A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Budapest Honvéd 3–1-re legyőzte odahaza a Puskás Akadémiát.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fotó: Árvai Károly A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
Budapest Honvéd–Puskás Akadémia FC 3–1 (Prenga 54., 67., Lukics 81., ill. Favorov 47.)
Budapest, Bozsik Aréna, 3656 néző. Vezette: Bogár
Kiállítva: Doka (85., Honvéd)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Tavaly nyáron sokan értetlenkedtek, amikor kiderült, a Budapest Honvéd vezetői kitették a keretből a csapatkapitány Batik Bencét, nem sokkal később pedig az is kiderült, a védő a Puskás Akadémiánál folytatja a pályafutását. A 29 esztendős labdarúgó csupa szív játéka miatt a kispesti szurkolók egyik kedvencének számított, ám október 15-én már felcsúti játékosként lépett pályára, s a 38. percben parádés kapáslövéssel megszerezte a mérkőzés egyetlen találatát. Bár nem ünnepelt, a lelkének biztosan jót tett a gólja.

Vasárnap újabb emlékezetes pillanat jött el az életében, hiszen ellenfélként tért vissza a Bozsik Arénába, ahol más csapat mezében (a Ferencvároséban) 2018. május 19-én futballozott lefutóbb: akkor öt percet kapott az 1–1-re végződő bajnokin. A Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt természetesen ezúttal is a kezdő tizenegyben számított rá, és három kihagyott bajnoki után Tóth Balázs is visszatért a kapuba. A Honvéd a bennmaradásért harcol, a Puskás Akadémia a dobogóra szeretne odaérni, azaz más megközelítésből, de mindkét együttes számára létfontosságú volt a három pont megszerzése. Noha a kispesti csapat az utóbbi időben rendre a három belső védős felállást alkalmazta, Dean Klafuric vezetőedző ezúttal a négyvédősre szavazott, és masszívnak is tűnt a házigazda, egészen a 21. percig. Akkor Jonathan Levi a kezdőkör magasságából pazarul ugratta ki Luciano Slagveert, aki egyedül húzhatott kapura, lövését azonban a második élvonalbeli meccsén védő Dúzs Gellért bravúrral hárította. Az agresszív letámadásnak köszönhetően a Puskás Akadémia nemegyszer már a kispestiek térfelén labdát tudott szerezni, más kérdés, hogy a centerezések nem találtak középen embert.

Fél óra is eltelt már a mérkőzésből, amikor a Honvéd először találta el Tóth Balázs kapuját, ez azért beárazta a hazaiak támadójátékát. Nikola Mitrovics oldalsó szabadrúgása után csak üggyel-bajjal tudtak a vendégek menteni. A játékrész hajrájában aztán már ziccert alakított ki a házigazda: Tamás Krisztián jól adott be a bal oldalról, Brandon Domingues jól is fejelte meg a labdát, a vendégek kapusa azonban nagy bravúrral a kapufa segítségével védett.

A második játékrész azonnal góllal kezdődött, igaz, a VAR vizsgálta Artem Favorov találat, végül azonban középkezdéssel folytatódott a találkozó. Ha korábban úgy fogalmaztunk, Batik Bence számára különös pillanat jött el ezzel a bajnokival, akkor említsük meg, gólpasszal tette még emlékezetesebbé a visszatérését. A Honvéd nem zuhant össze, és bár a kapufa előbb még kisegítette a Puskás Akadémiát, majd Tóth Balázs mutatott be újabb nagy bravúrt, Herdi Prenga közeli fejese ellen már neki sem volt ellenszere.

A Honvéd ebben az időszakban régen látott jó futballal rukkolt ki, a játékrész közepén Herdi Prenga a második fejes gólját is megszerezte – ne hallgassuk el, Batik Bence mellől. Amikor nagyjából tíz perccel a rendes játékidő letelte előtt Nenad Lukics a kispestiek harmadik gólját érte el, már sejteni lehetett, a Honvéd Dean Klafuriccsal a kispadon másodszor is győz a bajnokságban. A hazai együttes a hajrában Albi Doka kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott, a Puskás Akadémia azonban már nem tudott közelebb kerülni hozzá. Felejthető első játékrész után nagyon jó második félidőt láthattak a szurkolók, ám ez a Honvéd dicsérete, a Puskás Akadémia csalódást okozott. 3–1

TAMÁS KRISZTIÁN: VÉGRE ELKEZDHETÜNK HINNI MAGUNKBAN