Schön Szabolcs került helyzetbe, és máris vezetett a házigazda.

Fontos meccset így kell elkezdeni – gondolhatták a fehérváriak, s Kondás Elemér, a Vasas vezetőedzője úgy gondolta, azonnal reagálnia kell: az egyik belső védőt, Litauszki Róbertet lehívta a pályáról, és egy, a játékot szervezni tudó középpályást, Hidi Patrikot küldte be. A posztból adódóan ez természetesen szerkezeti átalakítással járt (a Vasas a háromvédős vagy ötvédős, kinek hogy tetszik) rendszerről négy védőre állt át, s Hidi Patrik a hátvédsor előtt próbálta megszerezni labdát és elindítani a vendégek akcióit. A változtatás eredményt hozott, hiszen a Puskás Akadémiától nemrégiben igazolt Urblík József okos mozdulattal, látványos góllal egyenlített. Mozgalmas, változatos volt a mérkőzés, és az első félidő végén úgy tűnt, inkább a Vasas akarata érvényesül, a játék főként a hazai térfélen zajlott.

A második félidő nem volt olyan fordulatos, eseményekben bővelkedő, mint az első. Kiegyenlített volt a mérkőzés, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Egy hajszállal talán a Vasas tűnt élénkebbnek, és amikor Márkvárt Dávid beállt, majdnem ő lett a nyerőember: két-három jó passzal vétette magát észre, az egyikből ziccer alakulhatott volna ki – néhány centin múlt csak. És miközben az angyalföldiek azt érezték, közel vannak a vezetés megszerzéséhez, Kenan Kodro villant egyet, és kilőtte a bal alsó sarkot. Persze ettől talpra ugrottak a fehérváriak, hiszen rég éreztek hasonlót. Csapatuk az előző hét bajnoki mérkőzéséből csupán egyet, a Kisvárda ellenit tudta megnyerni – ezért is süllyedt ilyen mélyre a tabellán.

A Vasas persze nem akarta elfogadni a sorsát, érkezett Feczesin Róbert és Cipf Dominik, vagyis a fővárosiak nagy energiát fektettek abba, hogy megszerezzék második góljukat. A Mol Fehérvár azonban nem engedte ki a kezéből a győzelmet, így ha meg nem is menekült, de talán fellélegezhet kicsit. 2–1

SCHÖN: KIDERÜLT, MINDENKI ÁTÉRZI, HOGY A KIESÉS ELLEN KÜZDÜNK

(Fotó: Koncz Márton)

1. Ferencvárosi TC 22 15 5 2 46–17 +29 50
2. Kecskeméti TE 22 8 12 2 31–22 +9 36
3. Kisvárda 22 8 8 6 34–36 –2 32
4. Debreceni VSC 21 8 6 7 36–33 +3 30
5. Puskás Akadémia 21 7 9 5 26–25 +1 30
6. Paksi FC 22 8 5 9 38–37 +1 29