A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Kisvárda 1–0-ra kikapott odahaza a Kecskeméttől.

22. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Kecskeméti TE 0–1 (Katona B. 54.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1750 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A kisvárdai és a kecskeméti csapatnak ugyanaz volt az idei bajnoki mérlege: négy-négy döntetlen és egy-egy győzelem. Sőt, a legutóbbi fordulóban egyaránt 2–2-re végeztek a felek, de amíg az Újpest elleni meccset kétgólos hátránybólikszre mentő KTE erőt meríthetett amúlt hétentörténtekből, a Kisvárdát inkább lehúzta, hogy a Vasas ellen arendes játékidő utolsó percében kicsúszott a kezéből két pont – ésa Budafok elleni szerdaikupakiesésről még nem is beszéltünk.

Eleve a biztonságból indultak ki a csapatok – erre kényszerítette a Kisvárdát a bajnokságbankapott sok gól, de az utóbbi időben a Kecskemét kapuját is relatíve sokszor vették be. A házigazda először vetette be a három belső védős szerkezetet, a kapubanpedig a montenegrói Danijel Petkovics személyében újoncot avatott. Az első félidőbeninkább a KTE akarata érvényesült, erre nemcsak a játék képe és a szögletek száma (3–6) utalt, hanem az is, hogy Banó-Szabó Bence révén a vendégek hagyták ki a legnagyobb helyzetet.

Zártan védekeztek a csapatok, és a felívelésekben bízhattak. A kecskemétiek a hórihorgas, az előző fordulóban duplázó Tóth Barnát foglalkoztatták, a kisvárdaiak közül leginkább Széles Imre Antal kereste Jasmin Mesanovic fejét, a lecsorgó labdával pedig Driton Camaj igyekezett mit kezdeni – kevés sikerrel.

Defenzív stílusról a folytatásban sem akart hallani a Kecskemét, és mikéntmondjuk a Ferencváros ellen, megnyomta a második félidőt.Sikerrel, hiszen Katona Bálint lövésénéla léc alá vágódott a labda (0–1). Muszáj volt váltania a Kisvárdának, amely addig sem talált fogást a tabellán őt a meccs előtt egy ponttal és egy helyezéssel megelőző vendégén.

Katona gólja három pontot ért a Kecskemétnek (Fotó: Kovács Péter)

Játékban nem tudott felülkerekedni ellenfelén a Kisvárda, amelynek soraiban a szünet után Milos Szpaszics kapott lehetőséget az első játékrészt követően szédülésre és hányingerre panaszkodó Jasmin Mesanovic helyén. Überolnia kellett az addig látott szerény teljesítményét a házigazdának, hogy ne maradjon pont nélkül a dobogós csapatok mérkőzésén, de addig is nehéz helyzetben volt a felállt védelemmel szemben, hát még onnantól kezdve, hogyelőnybe került a KTE. Ezzel együtt fölénybe került a tavalyi ezüstérmes, amelynek egyenlítési szándékát Rafal Makowski tizenhatos sarkáról leadott lövése jelezte.

Kettős cserével frissített a hajrára Szabó István, a vendégek mestere, aki azt is megtehette, hogy csapata egyik legveszélyesebb játékosát,a gólszerző Katona Bálintot is lehívta a pályáról.A Kisvárda hármas változtatást hajtott végre, a cserék a támadójáték javulását szorgalmazták.

Újból és újból visszazárt a kapu elé a Kecskemét, ha labdát veszített, tudva és érezve azt, hogy nehezen boldogul a házigazda a felállt védelemmel szemben. A cserék közül Vida Kristopher és kétszer Milos Szpaszics is helyzetbe került, utóbbi a kapuba talált, de lesről, úgyhogy érvénytelen volt, a lövéseket pedig blokkolta a kecskeméti védelem.

Jó lehetőségeket kínáltak a kontrák arra, hogy a KTE végleg eldöntse a pontok sorsát, a másik oldalon is a cserék villogtak, de Májer Milán és Horváth Krisztofer sem tudta feladni az utolsó kenetet a házigazdának.

Rituálészerűen begyakorolt a kecskeméti védekezés és csapatjáték – ez most is kiderült. Az újonc a hajrában sem hibázott, nem adott lehetőséget arra a Kisvárdának, hogy az egyenlítés közelébe jusson, és újabb meglepetést szerzett.

Akét klub közül a Kecskemét őrizte meg tehát 2023-as bajnoki veretlenségét, és ezt a fordulót, vele együtt a második kört is biztosan a második helyen zárja. El lehet felejteni Kecskeméten a félelmet a kieséstől, nyugodtan megcélozható a dobogót!Ahhoz, hogy Kisvárdán ne kelljen célokat módosítani az utolsó körre, sürgősen javulnia kell a támadójátéknak.

1. Ferencvárosi TC 22 15 5 2 46–17 +29 50
2. Kecskeméti TE 22 8 12 2 31–22 +9 36
3. Kisvárda 22 8 8 6 34–36 –2 32
4. Debreceni VSC 21 8 6 7 36–33 +3 30
5. Puskás Akadémia 21 7 9 5 26–25 +1 30
6. Paksi FC 22 8 5 9 38–37 +1 29
7. Mezőkövesd 22 7 7 8 24–28 –4 28
8. Zalaegerszegi TE 22 7 6 9 28–27 +1 27